Frugal Dynamic Light - przerywa podczas jazdy po chodniku

Dyskusje co kupić, konsultacje parametrów, ceny i dostępności
ODPOWIEDZ
komanit
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2022, 15:28

Frugal Dynamic Light - przerywa podczas jazdy po chodniku

Post autor: komanit »

Witam wszystkich
Nie mam dużego doświadczenia z hulajnogami elektrycznymi. Proszę o informację czy to normalne, że hulajnoga podczas jazdy po kostce brukowej lub po chodniku przerywa pracę (buczy i hamuje) ze względu na drgania? Po równym asfalcie jeździ całkiem dobrze.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Frugal Dynamic Light - przerywa podczas jazdy po chodniku

Post autor: Tooropek »

Gdzieś kostka nie łączy tak jak powinna, jakiś może zimny lut, albo manetka ma jakiś problem...
Zacznij od sprawdzenia wszystkich połączeń elektrycznych, czy przewody nie są przetarte, sprawdź miernikiem w miarę możliwości czy nie ma gdzieś przebicia masy do ramy.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
komanit
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2022, 15:28

Re: Frugal Dynamic Light - przerywa podczas jazdy po chodniku

Post autor: komanit »

Niestety hulajnoga jest na gwarancji i nie mogę nic przy niej robić poza normalną konserwacją. Też podejrzewam ten problem o którym wspominasz, ale serwis pisze, że tak ma być. Stąd moje pytanie do użytkowników czy też tak mają.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Frugal Dynamic Light - przerywa podczas jazdy po chodniku

Post autor: Tooropek »

Jak to serwis pisze, że tak ma być? Przecież to zaczątek poważnej usterki która może niedługo uniemożliwi całkiem jazdę na hulajnodze.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4924
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Frugal Dynamic Light - przerywa podczas jazdy po chodniku

Post autor: tkoko »

Zapytaj serwisanta o dokładne wyjaśnienie dlaczego tak zachowująca się hulajnoga, zdaniem serwisanta, jest sprawna. Osobiście zarzyczyłbym sobie innego egzemplarza do sprawdzenia/porównania.
Owszem część sterowników po wykryciu nagłego obciążenia/zatrzymania koła może wyłączyć (na chwilę) zasilanie silnika, ale po ustabilizowaniu jazdy zasilanie/wspomaganie powinno się włączyć, a dalsza jazda powinna być OK, tyle że z małymi szarpnięciami na przeszkodzie (krawędź, konar, dziura). Jeżeli u Ciebie, szczególnie po chodniku (bo z brukiem przy tak małych kółkach może być inaczej) nie da się jechać, a silnik nadal pobiera moc (buczy, hamuje) to, w mojej ocenie, jest to wadliwa hulajnoga.
ODPOWIEDZ