Kugoo Kirin S4 vs Motus Scooty Lite 2022

ODPOWIEDZ
Hagrid
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2022, 6:35

Kugoo Kirin S4 vs Motus Scooty Lite 2022

Post autor: Hagrid »

Cześć,

Przymierzam się do zakupu hulajnogi elektrycznej. Przeznaczenie: dojazd do roboty (ok 5 km z jednym niewielkim podjazdem), czasami szlif po mieście lub do teściów (płaska trasa, 20 km). Mieszkam na 2 piętrze w bloku, więc waga sprzętu ma znaczenie - będzie często wnoszony/znoszony. Waga przyszłego kierowcy wynosi na razie 70kg, ale jeśli będzie dużo żarł i siedział ciągle na d..., to może mu przybyć parę kilo.

Po intensywnym researchu na placu boju zostały dwa modele: Kugoo Kirin S4 i Motus Scooty Lite 2022. Cenowo wyglądają podobnie. Kugoo ma lepsze parametry na papierze (zasięg 40km, max 35km/h) w stosunku do Motusa (zasięg 30km, max 20km/h - choć na jednej ze stron było napisane, że można prosto odblokować go do 25km/h). Zastanawiam się jednak, jak wygląda kwestia wygody użytkowania, niezawodności i przede wszystkim dostępu do serwisu i części zamiennych. Przykładowo, nie chciałbym kiedyś zostać w kropce, jeśli Kugoo się rozkraczy i nie będzie gdzie go naprawić.

Powyższy dylemat powoduje że nie dosypiam, więc proszę bardziej doświadczonych kolegów o wsparcie wiedzą. Zdrowy sen jest ważny.

Pozdrawiam!
Piotr
Hagrid
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2022, 6:35

Re: Kugoo Kirin S4 vs Motus Scooty Lite 2022

Post autor: Hagrid »

OK, temat nieaktualny.

Nie ma żadnej gwarancji, że jakakolwiek z tych hulajek opisanych wyżej nawet dobije do 20km. Stąd stanęło na trzeciej opcji, Neoline T28.

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ