MOTUS 10 PRO problem z błędem E06 POMOCY

Coś się zepsuło, coś trzeba wymienić, coś trzeba wyregulować w fabrycznej hulajnodze?
ODPOWIEDZ
aftggp
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 18 paź 2022, 22:15

MOTUS 10 PRO problem z błędem E06 POMOCY

Post autor: aftggp »

Mam taki problem wyskakuje mi w hulajnodze błąd E06 blokuje to jakikolwiek start sterownik zgłasza z tego co czytałem niewłaściwe napięcie
https://tech-mate.pl/wp-content/uploads ... 0x1280.jpg
mam licznik typu Qs -S4 jak zresetować ten błąd jeśli po otworzeniu hulajnogi na zaciskach bateri przed brusches controler podaje 42,5V

Musze wspomnąć że jakiś czas temu hulajnoga dosała modyfikacji w postaci drugiej bateri podłączonej równolegle w P3 podałem wartość 36V.
czy ktoś miał taki sam problem co odpowiada za badanie napięcia zasilania jakiś Mosfet w kontrolerze szczotek czy inny sterownik umieszczony w jakimś innym miesjcu
tkoko
Forumowicz
Posty: 4982
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: MOTUS 10 PRO problem z błędem E06 POMOCY

Post autor: tkoko »

Jeżeli w wyświetlaczu masz ustawione napięcie na 36 V, a na baterii masz 42.5 V i zapewne dwunapięciowy sterownik (36/48V), to sterownik traktuje baterię jako 48 V o zbyt niskim napięciu i ją wyłącza
aftggp
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 18 paź 2022, 22:15

Re: MOTUS 10 PRO problem z błędem E06 POMOCY

Post autor: aftggp »

dzięki za info spróbuję naładować baterię nominalnie na zaciskach wskazuje mi 41,5v zobaczymy po naładowaniu spróbuję podłączyć tylko jedną usuwając rozgałęźnik może to coś pomoże. pytanie czy sterownik który bada napięcie i pewnie sygnałem PWM wysyła na kontroler hulajnogi nie znajduje się czasami w bateri chodzi mi o BMS bateri czy on mierzy napięcie i podaje potem na BRUSCHER CONTROLER ?. Kącząc czy sama zmiana na wyświetlaczu funkcji z ukrytego menu P03 czyli napięcia na +40V zrestartuje ustawienie na wykrywanie baterii w tym trybie czy jest jakiś sztywny restart ? dzięki z góry
tkoko
Forumowicz
Posty: 4982
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: MOTUS 10 PRO problem z błędem E06 POMOCY

Post autor: tkoko »

W "P03" raczej nie ustawisz innych napięć niż 24, 36,48, 52, 60 V.
Jeżeli bateria łączy się ze sterownikiem dwoma przewodami to nie będzie komunikacji między sterownikiem <> baterią. Za prawidłowe "dobranie" napięcia odpowiada sterownik. Zmiany w wyświetlaczu służą do poprawnych wskazań i nie powinny wpływać na uruchomienie sterownika/silnika. To można zrobić i bez wyświetlacza odpowiednio zwierając dwa przewody we wtyczce do wyświetlacza.
Załączniki
QS S4.jpg
Franekr20
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2023, 20:12

Re: MOTUS 10 PRO problem z błędem E06 POMOCY

Post autor: Franekr20 »

Mam to samo jak to naprawić pliska nie znam się a nie chcę zepsuć błagam
ODPOWIEDZ