Moderacja forum

Znajdziesz tu informacje na temat forum. Jego działania i komunikaty od administratorów
ODPOWIEDZ
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Moderacja forum

Post autor: ximad »

Hej,
taki temat do przemyślenia. NIe uważacie że jest ostatnio za dużo offtopu w większości tematów który psuje później jakiekolwiek odnajdywanie wiedzy na forum?
Nie mówie o dziale offtop, po to to jest, ale wydaje mi sie że zwykłe tematy w których kwitnie ciekawa dysuksja są rozjeżdżane na dziesiątki stron z głupotami.
Bycie moderatorem to nie tylko fajny kolor przy nicku, może warto by troche pomoderować wątki, poczyścić ze spamu i wysyłać ostrzeżenia użytkownikom (nawet adminom czy innym modom) którzy za bardzo schodzą tematu przy każdej okazji?

Nie traktujcie tego tematu jako krytyki, tylko pole do dyskusji i zmian, widze po prostu jak czasem ciężko odnaleźć coś na forum. Lepiej zadać pytanie po raz setny w dziale dla początkujących niż przeszukiwać tematy zawalone pogaduszkami.
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moderacja forum

Post autor: Umbur »

Widzisz, to specyficzne forum. Zasypywane jest pogaduszkami, bo jest mnóstwo osób, które tu przesiaduje i czasem im się nudzi. ;)
Ganienie użytkowników spowoduje ich niechęć do przebywania tutaj i forum umrze śmiercią naturalną jak wiele innych. Nikt tu nie narzeka, że ktoś po raz kolejny pyta o to samo, więc początkujący mogą pytać i liczyć zawsze na odpowiedź. Forum żyje własnym życiem i to jest cały jego urok. Moderacja tutaj polega na tym, żeby użytkownicy się nie "pozabijali". Dodatkowo dla początkujących staramy się robić narzędzia, które na wstępie pomogłyby im wybrać najlepszą dla siebie opcję. Jeżeli masz jakieś pomysły co do pomocy owym początkującym, daj znać lub napisz jakiegoś pdf-a od czego powinni zacząć. :)
Awatar użytkownika
GiantTrance3KW
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 04 maja 2017, 14:10
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Moderacja forum

Post autor: GiantTrance3KW »

Mądrze prawi kolega Umbur ;)
To forum jest wyjątkowe i taka atmosfera niechaj pozostanie, wiadomo że przekrój ludzi na tym forum jest szeroki, ale łączy jedno najważniejsze - fantastyczna zajawka :D
Chyba nigdzie nie jest tak specyficznie jak tutaj :lol:

Choć faktycznie posty w stylu "no" "tak" bądź "nie" "też tak sądzę" i inne tego typu "króciachy" powodują że wątki się wydłużają, inna sprawa to że przez te tzw "pogaduchy" wątek np z budowy roweru przez "henia" jest chyba rekordowym wątkiem w tym kraju :D dotyczącym w sumie jednej sprawy, ale to też ma swój urok...jak ktoś chce przeczyta, inny przewinie..

Podsumowując : po takim czasie na tym forum jest co czytać ;) nawet jeśli trzeba czegoś konkretnego poszukać co przyznaję nie jest takie łatwe, to nikt się nie obraża, szpera i pyta - czasem nie raz (autopsja) prędzej już czat działa bardziej chaotycznie - trudno nieraz tam dostać odpowiedź na trudniejsze pytania, ale to znowu urok czatu....albo żyje że nie nadążysz :lol: albo śpi..

Tak jak Umbur wspomniał i się z tym całkowicie zgadzam - Ci co akceptują to forum i im pasuje po prostu są (niektórzy są cały czas, inni zaglądają) Ci co im nie pasuje na pewno raczej się nie udzielają w żaden sposób, może - co też widać sporo obserwuje jako "goście" , tak czy inaczej jakieś forum zrzeszające pasjonatów jest potrzebne ;)
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Moderacja forum

Post autor: Mitar »

Z jednej strony nie możemy dopuścić aby to forum stało się pokroju elektrody z moderatorami gestapo , ale z drugiej strony faktycznie niektóre ciekawe watki często są zawalane niepotrzebnymi postami.
Powinniśmy sami jako użytkownicy czasami upomnieć innych, i tu nie chodzi o jeden post czy dwa offtopu bo każdemu się zdarzy.
Awatar użytkownika
BluesWings
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 17 wrz 2018, 11:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moderacja forum

Post autor: BluesWings »

Umbur pisze:
19 lut 2019, 10:33
Nikt tu nie narzeka, że ktoś po raz kolejny pyta o to samo, więc początkujący mogą pytać i liczyć zawsze na odpowiedź.
Cały urok tego miejsca ;)
mimo dobrej woli nie zawsze mogę znaleźć odpowiedzi na swoje pytania w postach. Jednak nikt tutaj mnie nie olał i zawsze otrzymałem pomoc, niezależnie od tego jak błahy był problem :)
Awatar użytkownika
Hurczak
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 14 maja 2018, 8:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Moderacja forum

Post autor: Hurczak »

Myślę, że co ciekawsze wątki, w których rozwinęła się rzeczowa dyskusja wystarczy po prostu przypinać i ewentualnie w tych wątkach wprowadzić ostrzejszą moderację. Reszta niech pozostanie bez zmian, fajnie jest ;-)
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Moderacja forum

Post autor: Goliath »

Uważam, że... jest dobrze :P Forum ma swój klimat i każdy pilnuje swojego słowa pisanego :mrgreen:

Jedynie dział Bazar wymaga regularnego czyszczenia z niepotrzebnych starych postów w stylu... "dostępne, zostało 320 szt, podbijam bo zniknie, itp"
Choć to dotyczy głównie stałych ofert :mrgreen:
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Moderacja forum

Post autor: ximad »

Dzieki za odpowiedzi, moze moje uwagi wynikaja z przyzwyczajenia do duzych forow na ktorych konieczna jest ostrzejsza moderacja bo jest wielu uzytkownikow i bez tego bylby balagan. Jezeli uzytkownikom to pasuje to najwazniejsze :)
Witt
Forumowicz
Posty: 267
Rejestracja: 25 kwie 2018, 12:35

Re: Moderacja forum

Post autor: Witt »

GiantTrance3KW pisze:
19 lut 2019, 11:40
.....
Chyba nigdzie nie jest tak specyficznie jak tutaj :lol:

......wątek np z budowy roweru przez "henia" ...........
Było kiedyś forum poświęcone chryslerowi, wymienialiśmy nawet bazą tel komórkowych, gdzie możesz zadzwonić by sobie pomóc. Do dnia dzisiejszego chłopcy, całe rodziny spotykają się w Spale lub pod Bydgoszczą na niesamowitym zlocie wszystkich voyagerów, creasy ludzie, którzy rozmonowali praktycznie i każdy element naszych aut (chryslerów voyagerów).

Natomiast wątek Henia jest wyjątkowy pod każdym względem. To powinien być FAQ dla każdego kto chce zostać inżynierem/konstruktorem/elektryfikatorem bez względu na podłoże edukacyjne.
Tylko już Heniowi proponowałem, by wspólnie przejrzeć wątek i odchudzić go o 80%, zostawić tylko merytorykę. Chętnie pomogę i wskażę wszystkie posty do wykasowania/przeredagowania:):) Albo niech Zeltoom zrobi kopię tego wątku i da mi do niego moderację i ja zczyszczę wątek.
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Moderacja forum

Post autor: Maran_hand »

Bujakoto miał dłuższy wątek i nikt nie miał z tym problemu.
STOP wszelkim "reformatorom" 😉
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Moderacja forum

Post autor: TomaS »

Tak naprawdę 100 stron ale zwracałem już uwagę parę razy: strony są wyjątkowo krótkie w porównaniu do innych forów.
PS witt możesz zrobić oddzielny wątek nie ingerujący w orygianał: Wątek henia-streszczenie 👍😉
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Moderacja forum

Post autor: Goliath »

TomaS pisze:
20 lut 2019, 19:21
PS witt możesz zrobić oddzielny wątek nie ingerujący w orygianał: Wątek henia-streszczenie 👍😉
wątek "złote myśli i patenty Henia"... to byłby hicior :mrgreen:
ODPOWIEDZ