Didi222 UWAGA NA FORUMOWEGO OSZUSTA

Znajdziesz tu informacje na temat forum. Jego działania i komunikaty od administratorów
ODPOWIEDZ
Głowacz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 20 mar 2018, 0:45
Lokalizacja: Wrocław

Didi222 UWAGA NA FORUMOWEGO OSZUSTA

Post autor: Głowacz »

Uwaga na forumowicza Didi222 z Gdańska. Wystawił na aukcje olx 'sprawnego' sabvotona 72150, przez telefon zapewniał, że sterownik jest sprawny i zmieniły mu się plany więc sprzedaje. Po kilku dniach sterownik był u mnie, wszystko podłączyłem jak trzeba ale się nie uruchamiał (E-Lock do + baterii i nic się nie działo). Po szybkim przeszukaniu internetu czy miał ktoś podobny problemy znalazłem temat pana Didi222 o moim nowym nabytku. Zadzwoniłem powiedzieć, że sterownik nie działa. Oczywiści pan wali głupa, nie wie o co chodzi, nie zna się, sterownik sprawny, on go nie używał itd ale bardzo się zdziwił jak powiedział o jego temacie na forum i tu się kontakt urwał. Nie odbiera ani nie odpisuje na smsy. Cena mojego nowego przycisku do papieru/ozdoby kominkowej wynosiła 830zł. Oczywiście sprawą już się zajmuje policja.

Link do tematu Didi222:

viewtopic.php?t=2318

viewtopic.php?f=18&t=2646&p=37806#p37806
Awatar użytkownika
Camis
Forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 26 paź 2018, 16:30
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Didi222 UWAGA NA FORUMOWEGO OSZUSTA

Post autor: Camis »

Na OLX nie należy kupować z wysyłką...
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Didi222 UWAGA NA FORUMOWEGO OSZUSTA

Post autor: Zxc843 »

Można kupować na olx, nie nalezy byc oszustem, szkoda gadac.
KRAKÓW
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Didi222 UWAGA NA FORUMOWEGO OSZUSTA

Post autor: EV-Maniak »

O Boże ... ale kicha, jaki wstyd... Jak tak można ... Jeden drugiego - ebajker ebajkera... Masakra ...😞
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: Didi222 UWAGA NA FORUMOWEGO OSZUSTA

Post autor: Mariusz_p »

Chyba nawet oglądałem to ogłoszenie...
Głowacz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 20 mar 2018, 0:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Didi222 UWAGA NA FORUMOWEGO OSZUSTA

Post autor: Głowacz »

Też nie jestem za kupowaniem na olx bez oglądania na żywo ale potrzebowałem na szybko i nie pomyślałem, że wśród ebajkerów są oszuści no bo jednak jesteśmy dość małym gronem chętnie pomagających sobie hobbystów a nie chytrych na kasę handlarzyn
Awatar użytkownika
Rysiekkk
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 19 lut 2018, 13:55
Lokalizacja: Krk

Re: Didi222 UWAGA NA FORUMOWEGO OSZUSTA

Post autor: Rysiekkk »

Camis pisze:
16 cze 2019, 18:38
Na OLX nie należy kupować z wysyłką...
niestety potwierdzam - prędzej czy później trafia się oszust :roll:

Najgorsze są sytuacje typu - towar dotarł ale w innej kondycji niż miał być...

Kto z Was archiwizuje ogłoszenie w chwili przelewu ? ;)
No to wczujcie się w taki motyw -> przelew się księguje, sprzedawca edytuje ogłoszenie (np. towar nie sprawny, bla bla bla), kończy ogłoszenie.
i w archiwalnym ogłoszeniu napisane "towar nie sprawdzony / nie sprawny / itp itd"... i jest problemik.


Choć sporo rzeczy sprzedałem wysyłkowo z OLX`a, sam nie ryzykuję.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Didi222 UWAGA NA FORUMOWEGO OSZUSTA

Post autor: Inc0 »

Rysiekkk pisze:
17 cze 2019, 12:29

Kto z Was archiwizuje ogłoszenie w chwili przelewu ? ;)
No to wczujcie się w taki motyw -> przelew się księguje, sprzedawca edytuje ogłoszenie (np. towar nie sprawny, bla bla bla), kończy ogłoszenie.
i w archiwalnym ogłoszeniu napisane "towar nie sprawdzony / nie sprawny / itp itd"... i jest problemik.


Choć sporo rzeczy sprzedałem wysyłkowo z OLX`a, sam nie ryzykuję.
OLX archiwizuje i wszelkie edycje tez wiec to nie problem na prośbę policji udostępnia wszystko co im potrzebne.

830pln to już nie wykroczenie ale przestępstwo zważywszy na temat ww indywiduum o kłopotach z dokładnie tym sterownikiem sprawę masz raczej wygraną , pozbieraj dowody ( potwierdzenia przelewu linki do tematu z kłopotami tego typa z tym sterownikiem , korespondencje e-mail itp ) i idź na policje zgłoś oszustwo

Na przyszłość nie kupuje sie na olx przedmiotów na duże sumy od całkowicie obcych i krótko posiadających konto OLX oraz jeśli sprzedający nie zgodzi sie na oględziny/odbiór osobisty lub sprzedaż przez allegro
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
grafffik

Re: Didi222 UWAGA NA FORUMOWEGO OSZUSTA

Post autor: grafffik »

nikogo nie bronie, ale trzymał bym dystans od pomawiania kogokolwiek oszustem, szczególnie kiedy druga strona się nie wypowiedziała, a reputacja obydwu użytkowników na forum (biorąc pod uwagę ilość postów) jest nam totalnie nie znana
cerberus
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 03 cze 2018, 8:10

Re: Didi222 UWAGA NA FORUMOWEGO OSZUSTA

Post autor: cerberus »

Inc0 pisze:
17 cze 2019, 12:55


830pln to już nie wykroczenie ale przestępstwo zważywszy na temat ww indywiduum o kłopotach z dokładnie tym sterownikiem sprawę masz raczej wygraną , pozbieraj dowody ( potwierdzenia przelewu linki do tematu z kłopotami tego typa z tym sterownikiem , korespondencje e-mail itp ) i idź na policje zgłoś oszustwo
w przypadku oszustwa (art. 286 kk) kwota nie ma znaczenia, nawet gdyby był 1 grosz to by to było przestępstwo - kwota od której zależy czy to wykroczenie czy przestępstwo tyczy się kradzieży
Głowacz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 20 mar 2018, 0:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Didi222 UWAGA NA FORUMOWEGO OSZUSTA

Post autor: Głowacz »

grafffik pisze:
17 cze 2019, 15:41
nikogo nie bronie, ale trzymał bym dystans od pomawiania kogokolwiek oszustem, szczególnie kiedy druga strona się nie wypowiedziała, a reputacja obydwu użytkowników na forum (biorąc pod uwagę ilość postów) jest nam totalnie nie znana
Napiszę w dziale konstrukcji pod każdym tematem 'świetna konwersja oby służyła' i już będę użytkownikiem o statystycznie dobrej reputacji z prawie 300 postami :D (oczywiście żarcik hehe)

Użytkownik Didi222 loguje się codziennie na forum i raczej na pewno widział ten post, więc gdyby chciał to by się wypowiedział. Nie chce go oczernić, obrazić ani nic z tych rzeczy tylko ostrzegam ludzi. Zresztą facet który ma założone 2 tematy o uszkodzonym sterowniku po czym wystawia go jako sprawny na olx, a nie na forum gdzie byłoby wiele chętnych ale można zobaczyć jego posty to dla mnie zwykły oszust tym bardziej, że jest to dokładnie ten sam a nie inny problem. Chciałem rozwiązać sprawę polubownie, usłyszeć jakieś wytłumaczenie ale ciężko jak ktoś nie odbiera ani nie odpisuje na smsy. Także nie ma o czym pisać po prostu uważajcie
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Didi222 UWAGA NA FORUMOWEGO OSZUSTA

Post autor: radasss »

Zgadzam się z kolegami. Sprawę masz wygraną na miękko. Trochę Cię to będzie kosztowało czasu i nerwów, ale dla zasady warto temat ruszyć. Jest jeszcze szansa, że wspaniałomyślny sprzedawca się zreflektuje czytając o swoim błędzie. Młodzi czasem nie wiedzą co czynią :(
warsztatmotocykli.pl
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Didi222 UWAGA NA FORUMOWEGO OSZUSTA

Post autor: Mitar »

grafffik pisze:
17 cze 2019, 15:41
nikogo nie bronie, ale trzymał bym dystans od pomawiania kogokolwiek oszustem, szczególnie kiedy druga strona się nie wypowiedziała, a reputacja obydwu użytkowników na forum (biorąc pod uwagę ilość postów) jest nam totalnie nie znana
Sprzedający pisze w na początku roku, że ma uszkodzonego sabka, czytając temat widać ,że sprawa nie rozwiązana.
Po kilu miesiącach sprzedaje (uszkodzony?) sterownik po czym nie odpowiada na wiadomości , loguje się na forum ale nie odpisuje w tym temacie.

Trochę dużo zbiegów okoliczności.
Głowacz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 20 mar 2018, 0:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Didi222 UWAGA NA FORUMOWEGO OSZUSTA

Post autor: Głowacz »

27 marca napisał, że szuka kogoś kto naprawi, 20 kwietnia go kupiłem
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Didi222 UWAGA NA FORUMOWEGO OSZUSTA

Post autor: scuda »

Ja już wyleczyłem się kupowania amortyzacji do rowerów na olx. Zawsze jest coś uszkodzone, to cieknie, to luzy, szkoda zachodu. Pózniej więcej czasu spędzam na serwisie i kombinuje jak tu coś zrobić żeby w miare było dobrze. Kolega miał sytuacje, że zakupił na pobraniem nowy telefon samsunga po dużo niższej cenie niż w sklepie/allegro. Otrzymał narzynkę do gwintów :)
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Didi222 UWAGA NA FORUMOWEGO OSZUSTA

Post autor: Umbur »

scuda pisze:
24 cze 2019, 11:06
Otrzymał narzynkę do gwintów :)
Metryczny czy calowy? :)
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Didi222 UWAGA NA FORUMOWEGO OSZUSTA

Post autor: scuda »

Sam nie wiem, bo policja zabrała do laboratorium na sciagniecie odcisków palców i badania DNA :) :)
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Didi222 UWAGA NA FORUMOWEGO OSZUSTA

Post autor: radasss »

Coś drgnęło w sprawie ?
warsztatmotocykli.pl
ODPOWIEDZ