Akcja z Zeeltomem

Znajdziesz tu informacje na temat forum. Jego działania i komunikaty od administratorów
Zablokowany
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Akcja z Zeeltomem

Post autor: tas »

Osoby będące na bieżąco z życiem forum na pewno zauważyły, że konto Zeeltoma zostało usunięte.
Oto kilka słów wyjaśnienia dlaczego doszło do tej sytuacji.

Od czasu rezygnacji z funkcji admina Zeeltom zaczął spamować czat kontrowersyjnymi treściami politycznymi czyniąc go swoją tubą niezadowolenia i wyżalania się na system polityczny, który mu nie pasował. Przez pierwsze miesiące tego zachowywania upominałem go niezliczoną ilość razy, że to nie jest miejsce na takie treści. Moje prośby ignorował. Co bardziej wulgarne treści miał usuwane.
Zrobiłem mu nawet specjalny temat aby się z takimi treściami przeniósł na forum, w miejsce gdzie trafiałby tylko do odbiorców chcących się z tym materiałami zapoznawać. Również bezskutecznie.
W końcu po pół roku i kolejnych wiązankach treści politycznych wstrzykiwanych na czata wyłączyłem mu możliwość dodawania obrazków bezpośrednio na czat.
Tylko bezpośrednio obrazków (linki do nich mógł nadal dawać) i tylko na czata.
Pozostałe pisanie bez zmian. Uznałem to za odpowiednie ograniczenia za uporczywe spamowanie.
Jeśli byłoby to nowe konto kogoś to by był ban, ale Zeeltom miał przez pół roku na taryfie ulgowej tylko same prośby o zmianę zachowania.

Po odkryciu, że nie może już umieszczać takich treści na czacie w sposób jak poprzednio posunął się do szantażu żądając przywrócenia możliwości wrzucania obrazków bezpośrednio na czata (a nie w formie linka), w przeciwnym wypadku usunie forum, wszystkie dane z serwera, wszystkie nasze konta, zdjęcia, no wszystko.
Skąd miał taką możliwość? A no stąd, że nie zdał swoich uprawnień do zarządzania serwerem po rezygnacji u administratora serwera i pozostawił sobie taką możliwość ku niewiedzy mojej i innych.
Jego żądania nie zostały spełnione w czasie pamiętnego odliczania od 10 do 0, zatem napisał nam "Do zobaczenia", zalogował się na serwer i jednym kliknięciem wszystko usunął. Wszystko, co do jednego pliku.

Czego nie wiedział, nasz serwer jest dość dobrze zabezpieczony w formie regularnych kopii bezpieczeństwa baz danych, plików itp itd. Po wyzerowaniu serwera przez Zeeltoma i po odkryciu jaką formę uprawnień dostępu zachował sobie "w razie czego" owe uprawnienia zostały mu odebrane przez administratora systemu a ja przystąpiłem do odzyskiwania danych. Operacja powiodła się i już 2h po wykasowaniu byliśmy ponownie dostępni bez strat danych oraz bez cofki.
Za ten czyn konto Zeeltoma zostało usunięte z forum, choć właściwym byłoby powiedzieć, że usunął się sam :)
Ostatnio zmieniony 22 sie 2021, 0:06 przez tas, łącznie zmieniany 5 razy.
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Zablokowany