Rower przestał pokazywać prędkość.

Dyskusje co kupić, konsultacje parametrów, ceny i dostępności sklepowych rowerów elektrycznych
ODPOWIEDZ
Rychu152
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 21 mar 2024, 20:33

Rower przestał pokazywać prędkość.

Post autor: Rychu152 »

Dzień dobry.
Od 2 tygodni jestem posiadaczem roweru elektrycznego /pierwszy/ Bezior XF200 z wyświetlaczem LSD S866. Nie bardzo jeszcze umiem obsługiwać wyświetlacz. Wczoraj w trakcie obracania roweru w garażu coś nacisnąłem niechcąco , po czym rower "wystrzelił" do przodu, uderzając przednim kołem o ścianę , przewrócił się, a ja razem z nim - dopiero naciśnięcie manetki hamulca zatrzymało go. W trakcie przejażdżki zauważyłem ,że wskazania szybkościomierza są zdecydowanie za niskie jak również przejechany dystans w kilometrach, były 3-krotnie mniejsze od rzeczywistego. Próbowałem coś pozmieniać w ustawieniach, ale okazało się, że teraz w ogóle szybkościomierz przestał wyświetlać szybkość i pokazuje 0000. Jak z tego wybrnąć, może ktoś z szanownych forumowiczów zechciał by mi pomóc. Nadmieniam, że jestem już starym człowiekiem i należałoby mi wytłumaczyć to w sposób "łopatologiczny".
Pozdrawiam wielbicieli rowerów.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4996
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Rower przestał pokazywać prędkość.

Post autor: tkoko »

Chyba za szybko uwierzyłeś że; :D
Rychu152 pisze:
23 mar 2024, 10:16
Dzień dobry. Dziękuję Ci bardzo, teraz mam funkcje w jednym paluszku, dzięki Tobie. Bardzo się cieszę, że istnieją tutaj na tym forum ludzie którzy bezinteresownie niosą pomoc innym.
Podaj jaką wartość miałeś wcześniej i jaką masz obecnie wartość w ustawieniach "PO7" wyświetlacza.
Czy wcześniej podczas jazdy miałeś wyświetlaną prędkość zawsze, czy tylko wtedy gdy silnik się kręcił.
Dobrze by było żeby następne problemy kontynuować w pierwszym wpisie z Bezior XF200, bo łatwiej wówczas o diagnozę.
Rychu152
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 21 mar 2024, 20:33

Re: Rower przestał pokazywać prędkość.

Post autor: Rychu152 »

Widzę, że pod pozycją P07 mam ustawione 0049, wydaje mi się , że wcześniej było co innego - chyba mniejsza cyfra. Wcześniej prędkość była pokazywana zarówno jak jechałem na luzie jak i na włączonym silniku. Masz rację - przeceniłem swoje możliwości, biję się w piersi.
Nie wiem jak się przenosi te informacje w inne miejsce. Jeśli potrafisz to przenieść je w odpowiednie miejsce.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4996
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Rower przestał pokazywać prędkość.

Post autor: tkoko »

Rychu152 pisze:
25 mar 2024, 15:00
Widzę, że pod pozycją P07 mam ustawione 0049, wydaje mi się , że wcześniej było co innego - chyba mniejsza cyfra. Wcześniej prędkość była pokazywana zarówno jak jechałem na luzie jak i na włączonym silniku.
Wygląda to niezbyt ciekawie.
1. jak rozumiem silnik w rowerze to HUB przekładniowy. Bez prądu lekko kręci do przodu a dosyć ciężko do tyłu, czy tak?
2. w rowerze masz jakiś zewnętrzny czujnik/magnes na przednim/tylnym kole?
3. jeżeli nie ruszałeś pozycji "PO7" w wyświetlaczu, brak wskazań prędkości może być spowodowany mechaniczną usterką, przerwaniem przewodu, przesunięciem magnesu, opiłkami na magnesie itp.
Rychu152
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 21 mar 2024, 20:33

Re: Rower przestał pokazywać prędkość.

Post autor: Rychu152 »

Ja zupełnie nie znam się na rowerach elektrycznych. Nie potrafię powiedzieć jaki mam silnik w rowerze. Rower jest nowy i dopiero się uczę na nim jezdzić. Pisałem , że miałem z nim pewien incydent, w trakcie przestawiania go coś nacisnąłem , rower mi wystrzelił do przodu uderzając mocno oponą przednią o ścianę. Spadł nawet łańcuch, więc uderzenie było mocne. Może wtedy coś się urwało /magnez?/względnie przesunęło - nie wiem co mam szukać i gdzie. Rower ewidentnie nie zlicza przejechanych kilometrów - teraz pokazuje tylko same zera i dystans do wypadku. Nie wiem w jaki sposób rower zlicza dystans. W starych rowerach chyba był umieszczony magnez i czujnik który zliczał impulsy. Mieszkam w małej mieścinie gdzie jest kilka sklepów z rowerami ,ale w 2 próbowałem się czegoś dowiedzieć , ale mnie zbyto. Rower po tym wypadku wskazywał pomniejszone wartości, ale teraz nie pokazuje w ogóle prędkości ani dystansu. Jeśli mogę Cię prosić o jakieś sugestie to chętnie z nich skorzystam. Widzę ,że jesteś tutaj specem w takich sprawach co świadczy ilość napisanych postów. Pozdrawiam.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4996
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Rower przestał pokazywać prędkość.

Post autor: tkoko »

Oczekujesz pomocy a nie dajesz odpowiedzi na pytania, powtórzę je;
tkoko pisze:
26 mar 2024, 15:08
1. czy silnik bez prądu lekko kręci do przodu a dosyć ciężko do tyłu?
2. czy w rowerze masz jakiś zewnętrzny czujnik/magnes na przednim/tylnym kole?
3.czy ruszałeś pozycję "PO7" w wyświetlaczu?
brak wskazań prędkości może być spowodowany mechaniczną usterką, przerwaniem przewodu, przesunięciem magnesu, opiłkami na magnesie itp.

Na początek spróbuj zmienić ustawienie "PO7" na "1" lub "6", i daj znać czy są jakieś wskazania.
Rychu152
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 21 mar 2024, 20:33

Re: Rower przestał pokazywać prędkość.

Post autor: Rychu152 »

Witaj geniuszu. Nie podaję tych rzeczy o które prosisz. Rower ożył po wprowadzeniu na pozycję P07 liczby 1, przy 6 nie pokazuje prędkości. Obdzwoniłem kilka warsztatów rowerowych i nikt nie zaproponował pomocy. Dziękuję Ci bardzo za bezinteresowną pomoc. Chapeau bas !
tkoko
Forumowicz
Posty: 4996
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Rower przestał pokazywać prędkość.

Post autor: tkoko »

Tak na przyszłość. Spisz sobie wszystkie parametry z "menu" wyświetlacza, by w razie potrzeby powrócić do pierwotnych ustawień. Jeżeli chcesz coś zmieniać/ulepszać, rób to tylko na jednej pozycji "menu". Jak będziesz to robił na kilku wartościach "menu" na raz, nigdy nie uzyskasz pożądanego efektu, a dodatkowo będą takie "kwiatki" jak opisujesz.
Rychu152
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 21 mar 2024, 20:33

Re: Rower przestał pokazywać prędkość.

Post autor: Rychu152 »

Masz w zupełności rację. Zapiszę na kartce i zawieszę na ścianie. Jeśli się zmienia kilka ustawień równocześnie to się nie wie która wartość skutkuje polepszeniem lub pogorszeniem - robi się taki galimatias. Dobrze ,że to była taka w gruncie rzeczy błahostka , bo jeden z warsztatów proponował wymienić silnik, o cenie nie wspomnę. Pozdrawiam i jeszcze raz bardzo dziękuję.
ODPOWIEDZ