Wymiana silnika w Gazelle orange plus innergy

Dyskusje co kupić, konsultacje parametrów, ceny i dostępności sklepowych rowerów elektrycznych
ODPOWIEDZ
Pik
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 25 gru 2023, 12:21

Wymiana silnika w Gazelle orange plus innergy

Post autor: Pik »

Witam , mam na stole rower gazelle orange inergy. W rowerze uszkodzony silnik , pokazuje błąd 08 ,uszkodzenie halotronów.
Chciałem uprościć sobie życie i zamiast rozebrać i spróbować naprawić stary , zakupiłem identyczny silnik w rozsądnej cenie. Niestety po podłączeniu błąd er 01. Z tego co wyczytałem trzeba dopisać do sterownika baterię z roweru. Czym to zrobić , jest jakiś interfejs, kabel, program ?
Podwójne naciśnięcie przycisku na baterii nic nie daje.

pozdrawiam
zielony71
Forumowicz
Posty: 1343
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Wymiana silnika w Gazelle orange plus innergy

Post autor: zielony71 »

Na olx reklamuje się serwis tych rowerów, który oferuje usługę dopisywania baterii. Z tego wynika, że potrzebny jest program serwisowy, ale czy da się go jakoś zdobyć w inny sposób to już nie wiem.
A może po prostu wymienić te czujniki w silniku - nie.powinmo to być zbyt skomplikowane.
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
Paweł
Forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:34
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymiana silnika w Gazelle orange plus innergy

Post autor: Paweł »

Jest specjalny interfejs i program do gazeli. Samo to niestety nie wystarczy bo musisz mieć konto serwisanta. Program łączy się z serwerem gazelle i weryfikuje przy logowaniu.
Pik
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 25 gru 2023, 12:21

Re: Wymiana silnika w Gazelle orange plus innergy

Post autor: Pik »

Witam wszystkich. Poradziłem sobie z problemem .Pogrzebałem trochę w Atmelu 1227 i działa.
Starego sterownika niestety nie udało się naprawić ponieważ wilgoć plus napięcie równa się dziura w płycie wielowarstwowej.
Wypalona dziura była na wysokości czujników halla. Tak więc sterownik do recyklingu.
ODPOWIEDZ