Awaria oświetlenia

Coś się zepsuło, coś trzeba wymienić, coś trzeba wyregulować w fabrycznym rowerze?
ODPOWIEDZ
N3xT
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2024, 9:13
Lokalizacja: Łódź

Awaria oświetlenia

Post autor: N3xT »

Cześć,
Chciałem podłączyć drugą przednią lampę do ebike 52V, pech taki, że zrobiłem zwarcie. Lampa przód + tyl otrzymują teraz tylko 8v, świecą baardzo delikatnie.
Dostałem się do środka sterownika i jest w nim płytka z której wychodzą zasilania na lampki + przewód po stacyjce.
Pytanie - pod jaką nazwą znaleźć podobną płytkę do tej co na foto?
Załączniki
IMG_2911.jpeg
IMG_2910.jpeg
Dede
Forumowicz
Posty: 2099
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Awaria oświetlenia

Post autor: Dede »

Z tą płytką będzie problem jak się nie mylę to jest tam mosfet typu P a moduły ogólnie dostępne są na mosfetach typu N
Polecam wymienić mosfet i naprawić płytkę która jest orginalnym stanie.
W.P.
Forumowicz
Posty: 348
Rejestracja: 21 kwie 2020, 9:55
Lokalizacja: Łódź

Re: Awaria oświetlenia

Post autor: W.P. »

Załącz czytelne zdjęcia płytki w dobrej rozdzielczości. Spróbuj odczytać możliwie dużo napisów z elementów.
Na zakup nowej nie licz.
N3xT
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2024, 9:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Awaria oświetlenia

Post autor: N3xT »

Płytka naprawiona u randomowego elektryka w 10minut za małą kwotę. Wszystko działa.

Dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
RadQ
Forumowicz
Posty: 141
Rejestracja: 01 paź 2020, 22:56
Lokalizacja: Miasto grzejników

Re: Awaria oświetlenia

Post autor: RadQ »

N3xT pisze:
29 kwie 2024, 15:35
Płytka naprawiona u randomowego elektryka w 10minut za małą kwotę. Wszystko działa.

Dziękuję za odpowiedzi.
Zastanawia mnie tylko jedno... Jaki "randomowy" ELEKTRYK ma na stanie odpowiednie elementy elektroniczne do sterownika rowerowego, no chyba że chodziło o zimny lut bądź przepaloną ścieżkę to wtedy "randomowy" i kumaty elektryk sobie bez problemu poradzi w 10 minut :lol:
N3xT
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2024, 9:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Awaria oświetlenia

Post autor: N3xT »

Ale to nie jest sterownik tylko płytka przekaźnika - już Sam znalazlem je u chińskich przyjacieli za kwoty ok.15pln - wyglądają identycznie.
Wymienił dwa czarne tranzystory? - chyba tak się to nazywa.

Zapraszam do Łodzi, pokażę zakład :)
Chłop wymiata i na pewno będę go polecał :)
Dede
Forumowicz
Posty: 2099
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Awaria oświetlenia

Post autor: Dede »

RadQ pisze:
29 kwie 2024, 15:58
N3xT pisze:
29 kwie 2024, 15:35
Płytka naprawiona u randomowego elektryka w 10minut za małą kwotę. Wszystko działa.

Dziękuję za odpowiedzi.
Zastanawia mnie tylko jedno... Jaki "randomowy" ELEKTRYK ma na stanie odpowiednie elementy elektroniczne do sterownika rowerowego, no chyba że chodziło o zimny lut bądź przepaloną ścieżkę to wtedy "randomowy" i kumaty elektryk sobie bez problemu poradzi w 10 minut :lol:
Ale on naprawił mosfet switch na pewno z powodu zwarcia ugodził się mosfet a to każdy elektronik gdzieś zapasie ma jakieś sztuki i wystarczyło na pewno wymienić tylko. To nie płyta sterownika silnika tylko dodatkowy moduł na Mosfecie kanałem P który steruje światłem.
Awatar użytkownika
RadQ
Forumowicz
Posty: 141
Rejestracja: 01 paź 2020, 22:56
Lokalizacja: Miasto grzejników

Re: Awaria oświetlenia

Post autor: RadQ »

N3xT pisze:
29 kwie 2024, 17:00
Chłop wymiata i na pewno będę go polecał :)
Tu nie chodzi o to że chłop nie wymiata tylko o to że to nie randomowy ELEKTRYK ;) Raczej wiem co piszę bo skończyło nas szkołę elektryczną 27 a tylko dwóch ma jako takie pojęcie o elektronice (w tym jeden to ja) choć większość chłopaków pracuje w zawodzie. Tak więc nie trafiłeś na pierwszego lepszego "randoma" :D

P.s. Łódź mi nie dziwna bo pracowałem tam dłuższy czas i dzięki temu poznałem jej lepsze ale tez i gorsze strony ;)
W.P.
Forumowicz
Posty: 348
Rejestracja: 21 kwie 2020, 9:55
Lokalizacja: Łódź

Re: Awaria oświetlenia

Post autor: W.P. »

N3xT pisze:
29 kwie 2024, 17:00
Zapraszam do Łodzi, pokażę zakład :)
Chłop wymiata i na pewno będę go polecał :)
Uchyl rąbka tajemnicy. Gdzie to?
Serwisów elektronicznych już mało zostało (tak klienci mówią).
ODPOWIEDZ