EV Spark problem z kołem i szprychami

Coś się zepsuło, coś trzeba wymienić, coś trzeba wyregulować w fabrycznym rowerze?
ODPOWIEDZ
lavstorant
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:49

EV Spark problem z kołem i szprychami

Post autor: lavstorant »

Dzień dobry
Poszukuje firmy lub osoby która by potrafiła by wycentrować obręcz motocyklową oraz by zaplotła na nowo ewentualnie dodała by brakujące szprychy w obręczy o ile jest to fizycznie możliwe. Obręcz jest nieznacznie w jednym miejscu wgnieciona tak jak na zdjęciu, natomiast szprychy jedna jest luźna i może ze dwie by trzeba dokręcić plus oczywiście warto by całość szprych sprawdzić.
Nie będę ukrywał ,że szukam osób/firm z Bydgoszczy lub bliskich okolic tak by można było w całości przetransportować rower z racji braku prawa jazdy i samochodu.
Ewentualnie może by się ktoś zgłosił z województw ościennych tak by nie trzeba było roweru w częściach wysyłać.

Wiem ,że bearebike zajmują się serwisem takich pojazdów ale boje się ,że serwis u nich przekroczy 4 cyfrową sumę.

Jeżeli coś w powyższym poście jest niezrozumiałe to proszę pisać postaram się to lepiej wytłumaczyć.
Poniżej podrzucam zdjęcia uszkodzeń.


https://files.fm/u/fyb4wdmfz4?ak=d192d
Awatar użytkownika
RadQ
Forumowicz
Posty: 141
Rejestracja: 01 paź 2020, 22:56
Lokalizacja: Miasto grzejników

Re: EV Spark problem z kołem i szprychami

Post autor: RadQ »

Takie rady to chyba bardziej pasują do forum ENDURO niż do rowerowego? To coś nie ma nic wspólnego z rowerem niezależnie od sposobu zasilania/wykonania jednostki napędowej :P
lavstorant
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:49

Re: EV Spark problem z kołem i szprychami

Post autor: lavstorant »

RadQ pisze:
23 paź 2023, 19:15
Takie rady to chyba bardziej pasują do forum ENDURO niż do rowerowego? To coś nie ma nic wspólnego z rowerem niezależnie od sposobu zasilania/wykonania jednostki napędowej :P
Tak myślisz? Sądziłem ,że sporo to się zwie rowerem elektrycznym to liczyłem na pomoc na forum pojazdów elektrycznych. Napisał bym na forum enduro ale boje się ,że nie zostanę dobrze zrozumiany a dwa w kole jest silnik elektryczny więc raczej tam mi nie pomogą. Gdy bym miał surrona czy inny pojazd typu enduro to tam bym pisał ale skoro pojazd ma silnik elektryczny w kole to postanowiłem napisać na tym forum.
Awatar użytkownika
RadQ
Forumowicz
Posty: 141
Rejestracja: 01 paź 2020, 22:56
Lokalizacja: Miasto grzejników

Re: EV Spark problem z kołem i szprychami

Post autor: RadQ »

lavstorant pisze:
23 paź 2023, 17:20
Dzień dobry
Poszukuje firmy lub osoby która by potrafiła by wycentrować obręcz motocyklową oraz by zaplotła na nowo ewentualnie dodała by brakujące szprychy w obręczy o ile jest to fizycznie możliwe. Obręcz jest nieznacznie w jednym miejscu wgnieciona tak jak na zdjęciu, natomiast szprychy jedna jest luźna i może ze dwie by trzeba dokręcić plus oczywiście warto by całość szprych sprawdzić.
Pisanie/czytanie ze zrozumieniem nie boli... Chyba? Starsze modele motocykli ENDURO miały w przeważającej większości hamulce bębnowe na tyle które to rozmiarami znacząco nie odbiegają od ówczesnych silników HUB. W Twoim przypadku owszem silnik jest "deko" większy od bębna ale to w żaden sposób nie zmienia sposobu jego sznurowania w obręczy. Jedyna różnica to długość szprych. Hayabusa z zamontowanymi pedałami i jakoś spiętymi z napędem nigdy nie będzie motorowerem więc nie pitol mi że to Twoje monstrum ma jeszcze coś wspólnego z rowerem :P A jeśli się uprzesz że nadal masz rower to zapraszam do mnie na szlaki w góry świętokrzyskie. Oczywiście zarówna ja jak i Ty wyłączamy prąd i heja z 50 km dla rozrywki...
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1327
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: EV Spark problem z kołem i szprychami

Post autor: Yasiu77 »

Znam tylko z Żywca Andrzeja Barona no ale to troszkę daleko więc kółko byś musiał zdjąć i wysyłać.
lavstorant
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:49

Re: EV Spark problem z kołem i szprychami

Post autor: lavstorant »

RadQ pisze:
23 paź 2023, 21:09
lavstorant pisze:
23 paź 2023, 17:20
Dzień dobry
Poszukuje firmy lub osoby która by potrafiła by wycentrować obręcz motocyklową oraz by zaplotła na nowo ewentualnie dodała by brakujące szprychy w obręczy o ile jest to fizycznie możliwe. Obręcz jest nieznacznie w jednym miejscu wgnieciona tak jak na zdjęciu, natomiast szprychy jedna jest luźna i może ze dwie by trzeba dokręcić plus oczywiście warto by całość szprych sprawdzić.
Pisanie/czytanie ze zrozumieniem nie boli... Chyba? Starsze modele motocykli ENDURO miały w przeważającej większości hamulce bębnowe na tyle które to rozmiarami znacząco nie odbiegają od ówczesnych silników HUB. W Twoim przypadku owszem silnik jest "deko" większy od bębna ale to w żaden sposób nie zmienia sposobu jego sznurowania w obręczy. Jedyna różnica to długość szprych. Hayabusa z zamontowanymi pedałami i jakoś spiętymi z napędem nigdy nie będzie motorowerem więc nie pitol mi że to Twoje monstrum ma jeszcze coś wspólnego z rowerem :P A jeśli się uprzesz że nadal masz rower to zapraszam do mnie na szlaki w góry świętokrzyskie. Oczywiście zarówna ja jak i Ty wyłączamy prąd i heja z 50 km dla rozrywki...

Słuchaj ja się kłócić czy upierać przy swoim nie będę to raz. Widać ,że masz dużo większą wiedze w tym temacie.
Wiesz lepiej od mnie.
Dla mnie to jest rower choć wyglądem go nie przypomina, ale to jest najmniej istotne w tym temacie, nie ma to żadnego w tym momencie znaczenia czy ja go będę nazywał rowerem motocyklem czy motorówką czy czymkolwiek innym nie po to założyłem ten temat by się o takie ehh sprzeczać.
Dwa, mam zerową wiedzę w temacie enduro i nie będę tego ukrywał bo po co.
A teraz do brzegu, ustaliliśmy już ,że to nie jest rower itd. to może jesteś wstanie jednak pomóc i podać jakieś namiary lub informację do kogo lub gdzie powinien szukać pomocy.
Tak jak pisałem wcześniej nie chciał bym wysyłać całego silnik ale jeżeli będę zmuszony to to zrobię.
lavstorant
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:49

Re: EV Spark problem z kołem i szprychami

Post autor: lavstorant »

Yasiu77 pisze:
23 paź 2023, 21:21
Znam tylko z Żywca Andrzeja Barona no ale to troszkę daleko więc kółko byś musiał zdjąć i wysyłać.
Dziękuję za odpowiedź a czy można prosić więcej szczegółów.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 3002
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: EV Spark problem z kołem i szprychami

Post autor: tas »

BikeMIX Andrzej Baron
504 628 936
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
lavstorant
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:49

Re: EV Spark problem z kołem i szprychami

Post autor: lavstorant »

tas pisze:
24 paź 2023, 8:19
BikeMIX Andrzej Baron
504 628 936
Dziękuję.
Awatar użytkownika
RadQ
Forumowicz
Posty: 141
Rejestracja: 01 paź 2020, 22:56
Lokalizacja: Miasto grzejników

Re: EV Spark problem z kołem i szprychami

Post autor: RadQ »

lavstorant pisze:
23 paź 2023, 23:06
Dwa, mam zerową wiedzę w temacie enduro i nie będę tego ukrywał bo po co.
Ale ja cały czas piszę serio, masz problem z kołem motocyklowym szukaj pomocy w serwisie motocyklowym. Masz problem z odkurzaczem to zanosisz go do serwisu AGD a nie do serwisu telefonów. Zakładam że żaden serwis rowerowy nie będzie miał chociażby walcarki do prostowania obręczy motocyklowych i to już będzie stanowić podstawowy problem aby spełnić Twoje oczekiwania. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1327
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: EV Spark problem z kołem i szprychami

Post autor: Yasiu77 »

Andrzej prowadzący serwis rowerowy normalnie zaplata obręcze rowerowe jak i moto z qs205 czy 273 ale jeśli jest problem z obręczą to pewnie trzeba będzie wymienić, raczej nie naprawia.
lavstorant
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:49

Re: EV Spark problem z kołem i szprychami

Post autor: lavstorant »

Yasiu77 pisze:
24 paź 2023, 21:25
Andrzej prowadzący serwis rowerowy normalnie zaplata obręcze rowerowe jak i moto z qs205 czy 273 ale jeśli jest problem z obręczą to pewnie trzeba będzie wymienić, raczej nie naprawia.
Dziękuję za szczegółową odpowiedź , ale chyba nie skorzystam bo to drugi koniec polski. Po za tym raczej napraw po wysyłce towaru nie robi tylko raczej wykonuje naprawy na miejscu?
lavstorant
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:49

Re: EV Spark problem z kołem i szprychami

Post autor: lavstorant »

RadQ pisze:
24 paź 2023, 11:29
lavstorant pisze:
23 paź 2023, 23:06
Dwa, mam zerową wiedzę w temacie enduro i nie będę tego ukrywał bo po co.
Ale ja cały czas piszę serio, masz problem z kołem motocyklowym szukaj pomocy w serwisie motocyklowym. Masz problem z odkurzaczem to zanosisz go do serwisu AGD a nie do serwisu telefonów. Zakładam że żaden serwis rowerowy nie będzie miał chociażby walcarki do prostowania obręczy motocyklowych i to już będzie stanowić podstawowy problem aby spełnić Twoje oczekiwania. Pozdrawiam.

Pogrążę się w swojej głupocie jeszcze bardziej ale trudno.
Czy serwis motocyklowy zajmuje się tez zaplatanie szprych w koło?
I czy serwisowi motocykli nie będzie przeszkadzał silnik elektryczny w kole?
Pytam bo o ile kojarzę to w motocyklach masz tylko "zębatkę" przez którą przechodzi łańcuch a tu jednak zamiast "czystej obręczy" mas silnik.

Tak, wiem pytania są bardzo głupie ale wole zapytać tutaj niż zostać wyśmiany w serwisie motocyklowym.
ODPOWIEDZ