Dziwny błąd.

Coś się zepsuło, coś trzeba wymienić, coś trzeba wyregulować w fabrycznym rowerze?
ODPOWIEDZ
romkli
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 09 lis 2023, 19:23

Dziwny błąd.

Post autor: romkli »

Mam miesięczny rower elektryczny, który zrobiłem sam. Jeżdził dobrze, ale od kilku dni pojawia się problem. Zaczęło się że nie mogłem go włączyć, ale po rozłączeniu baterii wszystko ruszyło bez problemu. Teraz, jak jest dość wilgotno i mam problem. Bez wzgledu czy używam akcelerator reczny czy też czujnik nacisku pedałów "PAS" na pierwszym poziomie wspomagania jest ok, lecz na kolejnych sterownik wyłańcza się i nie można go włączyć. Można to uczynić dopiero gdy rozłączę baterie na chwile i podłącze znów. Sprawdziłem przewody są sprawne, czujnik PAS sprawny, wszystko wprawne a sterwnik po kilku sekundach wyłancza się i blokuje się. Nie wiem, gdzie tkwi problem. Jeśli ktoś miał podobny problem to proszę o podpowiedź w jaki sposów to naprawić. Bateria naladowana w 45-50 %



romkli :D
Ostatnio zmieniony 09 lis 2023, 21:55 przez romkli, łącznie zmieniany 1 raz.
zielony71
Forumowicz
Posty: 1343
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Dziwny błąd.

Post autor: zielony71 »

Objawy typowe dla usterki baterii
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
slow
Forumowicz
Posty: 530
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Dziwny błąd.

Post autor: slow »

Pokaż baterię.
romkli
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 09 lis 2023, 19:23

Re: Dziwny błąd.

Post autor: romkli »

Mam BMS DALY i nawet mam nagrany film podczas jazdy i nic on nie wswskazuje na celach nietypowego. napięcia są: min 3.637V, max 3.641V, average 3,639V, Diff 0.004V tuż przed awarią pobór prądu był 17.1 A i napiecie spadło do 45.3V. W tym czasie było na celach min 3.458V, max 3.501V, Average 3.486V, Diff 0.043V, power 0.774 kw wtedy byłem na trzecim poziomie wspomagania.
tkoko
Forumowicz
Posty: 5045
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Dziwny błąd.

Post autor: tkoko »

romkli pisze:
09 lis 2023, 21:52
...... tuż przed awarią pobór prądu był 17.1 A i napiecie spadło do 45.3V. W tym czasie było na celach min 3.458V, max 3.501V, Average 3.486V, .....
Masz za słabą baterię do mocy zestawu. 45.3 V, zapewne dla baterii 48 V, jest już na granicy zadziałania "LVB" BMS'a/sterownika (niski poziom baterii).
Ostatnio zmieniony 10 lis 2023, 7:39 przez tkoko, łącznie zmieniany 1 raz.
romkli
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 09 lis 2023, 19:23

Re: Dziwny błąd.

Post autor: romkli »

Ok, Dzięki za pomoc. Zostaje mi tylko dyskusja ze skosnookimi kolegami o wymianie baterii.
tkoko
Forumowicz
Posty: 5045
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Dziwny błąd.

Post autor: tkoko »

romkli pisze:
09 lis 2023, 23:14
Ok, Dzięki za pomoc. Zostaje mi tylko dyskusja ze skosnookimi kolegami o wymianie baterii.
Zanim zaczniesz dyskusję, podaj parametry baterii, bo być może parametry są zbyt słabe (lecz zgodne z deklaracją) szczególnie że mierzysz/sprawdzasz to na rozładowanej baterii i w niskiej temperaturze otoczenia.
romkli
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 09 lis 2023, 19:23

Re: Dziwny błąd.

Post autor: romkli »

Baterie mam tymczasową małą 13.5Ah Już tworzę obudowę do dużej na ogniwa 21700 conajmniej 25Ah. Bateria jest nowa i nigdy nie stwarzała takich problemów. Jak kończył się zasób mocy to nie podawał na silnik ale wyświetlacz normalnie działał z podświetleniem, Teraz to wszystko się wyłańcza i pomaga dopiero rozłączenie i ponowne podłączenie baterii.
Mam smart BMS i nagrany filmek podczas awarii jakby ktoś chciał zobaczyć.

Teraz ładuje baterie i sprawsze czy to jest problem baterii czy też sterownika.
tkoko
Forumowicz
Posty: 5045
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Dziwny błąd.

Post autor: tkoko »

To albo jedno "P" ma problem, albo BMS ma jakiś problem jeżeli żadne "P" wyraźnie nie szwankuje.
romkli
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 09 lis 2023, 19:23

Re: Dziwny błąd.

Post autor: romkli »

Dziś o 2-3 popołudniu bedę wiedział, jak bateria bedzie naładowana to zrobię test. Jeśli będzie awaria to sterownik do wymiany, jeśli nie to bateria za słaba i w slabych warunkach pogodowych nie wyrabia się prądowo.

Po teście wiem, że wszystko działa. wychodzi na to że w niższych temperaturach moje baterie sie niewyrabiają prądowo.
ODPOWIEDZ