Usterka

Coś się zepsuło, coś trzeba wymienić, coś trzeba wyregulować w fabrycznym rowerze?
ODPOWIEDZ
SuperoS
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 04 mar 2024, 16:44

Usterka

Post autor: SuperoS »

Witam, posiadam zestaw rapid s2100 w rowerze i mam problem. Otóż po naładowaniu akumulatora do pełna i zamontowaniu w rowerze. Po włączeniu wyświetlacza na ekranie pokazuje rozładowaną baterię. Silnik nie chce pracować ani z manetki ani z korby. Wszytkie inne funkcje na wyświetlaczu działają poprawnie tj. tryby spomagania, ustawienia wyświetlacza.

Proszę o pomoc w ustaleniu usterki.
miki
Forumowicz
Posty: 1415
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Usterka

Post autor: miki »

To jest nowy zestaw do samodzielnej elektryfikacji, czy jeździsz już na tym? Bo napisałeś tak, że przydałaby się wróżka.
SuperoS
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 04 mar 2024, 16:44

Re: Usterka

Post autor: SuperoS »

Jeżdżę już 3 lata na tym zestawie i to praktycznie cały rok (zima, wiosna, lato, jesień). Po tej zimie zaczęły się probremy. Pomyślałem o zaśniedziałych wtyczkach, więc wyczyściłem wszystkie złącza kabli. Oczywiście to nic nie dało. Później sprawdziłem sterownik, rozebrałem go i nie zauważyłem niczego niepokojącego. Nawet przedzwoniłem kable, żeby sprawdzić czy nie są urwane i dalej nic. Po czym złożyłem wszytko do kupy, włączyłem i na wyświetlaczu pokazało pełną baterię. Tydzień później znów, to samo zero reakcji na manetkę i korbę, a na wyświetlacz pokazuje rozładowaną baterię (oczywiście akumulator naładowany na full)

I dalej nie mam pojęcia, gdzie jest usterka.
zielony71
Forumowicz
Posty: 1343
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Usterka

Post autor: zielony71 »

Wypadało by zewnętrznym woltomierzem sprawdzić jakie napięcie wchodzi do sterownika w chwili kiedy pokazuje rozładowaną baterię.
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
Dede
Forumowicz
Posty: 2100
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Usterka

Post autor: Dede »

Jakie napięcie pokazuje wyświetlać jak jest awaria?
Należy też miernikiem sprawdzić jakie napięcie jest bateri czy jest takie same co pokazuje wyświetlacz LCD.

Jeśli masz stacyjke na kluczyk to może być winna styków stacyjki i nie dochodzi prawidłowe napięcie na sterownik.

Zobacz przewody LCD-sterownik może gniado lub wtyczka od LCD jest problem.
ODPOWIEDZ