ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jarek?
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 31 lip 2019, 13:39
Lokalizacja: Warszawa

ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Post autor: Jarek? »

Nie jest to żadna tandetna zabawka mająca na celu ściągnąć młodych leszczy na YT i podbić wyświetlenia, tylko dojrzała konstrukcja oparta o komercyjny silnik modelarski o ciągu 18kg (o ile dobrze pamiętam) Sam kiedyś zastanawiałem sie nad kupnem takiego silnika (zestaw około 7tys nowy), ale odpuściłem, gdyż już mam rozgrzebanych kilkanaście projektów i brak mi na nie czasu oraz zapału.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Post autor: pxl666 »

To że można nie znaczy że się powinno...imho sztuka dla sztuki ...po co?
Awatar użytkownika
Jarek?
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 31 lip 2019, 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Post autor: Jarek? »

pxl666 pisze:
01 sie 2019, 21:43
To że można nie znaczy że się powinno...imho sztuka dla sztuki ...po co?
Wybacz ale nie chce mi się zagłębić w filozoficzne rozważania na temat sensu życia, wartości poznania, emocji odkrywania, niepewności podczas przełamywania barier, smaku ryzyka, czy uzależniającej adrenaliny, na tym technicyzm forum zapewne zanudziłbym czytelników, dlatego uwierz mi na słowo:

ZROBIŁ, BO MÓGŁ! ;)
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Post autor: Zxc843 »

Eee tam po co to komu wogóle, beeee :lol:
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Post autor: Yasiu77 »

szwagier.gieldowy pisze:
01 sie 2019, 22:13

ZROBIŁ, BO MÓGŁ! ;)
Przypomniał mi się ten dowcip...dlaczego pies liże się po jajkach? ;)
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Post autor: Umbur »

Ok, ale jak się to ma do działu: "Ciekawostki i nowości rynku EV"? ;)
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Post autor: tkoko »

Umbur pisze:
02 sie 2019, 6:46
Ok, ale jak się to ma do działu: "Ciekawostki i nowości rynku EV"? ;)
Pewnie zapłon silnika jest elektryczny :D
Awatar użytkownika
Jarek?
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 31 lip 2019, 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Post autor: Jarek? »

Umbur pisze:
02 sie 2019, 6:46
Ok, ale jak się to ma do działu: "Ciekawostki i nowości rynku EV"? ;)
Nie chcę urazić Waszej dumy na tym forum, ale ten silnik ma bardziej skomplikowane sterowanie elektroniczne niż Wasze silniczki elektryczne. Po za tym jest bardziej wszechstronnych, lżejszy, zaawansowany technologicznie, skomplikowany i nowocześniejszy od technologii silników elektrycznych. Obrazek

Obrazek
Obrazek

To co widzicie na ostanie prezentacji z kabelkami, to jest rozruchowy SILNIK ELEKTRYCZNY
Ostatnio zmieniony 02 sie 2019, 8:59 przez Jarek?, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
cyklista
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:14
Lokalizacja: Rzeszów, gg:7481912

Re: ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Post autor: cyklista »

Zapewne tak ale dla naszej watowicy to uciąg 10 x za słaby
Awatar użytkownika
Jarek?
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 31 lip 2019, 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Post autor: Jarek? »

cyklista pisze:
02 sie 2019, 8:51
Zapewne tak ale dla naszej watowicy to uciąg 10 x za słaby
Owszem, ciąg jest znacznie słabszy przy tej samej wielkości ale potencjalne prędkości rozwijane deklasują elektryka. Zobacz na filmie, juz takie małe gówienko o ciągu 18kg rozpędza rower do 80km/h!! Pamiętajmy, że to silnik TYLKO zabawkowy! Dwukrotnie większe silniki "dorosłe" stosuje sie do napędzania mikro samolotów i unoszenia ludzi z przytwierdzonymi skrzydłami, lub do desek odrzutowych.
Obrazek

Tutaj macie silniki nieomal identyczne co w rowerze i z powodzeniem napędzają samolot:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 sie 2019, 9:04 przez Jarek?, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Post autor: Umbur »

szwagier.gieldowy pisze:
02 sie 2019, 8:45
Nie chcę urazić Waszej dumy na tym forum, ale ten silnik ma bardziej skomplikowane sterowanie elektroniczne niż Wasze silniczki elektryczne.
Fiat 126p posiada akumulator, alternator (lub prądnicę), aparat zapłonowy, itd., ale dalej nie czyni go to pojazdem EV. :D
Awatar użytkownika
Jarek?
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 31 lip 2019, 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Post autor: Jarek? »

Umbur pisze:
02 sie 2019, 9:04
szwagier.gieldowy pisze:
02 sie 2019, 8:45
Nie chcę urazić Waszej dumy na tym forum, ale ten silnik ma bardziej skomplikowane sterowanie elektroniczne niż Wasze silniczki elektryczne.
Fiat 126p posiada akumulator, alternator (lub prądnicę), aparat zapłonowy, itd., ale dalej nie czyni go to pojazdem EV. :D
No dobra, chyba wygrałeś tym przykładem... Obrazek
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Post autor: pxl666 »

pierwszym postem miałem na myśli +- tyle ze z obserwacji wynika iż na tym forum przeważa pragmatyczne podejście do tematu , abstrahując ze ten rower nijak się ma do ev to z drugiej strony nikt tym na poważnie jeździć nie będzie, wiec poco to budować i tracić pieniądze , materiały oraz czas ? colin furze również buduje bezsensowne rzeczy i nikomu nie przychodzi do głowy wstawiać tu jego filmików...

równie dobrze pasuje tu to ale nikt tego nie wstawia

Ostatnio zmieniony 02 sie 2019, 9:49 przez pxl666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jarek?
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 31 lip 2019, 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Post autor: Jarek? »

pxl666 pisze:
02 sie 2019, 9:31
pierwszym postem miałem na myśli +- tyle ze z obserwacji wynika iż na tym forum przeważa pragmatyczne podejście do tematu , abstrahując ze ten rower nijak się ma do ev to z drugiej strony nikt tym na poważnie jeździć nie będzie, wiec poco to budować i tracić pieniądze , materiały oraz czas ? colin furze również buduje bezsensowne rzeczy i nikomu nie przychodzi do głowy wstawiać tu jego filmików...
Dlatego na samym wstępie zaznaczyłem, że to "DOJRZAŁY PROJEKT" a nie jakaś zwariowana zabawka COLINA FURZE, której celem jest dowcipna rozrywka nie wiele wnosząca do nauki. To co widzisz na tym filmie już dzisiaj można by zacząć produkować do jazy po za drogami publicznymi. Gdybym jednak kupił silnik odrzutowy (do innych celów) to na 100% zamontowałbym go do roweru aby się jakis czas tym pobawić. ;)

Bez urazy kolego, ale takie słowa wypowiadano o TYSIĄCACH wynalazków i gdyby wynalazcy słuchali malkontentów to nadal jeździlibyśmy konno, ręcznie pisali książki a maile wysyłalibyśmy posłańcami. ;)

Spójrz na tego faceta ze skrzydłami, którego fotkę umieściłem powyżej, jeszcze 5 lat temu ludzie bez wyobraźni pukali się w głowę, "po co człowiekowi skrzydła, skoro są wygodne, bezpieczne i tanie loty pasażerskie?" Dzisiaj wojsko i policja na świecie zabija sie o ten projekt i właśnie ustawią sie kolejki po cywilne wersje!!
Awatar użytkownika
Jarek?
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 31 lip 2019, 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Post autor: Jarek? »

pxl666 pisze:
02 sie 2019, 9:31
równie dobrze pasuje tu to ale nikt tego nie wstawia
Wstaw to Ty! (właściwie to już zrobiłeś i BARDZO DOBRZE!)
Moim zdaniem to ciekawy i fajny pomysł, chociaż nieosłonięte niczym śmigła sa bardziej niebezpieczne od ciepłych gazów z silnika odrzutowego.
Ostatnio zmieniony 02 sie 2019, 9:57 przez Jarek?, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Post autor: pxl666 »

nie no spoko , nie chowam urazy ale to nie forum wynalazców tylko pojazdów ev . równie dobrze możesz wstawić filmik z silnikiem na sprężone powietrze lub spalinowym mieszczącym się w piaście ... nikogo to nie ruszy...

w temacie - nie jestem malkontentem ale nie sadze ze jakiś cywilizowany kraj dopuści "zbroję ajron mana" do użytku cywilnego dla bogatego janusza w ciągu najbliższych 5 dekad - popatrz ile papieru już trzeba zmielić żeby latać dronem. pomijam fakt jak bardzo nieuregulowane są właśnie POJAZDY EV...
Awatar użytkownika
Jarek?
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 31 lip 2019, 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Post autor: Jarek? »

pxl666 pisze:
02 sie 2019, 9:57
w temacie - nie jestem malkontentem ale nie sadze ze jakiś cywilizowany kraj dopuści "zbroję ajron mana" do użytku cywilnego dla bogatego janusza w ciągu najbliższych 5 dekad - popatrz ile papieru już trzeba zmielić żeby latać dronem. pomijam fakt jak bardzo nieuregulowane są właśnie POJAZDY EV...
Ta zbroja to na razie czysta fantazja renderowana w programach do grafiki 3D, nie ma nic wspólnego z nauką i technologia, ale gdy w przyszlości zacznie być ten pomysł realny to wojsko zaangażuje dostateczne środki na rozwój.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Post autor: pxl666 »

szwagier.gieldowy pisze:
02 sie 2019, 10:01
pxl666 pisze:
02 sie 2019, 9:57
w temacie - nie jestem malkontentem ale nie sadze ze jakiś cywilizowany kraj dopuści "zbroję ajron mana" do użytku cywilnego dla bogatego janusza w ciągu najbliższych 5 dekad - popatrz ile papieru już trzeba zmielić żeby latać dronem. pomijam fakt jak bardzo nieuregulowane są właśnie POJAZDY EV...
Ta zbroja to na razie czysta fantazja renderowana w programach do grafiki 3D, nie ma nic wspólnego z nauką i technologia, ale gdy w przyszlości zacznie być ten pomysł realny to wojsko zaangażuje dostateczne środki na rozwój.
nie wiadomo mi aby jakaś armia obawiała się oddziału iron manów , natomiast każda armia obawia się lotniskowca w obstawie lub międzykontynentalnej rakiety z głowicami . technologia odrzutowa jest paliwożerna , plecak nigdy nie będzie zasilany wydajną ale żrącą hydrazyną
nigdy również w tej technologii nie osiągniesz zadowalającego zasięgu oraz komfortu i bezpieczeństwa podróży
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Post autor: scuda »

Ha ha ha, jakbym jechał do pracy poznym wieczorem takim rowerem, to na bank bym połowe miasta obudził.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Post autor: Inc0 »

pxl666 pisze:
02 sie 2019, 9:31
pierwszym postem miałem na myśli +- tyle ze z obserwacji wynika iż na tym forum przeważa pragmatyczne podejście do tematu , abstrahując ze ten rower nijak się ma do ev to z drugiej strony nikt tym na poważnie jeździć nie będzie, wiec poco to budować i tracić pieniądze , materiały oraz czas ? colin furze również buduje bezsensowne rzeczy i nikomu nie przychodzi do głowy wstawiać tu jego filmików...

równie dobrze pasuje tu to ale nikt tego nie wstawia

widziałeś liczbe odsłon, lajków i subów to teraz szybko przelicz to na $ i masz odpowiedz po co ludzie robia takie rzeczy
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Post autor: pxl666 »

Aaa to tak...
Awatar użytkownika
pk999
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 30 mar 2019, 16:43
Lokalizacja: Lublin

Re: ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Post autor: pk999 »

Swoją drogą kanał Igora śledzę od dawna. Dzisiaj dodał nowy film z tym rowerem ale trochę innym napędem.
Awatar użytkownika
Jarek?
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 31 lip 2019, 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Post autor: Jarek? »

Chyba nie przypadkiem rower umieścił na tle skoszonego zboża... :D
Awatar użytkownika
Jarek?
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 31 lip 2019, 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Post autor: Jarek? »

Umbur pisze:
06 sie 2019, 6:42
Ruskie to mają fantazję. :D
Mówiąc o tzw "Ruskich" ZAWSZE musimy mieć z tyłu głowy fakt, że spora ich cześć to są potomkowie naszych Białych rodaków z Polski, Niemiec, Finlandii, Białorusi, Ukrainy Litwy, krajów Bałtyckich a nawet francuskich wieźniów z armii Napoleona zrusyfikowanych i zawłaszczonych dla imperium carów (a potem imperium bolszewickiego)
Przykładów kreatywności "Ruskich" pochodzących z Europy jest mnóstwo, chociażby światowy prekursor astronautyki, CIOŁKOWSKI (Był synem polskiego urzędnika Edwarda Ciołkowskiego wywodzącego się ze szlacheckiej rodziny herbu Jastrzębiec, zesłanego na Syberię)
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2029
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Post autor: Tooropek »

Jarek? pisze:
06 sie 2019, 10:21
Umbur pisze:
06 sie 2019, 6:42
Ruskie to mają fantazję. :D
Mówiąc o tzw "Ruskich" ZAWSZE musimy mieć z tyłu głowy fakt, że spora ich cześć to są potomkowie naszych Białych rodaków z Polski, Niemiec, Finlandii, Białorusi, Ukrainy Litwy, krajów Bałtyckich a nawet francuskich wieźniów z armii Napoleona zrusyfikowanych i zawłaszczonych dla imperium carów (a potem imperium bolszewickiego)
Przykładów kreatywności "Ruskich" pochodzących z Europy jest mnóstwo, chociażby światowy prekursor astronautyki, CIOŁKOWSKI (Był synem polskiego urzędnika Edwarda Ciołkowskiego wywodzącego się ze szlacheckiej rodziny herbu Jastrzębiec, zesłanego na Syberię)
Sory, że się zapytam, ale moja ciekawość nie dawała mi spokoju... Jesteś spokrewniony z Heniem lub jeździcie do tego samego dealera? Jak to drugie na tak to proszę dyskretnie na priv o kontakt do niego :D

Pozdrawiam
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
shadow
Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 12 mar 2019, 21:46

Re: ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Post autor: shadow »

Tooropek pisze:
06 sie 2019, 17:42
Jarek? pisze:
06 sie 2019, 10:21
Mówiąc o tzw "Ruskich" ZAWSZE musimy mieć z tyłu głowy fakt, że spora ich cześć to są potomkowie naszych Białych rodaków z Polski, Niemiec, Finlandii, Białorusi, Ukrainy Litwy, krajów Bałtyckich a nawet francuskich wieźniów z armii Napoleona zrusyfikowanych i zawłaszczonych dla imperium carów (a potem imperium bolszewickiego)
Przykładów kreatywności "Ruskich" pochodzących z Europy jest mnóstwo, chociażby światowy prekursor astronautyki, CIOŁKOWSKI (Był synem polskiego urzędnika Edwarda Ciołkowskiego wywodzącego się ze szlacheckiej rodziny herbu Jastrzębiec, zesłanego na Syberię)
Sory, że się zapytam, ale moja ciekawość nie dawała mi spokoju... Jesteś spokrewniony z Heniem lub jeździcie do tego samego dealera? Jak to drugie na tak to proszę dyskretnie na priv o kontakt do niego :D

Pozdrawiam
:lol:
Awatar użytkownika
Jarek?
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 31 lip 2019, 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Post autor: Jarek? »

Tooropek pisze:
06 sie 2019, 17:42
Sory, że się zapytam, ale moja ciekawość nie dawała mi spokoju... Jesteś spokrewniony z Heniem lub jeździcie do tego samego dealera? Jak to drugie na tak to proszę dyskretnie na priv o kontakt do niego :D
Bez urazy kolego za mój kwiecisty język i przerysowane porównania...

...zamiast jak **** pokrętnie sugerować, pomawiać, oraz insynuować, napisz wprost jak dorosły facet z jajami co Ci się nie podoba. Ja ustosunkuje sie do tego i kto wie, może wywiąże się na forum ciekawa dyskusja, zamiast nieudolnie skrywanego chichotu jak w gimnazjum żeńskim, gdy omawiana jest budowa genitaliów samca ssaka.
Ile wy macie lat na tym forum, mam nadzieję, że nie oskarża mnie o pedofilie za rozmowy z Wami. ??? ;)
Ostatnio zmieniony 08 sie 2019, 14:16 przez Umbur, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę bez politycznych i obraźliwych określeń.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Post autor: pxl666 »

Jarek. Tu chodzi o to że to forum pojazdów ev a nie historyczne...zakumaj pls
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2029
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Post autor: Tooropek »

Jarek? pisze:
08 sie 2019, 10:33
Tooropek pisze:
06 sie 2019, 17:42
Sory, że się zapytam, ale moja ciekawość nie dawała mi spokoju... Jesteś spokrewniony z Heniem lub jeździcie do tego samego dealera? Jak to drugie na tak to proszę dyskretnie na priv o kontakt do niego :D
Bez urazy kolego za mój kwiecisty język i przerysowane porównania...

...zamiast jak ****** pokrętnie sugerować, pomawiać, oraz insynuować, napisz wprost jak dorosły facet z jajami co Ci się nie podoba. Ja ustosunkuje sie do tego i kto wie, może wywiąże się na forum ciekawa dyskusja, zamiast nieudolnie skrywanego chichotu jak w gimnazjum żeńskim, gdy omawiana jest budowa genitaliów samca ssaka.
Ile wy macie lat na tym forum, mam nadzieję, że nie oskarża mnie o pedofilie za rozmowy z Wami. ??? ;)
Bardzo brzydko się odniosłeś, raz, że nie w temacie, dwa jak wspomniał kolega to forum ev a nie "odrzutowe". Ja żartobliwie zapytałem, a Ty sie oburzyłeś jakby ktoś tu Cię obrazil... Tak apropo na forum mamy tylko jedną osobę niepełnoletnią i każdy zna tą osobę, więc docinka z pedofilią jest conajmniej nie na miejscu. Mamy wystarczająco lat by rozmawiać na poziomie i w temacie. Mamy tez wystarczająco lat by rozumieć proste treści pisane. Coś więcej Pan by chciał wiedzieć?

Ja tylko wnoszę o skasowanie tematu (nie w temacie) i nie poruszania na forum elektrycznym tematów spalinówek i innych rzeczy, które nic nie wnoszą. Ogłoszenie w dziale sprzedaży też niby ciekawe, ale nie na temat. Dla zasięgu i rozgłosu? Ok, tylko żeby to były gruzy elektryczne, ale nie spalinowe...
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: ROWER Z NAPĘDEM ODRZUTOWYM

Post autor: pxl666 »

Ja też wolę jak jarek się skupia na walizce z prądem
ODPOWIEDZ