Unia Europejska - nowe obostrzenia dla rowerzystów

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
pablo945
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 27 wrz 2022, 8:42

Unia Europejska - nowe obostrzenia dla rowerzystów

Post autor: pablo945 »

Unia Europejska mówi stanowcze "nie" piratom drogowym i rowerowym. Chcąc poprawić bezpieczeństwo, od 1 lipca 2023 roku na ścieżkach rowerowych UE będą montowane fotoradary - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego.
Tablice rejestracyjne dla rowerów

Unijna dyrektywna od 1 lipca nakłada również obowiązek montowania tablic rejestracyjnych dla nowo zakupionych rowerów. - Przy zakupie sprzedawca będzie musiał wyposażyć ten rower w tablicę rejestracyjną - podkreśla Alvin Gajadhur. - Zmiany dotyczą również rowerów miejskich, które są bardzo popularne. Od 1 lipca operatorzy będą również musieli rowery miejskie zaopatrzyć w tablice rejestracyjne. Dzięki temu będzie można łatwiej zidentyfikować osobę, która przekroczy prędkość, ponieważ zdjęcia są automatycznie przesyłane do centrum fotoradarowego Inspekcji Transportu Drogowego - tłumaczy gość Jedynki.

Punkty karne dla rowerzystów

Unia Europejska wdraża również punkty karne dla rowerzystów. - Ci, którzy przekroczą prędkość otrzymają nie tylko mandat karny, ale też punkty karne. Będą one nakładane też na rowerzystów i jeżeli dany rowerzysta przekroczy limit, może stracić prawo jazdy - wyjaśnia gość Jedynki. - Jeżeli będziemy mieli w systemie informację, że dana osoba zdobyła punkty karne za swoją nieodpowiedzialną jazdę, wtedy będzie miała zakaz jazdy rowerem przez rok - dodaje.

Link do artykułu
https://jedynka.polskieradio.pl/artykul ... u-drogowym

Co o tym myślicie? Zwiększenie bezpieczeństwa czy szukanie żyły złota?
zielony71
Forumowicz
Posty: 1325
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Unia Europejska - nowe obostrzenia dla rowerzystów

Post autor: zielony71 »

A masz w domu kalendarz? ;-)
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
Awatar użytkownika
2kola
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:56

Re: Unia Europejska - nowe obostrzenia dla rowerzystów

Post autor: 2kola »

Dodatkowo będzie zakaz używania siodełek. Od 1 lipca 2023 roku trzeba będzie jeździć na samej sztycy XD
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5838
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Unia Europejska - nowe obostrzenia dla rowerzystów

Post autor: pxl666 »

bez kiery
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Unia Europejska - nowe obostrzenia dla rowerzystów

Post autor: Goliath »

Kręcąc samymi "gejami" :D :lol: /poprawność środowiskowa zakazuje używania słowa pedał :?
Awatar użytkownika
Sam
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 27 lip 2023, 20:32

Re: Unia Europejska - nowe obostrzenia dla rowerzystów

Post autor: Sam »

Ja jestem za! Pod warunkiem, że to będzie działo się na ulicach, a nie na ścieżkach rowerowych. Jestem za tym, by ludzie, którzy mają szybsze rowery mogły jeździć po ulicach bez tych popieprzonych ograniczeń, jednocześnie by dalej sobie mogli jeździć na ścieżkach, bo przecież rower nie staje się motorowerem, jak się go zarejestruje, tak? Nie staje się motorowerem jak się do niego wstawi większy silnik, tak? Podobnie człowiek nie przestaje być człowiekiem, jak zacznie więcej jeść, albo się pojemność żołądka zwiększy. Tak? Niech nie robią jaj z tego, że z roweru można zrobić motorower tylko przez zwiększenie mocy silnika! Bo to są jaja, dla mnie oczywiście! Wpiszcie sobie na google rower i motorower i sobie zobaczycie jakie są różnice. A jak auta mają coraz większe pojemności silników to co - stają się z automatu ciężarówkami??? Nie! Więc niech tak samo podchodzą do rowerów i nie utrudniają rowerzystom życia!

A z tymi pkt to też jakieś pomieszanie! Jak można karać kogoś za to samo dwa razy? Albo pkt albo kasa! Ja bym zrobił to tak, w związku że rowerzyści nie zawsze mają kasę, niech mają pulę pkt i niech sobie zabierają te pkt, a rowerzysta niech sobie ma możliwość ich dokupowania w razie potrzeby. To samo bym zrobił wszędzie, czyli też na auta itd. To miało by sens, ale to tylko na drogach! Ze ścieżek wara! Dlaczego?

Bo większość rowerzystów to zwykli ludzie często bez prawa jazdy, nie muszący znać tak przepisów jak kierowcy aut, z tego też powodu nie powinni tych ścieżek prowadzić przez ulice. Albo ścieżki są wszędzie i można nimi dojechać wszędzie bez konfliktu z drogami, albo do diabła z nimi!

I teraz najważniejsze, coś o tym wspomniałem wyżej, masz rower elektryczny, jedziesz nim tak, by było bezpiecznie. Żadnych ograniczeń typu, nie możesz jechać szybciej niż 25, silnik nie może mieć więcej niż 250, moje półtora kilowata często ratuje mi dupę gdy przejeżdżam przez skrzyżowanie, a na ścieżkach rowerowych i tak nie jadę szybciej niż się da, bo rowerzyści są różni i może ktoś wyskoczyć przed ciebie, po za tym każdy dba o siebie, miałem taką historię, że sam wyjechałem do wyprzedzania widząc, że rowerzysta przed jest jeszcze daleko i zdążę, niestety gość jechał szybko i nie zdążyłem, trzymałem się środka by mógł mnie bezpiecznie wyminąć, a człowiek po prawej nawet się nie przytrzymał by zrobić mi miejsce, zrobił to bo był złośliwy, a może nawet mnie nie widział??? Nie dziwię się, że kierowcy rowerzystów nie lubią, ale to raczej problem tego, że rowerzysta to bardziej pieszy na kółkach niż pojazd i dlatego rowerzysta powinien móc jeździć gdzie sam chce! Rowerzysta powinien mieć do wyboru, czy chce sobie jechać po ulicy, czy po ścieżce czy po chodniku! I nikomu nic do tego! Ale z ta różnicą, że gdy wybierasz ulice, to jedziesz zgodnie z zasadami ruchu, tak?

Dużo pomieszałem wątków, nie wiem czy ktoś coś z tego zrozumie, ale piszę o prostych wydaje mi się rzeczach.
Konto porzucone!
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5838
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Unia Europejska - nowe obostrzenia dla rowerzystów

Post autor: pxl666 »

prawie pisze się pod najgorszy możliwy scenariusz czyli zakłada się że ludzie są debilami . jakby nie byli to można by polegać na logice i prawo szczegółowe byłoby zbędne. stąd takie a nie inne przepisy . oczywiście ta zasada nie obejmuje przepisów pisanych w złej wierze by np wyssać pieniądze od kierowców poprzez mandaty...
Awatar użytkownika
Sam
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 27 lip 2023, 20:32

Re: Unia Europejska - nowe obostrzenia dla rowerzystów

Post autor: Sam »

Gdyby to było prawdą co piszesz, gdyby prawo było pisane dla idiotów, to prawo było by proste, tak proste by idiota mógł je zrozumieć. To prawo jest tak skomplikowane, że nawet najmądrzejszy może mieć z nim problem. Komplikuje się zazwyczaj rzeczy, by móc na tym robić kasę. Nikt mądry się w tym nie odnajdzie, a co dopiero ten tak zwany idiota!
Konto porzucone!
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5838
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Unia Europejska - nowe obostrzenia dla rowerzystów

Post autor: pxl666 »

Sam pisze:
06 sie 2023, 13:09
Gdyby to było prawdą co piszesz, gdyby prawo było pisane dla idiotów, to prawo było by proste, tak proste by idiota mógł je zrozumieć. To prawo jest tak skomplikowane, że nawet najmądrzejszy może mieć z nim problem. Komplikuje się zazwyczaj rzeczy, by móc na tym robić kasę. Nikt mądry się w tym nie odnajdzie, a co dopiero ten tak zwany idiota!
przeczytałeś ostatnie zdanie ?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4985
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Unia Europejska - nowe obostrzenia dla rowerzystów

Post autor: tkoko »

Sam pisze:
06 sie 2023, 10:36
Ja jestem za! .....
Proponuję najpierw sprawdzić datę wpisu/artykułu :D
Awatar użytkownika
Sam
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 27 lip 2023, 20:32

Re: Unia Europejska - nowe obostrzenia dla rowerzystów

Post autor: Sam »

Faktycznie 1 kwietnia, ale to nic, ja tylko wykorzystałem sposobność do podzielenia się swoim zdaniem. Pozdrowienia ;)
Konto porzucone!
Awatar użytkownika
Sam
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 27 lip 2023, 20:32

Re: Unia Europejska - nowe obostrzenia dla rowerzystów

Post autor: Sam »

Dobra, wypisuję się stąd, bawcie się dobrze, sami.
Konto porzucone!
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 964
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Unia Europejska - nowe obostrzenia dla rowerzystów

Post autor: Yin »

Debiut krótki ale jakże emocjonalny :twisted: :mrgreen:
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Unia Europejska - nowe obostrzenia dla rowerzystów

Post autor: Goliath »

Yin pisze:
08 sie 2023, 17:26
Debiut krótki ale jakże emocjonalny :twisted: :mrgreen:
Wypalił się na starcie :lol: szkoda :roll:
Awatar użytkownika
Camis
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 26 paź 2018, 16:30
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Unia Europejska - nowe obostrzenia dla rowerzystów

Post autor: Camis »

To USA ale po śmiertelnym wypadku chcą zakazać e-bike:


zielony71
Forumowicz
Posty: 1325
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Unia Europejska - nowe obostrzenia dla rowerzystów

Post autor: zielony71 »

A samochodów nie zabronią?
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5838
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Unia Europejska - nowe obostrzenia dla rowerzystów

Post autor: pxl666 »

od broni ginie tam więcej ludzi i co ? pozatym mowa jest o banie tylko w tej gminie czy tam miasteczku takze spokojnie ...
ODPOWIEDZ