woj. śląskie

Dział poświęcony informacją o zlotach imprezach i wydarzeniach o tematyce EV
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1009
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: woj. śląskie

Post autor: Przemek »

ja również dziękuję za spotkanie PS wiecie ile kilometrów poszło od Trzech Stawów do Starganca ? i idąc za ciosem proponuje zaplanować kolejne ,, aby było sprawiedliwie i dla dalszych useruw wygodniej to może spotkajmy sie teraz w rejonach Tychów czyli Paprocany lub na Rudzie śląskiej co Wy na to ?
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: woj. śląskie

Post autor: equid »

Jak dla mnie spoko 😀
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1009
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: woj. śląskie

Post autor: Przemek »

no to ludki dawajcie propozycje kto chce dołączyć i jak lokalizacje proponuje początkową i końcową ,,,. razem ustalimy miejsce zbiórki i trasy optymalnej dal większości ..
jadymy,,
Marcin87
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2024, 9:41
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: woj. śląskie

Post autor: Marcin87 »

tkoko pisze:
17 mar 2024, 19:25
Ja też prawie byłem na spotkaniu. Niestety po raz drugi nie udało mi się "pokonać" lasów Podlasko-Murckowskich, i skończyłem w Podlesiu a nie Muchowcu. :D
Brak czasu (stacja Podlesie o 11.50), pomocy miejscowych, i "sztromu" (poniżej połowy pojemności aku), zmusił mnie do powrotu.
Polecam aplikację Komoot do nawigowania po ścieżkach leśnych :)
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: woj. śląskie

Post autor: equid »

na papry tez dam rade na rowerku pdojechac tak ze sie dostosuje co do trasy, w najgorszym przypadku na emoto podjade na spocie sobie po prostu posiedziec i pogadac
Marcin87
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2024, 9:41
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: woj. śląskie

Post autor: Marcin87 »

Założyłem konto :) Marcin z tej strony :) Niebieski Mountster S80
Marcin87
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2024, 9:41
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: woj. śląskie

Post autor: Marcin87 »

Obrazek

20 km zrobiliśmy :) ale to nie była najkrótsza możliwa droga.
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1009
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: woj. śląskie

Post autor: Przemek »

Cześć ,,, dzięki za uczestnictwo ..
Marcin87
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2024, 9:41
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: woj. śląskie

Post autor: Marcin87 »

Dokładna trasa w załączniku.
Załączniki
Trasa 3Stawy - Starganiec.jpg
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1009
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: woj. śląskie

Post autor: Przemek »

tkoko pisze:
17 mar 2024, 19:25
Ja też prawie byłem na spotkaniu. Niestety po raz drugi nie udało mi się "pokonać" lasów Podlasko-Murckowskich, i skończyłem w Podlesiu a nie Muchowcu. :D
Brak czasu (stacja Podlesie o 11.50), pomocy miejscowych, i "sztromu" (poniżej połowy pojemności aku), zmusił mnie do powrotu.
tkoko następnym razem nie bądź jak przyczajony tygrys , ukryty smok :D daj znać że jedziesz , ja jestem z Kostuchny to rzut beretem z Podlesia , udostępnił bym ci miejsce do tankowania i do dalszej trasy ..
OGŁOSZENIE PARAFIALNE
ludki jeśli będziecie mieć potrzebne to udostępniał miejsce ładowania oraz warsztat do napraw nagłych na Kostuchnie ,, to tak na przyszłość ;)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5862
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: woj. śląskie

Post autor: pxl666 »

na mapy.cz możecie wyznaczyć trasę i sobie potem udostępnić. działa nawet po www więc w razie czego nie trzeba nic instalować. posiada mapę szlaków turystycznych i ścieżek rowerowych i jest całkowicie darmowa . w apce można ściągnąć mapy i używać bez netu
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: woj. śląskie

Post autor: tkoko »

Przemek pisze:
18 mar 2024, 10:02
tkoko następnym razem nie bądź jak przyczajony tygrys , ukryty smok :D daj znać że jedziesz , ja jestem z Kostuchny
Wiem skąd jesteś, bo już raz byłem w pobliżu i się oferowałeś. :D
Problem w tym że do końca nie wiedziałem czy pojadę. Jak zapewne wiesz, moje serducho nie do końca jest sprawne, i nigdy nie wiem czy dam, czy nie dam rady. Dzień wcześniej testowo pyknąłem 40 km by to sprawdzić i było w miarę OK. Wczoraj do samych Katowic byłem "przytkany". Dodatkowo niska temperatura, czołowy wiatr, trasa "pod górkę", bagna w lasach po nocnych opadach, sprawiły ze zamiast prędkości przelotowej 27 - 28 km/godz, miałem 22 km/godz, i zamiast 100 - 120 km zasięgu, starczyło "zaledwie" na 86 km (co do kilometra :D ). Tak więc nawet w Tychach/Katowicach mogłem odpuścić dalszą jazdę. Żeby było ciekawiej, "profesjonalny" spaw obręczy się nie sprawdził i koniec wypadu jechałem na obręczy jak niżej. :D
Marcin87 pisze:
18 mar 2024, 9:49
Polecam aplikację Komoot do nawigowania po ścieżkach leśnych :)
Jestem "starej daty", lubię niespodzianki, taką włóczęgę po nieznanym terenie, i zwykła mapka mi starcza :D
Problem w tym że na samym początku uwierzyłem że znak "Katowice Centrum" na leśnej drodze poprowadzi na północ (do Katowic), a poprowadził na wschód (do Mikołowa, Podlasia). Dodatkowo w Koloni Boży Dar (nie wiedziałem że tam jestem), mając do wyboru drogę w lewo lub w prawo (wg miejscowego do "autostrady"), wybrałem w prawo, bo skoro "do autostrady" to powinien być prawidłowy kierunek. Problem w tym że wyjechałem na granicy Tych, czyli na początku trasy. Nawet zawróciłem do hałdy, ale tak jak pisałem wcześniej, było już południe, a do Muchowca nadal 12 km (optymistycznie pół godz jazdy).
Załączniki
20240318_075505.jpg
trasa 3 stawy1.jpg
Dede
Forumowicz
Posty: 2089
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: woj. śląskie

Post autor: Dede »

Jeśli są osoby co prądu zabraknie to mogę zabrać kabel do ładowania która pozwoli ładować na trasie na stacjach ładowania samochodów.
Proponuję trasę na Tychy Paprocany i tam godzinę postoju przy stacji ładowania.
Proponuję wyjazd wcześnie rano żeby być tam południe.
ODPOWIEDZ