Zlot Konin

Dział poświęcony informacją o zlotach imprezach i wydarzeniach o tematyce EV
ODPOWIEDZ
calla
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2019, 20:03

Zlot Konin

Post autor: calla »

Drodzy, jak już Zeeltom napisał, a wątek zaczął żyć swoim życiem nie w tym miejscu, w którym powinien, czas na oddzielny wątek.

Jak już wyczytaliście - chcemy zorganizować zlot pojazdów elektrycznych w Koninie i czas opowiedzieć wstępne założenia i rozwiać wstępne wątpliwości. Otwieram więc wątek i zapraszam do dyskusji :)

Wstępne założenia:
- Konin, jako miasto, które wyznacza właśnie swoją nową ścieżkę rozwoju w kierunku zielonej energii (jesteśmy miastem w regionie górniczym węgla brunatnego, którego czas się kończy - stąd wyznaczanie nowych celów rozwojowych). Idea elektromobilności wpisuje się w taką nową przyszłość.
- wizyjne podejście pozwala nam, organizatorom, ubiegać się o wsparcie miasta. Tak jak już wspomniałam - jestem po pierwszych rozmowach z Prezydentem Konina, który wyraził duże zainteresowanie takim wydarzeniem. Otwiera to nam drzwi do pełnego zaangażowania miasta (zarówno finansowo, jak i organizacyjnie)
- Mamy silny team w Koninie, który jest doświadczony w organizacji eventów, który wiem, że podoła organizacji wydarzenia
- Konin jest w centrum Polski, dla wielu osób może to być jakiś argument, dla wielu będzie bardziej "sprawiedliwie" ;)

Wstępne wątpliwości:
- Konin nie jest Żyrardowem i nie chcemy, żeby był kopią Żyrardowa. Żyrardów to historia, zasługa Zeeltoma i jego dzieło. Wydarzenie w Koninie będzie odrębny od tego, ale czerpiący "dobre lekcje" z Żyrardowa.
- Nie mamy toru kolarskiego, ale myślimy o miejscu zamkniętym/ogrodzonym, tak, żeby umożliwić podtrzymanie jednego z najlepszych elementów zlotu, czyli możliwości testowania pojazdów. To będzie dla nas priorytet.
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zlot Konin

Post autor: Umbur »

Działajcie. Trzymam kciuki i czekam na info. ;)
ODPOWIEDZ