Stacja lutownicza dobrej jakości

Okazje, promocje, linki, sklepy, opinie
ODPOWIEDZ
lobudek
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:38

Stacja lutownicza dobrej jakości

Post autor: lobudek »

Cześć. Od dłuższego czasu rozglądam się za stacją lutowniczą, która będzie dobrej jakości i posłuży wiele lat zapewniając wygodną pracę. Wiem, że najlepiej, żeby miała grzałkę z grotem. Czego używacie?
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: Stacja lutownicza dobrej jakości

Post autor: Wojtek »

A smd Ci nie zdmuchuje? Wiatrak vs kompresor to jak niebo a ziemia na korzyść stacji z kompresorem.
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Stacja lutownicza dobrej jakości

Post autor: ap0f1s »

Do ceny 300zł najlepszy jest ksger t12 można używać china grotów sa ok, ale najlepiej kupić oryginalne z hakko.
Jak masz kasę to wypas AIXUN 200W T3A na groty JBL t245. Tutaj warto także kupić groty JBL oryginalne. To już lutownica wypas.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
miki
Forumowicz
Posty: 1389
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Stacja lutownicza dobrej jakości

Post autor: miki »

Najlepiej w ogóle kupić Hakko, jeśli grotową, proponuję znakomitą FX-100. Indukcyjne nagrzewanie, znakomite i szybkie dostarczanie odpowiedniej ilości ciepła na lutowany pad/element. Stała temperatura. Dobrze kontrolowane parametry. Da się tym bardzo precyzyjnie i komfortowo pracować.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Stacja lutownicza dobrej jakości

Post autor: tas »

Ile zawodowców tyle opinii :)
Ja niezmiennie od lat: GOOT RX-802AS lub RX- 812AS
Ostatnio zmieniony 05 sty 2022, 23:31 przez tas, łącznie zmieniany 2 razy.
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
barmal
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:32

Re: Stacja lutownicza dobrej jakości

Post autor: barmal »

20 lat mam Wellera WECP20.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stacja lutownicza dobrej jakości

Post autor: WojtekErnest »

Ja od przynajmniej 30-tu Weller z grotami z końcówkami magnetycznymi i kpl do odsysania.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
lobudek
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:38

Re: Stacja lutownicza dobrej jakości

Post autor: lobudek »

Dzięki za odpowiedzi. Co użytkownik to inna opinia :) Sam do tej pory używałem WECP20, ale kolba się rozsypała ze starości, a nowej nie da się kupić...
gienek333
Forumowicz
Posty: 631
Rejestracja: 19 lut 2018, 22:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Stacja lutownicza dobrej jakości

Post autor: gienek333 »

Ja używam Elwika już cheba ze 30 lat, ale teraz mało. Jak kiedyś się składało telewizory, czy audio, to człowiek kilogramami cyny zużywał ;) .
Awatar użytkownika
Mr.Freeman
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 16 maja 2019, 10:45
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Stacja lutownicza dobrej jakości

Post autor: Mr.Freeman »

Ksger T12 używam, polecam.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Stacja lutownicza dobrej jakości

Post autor: pxl666 »

gienek333 pisze:
06 sty 2022, 18:40
Ja używam Elwika już cheba ze 30 lat, ale teraz mało. Jak kiedyś się składało telewizory, czy audio, to człowiek kilogramami cyny zużywał ;) .
i jak zdrowie ?
Awatar użytkownika
Mr.Freeman
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 16 maja 2019, 10:45
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Stacja lutownicza dobrej jakości

Post autor: Mr.Freeman »

Panie ! Już nima chłopa ...
roman
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:51

Re: Stacja lutownicza dobrej jakości

Post autor: roman »

Ksger - polecam. Niska cena, kompaktowa, wymienne groty T12.

https://pl.aliexpress.com/item/32945257770.html
plotek
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2022, 15:45

Re: Stacja lutownicza dobrej jakości

Post autor: plotek »

Myślę że przy stacjach lutowniczych nie powinno się jako pierwszy wybór brać jakiegoś Chińczyka z Ali. Według mnie lepiej wybrać jakiś niemiecki albo polski sprzęt. Może drodzej, ale zdecydowanie się wyższa jakoś i pewność sprzętu.


__________________________________
https://samozatrudniony.pl/ranking-ubezpieczen-na-zycie
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Stacja lutownicza dobrej jakości

Post autor: Yasiu77 »

roman pisze:
04 cze 2022, 18:36
Ksger - polecam. Niska cena, kompaktowa, wymienne groty T12.

https://pl.aliexpress.com/item/32945257770.html
potwierdzam
Golcu
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 02 maja 2021, 17:00

Re: Stacja lutownicza dobrej jakości

Post autor: Golcu »

plotek pisze:
01 lip 2022, 15:38
Myślę że przy stacjach lutowniczych nie powinno się jako pierwszy wybór brać jakiegoś Chińczyka z Ali. Według mnie lepiej wybrać jakiś niemiecki albo polski sprzęt. Może drodzej, ale zdecydowanie się wyższa jakoś i pewność sprzętu.
Zgadza się, jakiegoś Chińczyka z Ali może i nie, ale Ksger to jest jakkolwiek to zabrzmi "markowy" Chińczyk. Nawet elektronicy z youtubów używający profesjonalnych stacji lutowniczych JBC za 3000 PLNów i podchodząc mocno sceptycznie do lutownicy za 300 zł, że to nie może być dobre, byli w szoku co ona potrafi:


Na filmie jest akurat stacja OSS TEAM, ale to ta sama grupa co Quicko i Ksger na groty T12 właśnie. Dlatego można sobie aktualnie nalepszą ofertę poszukać i wybrać co komu pasuje.

Ogólnie też dużo czytałem o stacjach i nawet chciałem wydać więcej, ale idea lutownic na groty T12 do mnie trafiła. Pierwsza rzecz, to groty kosztują w okolicach 20 zł. Mam już 7 różnych grotów i faktycznie ich rożnorodność jest przydatna. Druga rzecz: jest masa przeróżnie zakończonych grotów i każdy może wybrać coś dla siebie. Trzecia: każdy grot posiada własną grzałkę, więc jak padnie grzałka w jednym to poprostu zmieniamy grot :) Czwarta: w grocie jest grzałka a tuż po niej czujnik temperatury, przez co lutownica ma bardzo dobrą kontrolę temperatury. Jak lutujemy np. przewody do pakietu i zaczniemy grzacz blaszki które odbiorą temperaturę grota, lutownica momentalnie wyczuje, że temperatura spada i daje pełną moc, żeby utrzymać np. 350 stopni.

Jedyne co mi przeszkadzało to fakt, że przesiadałem się z lutownicy gazowej na stację i wiem, że niekiedy zdarza sie potrzeba przylutowania czegoś np. w aucie na dworze czy gdzieś w terenie gdzie nie ma prądu, dlatego poszedłem dalej i znalazłem gościa który drukuje lutownice pod akumlatury z elektronarzędzi (w moim przypadku Makita). I wkłada tam wkład z Quicko na groty T12 właśnie. Podstawowy jest tańszy, a droższy (za 230 PLNow) ma wersję oLed (menu itp). Kupilem i jestem zadowolony. Do tego dokupiłem zasilacz 24V 3A i mam uniwersalną mobilną i stacjonarną stację za tal naprawdę grosze :)

https://m.olx.pl/d/oferta/lutownica-t12 ... IwZ5q.html

Także reasumując:

Jak ktos szuja dobrej stacji, polecam tą KSGER co inni (choć jej nie mam, ale jest wiem, że jest dobra). Są różne podobne z OSS TEAM, QUICKO i warto poczytać opinię, bo różnią się czasem ceną, niektóre mają problem z podświetlaniem wyświetlacza, niektóre jakies inne funkcje w menu. Ten KSGER chyba był najpewniejszy. A jak ktoś chce używać bez przedłużacza a ma jakieś elektronarzędzie i akumilatory, to polecam gościa z OLX, czekałem chyba ze 2-3 tygodnie ale jestem zadowolony :)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stacja lutownicza dobrej jakości

Post autor: WojtekErnest »

B.przekonywujacy film.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
ODPOWIEDZ