Ogniwa nowe czy depakietowane?

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
Adam333
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 12 paź 2018, 20:41

Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Adam333 »

Hej, jest duża różnica pomiędzy ogniwami nowymi, a ropakietowanymi z tego samego roku, bo nowe są o 30% droższe od depakietu
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: AST034 »

Szlifowane ciezej sie zgrzewa bo jak blaszka cienka to mozna przepalic. Czasem odpadnie kilka ogniw z depakietu bo sa uszkodzone, np maja odchyl w napieciu wzgledem innych. Ogolnie jak masz dostep do dobrych ogniw z depakietu (nieuzywanych) to chyba wzialbym depakiet, a zrobil wiekszy akumulator.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: EV-Maniak »

Jak są z dobrego, sprawdzonego źródła, to zdecydowanie brać ogniwa z depakietów. Nawet się nie zastanawiać i nie przepłacać. Nieraz są o połowę tańsze (50%) , a tak samo dobre.
Tylko weź więcej np. o jedno "S" by było na ewentualny zapas jakby co.
Jak kupisz, to nie zgrzewaj od razu tylko niech trochę poleżakują i sprawdź czy nie spadło na niektórych napięcie. Jak spadło to je zastąp zapasowymi.
Mi tylko jedno ogniwo na 200 padło z depakietów, ale jeszcze przed zgrzaniem i miałem zapas to je podmieniłem.
Adam333
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 12 paź 2018, 20:41

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Adam333 »

Więcej ogniw już nie zmieszczę bo i tak mam w planach mega duży jak na ramę rowerową pakiet 20s16p, zależy mi żeby ogniwa po 2 latach się nie wysypały,dlatego myślę o nowych. LG MJ1 albo Sanyo GA rozpakietowane chodzą po ok 8 zł, a nowe ktoś ma na forum po 11, w skali całej baterii różnica to 1000, więc całkiem sporo. Żadnego urządzenia do testowania ogniw nie mam, nie wiem jak z rezystancją wewnętrzną i pojemnością w depakiecie i jeszcze chb dochodzi balansowanie ogniw depakietowanych, a w tych ilościach zajmie mi to z pół roku ;) . Jak jest jakiś fajny i krótki sposób do sprawdzenia ogniw, który nie wymaga za drogiego sprzętu i nie trwa za długo to kupiłbym rozpakietowane i bym je sprawdził
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: AST034 »

Wlasnie buduje baterie 20S16P, ladowanie ogniw zajelo mi 3,5 tygodnia w uchwycie po 4 sztuki, ladowarka 5A. Nastepnym razem place za wyrownanie i piernicze taka robote 🤣 Do tak duzej batki bedziesz potrzebowal mega mocnej skrzynki, to NAPRAWDE DUZO WAZY ;)
Adam333
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 12 paź 2018, 20:41

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Adam333 »

Blacha stalowa 1mm powinna wytrzymać, sama skrzynka waży z 3kg :) Wyrównywać raczej sam nie będe zwłaszcza, że mam tylko jedną ładowarkę 1A na dwa ogniwa, to by mi chyba z rok zeszło ;)
AdrianJ
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:23
Lokalizacja: Warszawa, Ochota

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: AdrianJ »

Można zakupić tanio ładowarki na TP4056, dają 1A także prad w sam raz. 10sztuk pod dobry zasilacz i w kilka dni wyrównasz wszystkie :)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: WojtekErnest »

TP4056, to tylko ladowarka. Nie zmierzy pojemności, rezyst.wewn ani uplywnosci napiec ogniw z depakietu. Takie ogniwa z roznych powodów zostaly odrzucone przez producenta pakietów. Więc zanim zostaną znów przypadkowo łączone ze sobą, warto je jednak zmierzyć.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Yasiu77 »

Raczej nie same ogniwa zostały odrzucone przez producentów a całe gotowe akumulatory w których podobno najczęściej pada bms. Awaria bmsa może rozładować jedną z cel do krytycznego poziomu napięcia z którego ogniwa w tej celi już nie "wstają" i nie nadają się do pakietów bo mają wysoką Rw, upływność i mniejszą pojemność. Gdyby luzem ogniwa były odrzucane to myślę że nie miały by zgrzewów :)

Ja męczyłem się dwoma opus bt-c3100 które mają pomiar pojemności i rezystancji ale to tak raczej orientacyjnie da się pogrupować. Później dorobiłem listwę 1s40p ze zrównoleglonymi koszykami, ładowałem modelarską 5A i te naładowane wyrównywałem idealnie w listwie a na końcu leżakowanie tydzień. Teraz jak pomyślę to bym odpuścił i dał do naładowania i wyrównania np do tasa za 0,25 za sztukę i w max dwa dni by były.
gienek333
Forumowicz
Posty: 631
Rejestracja: 19 lut 2018, 22:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: gienek333 »

Ogniwa trzeba wyrównać (naładować do tego samego napięcia), potem po leżakować ze dwa dni. Po tym czasie mierzymy napięcia (jak któreś ogniwo znacznie odbiega to odkładamy). Pomiar Rw, bierzemy obciążenie dopasowane tak aby pociągnąć max prąd, do obciążenia równolegle dajemy woltomierz i połączamy do ogniwa i liczymy np. do 10. Po tych 10 ogniwa powinny mieć porównywalne napięcia (jak coś odbiega, odkładamy).
AdrianJ
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:23
Lokalizacja: Warszawa, Ochota

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: AdrianJ »

Pisałem tylko o wyrównaniu. Poźniej kilka dni notatek z pomiarem spadków napięcia i cokolwiek będzie można więcej powiedzieć - nie tyle o konkretnych wartościach ogniw co ogólnej ich kondycji (zbliżone parametry, o to przecież chodzi) a i jak się słabsze trafią to łatwo zlokalizować
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: glebor »

jak za sanyo GA dobre z nowych pakietów depak płacimy 8,5zł, to lepiej za 9 kupić nowe LG MJ1.
Ja gorąco namawiam na nowe. Ceny nie są już tak znacząco różne jak keidyś (5zł za NCR18650A, gdzie kiedyś NOWE kosztowały po 42zł/szt)
Ostatnio zmieniony 29 lis 2019, 3:38 przez glebor, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: tas »

Nie każdy testuje ogniwa z de pakietu samemu, wystarczy kupić już przetestowane, sprawdzone, z gwarancją :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: glebor »

Tas@ samsungi twoje sobie chwalę 35E. Z ciekawości wrzuciłem na tester i parametry były znamionowe. RW wyszła w granicach 25,5 +/- 0,5 mili ohma, także zadowolony jestem, a trochę się obawiałem. Zgrzewarka chodzi na twoich VTC4, też nie narzekam ;)
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Adam333
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 12 paź 2018, 20:41

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Adam333 »

Kupiłem już 330 sztuk LG MJ1 (tak żeby mieć 10 zapasu), wszystkie zmierzyłem miernikiem i napięcia mają równe. Co sądzicie o testowaniu tych ogniw miernikiem rezystancji wewnętrznej (kosztuje ok 150zł). Warto w niego inwestować czy samo zmierzenie napięcia po jakimś czasu wystarczy ? Zgrzewać ogniwa w pełni naładowane czy jeśli są naładowane do 3,6V i mają różnice maksymalnie 0,02V (niektóre mają 3,59 a niektóre 3,60) to mogę spokojnie zgrzewać ?
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: AST034 »

Adam333 pisze:
30 lis 2019, 15:57
Kupiłem już 330 sztuk LG MJ1 (tak żeby mieć 10 zapasu), wszystkie zmierzyłem miernikiem i napięcia mają równe. Co sądzicie o testowaniu tych ogniw miernikiem rezystancji wewnętrznej (kosztuje ok 150zł). Warto w niego inwestować czy samo zmierzenie napięcia po jakimś czasu wystarczy ? Zgrzewać ogniwa w pełni naładowane czy jeśli są naładowane do 3,6V i mają różnice maksymalnie 0,02V (niektóre mają 3,59 a niektóre 3,60) to mogę spokojnie zgrzewać ?
Skad te ogniwa? Nowe czy uzywane? Bo wiekszosc tu na forum to nowe pakiety z jakas wada (np: bms) rozbierane na sztuki. Polecam naladowac wszystkie do pelna, zgrzalem dwie na probe gdzie roznica byla 0.15V i prady wyrownawcze poszly takie, ze ogniwa mialy spokojnie 40-50 stopni. Najlepiej miec w pelni naladowane ogniwa, jak zle polozysz blaszke to w momencie sie przepali, jak beda prawie rozladowane to zacznie sie grzac i grzac...
Adam333
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 12 paź 2018, 20:41

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Adam333 »

Kupiłem rozbierane nieużywane. U mnie różnic prawie nie ma (0,02V to max), są z tego roku więc wydaje mi się że są jak nowe, tylko tak dla pewności myślę, żeby im zmierzyć RW tylko, że taki miernik to koszt 150zł, ale to dałoby mi 100% pewności o ich stanie.
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: AST034 »

Ja bym odpuscil, jak z pewnego zrodla to rozbieznosci beda zadne :) Naladuj do pelna, zostaw na pare dni, jak znajdziesz ktores ogniwo ze znacznie nizszym napieciem to zastepujesz tym z zapasu i jazda ;) Mysle, ze RW bedzie katalogowe :) A jaki pakiet chcesz zbudowac? I pod jaki prąd?
Adam333
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 12 paź 2018, 20:41

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Adam333 »

Prąd maksymalny ma być 80A, więc nie tak dużo, narazie rozbieżności napięć nie ma prawie wogóle.Muszę je naładować do pełna, żeby zaobserwować ewentualne spadki napięcia, czy przy naładowaniu do 3,6V też powinno być dobrze? Jak znajdę w Rzeszowie do pożyczenia miernik RW to zmierzę jak nie to będę mierzył spadki napięcia? Szlifowałęś ogniwa z depakietu na gładko, czy przy zgrzewaniu to nie przeszkadza?
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Mariusz_p »

Musisz poszlifiwac. Jak są równe napieciowo zgrzej w sekcje i je naoaduj na 4.2V ładowarka modelarska. Powinno być ok
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: AST034 »

Szlifowalem kazde ogniwo. Niestety jesli gdzies bedzie cos wystawalo i tasma nie bedzie scisle przylegala do ogniwa to wypalisz dziure w tasmie i ogniwie. Jest z tym troche roboty, ale taki urok budowania roweru od podstaw :) Jak sie przylozysz to w 2 godziny wyszlifujesz wszystkie. Generalnie jesli wystaje tylko odrobina miedzy ponad ogniwo to dotykasz dremelem tylko tam gdzie cos wystaje ponad powierzchnie, nie szlifuj gleboko bo blaszka ogniwa jest dosyc cienka, przy odrobinie wprawy zrobisz to szybko i dokladnie. Kup sobie 2 sciski stolarskie, dwa kawalki ceownika aluminiowego, poloz ogniwa na stole, tasma od gory i dolu ogniw, skrecasz to sciskiem stolarskim, podlaczasz ladowarke i ladujesz po 10 ogniw naraz. Nie baw sie w ladowanie po jedym - dwa.
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Vegasnight9 »

Adam333 pisze:
30 lis 2019, 17:57
Kupiłem rozbierane nieużywane. U mnie różnic prawie nie ma (0,02V to max), są z tego roku więc wydaje mi się że są jak nowe, tylko tak dla pewności myślę, żeby im zmierzyć RW tylko, że taki miernik to koszt 150zł, ale to dałoby mi 100% pewności o ich stanie.
Nie musisz mieć specjalnego miernika. Wystarczy zwykły uniwersalny miernik napięcia. Podłączasz pod ogniwo np. Żarówkę samochodową halogenową, mierzysz pobór prądu (np. 2A), sprawdzasz spadek napięcia. Z prostego wzoru wyliczysz rezystancje wewnętrzną.
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: glebor »

Taki pomiar jest sredniomiarodajny. Dokładnością mu bardzo daleko do testera prądem przemiennym mówię to z doświadczenia. A 2A to słaby pomysł jeżeli chcesz coś zobaczyć to 5A w miarę ok dla zwykłych i 10A dla vt 4/5/6
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Davvvi »

Witajcie. Mam pytanie. Mam kogoś kto ma w miare tanio ogniwa Lg Mh1 z depakietu używane ale niby pojemność znamionowa. Rok produkcji 2018. RW nie znane. Czy warto kupić takie ogniwa czy lepiej omijać?
gość
Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 20 maja 2019, 22:28

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: gość »

To zależy ile za ogniwo i jak długo pakiet ma służyć.
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Davvvi »

gość pisze:
12 sty 2022, 22:46
To zależy ile za ogniwo i jak długo pakiet ma służyć.
5zl za ogniowo. Pakiet ma byc 16s12p. A chciałbym aby jak najdlużej. Ogniwa nie są nawet testowane pod kontem pojemności. Tylko wyrywkowo co któreś. Nie wiadomo ile mają cykli. Prąd z pakietu to raczej maks 55A by był pobierany.
gość
Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 20 maja 2019, 22:28

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: gość »

A jakie Masz alternatywy w cenie około 1kPLN
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: tas »

A chciałbym aby jak najdlużej
Wedle ankiety ponad 65% ludków mających ogniwa LG w swoim akumulatorze ma z nim problem po 1 roku używania.
viewtopic.php?f=19&t=7430
Więc się dobrze zastanów, czy chcesz mieć LG w swoim akumulatorze ;)
Ostatnio zmieniony 13 sty 2022, 13:01 przez tas, łącznie zmieniany 4 razy.
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Davvvi »

tas pisze:
13 sty 2022, 12:53
A chciałbym aby jak najdlużej
Wedle ankiety ponad 65% ludków mających ogniwa LG w swoim akumulatorze ma z nim problem po 1 roku używania.
viewtopic.php?f=19&t=7430
Więc się dobrze zastanów, czy chcesz mieć LG w swoim akumulatorze ;)
Właśnie dlatego pytam. Obecnie msm pakiet 13s12p na samsungu 29e czy jakoś tak. Minelo dwa lata i jezdze dalej. Nic przy tym nie robie. Patrząc na to,że przed elektrykiem miałem silnik spalinowy to elektryk jest nudny( oczywiście żartuję) Aby jeżdże. Przy spalinówce ciàgle było coś do roboty. Czyli do moich wymagań jakie ogniwa byś polecił?
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: tas »

Ludkowie donoszą, że Samsung, Panasonic, Sony i Sanyo mają znacznie dłuższy czas bezawaryjnej jazdy więc można takie polecać.
Jeśli jesteś zadowolony z 29E, użyj 29E, jeśli masz dostęp do innych ogniw np Panasonic czy jakieś jakieś sony to użyj ich. Masz 12p i chcesz pobierać 55A, to wychodzi 4,5A/ogniwo, idealnie na większość ogniw :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Davvvi »

Ok czyli prawie wszystko oprócz LG. Samsungi spisują się świetnie. Ale myślałem o czymś bardziej pojemnym. Aby zasięg się zwiększył. Tu dobra cena bo za 200 ogniw 1000zl. No ale znów kupić nie wiadomo co i potem siè wkur...... to lepiej odpuścić.
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Davvvi »

tas pisze:
13 sty 2022, 13:56
Ludkowie donoszą, że Samsung, Panasonic, Sony i Sanyo mają znacznie dłuższy czas bezawaryjnej jazdy więc można takie polecać.
Jeśli jesteś zadowolony z 29E, użyj 29E, jeśli masz dostęp do innych ogniw np Panasonic czy jakieś jakieś sony to użyj ich. Masz 12p i chcesz pobierać 55A, to wychodzi 4,5A/ogniwo, idealnie na większość ogniw :)
A jeszcze pytanie. Jakie rw najlepsze przy takich paramatrech jakie potrzebuje? Cze RW26 dla samsunga 29E to wysokie czy niskie? Jakie najwyższe może być?
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: tas »

26 do max 28mR są bdb.
W Twoim aku jest 4.5A/ogniwo, to jest dobra wartość nie wymagająca jakoś spinania się o selekcję do 0.5mR
Ostatnio zmieniony 13 sty 2022, 21:34 przez tas, łącznie zmieniany 1 raz.
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Davvvi »

tas pisze:
13 sty 2022, 21:33
26 do max 28mR są bdb.
W Twoim aku jest 4.5A/ogniwo, to jest dobra wartość nie wymagająca jakoś spinania się o selekcję do 0.5mR
Dzięki wielkie. Samsungi 29E chodzà po około 8zl. Więc narazie troszkę za dużo ale coś na wiosnę pomyślę.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Tooropek »

Nieużywany depakiet 29E z serii 6 ma 23,5mohm do max 24mohm.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Davvvi »

Tooropek pisze:
13 sty 2022, 22:22
Nieużywany depakiet 29E z serii 6 ma 23,5mohm do max 24mohm.
Na olx jest ktoś kto sprzedaje E29 po 4.5zl. Odezwałem się i ogniwa są 2017-2019 z pojemnością 2600mAh i RW 26 mohm. Ilości cyki nie napisał , ale pewnie troche już ich majà. Z takich ogniw to chyba pakietu się nie buduje?
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: WojtekErnest »

Pakiet zbudowac sie da ale nie 4-5A na ogniwo. Ja bym nie zakladal więcej niz 3A. Bo chodzi nie tylko o duzy spadek napięcia (SAG) , wzrost temperatury > 50st ale i zwiększone rozbalansowanie pakietu.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Davvvi »

WojtekErnest pisze:
14 sty 2022, 9:50
Pakiet zbudowac sie da ale nie 4-5A na ogniwo. Ja bym nie zakladal więcej niz 3A. Bo chodzi nie tylko o duzy spadek napięcia (SAG) , wzrost temperatury > 50st ale i zwiększone rozbalansowanie pakietu.
Czyli to raczej bez sensu. Bo wtedy musiałby zbudować pakiet 16s 13-14p. A to da większy ciężar i więcej ogniw. Czyli przestaje sie kalkulować a pojemność pakietu mogłaby być podobna jak przy 12p. U mnie temp to akurat nie jest jakiś problem bo jeżdze tylko do pracy a obecnie mam 2km. Pakiet by sie za pewne nie zdarzyl zagrzać nawet latem. No ale chytry dwa razy traci. Lepiej raz a dobrze.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: WojtekErnest »

Tooropek pisze:
13 sty 2022, 22:22
Nieużywany depakiet 29E z serii 6 ma 23,5mohm do max 24mohm.
Ja mam 29E SDI z impedancja 20-21 mohm.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Tooropek »

6 czy 7 seria Wojtek? Mam nowe sztuki z 6 i 7 serii i 7 seria wychodzi 21,8mohm a 6 trochę więcej.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Eryk »

Samsungi 29E bez cykli powinny mieć 21-22mOhm
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Yasiu77 »

Eryk pisze:
15 sty 2022, 10:56
Samsungi 29E bez cykli powinny mieć 21-22mOhm
Tak jeśli chodzi o serię 7, seria szósta nowa ma ok 24mOhm ale jeśli chodzi o dokładne zmierzenie Rw to też trzeba zwrócić uwagę na sprzęt pomiarowy i jego kalibrację więc nie ma się co spierać :)
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Eryk »

Każdy mOhm ważny ;) 1 różnicy to już kilka, kilkadziesiąt cykli za ogniwem... Z tych 29E które miałem w ręce mierzonych na profesjonalnym urządzeniu miały właśnie 21-22mOhm
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: WojtekErnest »

Jesli to E29 miało od nowości okolo 20-21mR a teraz ma 26 mR no to spora różnica . Bo nawet gdy obecnie dokupi innych, ktore maja 25 mR, ale mają nominalną pojemność to i tak pakiet sie będzie rozjeżdżał głównie z powodu roznic pojemności i dodatkowo powodu różnic w RW.
Tym bardziej ze ten używany będzie mial tendencje do plywania RW przy wzroście temperatury, więc to pogłębia rozjazd.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Yasiu77 »

Eryk pisze:
15 sty 2022, 13:34
Każdy mOhm ważny ;) 1 różnicy to już kilka, kilkadziesiąt cykli za ogniwem... Z tych 29E które miałem w ręce mierzonych na profesjonalnym urządzeniu miały właśnie 21-22mOhm
zakładam że masz serię 7 :)
pobrane (1).png
seria 6 Rw ok 24mOhm
Samsung-29E-Samsung-INR18650-29E.jpg
seria 7
ok 21-22mOhm
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Tooropek »

To samo co Yasiu potwierdzam bo seria 6 i 7 to inne ogniwa, różne rw, inaczej wyglądają wykresy, choć obciążalność mają tą samą.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Davvvi »

Ogniwa seri 7 mają napisaną tą 7 co widać na foto?
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Tooropek »

Tak, kolor niebieski też to sugeruje.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Davvvi »

Pytanie, jak rozpoznać date produkcji ogniwa? Na ogniwie oprócz nazwy i td jest tylko 2EC2. Ogniwo Samsung 29E.
Davvvi
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:19

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Davvvi »

Wychodzi na to ,że 2EC2 to 2014r. Czy dobrze jest zbudować pakiet 16s12p z takich ogniw? Niby nowy depakiet.
ODPOWIEDZ