Zeltom

Znajdziesz tu informacje na temat forum. Jego działania i komunikaty od administratorów
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Zeltom

Post autor: Maran_hand »

Przepraszam, nie zdążyłem uzasadnić swojego głosu, temat został zamknięty dlatego robię to tu.

Cieszę się, że pomogłem wam podjąć decyzję doprowadzając do remisu ..na tą chwilę ;)
A tak poważnie, bo na poważne potraktowanie temat zasługuje. Zeltom to był (jest) gość! I jeśli nawet ktoś napisał, że miał interes w organizacji zlotów, to co z tego? Robił coś dla nas bezinteresownie a przy okazji robił coś dla siebie ale nie naszym kosztem. Było, minęło, zlotów nie ma. Jak niektórzy piszą, Zeltom trochę zdziwaczał, mało w nim już było dawnego Tomka. Nie wiem ile w tym prawdy? Ale jeśli nawet tak jest, to należy wziąć pod uwagę, że człowiek zmienia się z wiekiem i nie zawsze na lepsze, trudno. Ale za to nie można go wyrzucać. Jego wielką winą jest to, że próbował wysadzić forum i tego nikt mu nigdy nie zapomni i na 100% on sam ma tego świadomość. Kwestia wstawek politycznych, nie zaśmiecał nimi tematów czysto ebajowych. Wrzucał na czacie i w wątkach mało istotnych. PiS mocno nas sponiewierał, jedynych boli to mnie innych bardziej więc facet tu dawał upust swoim emocjom. I co z tego? Ktoś poczuł się tym dotknięty, wchodził z Zeltomem w dyskusję? Jeśli tak to przepraszam ale ta osoba jest idiotą.
Podsumowując: wszędzie ograniczają nam wolność w imię ..no niech będzie.. naszego dobra. I co tutaj też? Taki trend? Przy całym szacunku do Ciebie Taś, słabo, bardzo słabo.. nikt nie żąda by Tomka przywrócić na uprzednio zajmowane stanowisko ale tego by tu był i niech sobie pisze co tam musi czy chce. Z czasem mu się znudzi, ewentualnie inne zło w zamian PiSu przyjdzie.. Uważam, że można było przymknąć oko i przeczekać a nie iść na wojnę z ofiarami. Więcej zrozumienia dla wieku panowie, bo nie wiadomo co każdemu z nas za X lat do głowy wejdzie
Awatar użytkownika
barmal
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:32

Re: Zeltom

Post autor: barmal »

I tu pozostaje jedynie dodać: "jeśli ktoś jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem"...
Ja nie rzucę, jak wspominałem w ankiecie, sam głupoty robiłem i robię nadal, świadomie bądź nie. A to każdego spotka świadomie lub też i nie.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2022, 1:13 przez barmal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zeltom

Post autor: WojtekErnest »

Maran_hand pisze:
02 lut 2022, 0:45
.....Z czasem mu się znudzi, ewentualnie inne zło w zamian PiSu przyjdzie.. Uważam, że można było przymknąć oko i przeczekać a nie iść na wojnę z ofiarami. Więcej zrozumienia dla wieku panowie, bo nie wiadomo co każdemu z nas za X lat do głowy wejdzie
Trafne wg mnie podsumowanie.
Ps. Ankieta dała obraz jakie mamy podziały w tej sprawie, która psuje fajne forum techniczne.
Mój głos jest tej nieprzyjemnej sprawie neutralny, czyli.. wstrzymalem się.
Niestety, rozumiem obie strony, ale rozumieć a popierać to nie to samo.
Ale i tak zarówno arbiter jak i obecne forum jest naszą historią, która nas też wzmacniala, również
psychicznie, więc miejmy nadzieję że tego nie uśmiercimy.
A z czasem (być może) Tomek w kolejnej oslonie, bedzie bardziej spokojniej komentowal rzeczywistość, bo jak widać pewnych granic przekraczać nie warto. Na arbitrze reaktywowal konto i ... zero polityki.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2022, 5:01 przez WojtekErnest, łącznie zmieniany 1 raz.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
wit
Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:42
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Zeltom

Post autor: wit »

Ja głosowałem za Tomkiem. Uważam że z usunięciem forum odwalił paskudny nr -szczęśliwie miedzy innymi dzięki zapobiegliwości Tasa nic złego się nie stało. Ale cała sytuacja została w dużej części sprowokowana przez czepianie się co do rzeczy które w żadem sposób nie były zakazane -i w sumie mało przeszkadzające.


Trochę jak dzieci w przedszkolu... oo przezywał -to mu odpowiedziałem. opluł -to popchnąłem. szturchnął to przyp piąchą -to on wziął i kopnął -to skopałem. i efekt o wielkie nic konflikt i ofiary. naprawdę lepiej nie robić wojny o ehh -bo wojny i konflikty eskalują same z siebie.

a obrazki -jak dla mnie był to przerywnik i powód do uśmiechu i czasem refleksji. nie zwykłem reagować pianą na ustach na żadne drobiazgi...

nie warto "przelewać krwi" w wojnie totalnej o to czy władca jest najjaśniejszy czy nam miłościwy...

A tak z powodu drobiazgów zrobiła się wojna i skasowaliśmy Kolegę któremu wszyscy sporo zawdzięczamy. W imię powszechnej wygody -sieje drobny ferment -to pod dywan -zablokować banować i problemu nie ma bo nie widać. bo tak wygodniej.

Ja staram się postępować tak, żeby nie pluć na lustro gdy rano się golę...
Ostatnio zmieniony 02 lut 2022, 9:23 przez wit, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Zeltom

Post autor: Tooropek »

Obrazek
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Zeltom

Post autor: Maran_hand »

Tas, jesteś młodszy od Zeltoma, przy czym jesteś inteligentnym facet. Weź zadzwoń do Tomka, niech wraca i zakończmy ten (w mojej opinii) żenujący dla każdej ze stron jak i osób postronnych temat. Tomek wróci, Ty będziesz wygrany bo umiejętność wyciągnięcia ręki jako pierwszy to wielka rzecz. Finalnie zamknie się tą piaskownicę i skończą się kłótnie o grabki i łopatkę. Wszyscy na tym wygrają, nikt nie straci ..i chyba właśnie o to chodzi?
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Zeltom

Post autor: tas »

Wyciągałem łapkę i przytulałem go pokazując jak świat jest piękny wystarczająco dużo razy ;)
Ostatnio zmieniony 02 lut 2022, 13:53 przez tas, łącznie zmieniany 2 razy.
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Zeltom

Post autor: Maran_hand »

No to masz w tym już praktykę, więc będzie łatwo ;)
Dostał facet bana, został wyrzucony.. Mam przekonanie, że jak dostanie kolejną szansę na powrót to wróci z większą pokorą. Będzie stary, dobry Zeltom!
Ostatnio zmieniony 02 lut 2022, 14:00 przez Maran_hand, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Zeltom

Post autor: tas »

Prywatnie uważam (i wielu podziela moja obserwacje), że On potrzebuje przerwy od Internetu, polityki, PIS itp. Coś się tam w głowie pozmieniało i pękł jakiś wór goryczy. Oberwało się nam na forum jego usunięciem, obrywa się dookoła ludziom wyzywanym od PiSowców, Ziobr itp zdecydowanie potrzebny jest odpoczynek. Jak dostaniesz bana na forum to zakładasz nowe konto, siedzisz cicho, zajmujesz się swoim sprawami świadomym co się zrobiło źle i starasz się błędów nie popełniać a On? Musiałem go zmusić do przeprosin za usuniecie nam wszystkim kont bo samemu to nawet przez myśl nie przeszło, żeby to zrobić, żeby się przyznać do próby zrobienia nam krzywdy.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2022, 14:26 przez tas, łącznie zmieniany 2 razy.
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Zeltom

Post autor: Maran_hand »

Tas, jego winy znamy. Teraz dla równowagi poproszę byś przytoczył jego zasługi.
Zeltom już taki jest, czarno-biały bez żadnych innych odcieni. Jak coś to na 100% ..dlatego nawet trochę się zdziwiłem, że z tym usunięciem forum mu nie wyszło ;) Dla jasności, cieszę się, że udało Ci się je przywrócić.
Przerwę ma od tego forum, ale jeśli będzie ona zbyt długa to finalnie nie wróci.
Ty tu dowodzisz ale Zeltom zdecydowanie zasłużył na jeszcze jedną szansę!
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Zeltom

Post autor: tas »

Nie ma zakazu powrotu, może wrócić, zrobi konto, będzie zajmował się normalnym forumowym życiem. On z czystą kartoteką, ja szczęśliwy bo mamy kolejnego doświadczonego kolegę po fachu. Ale on nie wytrzyma nawet 1 dnia i zacznie się wytykanie od PiSowców, dlatego uważam, że powinien sobie zrobić przerwę i wrócić dopiero po niej. Nie wiem czy ona coś da, prawdopodobnie nie, ale wolę wierzyć, że da mu to jakiś spokój w głowie :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Zeltom

Post autor: Maran_hand »

Ja widzę, że nie tylko on potrzebuje czasu by podejść do tematu z zimną głową bez zbędnych złych emocji.
Tas, ruch jest po Twojej stronie im szybciej go wykonasz tym lepiej.
P.S. nie psuj legendy swojej osoby, oczekuję i myślę, że nie tylko ja, iż znowu pokażesz swoją wielkość, serio.

Pamiętam, kiedyś ktoś zrobił taki manewr że jak inna osoba wpisała konkretne słowo, to finalnie było ono zamieniane na inne wcześniej ustalone. Nie widzę problemu by słowo PiS, pisowiec i jeszcze kilka innych pokrewnych ustawieniami forum zamieniać na.. nie będę rozmawiał o polityce albo coś w tym stylu. I po problemie :)
Ostatnio zmieniony 02 lut 2022, 15:10 przez Maran_hand, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Zeltom

Post autor: tas »

spryciarzu ;)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Zeltom

Post autor: Maran_hand »

Cóż.. ja liczę na to, że jeszcze kiedyś spotkamy się na torze kolarskimi w Żyrardowie a Tomek jest kluczową postacią. Bez niego to wydarzenie już na 100% się nie wydarzy. I jeśli nawet ktoś, gdzieś, kiedyś zrobi taki zlot to akurat do Żyrardowa miałem blisko! 😁
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zeltom

Post autor: tkoko »

Maran, tak naprawdę Zeeltom ma "w głębokim poważaniu" zarówno forum jako takie, jak i wszystkich jego użytkowników (19 sierpnia godz 12.32). Najlepiej zresztą sam to określiłeś;
Maran_hand pisze:
02 lut 2022, 0:45
... Ktoś poczuł się tym dotknięty, wchodził z Zeltomem w dyskusję? Jeśli tak to przepraszam ale ta osoba jest idiotą.
..........
czyli wszyscy dyskutanci Zeeltoma to idioci jedyny inteligentny to ........
Załączniki
zzz3.JPG
zzz2.JPG
zzz1.JPG
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zeltom

Post autor: tkoko »

Tooropek, Zeeltom od czasu wybryku w sierpniu miał jeszcze kilka szans lecz z nich nie skorzystał. Dostał "jednoznaczny/rozszerzony" regulamin"

viewtopic.php?f=6&t=7844

Warunkiem odblokowania konta było spełnienie zapisów tego "regulaminu".
Załączniki
zz3.JPG
zz2.JPG
zz1.JPG
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zeltom

Post autor: tkoko »

Cały czas zapominamy że Zeeltom sam usunął się z forum.
Załączniki
z1a.JPG
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Zeltom

Post autor: Maran_hand »

Tkoko, wytłumacz mi proszę, co te (niestety nieczytelne) screeny mają wnieść do dyskusji? Jaki miałeś zamysł wrzucając je?
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Zeltom

Post autor: verre »

ja właśnie miałem pytać, co zeeltom Ci takiego zrobił, że Ci się chciało ten komiks tworzyć? :shock: :o
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Zeltom

Post autor: Maran_hand »

To może ja odpowiem za Tkoko?
Ewidentnie zainspirował się prezydentem Wielunia, jest twardy i nieugięty.
Tkoko, nie idź tą drogą! Nie warto! 🤣🤣
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zeltom

Post autor: WojtekErnest »

@Tkoko zrobil scr tych zapisow z dyskusji, której jak sądzę b.wielu nie czytało, sądząc ze to powierzchowny, chwilowy problem. A tak nie jest.
Chyba trzeba więcej czasu.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zeltom

Post autor: tkoko »

verre pisze:
02 lut 2022, 15:46
ja właśnie miałem pytać, co zeeltom Ci takiego zrobił, że Ci się chciało ten komiks tworzyć? :shock: :o
Drobiażdżek, w irracjonalny sposób skasował mi moje testy/wpisy/dane których już nie odzyskałem, byłbym ciekaw reakcji Zeeltoma i innych gdyby mi udało się skasować czyjeś testy/wpisy/dane na forum. :D
Nie mówię już o czymś takim jak PRZEPRASZAM
Ostatnio zmieniony 02 lut 2022, 16:47 przez tkoko, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Zeltom

Post autor: tas »

Spotkałem się też z opinią, że skoro nas Zeeltom skasował to w ten sposób pozbawił się sam na własne życzenie prawa do przebywania w tym miejscu i mając czelność wymagać od nas powrotu i mościć sobie jakieś wyjątkowe prawa ochronne, które miałyby go dotyczyć :)
Ostatnio zmieniony 02 lut 2022, 17:25 przez tas, łącznie zmieniany 3 razy.
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Zeltom

Post autor: Maran_hand »

Tas, nie nakręcaj się. Zrobił co zrobił, jego wina. Zrobił też bardzo wiele dobrego.
To wszystko, zwłaszcza te źle rzeczy już zostało omówione. Czas zakończyć tę wojenkę i dać człowiekowi kolejną szansę.
Tyle.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zeltom

Post autor: WojtekErnest »

Tooropek pisze:
02 lut 2022, 12:40
Obrazek
To się "trochę' mija z prawdą bo :

Rejestrując się na witrynie „ROWERY ELEKTRYCZNE I INNE POJAZDY EV”,
zwanej dalej „my”, ”nas”, „nasza”, „ROWERY ELEKTRYCZNE I INNE POJAZDY EV”,
https://pojazdyelektryczne.org”, akceptujesz następujące fakty :

a) forum działa w oparciu o oprogramowanie wykorzystujące technologię phpBB, która jest
środowiskiem typu witryny (bulletin board), wydane na licencji „GNU General Public License v2”
zwanej też „GPL”.

b) Oprogramowanie phpBB tylko ułatwia dyskusje przez internet,

c) Publikując swój temat, post wyrażasz zgodę na zapisywanie
wszystkich podanych przez ciebie informacji w naszej bazie danych.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Zeltom

Post autor: tas »

Tą sprawę już pozostawmy między Zeeltomem a administracją :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
wit
Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:42
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Zeltom

Post autor: wit »

poczytałem sobie te wklejone komiksy (niegdyś nie widziałem tej akcji na bieżąco -tylko info "chwile" po...)

i coraz bardziej widać, że to ogólna rozpierducha i wzajemne przypieprzanie się i podjudzanie -ogólnie szarpały się dzieci w przedszkolu i NIKT nie powiedział dość. Zeltomowi pierwszemu puściły nerwy -jak ktoś wspomniał -Zeltom jest do rany przyłóż chyba, że Go ogarnie "wqórw" no i ogarnął -cały czas podpuszczany. A aniołem nie jest -jak zresztą chyba nikt.

-y zabrał x zabawkę bo z nie chciał go słuchać skoro zabawa była zgodnie z prawem/regulaminem przedszkola.
-x nakrzyczał na y
-y obiecał, że z sobie może jeśli zgodzi się z y -ale z nie chciał pod dyktando y (bo mu nie pasowało, bo nie było zakazane itp) potem właczyli się abc i stopniowo zaczęli opluwać w dowolnej konfiguracji -x zaczął straszyć -y go olał abc zaczęli się podśmiewać i buntować x-sa -ogólnie zaczęła się szarpanina a x był coraz bardziej wqurw -przedszkole -rozkapryszone przedszkole gdzie połowa nie widzi niczego poza swoją racją (no bo moja racja zawsze jest mojsza niż twoja twojsza -więc musi być moja mojsza najmojsza)
w szarpaninie x przy...lił wszystkim nie patrząc kogo trzaśnie jego wqórw -więc był do odstrzału -potem dostał druga i trzecia szansę -jeśli się przypłaszczy... znaczy uzna "prywatne" rozszerzenie regulaminu tyczące tylko jego osoby...nie przypłaszczył się więc trwało poszturchiwanie i ciągłe pobudzanie wqurw-u -no i jesteśmy w punkcie i sytuacji gdzie jesteśmy.
Ogólnie z całej sytuacji nikt nie może być dumny -i absolutnie nikt kto wiedział nie ma czystego sumienia...

a najcięższy grzech -to często zaniechanie. i niech każdy pamięta -każdy nawet bardzo drobny konflikt dokarmiany rośnie aż stanie się potworem żyjącym samodzielnie i pożerającym osoby które zaczynały od drobnej sprzeczki. W pewnym momencie spór zyskuje własną masę i rozpęd -i robi się praktycznie nie do zatrzymania... aż coś gdzieś pęknie. no i pękło. ale potwór nadal żyje ... pożar pali się dokąd jest pożywka. nawet ta mało widoczna...
wit
Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:42
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Zeltom

Post autor: wit »

WojtekErnest pisze:
02 lut 2022, 18:57


c) Publikując swój temat, post wyrażasz zgodę na zapisywanie
wszystkich podanych przez ciebie informacji w naszej bazie danych.
troszkę kiedyś pisałem do gazety wiedza fachowa tez dotycząca raczej hobby... i podpisywałem umowy autorskie oraz troszkę czytałem w kwestii praw i własności intelektualnej.

Wyrażenie zgody na zapisywanie informacji nie jest tożsame ze zgodą na ich publikowanie. A ani to ani to nie jest przekazaniem praw własności do twórczości intelektualnej itp.

i wyrażenie zgody na przechowywanie może być w każdej chwili wycofane...

była formalna umowa ? sprzedaży bądź darowizny /zrzeczenia się praw do własności intelektualnej ?

także temat jest śliski... pewnie nikt tu nic nie ugra -ale zabawa i kolejna rozpierducha może być długa i konkretna...
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Zeltom

Post autor: Dede »

A wystarczyło mniej obrazków z polityką wstawiać i akceptować ze to forum nie jest na wstawianie treści politycznych i obrażania innych.
Widziałem te obrazki politycznych treściach i Osobiście wolałbym tematy związane z forum.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zeltom

Post autor: pxl666 »

Słabo w sądzie będzie udowodnić że posty na forum to jakaś specjalistyczna wiedza fachowa. Tzn teoretycznie tak jest ale jakoś wątpię że zeltom się szarpnie na koszty postępowania
wit
Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:42
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Zeltom

Post autor: wit »

pxl666 pisze:
02 lut 2022, 21:24
Słabo w sądzie będzie udowodnić że posty na forum to jakaś specjalistyczna wiedza fachowa. Tzn teoretycznie tak jest ale jakoś wątpię że zeltom się szarpnie na koszty postępowania
to nie musi być żadna wiedza, może być poezja, proza... a wiesz to chyba było prozą pisane..

wystarczy, że to jest czyjś konkretny wytwór -a wartość wytworu jest nieistna -wystarczy udowodnić, że to Jego wypowiedź i robi się dym.
Jeszcze spore wątpliwości może wzbudzić odniesienie do rodo.

ugrać coś trudno ale zamieszania można zrobić dużo.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zeltom

Post autor: pxl666 »

wit pisze:
02 lut 2022, 22:14
pxl666 pisze:
02 lut 2022, 21:24
Słabo w sądzie będzie udowodnić że posty na forum to jakaś specjalistyczna wiedza fachowa. Tzn teoretycznie tak jest ale jakoś wątpię że zeltom się szarpnie na koszty postępowania
to nie musi być żadna wiedza, może być poezja, proza... a wiesz to chyba było prozą pisane..

wystarczy, że to jest czyjś konkretny wytwór -a wartość wytworu jest nieistna -wystarczy udowodnić, że to Jego wypowiedź i robi się dym.
Jeszcze spore wątpliwości może wzbudzić odniesienie do rodo.

ugrać coś trudno ale zamieszania można zrobić dużo.
Ok ale jak ? Sprawa z powództwa cywilnego ? O co ? Zeeltom będzie jeździł na rozprawy do ... żywca czy gdzie tam jest sąd właściwy dla tasa ??? I to jest właśnie trochę symbol zeeltomowego podejścia do rzeczywistości...straszenie sądem o wpisy na forum . Jprdl...
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zeltom

Post autor: WojtekErnest »

wit pisze:
02 lut 2022, 19:51

troszkę kiedyś pisałem do gazety wiedza fachowa tez dotycząca raczej hobby... i podpisywałem umowy autorskie oraz troszkę czytałem w kwestii praw i własności intelektualnej.
Wyrażenie zgody na zapisywanie informacji nie jest tożsame ze zgodą na ich publikowanie. A ani to ani to nie jest przekazaniem praw własności do twórczości intelektualnej itp.
To oczywista oczywistość ale tu są informacje z zalozenia w formie publikacji na forum publicznym więc tzw pola eksploatacji są z założenia szerokie. Co więcej ze względu na współczesną technikę indeksowania i upowszechniania treści, jest ona kopiowana na caly świat. Gdyby było inaczej to nawet te demoty byloby chronione prawem, bez możliwości powielania w przestrzeni publicznej.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
wit
Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:42
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Zeltom

Post autor: wit »

teoretycznie to są...
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zeltom

Post autor: WojtekErnest »

Jeśli jest znany autor to nikt inny nie ma prawa podawać się za autora. Ale z chwilą publikacji na publicznym forum internetowym, to tzw pola eksploatacji są tak szerokie, ze nie możesz zapobiec ich dalszej republikacji, co najwyżej wymusic podanie źródła.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zeltom

Post autor: pxl666 »

Abstrahując to odchodzicie od meritum. Pitolenie o sądach to chłop sobie może wsadzić. Chce wrócić to zakłada nowe konto i gra . Nie chce to jego brocha
zielony71
Forumowicz
Posty: 1298
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Zeltom

Post autor: zielony71 »

Nie wiem czy jest sens to dalej wałkować. Wyniki ankiety są takie, że nawet gdyby Tas chciał uwzględnić zdanie społeczności to nie może :-D
Ale co ważniejsze z zachowania Zeltoma widać, że bardziej mu zależy na tym, żeby postawić na swoim niż na tym, żeby faktycznie wrócić na forum. Może jak się sezon zacznie to zatęskni, ale teraz jest jak jest.
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zeltom

Post autor: tkoko »

wit pisze:
02 lut 2022, 22:14
pxl666 pisze:
02 lut 2022, 21:24
Słabo w sądzie będzie udowodnić że posty na forum to jakaś specjalistyczna wiedza fachowa. Tzn teoretycznie tak jest ale jakoś wątpię że zeltom się szarpnie na koszty postępowania
to nie musi być żadna wiedza, może być poezja, proza... a wiesz to chyba było prozą pisane..

wystarczy, że to jest czyjś konkretny wytwór -a wartość wytworu jest nieistna -wystarczy udowodnić, że to Jego wypowiedź i robi się dym.
Jeszcze spore wątpliwości może wzbudzić odniesienie do rodo.

ugrać coś trudno ale zamieszania można zrobić dużo.
Żadnego zamieszania nie zrobi. :D
Pofilozofujmy sobie znowu.
Po pierwsze, te zamieszczane "obrazki" słoneczka, puki co nie są dla WŁAŚCICIELA FORUM I SĄDU żadnym zgłoszeniem roszczeń. W sądzie liczy się PODPISANY "papier" z pełną treścią żądań, i następny papier z "Przedsądowym wezwaniem"
Po drugie, jak już PXL zauważył, sądem właściwym dla sprawy jest sąd WŁAŚCICIELA czyli zapewne w B-B.
Po trzecie. najważniejsze. Cały czas mówimy o własności "intelektualnej" Zeeltoma, tyle że forum to "WŁASNOŚĆ INTELEKTUALNA JAKO CAŁOŚĆ". Weźmy taką "Panoramę Racławicką" którą malowało na ZAMÓWIENIE/PIENIADZE RADY LWOWA dziesięciu malarzy. Sądzicie że któryś z tych malarzy mógłby ot tak "skasować" nagle swoją część obrazu bo mu się spodobało lub pogniewał się na drugiego. Przecież gdyby to zrobił zgniłby w więzieniu.
Przejdźmy teraz do forum. Ktoś założył to forum, wydał i wydaje na to WŁASNE pieniądze by umożliwić dzielenie się pasjonatów swoją wiedzą/doświadczeniem. Pasjonaci którzy DOBROWOLNIE chcą się tą wiedzą dzielić po ZGODZIE na warunki właściciela, mają DARMOWY dostęp do forum. Skoro Zeeltom nie wyraził zgody na te warunki i uważa że ma bezgraniczne prawo do swojej własności, to takie samo prawo do swojej własności posiada WŁAŚCICIEL, z tą tylko różnicą że za "nielegalne" przechowywanie tej własności na serwerze ma prawo wyliczyć KONKRETNE PIENIĄDZE. Jak to mówią "Każdy kij ma dwa końce"
Ostatnio zmieniony 03 lut 2022, 8:36 przez tkoko, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Zeltom

Post autor: Maran_hand »

Ja pierdziu..! Najłatwiej można zakończyć tą wojenkę podając sobie rękę. Szybko, prosto, elegancko.
Ale nie, dalej będziemy wywlekać brudy, jątrzyć, opluwać, podpuszczać, przekonywać że monopol na rację jest tylko po jednej, tej właściwej stronie. I nikt nie ugnie karku bo honor żadnej z stron na to nie pozwala, bo to takie niemęskie. A że większość z nas jest tu w mniejszym lub większym stopniu anonimowa to pierwiastek internetowego bohatera załącza się x2. Do nikogo nie nawiązuje w powyższej wypowiedzi. Mówię ogólnie. Był Zeltom, były zloty, Tomek był mistrz. Nie ma Zeltoma (tak w dużej mierze sam sobie jest winien) to można teraz po nim pojeździć w myśl zasady - jak pobijesz legendę sam nią się staniesz. Przesądzam? Może trochę.. ale robię to z nadzieją że kilka osób zastanowi się nad tym co pisze i po co to pisze.
Tas, nadal liczę, że jak opadną emocję to zadzwonisz do Zeltoma i zaprosisz go ponownie dając mu kolejną szansę. A na tą chwilę poproszę o zamknięcie tematu bo przez niektóre pojawiające się wpisy zaczynam czuć dyskomfort obcowania na tym forum z pewnymi osobami. I nie chcę by się on powiększał.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Zeltom

Post autor: tas »

I widzisz, a z drugiej strony są ludzie którzy powiedzą: "Ale z jakiej paki zamykać, mam temat, który mnie interesuje i chcę go omówić a ktoś inny mówi, żeby zamknąć, co to ma być?"

A ja jestem na środku i muszę wszystkich pogodzić :)

Też apeluję o wygaszenie tematu Zeeltoma, póki co zadecydował on że robi sobie przerwę od forum i się zajmie swoimi sprawami. A my miejmy nadzieję, że ta przerwa zrobi mu dobrze i jeśli kiedyś będzie chcieć wrócić to będzie to ten stary dobry Zeeltom jakiego każdy pamięta.
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
wit
Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:42
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Zeltom

Post autor: wit »

ktokolwiek w tym i forum zyskuje prawo do czyjeś własności intelektualnej z chwila podpisania stosowne umowy.

A rejestrując się i pisząc na forum udziela się domyślnej zgody na publikację a nie prawa własności - to różnica. zgodę można w każdej chwili wycofać
a z sądem -
jeśli można pozwać (i jest rozpatrywane) własną matkę, za to, że karmiła 30 lat temu piersią i nie pytała noworodka czy wyraża zgodę na pokarm pochodzenia zwierzęcego (czyli mleko matki) -bo obecnie jest się vege -to wszystko można... ogólnie świat staje na głowie...

Zawsze najlepiej wyciągnąć rękę do zgody a nie kręcić zadymę.


tkoko -ktoś kupił zeszyt -a ktoś inny napisał w tym zeszycie powieść -wg twojego toku rozumowania właścicielem powieści jest ten kto dał 2 zeta na zeszyt... gratuluję toku myślenia. oczywiście to tylko luźne porównanie jednak pasuje jak ulał do tego co wypisujesz. aż oczy bolą czytać i mózg się lasuje -ale taniej niż w kabarecie...
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zeltom

Post autor: pxl666 »

ehm , siedzę w branży gdzie się projektuje i za projekt się bierze pieniądze i firmuje go nazwiskiem itd itp.
to nie jest czarno białe , mamy u siebie w tym temacie caly watek , zainteresowani mogą poczytać
https://www.signs.pl/grafik-na-etacie-% ... forum.html

w temacie zeeltoma - jakby bardzo chciał to juz by dawno wrócił
wit
Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:42
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Zeltom

Post autor: wit »

oczywiście ,że temat jest skomplikowany i niejasny. i jest masa niuansów o których nie mam pojęcia... jednak dyskusje tu są typowo czarno białe -jak w bajkach -dobry i zły. W każdym razie nie wygląda to tak jakby niektórzy chcieli lub jak im się wydaje.


kwestie praw autorskich w necie oraz wszelkich forach są niejasne i często zależne od interpretacji...

Jak w kawale gdy zając pisał pracę o wyższości zajęcy nad wilkami... i wkurzony wilk chciał pobić zająca -ale oberwał bo promotorem pracy był niedźwiedź...
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zeltom

Post autor: tkoko »

wit pisze:
03 lut 2022, 10:36
......
tkoko -ktoś kupił zeszyt -a ktoś inny napisał w tym zeszycie powieść -wg twojego toku rozumowania właścicielem powieści jest ten kto dał 2 zeta na zeszyt... gratuluję toku myślenia. oczywiście to tylko luźne porównanie jednak pasuje jak ulał do tego co wypisujesz. aż oczy bolą czytać i mózg się lasuje -ale taniej niż w kabarecie...
Po pierwsze; jakie prawa własności do swojego forum i jego zasobów ma WŁAŚCICIEL.
Powiem jakie realne prawa ma; MA NADAL PRAWO ZGŁOSIĆ SKASOWANIE FORUM NA POLICJĘ a za to można siedzieć, paragraf KK. Art. 268a. więc co powiesz na to prawo własności .
Po drugie; widzę że Tas i tak skłania się do ponownego wpuszczenia lisa do kurnika więc faktycznie trza skończyć filozofować, może wreszcie zrobi się cieplej. :D
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zeltom

Post autor: pxl666 »

raczej kury ... z lisem to przesada ...
wit
Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:42
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Zeltom

Post autor: wit »

taaaa ... -a u was Murzynów biją.


tkoko jak coś powiesz to kolejno coraz to lepsze...

prawo zgłosić na policje to masz nawet, że słońce za wcześnie wschodzi i się nie wysypiasz...
a co z takiego zgłoszenia wyniknie to już całkiem inna sprawa... :D
Ostatnio zmieniony 03 lut 2022, 15:48 przez wit, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zeltom

Post autor: pxl666 »

ja pindole , najlepiej o całej tej sprawie świadczy to fanzolenie o sprawie sądowej . no trzeba mieć z garem ...
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Zeltom

Post autor: Przemek »

Czy na forum jest lekarz ? najlepiej psychiatra !
Mod zamknij tą gnojówkę....
Zablokowany