Bafang DP C18 - programowanie ?

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Bafang 250W
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 28 maja 2022, 9:55

Bafang DP C18 - programowanie ?

Post autor: Bafang 250W »

Witam.

Chciałbym w swoim rowerze elektrycznym wyłączyć na stałe funkcję „walk assist”. Niestety nie można tego zrobić z poziomu menu sterownika/wyświetlacza. Czy ktoś się orientuje, czy jest możliwość „wejścia głębiej” w soft, albo inna metoda, ażeby to zrobić ?
Mój rower ma osprzęt Bafang DP C18 oraz silnik 750 W, w tylnym kole.
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki !

Pozdrawiam
:)
Ujeżdżam E-Lux Sierra 750W w Borach Tucholskich :)
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Bafang DP C18 - programowanie ?

Post autor: tkoko »

Przecież ona jest wyłączona, aby ją włączyć musisz fizycznie cały czas naciskać odpowiedni przycisk, więc nie za bardzo "kumam" po co chcesz to jeszcze programowo wyłączyć.
Bafang 250W
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 28 maja 2022, 9:55

Re: Bafang DP C18 - programowanie ?

Post autor: Bafang 250W »

Są dwa powody, po pierwsze od „święta” rowerem jeździ żona i jak zapomni co i jak, to rower jej ucieka. Po drugie jestem inwalidą i jak dla mnie ta funkcja jest o wiele za mocna i szybka. Po wciśnięciu i przytrzymaniu minusa (-) rower dosłownie wyrywa do przodu z prędkością 8 km/h.
Może to kwestia mocnego silnika (750W i 80N).
Dla mnie ta funkcja jest zbędna i niebezpieczna, jak chcę poprowadzić rower, to dodaję lekko gazu :)
Ujeżdżam E-Lux Sierra 750W w Borach Tucholskich :)
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Bafang DP C18 - programowanie ?

Post autor: tkoko »

Przecież manetka jest "niebezpieczniejsza" niż "tryb pieszego", przy 750 watach szczególnie. Nawet przy 250 watach rower staje dęba, żonka nie raz "latała" za rowerem :D. Po drugie prawdopodobnie nie znajdziesz możliwości wyłączenia "trybu pieszego" bo tego typu sterowniki nikt nie "rozkminia".
Bafang 250W
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 28 maja 2022, 9:55

Re: Bafang DP C18 - programowanie ?

Post autor: Bafang 250W »

Jak uruchomię rower, to z automatu ma włączony 1 „bieg” (na 9 możliwych). Na pierwszym biegu, przy pełnym odkręceniu manetki jadę ok. 10 km/h, jak prowadzę rower i lekko odkręcę „gaz” to sobie spaceruję 1-2 km/h, a jak wcisnę guzik minus i przytrzymam 2s, to rower włącza dynamicznie od razu 8 km/h z pełnym momentem 80Nm i to właśnie jest problem.
Ujeżdżam E-Lux Sierra 750W w Borach Tucholskich :)
Bafang 250W
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 28 maja 2022, 9:55

Re: Bafang DP C18 - programowanie ?

Post autor: Bafang 250W »

Finalnie z braku możliwości, problem rozwiązałem blokując fizycznie przycisk.
Ujeżdżam E-Lux Sierra 750W w Borach Tucholskich :)
ODPOWIEDZ