Cannondale Jekyll Tsdz2

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
MaskaPz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 09 lip 2022, 22:47

Cannondale Jekyll Tsdz2

Post autor: MaskaPz »

Siemanko ;)
Chciałem Wam przedstawić moją pierwszą elektryfikację i juz wiem, że raczej nie ostatnią :D
Baza :
Cannondale Jekyll 700
Hamulce tył - Magura Sport
Hamulce przód - Magura Mt4
Damper tył - Fox Float
Damper przód - Cannondale Headshok Super SI
Kaseta 11-40
Osprzęt Shimano XT
Łańcuch KMC e9
Oponki - Specialized Ground Control
Na wiosnę rozebrany do gołej ramy i wszystko przeserwisowane, co trzeba wymienione. Najgorzej było dostać uszczelki do headshoka.

Napęd Elektr. - TSDZ2, póki co na fabrycznym sofcie. Napęd idealnie siadł w ramie, od strony zębatki nie musiałem wkładać żadnej z podkładek dystansowych i niema kolizji z wahaczem. Także przekos łańcucha znośny.

Pakiet 13s9p - na ogniwach 18650 Samsung 29e - pierwotnie miały to być ogniwa z Tesli, ponieważ mam kilka modułów i powoli je rozpakietowuję, ale trochę za długo to trwa, a już chciałem jeździć, do tego sprawdzenie, zgrzanie... Za jakiś czas wrócę do tematu i będę testował. Jak tylko zrobię porządną zgrzewarkę. Póki co zrobiłem stół do testów - ładowarka Pulsar 3 - mega fajny sprzęt, póki co służy jako ładowarka pakietu :lol: trochę się koledze śmieją jak w pracy rower pod siłę podpinam haha
Także pakiet zamówiony w Nexun jako pół produkt.

Skrzynka - druk 3d, filament ASA, dwuczęściowa- bryła główna + pokrywa, uszczelka, osobno adaptery do ramy.
Weszłoby więcej ogniw ale zależało mi na możliwie niskiej wadze całości.
Logo "T" - miało być nawiązaniem do ogniw i takie małe spełnienie marzenia ;)
Od spodu jest mleczna plexa, która będzie docelowo podświetlona, chciałbym żeby kolor podświetlenia był zależny od trybu wspomagania / mocy pobieranej z baterii.

Będę wdzięczny za konstruktywną krytykę ;) choć mi się podoba ;)
2.jpg
1.jpg
3.jpg
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Cannondale Jekyll Tsdz2

Post autor: pxl666 »

elegancko ale podświetlenia? po co uwagę zwracać...W jakim terenie jeździsz? poka skrzynkie w środku?
barszcz2
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 26 paź 2019, 15:06
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Cannondale Jekyll Tsdz2

Post autor: barszcz2 »

Skrzynka wyglada super. Połówki drukowałeś w całości czy w kawalkach i klejone?
MaskaPz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 09 lip 2022, 22:47

Re: Cannondale Jekyll Tsdz2

Post autor: MaskaPz »

Przepraszam, za opóźnieniem w odpowiedzi, sprawy rodzinne.
Skrzyneczka w całości wydrukowana, życzliwy sąsiad w pracy ma drukarki które na raz mogą człowieka w pozycji embrionalnej wydrukować. Wyszła naprawdę mocna i solidna.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Cannondale Jekyll Tsdz2

Post autor: pxl666 »

MaskaPz pisze:
13 sie 2022, 10:01
Przepraszam, za opóźnieniem w odpowiedzi, sprawy rodzinne.
Skrzyneczka w całości wydrukowana, życzliwy sąsiad w pracy ma drukarki które na raz mogą człowieka w pozycji embrionalnej wydrukować. Wyszła naprawdę mocna i solidna.
a drukuje komercyjnie ? jeśli tak to dasz namiar ?
bulek68
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 18 kwie 2022, 21:09

Re: Cannondale Jekyll Tsdz2

Post autor: bulek68 »

Rower super. Wogóle baza tego wozidła to zacna konstrukcja pod elektryfikacje, której nigdy wcześniej nie widziałem.
Ale największą uwagę przyciąga ta skrzynka wykonana fachowo i to bez klejania itp.
Pewnie takim wydrukiem komercyjnym o tak szerokim zakresie gabaratyowym za rozsądne pieniądze zainteresowany byłby nie jeden użytkownik tego forum. 😁
MaskaPz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 09 lip 2022, 22:47

Re: Cannondale Jekyll Tsdz2

Post autor: MaskaPz »

Przepraszam Was że nie odpisywałem, trochę problemów prywatnych się nazbierało..
Na komercyjne drukowanie niestety nie może sobie pozwolić.. zbyt częste korzystanie z maszyny której właścicielem jest duży koncern mogłoby się źle skończyć dla niego..
Wybrałem ten rower bo wiedziałem, że jest mega lekki sam w sobie, ale ma jedną wadę.. dostępność części do przedniego amorka to dramat, musiałem sporo się nakombinować. Trochę narzędzi brakowało ale.. finalnie jestem bardzo zadowolony.. tylko ta watowica :lol:
MultiMech
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 16 maja 2022, 15:41

Re: Cannondale Jekyll Tsdz2

Post autor: MultiMech »

Czy Panowie zainteresowani skrzynką z druku są w stanie zapłacić tyle ile kosztują laminatowe bądź więcej?
ODPOWIEDZ