Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Piszta co chceta ;)
Awatar użytkownika
Artu
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 19 lut 2018, 7:33
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: Artu »

No właśnie, jakie macie inne hobby poza elektryfikacją pojazdów :roll:
W moim przypadku to modelarstwo lotnicze z "nastawieniem" na FPV, oraz drukarki 3D 8-)
( ͡° ͜ʖ ͡°) Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: TomaS »

Bawię się trochę Audio. Lubie muzykę w dobrej jakości :)
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Passat_EQ
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:16

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: Passat_EQ »

Ja zajmuje sie hobbystycznie car audio, domowym i estradowym. Mam serwis wzmacniaczy i gkosnikow dla importerow. Skladam czasem jakies dziwne prototypy elektroniczne. Lubuje sie tez w nieruchomosciach, tj. zakup, wynajem, remont, sprzedaz. GPW tez jak mam czas. Jaram sie tez motoryzacja, hoduje 4 samochody ( to tak a'propos nieruchomosci, bo jednym zrobilem 1500km od 2012r :D ) Lubie spedzac nad tym wszystkim czas jak go mam. Daje mi to radosc.
ps. nie sprzeeam, bede robil.
Awatar użytkownika
andy101
Forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 25 lut 2018, 7:44
Lokalizacja: Krosno

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: andy101 »

Moje hobby:
Minerały, audio.
Zawodowo zajmuję się serwisem sprzętu komputerowego i zabytkowe podzespoły komputerowe przekazuje koledze który zakłada muzeum online.
http://ppcm.com.pl/
http://muzeumpc.tanietransmisje.pl/muzeum/
1569.JPG
158.JPG
157.JPG
073.JPG
Ostatnio zmieniony 08 mar 2018, 12:13 przez andy101, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: TomaS »

No ładnie ładnie, widzę więcej audiofilii :D Żeby człowiek miał jeszcze na to kasę bo to duużo droższe hobby niż ebajki :D

Andy101 sam robiłes głośniki czy to kupne ? Jaki model ?
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
andy101
Forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 25 lut 2018, 7:44
Lokalizacja: Krosno

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: andy101 »

TomaS pisze:
08 mar 2018, 12:06
No ładnie ładnie, widzę więcej audiofilii :D Żeby człowiek miał jeszcze na to kasę bo to duużo droższe hobby niż ebajki :D

Andy101 sam robiłes głośniki czy to kupne ? Jaki model ?
Głośniki fabryczne:
Tonsil Fenix wersja 1
Koda SL800F https://audio.com.pl/testy/stereo/zespo ... oda-sl800f
i wynalazek firmy Fidek ze zdemontowanymi wysokotonowymi
https://archiwum.allegro.pl/oferta/zest ... 28110.html
Passat_EQ
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:16

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: Passat_EQ »

andy101 pisze:
08 mar 2018, 12:21
TomaS pisze:
08 mar 2018, 12:06
No ładnie ładnie, widzę więcej audiofilii :D Żeby człowiek miał jeszcze na to kasę bo to duużo droższe hobby niż ebajki :D

Andy101 sam robiłes głośniki czy to kupne ? Jaki model ?
Głośniki fabryczne:
Tonsil Fenix wersja 1
Koda SL800F https://audio.com.pl/testy/stereo/zespo ... oda-sl800f
i wynalazek firmy Fidek ze zdemontowanymi wysokotonowymi
https://archiwum.allegro.pl/oferta/zest ... 28110.html
Te tweetery z tych tonsili od razu mozna wyrzucic na smieci. Kosztuja po 5zl w sprzedazy i nie graja. Kiedys tonsil robil grajace tweetery. Tweeter i sredniak to najwazniejsze przetworniki stad biora najbardzien budzetowe w budzetowych konstrukcnach. Za dobry trzeba zaplacic. Ja mam tweetery focal Tbe z berylowa kopulka.
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: TomaS »

Ale masz sam tweeter focal czy całe kolumny focal rozumiem ;) ?
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Passat_EQ
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:16

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: Passat_EQ »

Z utopii mam same tweetery, ale na serwisie w tamtym miesiacu miale wszystkie glosniki utopii, tyle ze klienta: Woofery, sredniaki i tweetery.
Generalnie mam kilkaset kilo glosnikow i wzmacniaczy ale raczej car audio. Wyzbywam sie tego ale ciagle przybywa bo ludzie nie odbieraja.
www.passca.pl tu masz czesc fotek tego co bylo naprawiane, ale fot nie dodaje juz z kilka lat.
Awatar użytkownika
andy101
Forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 25 lut 2018, 7:44
Lokalizacja: Krosno

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: andy101 »

Tonsile Fenixy fabrycznie mają wynalazek a nie zwrotnice
sat1.jpg
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3231727.html
i dlatego średnie nie grają. Po mojej modyfikacji odżyły.
DSC01664.JPG
DSC01663.JPG
Ostatnio zmieniony 08 mar 2018, 12:52 przez andy101, łącznie zmieniany 3 razy.
Passat_EQ
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:16

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: Passat_EQ »

Do strojenia mam 4 drozna zwrotnice aktywna z korektorem graficznym i parametrycznym. 3godziny przyciskania i szumienia i robie scene taka ze slychac jak vanessa mae sie smyczkiem po plecach drapie.
sunman
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:57
Lokalizacja: Rzeszow

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: sunman »

W moim przypadku to odrobine sprzedaje sprowadzane rowery , lacze jazde ebikiem z praca (woze ludzi e-ryksza) , z mieszkaniami jedynie wynajmuje cale duze mieszkania i dziele na podnajem na pokoje , pozwala to mieszkac za darmo , lub zarabiac na tym jesli skok najmu pokoju w skali 3 lat tak wzrosl , np. Wroclaw , lub za granica.
pepelito
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:45

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: pepelito »

@Artu, czy przypadkiem nie korzystasz/korzystałeś z forum rc-fpv? Ten nick jakoś taki znajomy.

U mnie była astronomia, przez długi czas. Nawet teleskop budowałem. Później rc fpv, a teraz nie ma nic. No może po za tym że z wykrywaczem sobie lubię połazić :)
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: Przemek »

A ja na ten przykład hoduję papugi Lorysy górskie :)
[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
Artu
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 19 lut 2018, 7:33
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: Artu »

pepelito pisze:
08 mar 2018, 15:10
@Artu, czy przypadkiem nie korzystasz/korzystałeś z forum rc-fpv? Ten nick jakoś taki znajomy.
Kiedyś jako Artu, obecnie Kowal 8-)
( ͡° ͜ʖ ͡°) Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: TomaS »

Przemek pisze:
08 mar 2018, 16:20
A ja na ten przykład hoduję papugi Lorysy górskie :)
[youtube][/youtube]
Haha świetne te papugi
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: Mitar »

Ja też jakiś czas bawiłem się w budowanie i latanie FPV wielowirnikowcami i samolotem z EPP i korzystałem z forum rc-fpv.
Ale zawiesiłem to hobby bo w na wyjazdach wakacyjnych zamiast wypoczywać to patrzyłem na wiatr, szukałem miejsc do latania, ciągłe poprawki do sprzętu, testy gimbala itp :)
Kolejną fanaberią było złożenie drukarki 3D od 0 , zresztą połaczyłem hobby i udało mi się zrobić drukowany quadrocopter :)
Teraz drukarkę używam sporadycznie ale się przydaje.

Obecnie walczę z drugim ebikiem..
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: GrzegorzS »

Widzę jedne i te same kręgi hobbystyczne :)
Ja:
- nagłośnienie estrada
- modelarstwo FPV
- trochę druku 3D
- EV
pepelito
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:45

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: pepelito »

Artu pisze:
08 mar 2018, 16:29
Kiedyś jako Artu, obecnie Kowal 8-)
No to nieźle :mrgreen: Pomagałeś mi kilka razy.
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: Mitar »

Tak jak GrzegorzS napisał, spora część nas ma podobne zainteresowania to i ludzie się przewijają ci sami :)

Jakby baterie były tańsze to pewnie spora część osób by już brała się za przeróbki aut na elektryki

Rok 2024 "Proszę o pomoc w wyborze pakietu do jetpacka" ;)
Ledo
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 25 lut 2018, 21:27
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: Ledo »

To ja wyszedłem troche z innej, płonącej beczki ;)
Przez 8 lat zajmowałem się amatorsko jako artysta. Performerką płonącym kijem, plucie ogniem. Teatr ognia i fireshow. Jeździło się obsługiwało imprezy, występowaliśmy w konkursach.
Na ogół fajna zabawa, zajmowało to kupę czasu, treningi po pracy, ale zespołowo trudno utrzymać ludzi w kupie, bo zawsze ktoś odchodzil i ktoś nowy przychodził, a dane przedstawienie było wałkowane przez pół roku i nagle ktoś zachorował itd i układ odpada... i zrobić jakiś pokaz lepszy jakościwo jako grupa amatorska był b. trudny do zrealizowania, ciężko kogoś zastąpić zwłaszcza techniki jakimi dana osobami się zajmuje. Ja byłem kijarzem i tylko na tym się skupiłem i nie umiałem nic np z Pojakrzy czy hulahopów czy nawet wachlarze które też mają swoją technike performowania (mówie wszystko o płonącym sprzęcie). Itd itd...
Dużo techniki było bo robiłem sprzet i największym wyzwaniem było zrobić płonące hulahop, składane aby było jak to transportować i z wykręcanymi pażydłami, które wytrzyma lata a nie 10minut, wszystko z aluminium bo waga ma znaczenie.
Sport zabierał masę czasu i przy wyjazdach miesiąc przed na przygotowania trzebabyło odstawić życie prywatne na bok, czasem nawet kosztem pracy.
A pieniundz z tego był marny a koszty olbrzymie(pliwo, charakteryzacja, wynajeta na caly rok sala do treningów, masa sprzetu do stworzenia pod daną sztukę itd itd i maaaaasa czasu opanowania danych technik kręcenia a ich jest można by powiedzieć nieskończona ilość), i czas przyszedł postanowić decyzję albo wchodzić w to zawodowo i z tego żyć, albo nara.
Wybrałem to drugie, bo miałem już pod górkę i wiecznie ciuchy były w smrodzie paliwa (nafta).
Jak już kończyłem karierę to wtedy wchodziła tematyka LEDów zamiast ognia, i fajnie to wyglądało, kręcąc w powietrzu w zależności jak były ledy zaprogramowane, rysował się obrazek, im szybciej się kręciło tym ładniejszy obrazek wychodził, ale zabawa w LEDy to dopiero był drenaż portfela.
Jak jeszcze latem przechodzę przez park i wyczuję zapach użytej podpałki do grila, oo ktoś polewa, odrazu całe fireshow mi staje przed oczami i aż mnie rwie w kierunku dobrze znanej mi woni... ;)
ale czas jaki spędziłem na tym był świetny, czasem se jeszcze wyjdzie gdzieś ze starymi znajomymi razem coś zapalić i zakręcić :)
Tak wygląda fireshow:
https://www.google.pl/search?q=fireshow ... 80&bih=959

Tu przykładowy link jak to na "sucho wygląda"
https://youtu.be/9cKfDBS9rnw?t=107
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: EV-Maniak »

Bardzo fajny temat. Powinien mieć jeszcze podtytuł "nasze inne pasje" by go można było łatowej znaleźć jak się zakopie i by nowy użytkownik wiedział czego dotyczy.

Szkoda, że nie wszystkimi pasjami człowiek może się podzielić z innymi...
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2018, 21:37 przez EV-Maniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: Maran_hand »

No to i ja kilka słów o sobie ;)
Zawód jaki wykonuję to koordynator naziemnego ruchu lotniczego czyli popularne Follow Me. Kiedyś lotnictwo było moją pasją, ale to kiedyś. Teraz swoją pracę najbardziej cenię za dużą ilość wolnego czasu. Pracuję w systemie dzień, noc, dwa dni wolne i nie muszę zabierać pracy do domu co też jest bardzo ważne.
Moją miłością od zawsze były komiksy które nadal kolekcjonuję i co ważne również czytam :) Z czasem stwierdziłem, że mogę na znajomości tematu zarobić ..więc zarabiam na swoje zabawki. Oczywiście moje dochody z komiksów są opodatkowane przy czym US to pikuś, żonka więcej zabiera ale warto, przynajmniej nie ma już głupich komentarzy typu - Ciebie to już naprawdę .. ;)
Z najnowszych odchyłów to zakup 24 letniego merca W140 w wersji long który ma być zrobiony na nówkę sztukę, niestety ze względu na brak miejsca (czytaj brak umiejętności i wrodzone lenistwo) ktoś robi to za mnie.
No i oczywiście w wolnym czasie śmigam swoim wozidłem - to też pasja :)
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: Umbur »

Jak lotnictwo może przestać być pasją? :)
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: Maran_hand »

Może gdybym sam latał..? A tak to szara codzienność.
Passat_EQ
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:16

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: Passat_EQ »

Pasja moze sie znudzic. Za mlodego jaralem sie audio i marzyme i czytalem i klikalem na allegro najznakomitsze klocki. Kilkanascie lat pozniej nie tylko moglem je dotknac, posluchac ale grzebalem w nich srubokretami i lutownica. Czar prysl. Okazalo sie ze pojedyncze glosniki (nie kolumny) za 4cyfry i wzmacniacze za 5cyfr, nawet nie musialem kupowac zeby poznac do cna. Niektore kąski, jak mi naprawa nie podchodzila, nawet nie bralem na warsztat bo nie widzialem sensu tracic czasu w to wnikac, a kiedys te same modele zaszklonymi oczami analizowalem po zdjeciach ze stron producenta.
Najdrozszy odtwarzacz CD jaki mam kosztowal nowy zdaje sie 30k euro i lezy nienaprawiony w piwnicy chyba 6 rok. Tak bardzo mi sie nie chce nawet go poskrecac podczas gdy pewnie kilka osob na swiecie chcialoby go chociaz obejrzec z zewnatrz.
Kiedys naprawialem fajny sprzet i zasiadalem do niego zeby oceniac i poznawac. Dzisian potrafie kilka takich na dzien przerzucic i poswiecic na to minute czy daje sygnal. Arecki, pastek i Tas jak zmontuja rower komus to tez raczej godzinami nad nim nie mlaskaja. Robia to codziennie.
To iest wlasnie znudzenie pasja.
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: TomaS »

Passat_EQ pisze:
19 kwie 2018, 0:26
Najdrozszy odtwarzacz CD jaki mam kosztowal nowy zdaje sie 30k euro i lezy nienaprawiony w piwnicy chyba 6 rok. Tak bardzo mi sie nie chce nawet go poskrecac podczas gdy pewnie kilka osob na swiecie chcialoby go chociaz obejrzec z zewnatrz.
Audio jest fajne ale w granicach rozsądku (przekroczenie pewnego pułapu cenowego nie gwarantuje realnego wzrostu jakości dźwięku poza realnym placebo. Tak samo może grać klocek za 5tys i 500tys ale placebo zrobi swoje). Audio to nadmuchane wyobrażenia w kolorowych gazetach, spekulacje, opłacone testy, ceny nie mające kompletnie żadnego związku z realną wartością sprzętu. Nauczyłem się że czytanie czyjejś opinii na temat "jak co gra" można wyrzucić w błoto. Organ: ucho i sam słuch, upodobania do danej częstotliwości u każdego z tym jest inaczej. Te tysiące tematów na forach, straconego czasu ludzi, gdzie każdy się pyta "co lepiej zagra, co kupić" i każdy mówi zupełnie co innego i potrafią się sprzeczać, wyzywać na 20 stron nad wyższością "kotleta mielonego vs schabowego" - to jakaś totalna FIKCJA jest. To Audio jest :lol:
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Passat_EQ
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:16

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: Passat_EQ »

Zgadzam sie z tym. Cena nie idzie z jakoscia a proby opisania dzwieku i brzmienia slowami sa z dupy. Gdy kazdy sprzet gra poprawnie jak ubrac w opis subtelne roznice. Jak okreslic ze roznica w dana strone jest korzystna dla osbioru badz nie.Ktos moglby rozwodzic sie jak dany profil brzmienia mu sie podoba ale nie ze jest wlasciwy i referencyjny.
W kwestii cenu sa paradoksy ze sprzety niegdys warte powiedzmy 3tys, ktore graly srednio, po 20latach graja lepiej niz klocki za 30kola. Kondensatory zmienily parametry, byc moze po takim czasie chaki tranzystorow tez sie zmieniaja subtelnie i gra inaczej, rezystory moga ulegac korozji. Wzmacniacze i CD to tylko zlepek komponentow. Uzycie topowych nie oznacza z gory ze wyjdzie topowa konstrukcja.
Teoria mowi ze im mniej komponentow w torze audio tym lepiej dla sygnalu. To nie idzie pod ramię z producentami bo za co klienta w takim razie skasowac.
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: TomaS »

Właśnie właśnie :)
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: Yasiu77 »

Od niedawna amatorsko cośtam lepię z gliny. Trochę tego badziewia już mam i nie wiem czy się tego powoli nie pozbywać. Kilka z nich
Załączniki
12814725_611193189034986_2328521861434914364_n.jpg
12508916_589358114551827_8389366799925212202_n.jpg
12037980_550525948435044_124575386487381750_n.jpg
12036804_550524471768525_6701414273473109245_n.jpg
14705791_721973954623575_8580892451096459079_n.jpg
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: Goliath »

Płaskorzeźby za mną nie przemawiają :| ... ale natura już owszem :D
Świetnie Ci wyszedł ten żółwik i jaszczurka :D Długo przy nich pracowałeś ??
Może wystaw swoje prace na olx lub alledrogo ;)
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: Mitar »

Nie wygląda to na "amatorskie" lepienie z gliny ,całkiem pro ,mnie się podoba :) , masz może smoka? :D
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: verre »

mnie ten pierwszy się podoba, od razu mi się zrodził taki pomysł: od poselstwa od wielkiego mistrza zakonu Ulryka von Jungingena do wodzów armii polsko-litewskiej Niemcy przekazują Polakom dwa nagie rowery do elektryfikacji :D „Rowerów ci u nas dostatek, ale i te przyjmuję jako wróżbę zwycięstwa, którą mi sam Bóg przez wasze ręce zsyła” :lol:
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: WojtekErnest »

verre pisze:
16 lip 2018, 10:14
Niemcy przekazują Polakom dwa nagie rowery do elektryfikacji :D „” :lol:
Myślę ze wiele takich rowerow Polacy przyjeli do elektryfikacji, choć niekoniecznie Niemcy o tym wiedzą. ?.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Pykacz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2018, 10:59

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: Pykacz »

U mnie od zawsze fiołem był zapis audio magnetyczny analogowy za pomocą głowic stałych. Już tak ze 30 lat mnie trzyma :) . Odżałować nie mogę że 10lat temu sprzedałem Revoxa Pr99 (to był najlepiej grający szpulak jaki miałem okazję słuchać). Kilka lat temu a może i już z 10 będzie zainteresowałem się zapisem magnetycznym audio helicalnym analogowym (zapis audio na magnetowidach). Potem zapis audio helicalny na magnetowidach za pomocą głowic wizyjnych ( VHS , S-VHS , betamax , betacam a nawet U-matic (mam tych sprzętów sporo bo po 2-3szt każdego) z dodatkowym zewnętrznym procesorem Sony PCM który to z każdego z nich robi wysokiej klasy magnetofon cyfrowy dat. To co ten procesor wypluwa na wyjściu po analogu to mnie zadziwia po dziś dzień. Kilka lat temu kupiłem magnetowid cyfrowy D-VHS którego to nawet jeszcze nie podłączyłem do sieci :) jak i dwa magnetofony DAT samochodowe w stanie wizualnym idealnym ale były zepsute i trzeba było naprawić a słuchać nie ma kiedy (przyjdzie jeszcze czas się pobawić).
Z 5lat temu wpadł mi w łapki sprzęt ze studia nagrań (jakaś rozgłośnia radiowa na ukrainie) do naprawy (kilka tygodni temu naprawiłem) i nie mogę wyjść z podziwu jak to gra (magnetofon DAT Otari DTR-90T). Sprzęt nowy kosztował około 11-12tyś $ (kupiłem za 7 stówek złotówek :) ). Myślałem że o zapisie magnetycznym wiem wszystko aż tu nagle kilka miesięcy temu trafiłem na magnetofon Pioneer (deck na kasety) który to jest deckiem cyfrowym a nie analogowym no i musiałem kupić :) Generalnie jest się czym bawić tylko czasu na wszystko nie ma bo jeszcze po za pracą mam inne zajecie jakim jest toczenie w drewnie dłutem :) No jest tego wszystkiego trochę :)
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: Yasiu77 »

Chciałbym zobaczyć co tam wytoczyłeś w drewnie Pykacz :) Ten pierwszy kawałek płaskorzeźby to niby jedna z 18 części bramy gnieźnieńskiej. Oczywiście poległem na zrobieniu całej i ostatecznie zrobiłem tylko trzy kawałki. Motyw z nagimi rowerami też były ciekawy. :D
Załączniki
24129916_1886671004980914_889427784921331672_n.jpg
20180715_184813.jpg
Pykacz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2018, 10:59

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: Pykacz »

Yasiu77 pisze:
16 lip 2018, 23:14
Chciałbym zobaczyć co tam wytoczyłeś w drewnie Pykacz :) Ten pierwszy kawałek płaskorzeźby to niby jedna z 18 części bramy gnieźnieńskiej. Oczywiście poległem na zrobieniu całej i ostatecznie zrobiłem tylko trzy kawałki. Motyw z nagimi rowerami też były ciekawy. :D

Generalnie jestem podwykonawcą u mojego szefa (kolegi już bo poonad 25 lat) i robię z powierzonego materiału głównie słupy i tralki do schodów nogi , nóżki do mebli. Najfajniejsze moje prace to były elementy toczone do kościołów , bazyliki , na dwór królewski dla królowej i do Rzymu dla Papierza zdaje się jak pamiętam do jakiegoś fotela tronu nogi toczone ale to wszystko jako podwykonawca detali dla innego znanego "rzeźbiarza" (właściciela "znanego niedokończonego zamku" w Łapalicach ?). Z tym że jak pisałem on przywozi czasami rzeczy na które nie ma czasu lub nie ma sensu ustawiać maszyn CNC ja mu je robię a on je wykańcza rzeźbą po swojemu i montuje do swoich wyrobów które to idą w różne strony świata a potem różne persony na tym siedzą :) . Fajne zajęcie po "właściwej" pracy po max 2godzinki dziennie .
ivofe
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 16 cze 2018, 0:11

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: ivofe »

Hehe. Ja też miałem zajawke na rc-FPV. Gdzieś tam jeszcze jakiś sprzęt zarasta kurzem ;) Ostatni raz latałem z rok temu.
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: Rugos »

A ja właśnie zaraziłem się RC :)
Latam ostatnio quadcopterem na okrągło.
Czekam właśnie na google i będzie i FPV ;)
sannis
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:01

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: sannis »

Yasiu77 pisze:
15 lip 2018, 22:21
Od niedawna amatorsko cośtam lepię z gliny. Trochę tego badziewia już mam i nie wiem czy się tego powoli nie pozbywać. Kilka z nich
No nie wygląda to jakbyś od niedawna lepił :D Albo masz ten sznyt albo jakieś czary mary stosujesz.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: Yasiu77 »

Nie tak całkiem od niedawna. Juz z 4 lata łażę na kurs ceramiki. Fajnie jest. Ja jeden chłop i same kobitki. I tak sobie lepimy i plotkujemy ;)
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: Yasiu77 »

Dłubię sobie kolegę :) Taką figurę ok 30cm robiło by się w miarę szybko bo to co na zdjęciu to gdzieś robiłem z 5 godzin ale niestety każda ceramika musi być w środku pusta i wszystko łącznie z rękami jest wydmuszką. To najbardziej irytująca część pracy bo przez wyciąganie gliny ze środka osłabia się cała struktura, często praca pęka i trzeba zaklejać szpary. Jak będę bogaty to do drążenia środków zatrudnię sobie człowieka :) Teraz się to suszy i jak wyschnie to kosmetyka a potem pierwszy wypał ok 900 st C na biskwit. Po wypale malowanie i drugi wypał 1400 st. C. A zastanawiam się czy na stare lata jeszcze sobie nie postudiować w ASP bo jako osoba niepełnosprytna mogę sobie dofinansowanie załatwić. W tamtym roku za darmo skończyłem dwuletnie technikum OZE. Teraz się fajnie studiuje bo wszystko online i raz na miesiąc spęd
Załączniki
20181010_194506a.jpg
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: Inc0 »

jak widze wielu z nas ma tez inne zainteresowania prócz watowicy mniej lub bardziej zaawansowanej w moim przypadku jest to akwarystyka ale dość niszowa jej gałąź tu kilka moich podopiecznych [film][/film]
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: tatar »

Fakt.Nie tylko rowerami Obrazek Warto mieć również coś ,co pozwoli na chwilę relaksu
grafffik

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: grafffik »

.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2019, 13:02 przez grafffik, łącznie zmieniany 16 razy.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: tatar »

I kto mówi ,że życie jest szare i nudne.Za krótkie,tak,ale na pewno nie nudne :D
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: verre »

ten film z Kampinosa...... brak mi słów, genialny
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: Inc0 »

grafffik gdy wylądujesz w Jasionce daj cynk oblejemy to i owo bezalkoholowym ;)
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: mr_x »

grafffik pisze:
29 gru 2018, 22:48
Na temat mojej pracy czyli programisty systemów wbudowanych[...] nie będę wam nudził :D
A szkoda, bo jestem ciekawy.
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Nie samymi e-rowerami człek żyje...

Post autor: sky »

Niesamowite! Brak mi słów! Tyle pasji i zaangażowania! Podziwiam i kibicuję ;) Masz czas na spanie przy takich zajebiście ciekawych i urozmaiconych zainteresowaniach? :)
ODPOWIEDZ