Pierwsze odpalanie elektryka [co robić aby nie zepsuć czegoś już na początku]

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Pierwsze odpalanie elektryka [co robić aby nie zepsuć czegoś już na początku]

Post autor: Zxc843 »

Hej
Myślę że taki temat dobry by był gdzie by skupione było wszystko co robić aby nie spitolic np.silnka tuż przy odpaleniu.Jezeli taki temat był to usuńcie. Pierwszy punkt dodaje od siebie. Co tam wiecie to piszcie a ja dodam do listy :D

LISTA:
1.Dokręć dobrze silnik w ramie aby nie pociągnęło przewodów (HUB)
2. Pierwsze odpalanie zawsze na zasilaczu rozruchowym o możliwie jak najmniejszym AMPERAŻU, by niczego nie upalić
3.Zabezpieczyc , podpinać trytytkami wszystkie przewody aby nie latały żeby nie zmielilo ich np. koło czy ruch korby
4.Odpalac samonauke albo na jakimś stojaku albo rower dać do góry kołami
Ostatnio zmieniony 15 mar 2019, 15:32 przez Zxc843, łącznie zmieniany 3 razy.
KRAKÓW
wolfwilk
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:26
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pierwsze odpalanie elektryka [co robić aby nie zepsuć czegoś już na początku]

Post autor: wolfwilk »

"Schować" nóżkę roweru. Przy samonauce silnik ruszył do tyłu i korba ułamała nóżkę, mogła złamać moją nogę, ale stałem w rozkroku unosząc tył roweru.
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pierwsze odpalanie elektryka [co robić aby nie zepsuć czegoś już na początku]

Post autor: Umbur »

Wszystko w obrębie korby - kable, itp. zabezpieczyć. Cofająca się korba może powyrywać wszystkie przewody i zrobić zwarcie.
rafal.jankowski
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2019, 9:38

Re: Pierwsze odpalanie elektryka [co robić aby nie zepsuć czegoś już na początku]

Post autor: rafal.jankowski »

Co masz na myśli pisząc "Pierwsze odpalanie zawsze na zasilaczu rozruchowym o możliwie jak najmniejszym AMPERAŻU, by niczego nie upalić".
Czy mógłbyś proszę rozwinąć, podać przykład "zasilacz rozruchowy"? W kwietniu ruszam z konwersja trkka na e-bike i może mi się ta wiedza przydać, z góry dzięki
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: Pierwsze odpalanie elektryka [co robić aby nie zepsuć czegoś już na początku]

Post autor: Mariusz_p »

Ładowarka na przykład może być takim zasilaczem. Ma ograniczenie prądu maksymalnego.
ODPOWIEDZ