Projekt henia

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
midi
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 22 lut 2018, 14:25

Re: Projekt henia

Post autor: midi »

O w mordę jeża, przecież to będzie lada chwila jeździło, Heniu normalnie tak wytrwałego człowieka to ja nie znam, wybrałeś chyba najbardziej zawiłą ścieżkę jaką mogłeś , sterownik Barmala , silnik z ferro, watomierze, boczniki itd. i o dziwo już zaraz finisz. Fakt że troszkę to trwało ale naprawdę to będzie jeździło, serdecznie gratuluję.
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: Projekt henia

Post autor: granada »

Ja pierdziu co sie zobaczy to sie już nie odzobaczy :D Ale maszynka hyhy naprawdę jak deloren z powrotu, jeszcze brakuje tylko flux capacitora w górnej skawie :) . Fajny rowerek. Jedynie to wzmocnienie wahacza mogłeś pociagnąć aż do osi silnika.
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: Projekt henia

Post autor: PoulN »

henio-EV-Maniak pisze:
11 kwie 2019, 9:01
Sietas pisze:
10 kwie 2019, 20:02
Sam próbowałem zagotować ten silnik na większych parametrach I mi się nie udało a jestem znacznie cięższy :)
Aż się prosi wpuścić więcej amper w silnik...
Nie piszcie takich rzeczy bo mi zaraz odpierniczy i wymienię aku i sterownik ... :D
A może zamiast więcej prądu to od razu większy silnik? ;) tak co by już na zapas było np. taki Dual QS205 :D Drop-out, trochę duży, ale co tam, jak się popieści to się zmieści ;) no i zawsze jakieś nowe wyzwanie.

Najważniejsze, że maszyn już ożyła :!: ;)

ps. ciekaw jestem po ilu przejechanych kilometrach stwierdzisz, że większości przełączników, guzików i ogólnie wszystkich tych ficzerów tak na prawdę nie potrzebujesz.
Załączniki
HTB13FX4GXXXXXX4XVXXq6xXFXXX3.jpg
双定子水冷辐条电机 1.jpg
双定子水冷辐条电机 2.jpg
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Projekt henia

Post autor: Mitar »

henio-EV-Maniak pisze:
12 kwie 2019, 10:16
Dobra zakładam łańcuch
Projekt skończony
Temat można zamknąć
Nie zgadzam się , czekamy jeszcze na filmik z jazdy :D
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: Projekt henia

Post autor: PoulN »

No i ile jeszcze "rzeczy" pewnie wyjdzie podczas użytkowania, ja mam 100x mniej skomplikowaną konstrukcję, a praktycznie non-stop się coś przy rowerze grzebie ;) np. na dworze zimno, nudzi mi się na chorobowym, to sobie skrzynkę upiększyłem - chyba ;)
Załączniki
56902451_518590932004894_8616987358341890048_n.jpg
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
gekon
Forumowicz
Posty: 114
Rejestracja: 05 mar 2018, 10:44

Re: Projekt henia

Post autor: gekon »

O widzisz PoulN. Coś podobnego mi by się przydało .
Sorki Henio ,że w Twoim temacie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Projekt henia

Post autor: Maran_hand »

Z tymi przełącznikami, wyświetlaczami i resztą elektroniki to PouIN ma rację im więcej tego na kierownicy tym większe ryzyko awaryjności całej konstrukcji. Strach, że jakiś przygłup przechodząc obok roweru zerwie coś z nadzieją, że uda mu się to sprzedać lub zamienić za dwa piwa. A tak naprawdę wystarczą dwa dodatkowe przyciski i tyle. Resztę informacji można czerpać z fona sparowanego z elektroniką roweru. No ale kto co lubi..
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

granada pisze:
12 kwie 2019, 12:07
Ja pierdziu co sie zobaczy to sie już nie odzobaczy :D Ale maszynka hyhy naprawdę jak deloren z powrotu, jeszcze brakuje tylko flux capacitora w górnej skawie :) . Fajny rowerek. Jedynie to wzmocnienie wahacza mogłeś pociagnąć aż do osi silnika.
Nie ma takiej opcji , tam jest przegób. Jakbym pociągnął do końca ( tak zrobiłem za pierwszym razem z przymiarki z drewna ) wówczas usztywniłoby całą amortyzację.
Luknij na fotkę :
Załączniki
IMG_20190412_134506-1248x1664.jpg
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Projekt henia

Post autor: Vegasnight9 »

Henio wyjedź gdzieś na trawke i nagraj krótki filmik (kilkadziesiąt sekund) w koło roweru. Takie 360 żebyśmy mogli zobaczyć z każdej strony Twoje dzieło.
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: Projekt henia

Post autor: PoulN »

Maran_hand pisze:
12 kwie 2019, 13:43
Z tymi przełącznikami, wyświetlaczami i resztą elektroniki to PouIN ma rację im więcej tego na kierownicy tym większe ryzyko awaryjności całej konstrukcji. Strach, że jakiś przygłup przechodząc obok roweru zerwie coś z nadzieją, że uda mu się to sprzedać lub zamienić za dwa piwa. A tak naprawdę wystarczą dwa dodatkowe przyciski i tyle. Resztę informacji można czerpać z fona sparowanego z elektroniką roweru. No ale kto co lubi..
Dokładnie, o a tu moja kierka i uważam, że i tak na niej "za dużo się dzieje" ;) może czymś Henia zainspiruję :)
Załączniki
56852805_306046050069794_7897854080297467904_n.jpg
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: Projekt henia

Post autor: granada »

Heniu masz rację nie pomyślałem, no to słaby punkt to ten łacznik od sworznia do osi silnika, ale na pewno wszystko wytrzyma :)
Oj tam dużo macie na tych kierownicach. u mnie jest jeszcze mniej a sam woltomierz wystarcza do oszacowania ilości prądu ;)
Załączniki
55.jpg
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Projekt henia

Post autor: Mitar »

Chęć minimalizmu przychodzi z doświadczeniem :)

Ale to jest rower henia!, nie wybaczylibyśmy mu jakby na kierownicy był tylko woltomierz.
Nie po to jest te 1500 postów żeby to był zwykły przeciętny ebike.

Ja bym jeszcze pomyślał o ozdobieniu skrzynki tak aby postawić kropkę nad i.
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Projekt henia

Post autor: Maran_hand »

Moja kierowca. Dwa nadprogramowe przyciski, wsteczny i klakson. Gniazdo ładowania USB, manetka i mocowanie na telefon z którego czerpię info. Nawet gdybym chciał to nie mam pomysłu co mógłbym dołożyć :)
Załączniki
IMG_20190412_151748-1920x1440.jpg
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: Projekt henia

Post autor: granada »

Mitar - zgadzam się ten rower wart jest tego tematu i tych wszystkich postów, ale faktycznie brakuje jeszcze czegoś. Zastanawiam sie tylko czy brakuje jeszcze jakiegoś specjalnego wyposażenia czy może jakaś ewolucja na rowerze hmmm Filmik musi być konkretny na pewno żeby pokazać jak to działa :D

Heniu - teraz dopiero widzę jaki tam tasak wozisz :D Na postrach ten tasak czy na jakiegoś zwierza ?
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Projekt henia

Post autor: Inc0 »

granada pisze:
12 kwie 2019, 15:54
Mitar - zgadzam się ten rower wart jest tego tematu i tych wszystkich postów, ale faktycznie brakuje jeszcze czegoś. Zastanawiam sie tylko czy brakuje jeszcze jakiegoś specjalnego wyposażenia ...
baterii patriotów XD
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
Enkil
Forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 09 mar 2019, 9:43
Lokalizacja: Łysa Góra
Kontakt:

Re: Projekt henia

Post autor: Enkil »

Henryku ;) podziwiam twój upór w robieniu wszystkiego najtrudniejszym sposobem. Rozumiem że największą przyjemność czerpiesz z samej budowy tego roweru a nie z jazdy na nim. :) projekt jest już na finiszu, życzę dalszych sukcesów.
shadow
Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 12 mar 2019, 21:46

Re: Projekt henia

Post autor: shadow »

Henryku? :lol:
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2029
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Projekt henia

Post autor: Tooropek »

henio-EV-Maniak pisze:
11 kwie 2019, 16:41
Dzięki 😉👍🎶

Przód "Naqrwiacza"

Drugi bidon pusty - na płyny elektrolitowe 😉
W sakwie nad ramą umieszczony port USB.
Convoy zasilany z głównej baterii przez przetwornice regulowana ustawioną na 4,2 V.
Halogen z przetwornicy 12V
Gniazdo ładowarki idealnie na samiutkim rogu. Musiałem je trochę podrzeźbić.

Henio normalnie statek kosmiczny zrobiłeś. Jak dla mnie za dużo tego wszystkiego, ale wiem, że wszystko czym jest oblepiony rower przyda się w trasie. Pozdro!
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Projekt henia

Post autor: GrzegorzS »

Brakuje jeszcze check listy przed uruchomieniem.
Myślę że zeszyt 16-kartkowy by starczył ;)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

To jest ebajk WYPRAWOWY, do zadań specjalnych na tematy dorosłe 😉

Jakby to był ebajk miejski lub stricte crossowy zrobiłbym tylko minimum na kierownicy , ale tak jak mówię , on ma specjalne przeznaczenie.
Jak bedzieta grzeczne i oczywiście jeśli Administracja pozwoli to pokaże kilka gadżetow z torb... 😉

Krótkie omówienie przycisków i wyposażenia na kierze, od lewej :

1. Lusterko na 3 przeguby ( pisałem, że 2, ale ono ma trzy, może dlatego tyle upadków przetrwało )

2. Przycisk na kierownicę 1. - kierunki, czerwony to wyłącznik panela oświetleniowego tylnego ( jak jest potrzeba jadę bez pozycji i stopu z tyłu ) , zielony to klakson.

3.wiadomo obok klaksonu, do wyboru dzwonek by ewentualnie dzwonić na pieszych , a nie trąbić ( klakson bardzo mocny )

4. Zwykły "komputerek" rowerowy . Zamocowany jest na fajnej pułeczce, można go w każdej chwili zdjąć i dać co innego np. kompas .

5. Przycisk na kierownicę 2. : Zmiana profila Barmala, halogen, tempomat.

6. Latarka Convoy C8 po modach . Odpinana. Często jeżdżę nocą po lesie . Musi być na wypadek zadania specjalnego lub nie daj Bóg kapcia. Mam też do niej , przy rowerze opaskę , może służyć jako czołówka . Mardzo mocna .

7. Watomierz Michała . Wiadomo , komputerek pokładowy ebajka , a historia ebajkerstwa w nim . Michał już ich nie robi, same tylko wkłady . Nie wiadomo , czy wznowi produkcję . Czyli fajna też pamiątka 😉

8. Convoy S2+ po modach zasilany z przetwornicy jako NIEOŚLEPIAJĄCE krótkie. Fajnie , bardzo szeroko świeci jest z kolimatorem . Każdy kierowca w nocy mi podziękuję. Przecież nie będę walił halogenem po oczach 😉

9. Stacyjka z podświetlony voltomierzem.

Przerzutki przód tył elegancko chodzę .
Wszystko ergonomiczne i customowe 👍😉
Załączniki
IMG_20190413_073919-1664x1248.jpg
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: Projekt henia

Post autor: PoulN »

Jakby to powiedzieć,...... nie wiem co powiedzieć :!: :shock: :o :shock:

Może tylko dopytam z ciekawości, jakiego typu będą te zadania specjalne? jeśli to nie tajemnica oczywiście ;)
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt henia

Post autor: WojtekErnest »

No pisze przeciez ze tematy dorosle. Znaczy będzie 'lowil' dziewczyny na ebajka. Oslepi, ogluszy klaksonem i ... :-)
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: Projekt henia

Post autor: PoulN »

Tematy dorosłe,.. aaa nie doczytałem,.. także ten, no - wszystko jasne :)

Lampki trytytkami przymocuj dodatkowo, bo przy tych zadaniach spejclanych gałęzie - chaszcze mogą je pozrywać, w sumie, nie tylko je, no ale.. jest ryzyko - jest zabawa :D
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
Awatar użytkownika
Iceman
Forumowicz
Posty: 347
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:28

Re: Projekt henia

Post autor: Iceman »

@henio możesz wstawić zdjęcie całego gotowego roweru? Chyba że gdzieś w gąszczu postów go przegapiłem.
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt henia

Post autor: elektrotonus »

Henio, brakuje Go jeszcze GPS, chyba, że będziesz korzystać z aplikacji na telefon. Przecież nie Możesz się zgubić na wielkiej wyprawie. Nie wiem czy przeoczyłem, masz jakieś sakwy czy będziesz z plecakiem śmigał?

Kiedyś Tas proponował zakup takiego garmina i jego update na turystyczne mapy. To jest plus, że nie jest dedykowany, gdyż telefon używa się do kontroli Barmala oraz bms.

https://ebike.nexun.pl/tani-gps-na-rower/
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: Projekt henia

Post autor: PoulN »

GPS - > tel. + apka "Mapy.cz" dziala offline.
No chyba, ze priorytet to chwalenie sie na socjalach ile i gdzie się jeździło, to wówczas sie nie nada..
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Jestem właśnie po jeździe testowej....
Wcześniej były tylko przymiarki na "sucho"
Pierwsze co mogę powiedzieć to...

WIELKIE , WIELKIE, PRZEOGROMNE DZIĘKI :D

Dla wszystkich bez wyjątku.
Nie wiem czy kogoś wymieniać , bo nie chciałbym nikogo pominąć i nieświadomie przykrość może sprawić.
Ale wiadomo kto pomógł... jacy Forumowi Szpenie ...😉
Bez Was tego ebajka by nie było...

Wielkie Dzięki !

Ale kuźwa jest ZAYEBIŚCIE !

Inne określenie nie pasuje ...

Nie spodziewałem się :

Takiej mocy, takiego przyspieszenia , trakcji w ostrych zakrętach - zero "galarety" jak przyklejony , jak po szynach... Nic się nie grzeje..


Podczas ruszania z samochodami , oczywiście tak do 40-50 km/h żaden mnie nie wyprzedził. Pod górkę i to stromą bez pedałowania 50km/h zapierniczałem...

Masakra!
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: Projekt henia

Post autor: PoulN »

Super! tylko śmigać teraz i uważaj na "Watowicę" ;)
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Projekt henia

Post autor: TomaS »

Udało się 👍 To teraz już jesteś po, możesz zapalić papieroska i napić sie wody (piwa). Witamy w świecie e-bikerow 😁
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
Enkil
Forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 09 mar 2019, 9:43
Lokalizacja: Łysa Góra
Kontakt:

Re: Projekt henia

Post autor: Enkil »

O I to jest pierwszy post w tym temacie, mówiący o przyjemności z jazdy na elektryku - gratuluję. Zmontuj jakiś film, na 100% wszyscy chętnie obejrzą.
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Projekt henia

Post autor: Maran_hand »

Henio gratulacje!
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

To jest kuźwa inny wymiar...
To jest przyszłość takie pojazdy...
Piękny jest Świat Ebajkerski....
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt henia

Post autor: elektrotonus »

Tylko uważaj na siebie, ponad 3 KW to wymaga uwagi i pokory. Twój rower jest dociążony, full suspension, musi się trzymać. Apka mapy.cz godna polecenia ale jak się odpali na raz trzy programy monitorujce to nawet niezły smartfon potrafi dostać zadyszki.
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Spoczko. Dzięki 👍😉
Właśnie koryguje niektóre parametry zwłaszcza w Watomierzu , no i muszę te regeny w Barmalu poustawiać, bo na razie są na 0, ale mam już wskazówki. Rower bardzo dobrze hamuje , a miałem obawy .
Ale, bez kitu nie skręca nawet na milimetr tyłu . Jak ktoś czuje w swoim ebajku efekt galarety z tyłu , zwłaszcza w zakrętach na dołkach, to gorąco polecam takie wzmocnienie wahacza zrobić. To jest z aluminium , wcale nie ciężkie 👍

Jeszcze raz dzięki za wszystko :D
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Projekt henia

Post autor: Maran_hand »

Heniu z doświadczenia Ci powiem, że każdy ebajk jeździ i hamuje super, mało kto ma zastrzeżenia na początku. Prawdziwa weryfikacja, nauka pokory i dojście do wniosku, że 50 km/h to jest naprawdę duża prędkość jak na rower przychodzi w momencie awaryjnego hamowania, czego oczywiście nikomu nie życzę.
Jaka jest waga samego bajka? Jaka jest waga w zestawie z Tobą? Ile amper ma sterownik?
Pytam bo będę miał w swoim wozidle taki sam silnik ale sterownik 60A. Wagę mojego zestawu (bajk+ja) szacuję na ok 180 kg, na zlocie będzie można porównać różnice jakie są na tych samych silnikach przy różnych innych parametrach.
Z tego co pamiętam Sietas też będzie miał ten silnik w swoim fullu. Ciekawie będzie :)
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: Projekt henia

Post autor: PoulN »

~3kW to aż nadto do zrobienia sobie krzywdy.
Miałem już kilka sytuacji "podbramkowych" aż sam się dziwie, że skończyło się tylko na skoku adrenaliny.
Najbardziej niespodziewane akcje miały miejsce nie przy hamowaniu awaryjnym, (bo rower hamuje bardzo dobrze mimo leciwych 160 mm hebli),
ale na zakrętach :!: :idea:

Pamiętam pierwszą jazdę z "odkręceniem" nazwijmy to, uradowany myśląc, że po kilku dniach już złapałem byka za rogi mocno się zdziwiłem jak o mało nie wylądowałem na zakręcie w rzece, która płynie obok ścieżki rowerowej, innym razem omal nie zaliczyłem pobocza i w konsekwencji przydrożnego rowu przy ponad 50 km/h, bez kasku i w ogóle jakiejkolwiek ochrony, innym przy wjeździe w lesie zaliczyłem wjazd w głęboką "piaskownicę' przy sporej prędkości, wiadomo - przednie koło w poprzek, wyhamowanie do zera jak F1 i omal nie wyrzutka przez kierkę, albo piasek na asfalcie + przedni hamulec itd... oj można by tak wymieniać i wymieniać.
Za każdym razem człowiek jednak na zawsze pamięta tego typu zdarzenia, uczy się, nabiera doświadczenia i pokory.

ps. Poćwicz przeciwskręt ;) to słowo klucz, jeśli chodzi o szybsze łykanie zakrętów z odkręconą manetką.
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Dzięki Chłopaki 👍😉

Zaraz zadam pewnie durne pytanie , ale co dalej, bo ja kurcze te jazdy próbne robię bez odpalonego BMSa ?
Tak nie można , wiem i muszę go jakoś uaktywnić .
Podłączyłem póki co do ładowarki 82V, stoję i pilnuje napięcia. Jednak pasuje tego Xsiaoxiang uruchomić , tylko jak ?
Pomożecie ?😉
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Projekt henia

Post autor: Vegasnight9 »

Pomożemy. . Jak filmik wrzucisz ;)
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Projekt henia

Post autor: Inc0 »

zdecydowanie filmik z jaz.... naqurwiania po asfalcie musi być!
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Silnika od Sietasa nie sposób zagrzać 👍😎
Ten motor wogóle się nie grzeje.
Dzisiaj u mnie było co prawda koło 5 C na dworze , ale silnik nie przekraczał 30, ale numer ! 😲

Mówicie filmik ... Bym musiał wiele rzeczy połączyć w całość... w moim przypadku , wierzcie mi nie jest to takie proste. Sprzęt do nagrywania mam i to profesjonalny co na kierownicę lub głowę się zakłada - dobry człowiek mi porzyczył. Dziękuję . 😉 Kamery się nie boję, parcia też jakiegoś na szkło nie mam, choć filmików sporo już nagrałem ... Ale no właśnie ... Jak to wrzucić? Gdzie to wrzucić ? Anonimowo? Z dialogiem , bez ? Filmik taki z przejażczki tylko z kamerą na głowie? Jak już nagrywać to porządnie albo wcale. Znacie mnie .
Mam też swoją starą kamerę co filmiki nagrywałem , ale niekiedy się zacina i wogóle strasznie trzeba drzec do niej ryja , do niczego się nie nadaje , ale to nie oto chodź ... Bym musiał połączyć wiele elementów w całość...
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt henia

Post autor: elektrotonus »

Wrzuć na YouTube. Silnik zagrzejesz jadąc pod stromą górę z prędkością ok 5 km/h. Tyko prawdopodobnie sprawność sterownika foc oraz modyfikacje Sietaz 'a spowodują, że go nie spalisz.
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Sietas
Forumowicz
Posty: 408
Rejestracja: 20 lut 2018, 0:11

Re: Projekt henia

Post autor: Sietas »

elektrotonus pisze:
13 kwie 2019, 18:29
Silnik zagrzejesz jadąc pod stromą górę z prędkością ok 5 km/h
To musiałby być naprawdę stromy podjazd o długości kilku kilometrów przy temperaturze powietrza 30 stopni
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 959
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Projekt henia

Post autor: Yin »

Maran_hand pisze:
12 kwie 2019, 15:21
Nawet gdybym chciał to nie mam pomysłu co mógłbym dołożyć :)
Może owiewkę z simka ;)?
henio-EV-Maniak pisze:
13 kwie 2019, 10:23
Jestem właśnie po jeździe testowej....
Ha! Udało się, gratulacje Heniu :) Wpadniesz na tegoroczny zlot? Btw jeździj ostrożnie, kierowcy często robią coś głupiego i trzeba myśleć za siebie i za nich. Kask masz?
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Dzięki Yin😉

Bardzo , bardzo bym chciał być na zlocie i wszystko robię by na nim być , ale na 100% nie wiem czy mi się uda bo mam komunię u dzieciaka ... Nie wiem jak to pogodzić .

Ależ przygoda z tym BMSem i apką Xsiaoxiang ...
Normalnie czary co to się dzieje z tym BMSem i blutufem.

Nie wiem czy pisać tu , czy nowy temat założyć , chodzi o to by do jak największej rzeszy ludzi dotrzeć i to wszystko opowiedzieć ...

Wiadomo nie mam nawet krzty wiedzy co Forumowi Szpenie, ale bez kitu ... BMS istnie jak od chińskich czarodziejów ..
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Patrzcie jakie jaja . Odczyt na celi 11 wg BMSa z Xiaoxiang , a na mierniki 4,12V, czaicie to ? Dlatego mi tak odcieło mojego Naqurwiacza ... Myślałem, ze coś watomierz źle ustawiłem , bo napięcie spadło i alarm sie właczał a to BMS odcinał...

I co z tym teraz zrobić , jak to skorygować?
Załączniki
WP_20190413_22_18_24_Pro (2).jpg
Dzjohnyj
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 18 lut 2018, 22:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt henia

Post autor: Dzjohnyj »

Dziwna sprawa, a jak Heniu sprawdzałeś napięcie? Poprzez inne wyprowadzenie, czy przy BMSie? Jeśli to pierwsze, to warto by sprawdzić, jak to wygląda z drugiej strony - może na przewodzie występuje jakiś spadek napięcia, albo przy wtyczce coś źle styka.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Mierzyłem 3 razy bo nie dowierzałem. Myślałem , ze jakieś ogniwo poszło, ale nie, ogniwa ok.
Pomiaru dokonałem poprzez wtyke do BMS, tą samą co sie wyrównuje cele.

Normalnie już miałem przgotowana ISDT do wyrównania , a tu taki dzong.

Pierwszy dzong był z odpaleniem apki.

Forumowy Szpenio, znawca wszystkiego i cichy Guru henia, podpowiedział mi pewien myk , a mianowicie, żebym popróbował na innych telefonach odpalić xiaoxiang, bo to apka czarodziej...
No to wziąłem i popróbowałem i ...nie poszło . Biorę po raz 50 swojego doogee a tu jeb! Apka sie odpaliła!
Normalnie czary!

I co BMS sam wyrowna ta wyrównaną cele? 🙂
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: Projekt henia

Post autor: granada »

gdzieś czytałem ze pomiary voltów na celach mozna kalibrować w aplikacji takiego bms. Sprawdz konkretnie na samym ogniwie napiecie poźniej jeszcze raz przy samym bms żeby wykluczyć wadliwy kabel. Jesli jest ok to skalibruj sobie wszystkie napięcia w bms z rzeczywistymi zmierzonymi miernikiem na baterii.
Myślałem o takim bms ale jak widzę te problemy to cieszę sie ze mam zwykły haha nie wiem nic i śpię spokojnie.
grafffik

Re: Projekt henia

Post autor: grafffik »

a kalibrowałes BMS w ogóle ?
jak rozumiem to jest pierwsze ładowanie. :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Rozładuj całą baterię do cna.wyjeździj ją do granic możliwości dopóki BMS nie będzie odcinał każdego 0.1V. Następnie :!: :!: :!: naładuj na maksa. prawdowopodobnie z ładowania wyjdzie CI mniej niż 90% - no ale nie ważne. skalibruj BMS. Wartość maksymalną ładowania el usaw na 100% po ładowaniu i dopiero potem poddaj rozładowaniu i odczytaj wartości z każdego połączenia.
Na chwilę obecną bym się nie martwił tą 11 sekcją - dopóki nie zrobił bym testu opisanego powyżej
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2019, 0:00 przez grafffik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Kable i ogniwa na 100% dobre.
Podłączyłem ładowarkę ISDT z balanserem i nią jeszcze pomierzyłem 4x po 5s - wszystko prawidłowo .

Musowo coś przestawić w kalibracji , albo od bidy przestawić by nie odcinała, czyli obniżyć z 60V na 50 odcięcie - kuźwa nie wiem .

Chyba znowu muszę laptopa porzyczyc ...

No fajna ta apka bo wgląd do aku jest super : są wykresy, statystyki, mnustwo parametrów do monitorowania . Fajnie jakby się udało to naprawić 🙄
ODPOWIEDZ