Ładowarka do 10s i 13s na co zwrócic uwagę?

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
michal82
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 22 mar 2019, 13:30

Ładowarka do 10s i 13s na co zwrócic uwagę?

Post autor: michal82 »

Hej,
Planuję zakup ładowarek pod 10s i 13s od chińczyka i chciałbym poradzić się Was na co konkretnie zwrócić uwagę?
Nie zależy mi na duzych prądach. Do 10s przewiduję 2A bo mniejszych nie widziałem natomiast do 13s zastanawiam się nad 2A lub 3A. I tu pytanie do Was: Zakładając że będe miał pakiet 6p czyli około 18Ah to według moich wyliczeń przy prądzie ładowania 3A wychodzi mi ~6h ładowania a przy 2A wychodzi ~9h. Czy po zakończeniu ładowania należy przewidzieć jakiś dodatkowy czas na balansowanie? Jezeli tak to jaki?
Dodatkowo jak ma się rodzaj wtyczek?
Na forum najpopularniejsze sa XLR 3pin natomiast u chińczyka w większości są tzw "wtyczki DC". Czy to ma jakieś znaczenie?
Czy te niskoprądowe ładowarki grzeją się? czy bezpieczne jest pozostawienie łądującego się roweru w piwnicy?
Na co jeszcze należałoby zwrócić uwagę?
Będę wdzięczny za Wasze sugestie i podpowiedzi.
shadow
Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 12 mar 2019, 21:46

Re: Ładowarka do 10s i 13s na co zwrócic uwagę?

Post autor: shadow »

Na jedno z pytań,mogę Ci odpowiedzieć na podstawie własnego doświadczenia.Jeżeli kupujesz u chińczyka,kup ładowarki z chłodzeniem wentylatorem.Występują zwykle w metalowej obudowie.To ważny zakup z punktu bezpieczeństwa,więc warto trochę więcej wydać,aniżeli coś uszkodzić,czy zapalić.Rodzaj wtyczki nie ma znaczenia,można ją zmienić ,ale jeżeli jest mozliwość wybrać z potrzebnym rodzajem/zwykle jest/taką kup.Niskoprądowe ładowarki niestety w większości się grzeją.
michal82
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 22 mar 2019, 13:30

Re: Ładowarka do 10s i 13s na co zwrócic uwagę?

Post autor: michal82 »

Wszystko fajnie tylko nie chciałbym płacic za ładowarke 30$ zamiast 10$ skoro nie potrzebuję duzych prądów (zwłaszcza że planuje zakup 2 szt).
Chyba że sa ładowarki w metalowych obudowach z mniejszym prądem i najlepiej przełączanym napięciem ładowania.
A może macie do polecenia jakichś producentów/sprzedawców którzy maja dobre plastikowe ładowarki?
O co chodzi z tymi pinami i kontrolą temperatury? Rozumiem że pakiet musiałby miec jakiś czujnik?
ODPOWIEDZ