Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Tu umieszczamy wszystko co związane z innymi fabrycznymi pojazdami EV
karusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:56
Lokalizacja: Kraków

Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: karusz »

Dzień dobry, miałbym do Was prośbę. Jak na razie mam dwie hulajnogi, jedną m365 Xiaomi oraz Zero8. Teraz chce kupic rower elektryczny a wlasciwie upgradowac bo mam stary taki Geobike sprzed paru lat co ma z tylu baterie za bagaznikiem (taką wyglądającą na domoróbkę trochę. Nie to jest ważne. Szukam roweru który byłby jakiś dobry, i zaczynam się gubić, bo tak. Mam wielką ochotę na HAIBIKE SDURO HARDNINE 2.0 .

Dostałem katalog rowerów Overfly (co to jest, z tego co widzę są dużo tansze (od 4 tysięcy) od tego Haibike, oraz Lovelec Plus. Mam niezły mętlik czy się ładować w coś z taki wysokiej półki (biorąc pod uwagę że mam tego Geobike)
Jeszcze decydująca jest sprawa mozliwosci zhakowania go zeby w razie potrzeby jechal szybciej. Przy Haibike mówią ze trzeba jakiś czip dokupic za 700zł(!) to chyba przegięcię, jak to naprawdę jest. Przy innych tych ktore wymieniam ze poprostu fabrycznie to się przelącza bez ingerencji. Prosiłbym tochę o rozwianie moich wątpliowści, Pozdrawiam
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: EV-Maniak »

Kup sobie porządnego fulla np na olx i daj do niego dobry zestaw do konwersji i będzie o niebo lepszy i tańszy ebike niż te wykastrowane z watów fabryczne szajsy 😉👍
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: Zxc843 »

I będzie ważyć o wiele więcej zapomniałeś dodać
KRAKÓW
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: EV-Maniak »

Łojojoj 😉 Mocą nadgoni masę , a i trakcja będzie lepsza z ciut większą wagą 👍
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: Zxc843 »

Kwestia kolegi @karusz gdzie ma zamiar trzymac rower bo mocą na prostej nadrobi ale nie wiem co da moc w bloku bez windy ;)
KRAKÓW
karusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: karusz »

Słuchajcie ja pytam powaznie, może to jest forum przerabiania wszystkiego. Mam gdzie trzymać rower i nie na pietrze. Nie rozumiem tych różnic miedzy nimi. Nie wiem dlaczego ten najdrozszy z podanych przeze mnie uważasz za szajs, ale bardziej chodzi mo o pomoc w wyborze
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: Zxc843 »

henio uważa ze haibike to szajs bo ma o wiele mniejszą moc niz samoróbki , w samorobkach dodajesz moc samemu manetką lub pas a w fabrycznych to tylko pas będzie czyli czujnik pedałowania (silnik działa kiedy pedałujesz) , moim zdaniem jakis mtb (fajnie jakby był full suspension- rower z tylnym amortyzatorem) i zestaw do konwersji + bateria w bidonie.
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 959
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: Yin »

karusz pisze:
28 kwie 2019, 18:04
Mam wielką ochotę na HAIBIKE SDURO HARDNINE 2.0 . /Dostałem katalog rowerów Overfly (co to jest, z tego co widzę są dużo tansze (od 4 tysięcy)
W cenie HAIBIKE SDURO HARDNINE 2.0 zrobisz konkretnego wymiatacza, w cenie 4 tys masz rower full za 1,5k-2k i 2-2.5k na konwersję która finalnie będzie miała zasięg 3-4x większy niż to co oferuje sklep o mocy nie wspominając.
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: Inc0 »

fabryczny kosztowac cie bedzie jak sam piszesz od 4k w góre i zawsze bedzie miec 250W mocy i baterie zazwyczaj wystarczająca na około 50-100km w tzw samoróbce za te sama kwote masz n x wieksza moc i n x wiekszy zasieg ..zreszta przyjedz na zlot do Żyrardowa a będzie ci dane spróbować organoleptycznie o czym mowa w pełni lepiej wydac te pare złociszy na podroż i wiedzieć czego chcesz niż wydać parę ładnych tysi by sie dowiedzieć czego niechcesz
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: Yasiu77 »

A maniaka i Zxc nie słuchaj bo oni może max 100 km zrobili elektrykami a teraz są forumowymi ekspertami :) Napisz jakie masz wymagania do prędkości, zasięgu rodzaju terenu, wzniesienia i pomożemy. Jak nie wnosisz na piętro to waga nie ma za dużego znaczenia. Nikt z nas tutaj nie kupuje rowerów w sklepach bo po prostu samemu można zrobić taniej, mocniej. Na spokojnie się pointeresuj, poczytaj blog tasa, pooglądaj jego filmiki i filmy np michał med.
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: Bronek »

Po zakupach gotowców ( to mój piąty elerktryk) poszedłem drogą... Czyli zapytałem tutaj
viewtopic.php?f=45&t=2413
I
Takie tego skutki., jest bardzo dobrze za rozsądną cenę. Waga 26kg, zasięg b. duży (z PAS i Manetką do wyboru), prędkość ok 40 km/h, moment wysoki, rana amortyzowana itd...
Akurat na moje potrzeby, ale gdybym chciał lub lubił tym MTB bardziej terenów, to można by za niewiele więcej go podrasować.

Nie kupiłbym w tej cenie gotowca i do tego szytego (fakt przez przypadek) na miarę.
Dodałem tylko sztycę automatyczną dla wygody.
viewtopic.php?f=11&t=2723

PS. Co w elektryką h bywa problemem? Wg największym to baterie. Kilka już wymieniłem.

Właśnie fabryczny rowerek z centralnym silnikiem padł i nie jest do naprawy (dwa serwisy walczyły) . Tak to mają te gotówce po latach. Zmiana lini produkcyjnej brak części i naprawa staje się nieopłacalna.
Ale bywają za to ładne...
Prawda leży pośrodku, a wybór mamy...
Załączniki
20190419_185410_crop_358x458_138.jpg
PhotoPictureResizer_190428_203448075-1280x720.jpg
karusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: karusz »

ObrazekJa mam w tej chwili coś takiego jak na zdjęciu. Dlatego szukam czegos co będzie chodzić ekstra i lepiej. Teraz tak, musze go czasem przewozić na bagażniku Westfalia na haku. 2. Chce rower na długie eskapady bardzo wygodny i może taki co na przykład będę mógł nim w góry pojechać i żeby był niezawodny. Za cenę 8yys myślałem Ze ten Hai to daje...
karusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: karusz »

Obrazek nie przeszedł
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: verre »

karusz pisze:
29 kwie 2019, 16:36
Obrazek nie przeszedł
bywa ;) weź go wrzuć na zapodaj.net i wklej tutaj linka, zawsze działa :)
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: Przemek »

karusz pisze:
28 kwie 2019, 18:04
... Mam wielką ochotę na HAIBIKE SDURO HARDNINE 2.0 . ....
widuje wielu ludków na tym sprzęcie z bananami na twarzy że hej są zadowoleni ty też pewnie będziesz ..
karusz pisze:
28 kwie 2019, 18:04
(biorąc pod uwagę że mam tego Geobike)
więc coś już wiesz na temat seryjnych maszyn :cry:
karusz pisze:
28 kwie 2019, 18:04
...Jeszcze decydująca jest sprawa mozliwosci zhakowania go zeby w razie potrzeby jechal szybciej...
.

no wiec fabryczny rower jest w naszym swiadku drogi, słaby, z lichym zasięgiem, chipowanie jest drogie, a jak coś sie sypnie to jedynie serwis - wiadomo drogi
karusz pisze:
28 kwie 2019, 18:04
.. Prosiłbym tochę o rozwianie moich wątpliowści,..
jak kolega Yin mądrzże prawi... poczytaj trochę forum.. są tu ludkowie / ludek sprzedający zestawy za niewielkie pieniądze przy których taki hajbajk nawet nie stał, jak coś sie sypnie to to groszowe sprawy,
lecz jednak jadąc na gotowym hajbajku też Pan będziesz zadowolony bo będzie lepszy niż Geobike ..
tyle...
karusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: karusz »

Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: Yasiu77 »

Dalej nic nie widać :P Posty możesz też edytować, usuwać jak coś nie wyjdzie. Obrazki w postach nie musza być z zewnętrznego serwera i mogą być z dysku, ale nie mogą być za duże. Klikasz "pełny edytor i podgląd" -->"załączniki"--> "dodaj pliki" Jak przy dodawaniu zdjęć z dysku wywali to znaczy że za duży jest plik graficzny i musisz go obrobić w np. przeglądarce obrazków IrfanView klikając w niej ctrl+r i ustawiając np 30% zamiast 100% wysokość i szerokość lub klikając z prawej np HD.
karusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: karusz »

rowerGeobike.jpg
Proszę bardzo. Aha, metki nie zdjąłem od nowości. Ile to pieniędzy teraz jest warte i co to w ogóle jest warte?

Przede wszystkim oczekuję żeby był bardzo ładny, ale wciąż wyglądający jak rower (nie że ma zabudowane pół roweru), żeby był rowerem górskim, żeby miał bagażnik z tyłu i błotniki jednak (choc co do błotników nie jestem pewien) i światła i żeby można było z niego ładować telefon. Żeby miał moc taką że może mi się nie chcieć prawie w ogóle pedałować. I żeby nie był za ciężki.
Przejechałem się chwilę na Haibike, to co mi się bardzo podobało to to że on jak się lekko naciśnie pedały to sam prawie chce się wyrywać do przodu. Rower jest śliczny. To co mi się bardzo nie podobało to że ten tzw pilot jego ma jakieś takie klawiszki jak by się miały zaraz zlamać albo przestać działać. Nie podobało mi się że nie miał możliwości podpięcia żadnej lampki. Podobało mi się że miał bardzo dużo miejsca na kierownicy na różne rzeczy. Nie podobało mi się ze nie ma bagażnika (można dokupić) i chyba że nie ma błotnikow. Nie podobała mi się też wysoka cena. Podobały mi się bardzo grube opony ale nie chcę już grubszych od tych bo grubsza sie nie zmiesci na moj bagażnik Westfalia na hak

I jeszcze ~BARDZO ważne , chcę jeździć po drogach publicznych przede wszystkim wiec nie chce ryzykowac czegos takiego ze od razu mnie zatrzyma policja ze mam za mocny rower bez ograniczenia, Zeby przynajmniej dalo sie udawac ze ono jest. Mam 184 wzrostu i waże 81.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: Inc0 »

karusz pisze:
30 kwie 2019, 14:49

Przede wszystkim oczekuję żeby był bardzo ładny, ale wciąż wyglądający jak rower (nie że ma zabudowane pół roweru), żeby był rowerem górskim, żeby miał bagażnik z tyłu i błotniki jednak (choc co do błotników nie jestem pewien) i światła i żeby można było z niego ładować telefon. Żeby miał moc taką że może mi się nie chcieć prawie w ogóle pedałować. I żeby nie był za ciężki.


I jeszcze ~BARDZO ważne , chcę jeździć po drogach publicznych przede wszystkim wiec nie chce ryzykowac czegos takiego ze od razu mnie zatrzyma policja ze mam za mocny rower bez ograniczenia, Zeby przynajmniej dalo sie udawac ze ono jest. Mam 184 wzrostu i waże 81.
masz wzajeminie sie wykluczajace oczekiwania ma byc mocny ale legalny no to tego raczej nie pogodzisz albo legalne 250W albo nieklegalna moc prawo jest bezlitosneale , dalej idzmy ,nie ma być ciężki ani zabudowany ..żeby silnik miał moc musi sam być ciężki i musi miec duża baterie ( ciężką siła rzeczy) a skoro rower ma być niezabudowany , ładny i lekki to zostaje ci wozić baterie wraz z silnikiem w przyczepce pchajacej :roll: wydaje mi sie że nie o to ci chodzi a wzasadzie wydaje mi sie że niewiesz do końca czego tak naprawde chcesz, przyjedz na zlot do zyrardowa bedzie masa róznych i róznictych konstrukcji pogadasz z ich konstruktorami wszystkiego dotkniesz a moze nawet i wypróbujesz i ci sie pojasni w temacie twojego własnego roweru
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: Zxc843 »

W miarę lekkie silniki to bionxy( ale dalej 7,5kg z obręczą) moc średnia , można jakąs przekładniowke one są lżejsze chyba od dd. zgodze sie z kolega wyzej ze nie mozna naraz miec mocnego ladnego lekkiego i legalnego ebike- musi byc jakis kompromis :lol:
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: Inc0 »

tak poza konkursem ..henio by rzekł że nie musi być lekki, niezabudowany, ładny ani legalny wystarczy żeby naqurwiał XD
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: TomaS »

Powiem krótko: każdy by tak chciał 😁
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: Zxc843 »

Jak na moje dobrą opcja jest , zestaw do konwersji na ebike 1000w+ bateria w bidonie i możliwość ograniczenia mocy do 250w i odblokowania 1000w. A zestaw założyć można w byle jakim rowerze który jest sprawny. Moje zdanie dla każdego pewnie nie ma sensu bo przecież przejechałem tylko 100km na swoim a teraz nie jeżdżę.
KRAKÓW
karusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: karusz »

Rozmawiam z GrzegorzemS. Sklaniam sie za tym ze rzeczywiscie będę zalowac ze malo mocy jak kupie HiBika. Wiem już że chcę pedałować, że ma wyglądać jak rower więc nie moze miec zabudowanego calego trójkąta. Podoba mi się opcja wyciąganej baterii. Chcę mieć koniecznie bagaznik z tyłu więc pewnie odpada tam amortyzator (szkoda). Koła grube ale nie grubsze niż w Hibike, rozstaw też nie większy. Port USB do telefonu i dobry elektroniczny wyświetlacz moze byc kolorowy. Blokowany i odblokowywany w zależności od potrzeby. No i teraz nie może wyglądać jak Scott Scale, którego nie znosze, bo źle mi się siedzi takim pochylonym. Na tym Hai siedziało mi się wysmienicie. Zalezy mi zeby mial dobre komponenty ale zeby tez to elegancko wyglądało. Nie musi byc lekki, do 24 kilko max.
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: Zxc843 »

pochylasz się na każdym MTB :D mój hardtail ważył z bateria17,5ah i bionxem jakoś 22-25kg więc można złożyć do 24
KRAKÓW
karusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: karusz »

Wiadomo ze nie chodzi mi o to zebym siedzial zupelnie prosto:) Jesli udaloby sie cos zlozyc co podobne jest do Hai w rozmiarze M, ma naped centralny i ok 500 mocy, dodatkowo bagaznik z tylu (lubie wolnosc ze moge zabrac co chce) to znaczy ze juz wiem. A no i ładny design jak Hardnine. Tego pewnie sie nie uda juz osiagnąć aż tak. CIeszyłbym się jak by miał jakies elementy czerwone
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: Bronek »

CIeszyłbym się jak by miał jakies elementy czerwone
........


Kiedyś przez niedopatrzenie spytałem żony jaki chce samochód.
Odpowiedziała : "Ma mieć białe lusterka" :D
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: TomaS »

😁😁
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: WojtekErnest »

karusz pisze:
01 maja 2019, 0:06
CIeszyłbym się jak by miał jakies elementy czerwone
Niedawno kolega forumowy @glebor mial czerwone silniki do roweru. Pasuje ?
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: Bronek »

Bronek pisze:
01 maja 2019, 0:29
CIeszyłbym się jak by miał jakies elementy czerwone
...............


Kiedyś przez niedopatrzenie spytałem żony jaki chce samochód.
Odpowiedziała : "Ma mieć białe lusterka" :D
W miejscu kropek było :" krew przechodnia" ale skasowałem bo to drastyczne :D
karusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: karusz »

Uśmiałem się również z elementów czerwonych :) Dziękuję Wam za cierpliwosci dzięki temu już się ZACZYNAM coś orientować. Proszę tak tylko zupełnie wstępnie bez zagłebiania się na pierwszy rzut oka odpowiedzieć jak sie ma technicznie rower https://overflybike.pl/produkt/sportsman-plus/ do tego Haibike 20 Hardnine i do tego co możemy zbudować na częściach. Bardzo dziękuję. Pytam nie o wygłąd a o technikę teraz
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: Inc0 »

żaden fabryczny rower nie dorówna temu co możesz złożyć w tej samej kwocie
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: Bronek »

Jak dla mnie "zwykłego użytkownika" , to taki rower z linka z 250 watowym silniczkiem raczej, dla miłośników pedałowania z wspomaganiem.
Tak jak nie chcę silnika na przód, tak po kilku latach jazdy na centralnym, też taki odpada.

Ma pewne zalety ale per saldo raczej daje mniej frajdy.

Wg mnie, laika ale jeżdżącego, bez wnikania zbytnio w niuanse cyklizmu elektrycznego 48volt to minimum w zasilaniu, a moc poniżej 500wat dla chłopa to za mało. Owszem po analogu, każdy da chwilę zadowolenia, które pryśnie przy pierwszym długim podjeździe w 30 st C temperatury.
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: Zxc843 »

350w też jest gitara miałem tyle w bionxie
KRAKÓW
shadow
Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 12 mar 2019, 21:46

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: shadow »

Zxc843 pisze:
01 maja 2019, 23:07
350w też jest gitara miałem tyle w bionxie
350W na manetce.to raczej mandolina,nie gitara :D
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: Zxc843 »

Mi się podobało takie przyśpieszenie , prędkość maksymalna była lepiej niż bardzo fajna
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: Inc0 »

shadow pisze:
02 maja 2019, 23:15
Zxc843 pisze:
01 maja 2019, 23:07
350w też jest gitara miałem tyle w bionxie
350W na manetce.to raczej mandolina,nie gitara :D
no no bez przesady... ukulele
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
karusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: karusz »

Rewelacja, wybrałem się do Grzegorza aż z Krakowa i będziemy coś działać:)
karusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: karusz »

nadrabiam też lektury czytam wlasnie: https://electrek.co/2018/06/07/electric ... mid-drive/
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: Bronek »

:D W moim przypadku, musiałbym testament spisać aby pół Swiata przejechać :D do GrzegorzaS
Dlatego sprawa została załatwiona satelitarne, a w wyborze kierowalem się mocą i intuicją.

W rowerze ważna jest rama i w konsekwencji ustawienie kierownicy i siodełka. Potem reszta.

Najpiękniejszy rower, cudo kolorystyczne i "disajnerskie", na trasie np w Grecji w lecie potrafi zabić całą przyjemność z jazdy, gdy rower "nie pasuje. Na kilka km może być wszystko co ma pedały, a elektryk jeszcze bardziej" maskuje" brak dopasowania.
Jednak prędzej czy później "wyjdzie szydło z worka) tfu....
Ja zaryzykowałem i tylko lekka zmiana kąta mostka, plus ciut mniej ciśnienia w damperze i jest OK.
Szyca podjeżdżająca pod tyłek, lub zjeżdżają a do dołu dodaje komfortu.

Piszę to abyś ten" czerwony kolor" odpuścił i mając możliwość namacalnie się przymierzyć, bardziej skupił się na parametrach a nie wyglądzie.
Lampecki, szparunki, duperele to miłe ale na tym się nie jeździ

To jak chopper z długim widelcem jest motocyklem na bulwary, do jazdy często masakra.

Dodam na koniec, że gdybym nie trafił, to akurat u mnie bólu nie ma... są tacy w rodzinie co by ten rower przyjęli w prezencie :mrgreen:
karusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: karusz »

Bronek, jedyne co się waham, bo jest tak ze albo tylny amortyzator ALBO napęd pośrodku. Mid-napęd się nie mieści w te ramy, a z kolei nie mam pojęcia skąd kupić używane ramy inne. Ale może też przerobię mojego Scotta u Grzegorza
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: Bronek »

Jak Ci dotychczasowy pasuje? To jest chyba rozsądne posunięcie. Gdybym miał swój ostatni rower bez centralnego napędu, też bym przerabiał, bo się przyzwyczaiłem do niego.
Ale przez ten nienaprawialny silnik generalnie to szrot się zrobił. Oddam pewnemu panu za darmo, może zrobi analog?
Przeleciałem ostatnio z 20, km przez pola, po śladach ciągników.. I rama amortyzowana jest o wiele lepsza, niż tylko amortyzowana sama sztyca. Ale bez tego, też da się jechać na grubych laczkach.
Niemniej Fatbike (grubas) żony szedł po skibach jak burza. :D
karusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: karusz »

Nie nie pasuje mi dotychczasowy. Nie lubie go aż tak. Ale ciekaw jestem czy może mieć Mid-napęd
karusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: karusz »

Bronek Ty pisałeś że nie lubisz silnika centralnego? Jaki Ty masz?
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: Bronek »

Obecny? Nie widać? Bo to przekładniowiec i jest prawie schowany za kasetą. Spytaj Grześka :D.
Miałem centralny, bo uleglem namowom, że to najbardziej przyjemny we wspomaganiu patent na napęd elektryczny. Bez manetki... Bez sensu.
Nie byłem zachwycony ale się pogodzilem (bafang chyba 350w)
Załączniki
SmartSelect_20190503-012616_Photos-1024x620.jpg
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: Inc0 »

Gdy sie przymierzałem do pierwszego elektryka znajomy chciał mi odstąpić za niemal bezcen ( roczny za 5k pln a sam dał kilka razy wiecej )rower boscha właśnie z midem pojezdziłem nim cały dzień i mimo że wspomaganie w nim działało tak że sie nieczuło że silnik ciagnie ale odnosiło sie wrażenie że ma sie moc w kopytach słowem działało to bardzo fajnie ale to był fabryczny rower 250W to dalej 250W i nie zmieni tego żadna magia momentu parafrazujac stare powiedzenie motomaniaków -od dużej mocy lepsza jest tylko większa moc ;P strome podjazy pokonywało sie tym w tepie slimaka . pomijam aspekty techniczne zwiazane z kosztami urzytkowania tego typu napedów. dzis wożę 4litery na 1500W ciągłej i jestem z tego zadowolony . jesli chcesz konkretnej mocy nie pchaj sie w mida
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
karusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: karusz »

Chcialbym bardzo podziękować wszystkim za poradę. Zamówiłem rower u Grzegorza S i dałem mu jeszcze jeden do zelektryfikowania na MIDA mojego Scotta starszego. A na tę chwilę mam już - taki ma opis: Silnik prądu stałego bezszczotkowy bezprzekladniowy, czujnikowy, waga 6,4kg, moc nominalna 1000W, maksymalna chwilowa 3tys, napięcie zasilania 24-72V, oś m14, nawój 9x7T. Bateria litowo jonowa w obudowie Hailong i wbudowanym sterownikiem w szynie baterii, na ogniwach 18650 Sanyo GA 3500mah. Bateria składa się z 65 sztuk ogniw w konfiguracji 13s5p. Nominalne napięcie 48V, pojemność 17,5 ah (840wh), Grzegorz to super gość i naprawdę się zna:)

Mieszkam w Krakowie, co jak bym chciał nim wjechać na kopiec Wandy, to gdy będę cały czas pedałować spalę coś?
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: Inc0 »

karusz pisze:
09 maja 2019, 23:02
....

Mieszkam w Krakowie, co jak bym chciał nim wjechać na kopiec Wandy, to gdy będę cały czas pedałować spalę coś?
hm..kilka calorji :P
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Bronek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: Bronek »

:D Gratulacje. Dobrze ze daleko od siebie mieszkamy, bo można by pomylić rowerki.
karusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Przemyslania i wybor roweru elektrycznego

Post autor: karusz »

Haha :) chodziło mi o to czy nie spale silnika :)??
ODPOWIEDZ