Kto na śląsku naprawi ebike?

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
robol13
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 29 lip 2019, 8:05
Lokalizacja: Gliwice (okolice)

Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: robol13 »

Jakis rok temu kupiłem ebike samoróbkę. Poprzedni własiciel zamontował chiński zestaw Goldenmotor 1000W do ramy Kellys Majestic. Kupiłem sobie taki zestaw i po przeprowadzeniu kilku napraw samego roweru (zawieszenie, hamulce, przerzutki) zacząłem go uzytkować. Przyznam ze pozytywnie zaskoczył mnie osiągami i zasięgiem.

Niestety po roku użytkowania rozpadła sie manetka gazu (Plastik sie poktuszył i fizycznie rozyspała sie na kawałki). Jako że rower nie ma PAS-a, po awarii manetki został unieruchomiony. Jako ze nie potrafiłem w PL znaleźć takiej samej (wuxing 106dx) kupiłem ją w końcu na Alli. Po podłączeniu manetki rower nie działa, na manetce nie świeci sie żadna dioda.

Przyznam się bez bicia, że o ile mechanikę (nie tylko rowerową) ogarniam dość dobrze, to z elektroniki jestem kompletnie lewy. Dlatego szukam osoby, która odpłatnie podjęłaby sie naprawy roweru. Bateria jest na 100% sprawna, silnik raczej też. W wariancie optymistycznym manetka jest źle podłączona,w bardziej pesymistycznym mógł ulec awarii sterownik silnika.

Podejmiesz sie takiej naprawy sam, lub znasz kogoś kto zrobi to uczciwie za rozsądne pieniądze? Bardzo proszę o podanie namiarów. Zadzwonię, dowiozę rower pod wskazane miejsce.

Dziękuję
tkoko
Forumowicz
Posty: 4923
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: tkoko »

Odepnij manetkę, sprawdź na gniazdku do manetki czy masz napięcie na czarnym i czerwonym przewodzie (4.2 - 5V). Jeżeli jest napięcie. sprawdź czy przewody w gniazdku i wtyczce manetki się pokrywają, czarny z czarnym, czerwony z czerwonym, kolorowy z kolorowym. Być może masz zamienione przewody.
robol13
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 29 lip 2019, 8:05
Lokalizacja: Gliwice (okolice)

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: robol13 »

Przewody kolorami mam na 100% dobrze, co oczywiscie nie znaczy że są dobrze w sensie funkcji. Nowa manetka jest ciut inna od starej. Ma 6 przewodów, a stara miała 5. Przy czym w tej nowej dwa przewody (nie pamietam kolorów, chyba żółty i zielony) są fabrycznie połączone razem i w taki sposób podpiąłem je do instalacji roweru.

Wieczorem pomierzę napięcie miedzy czarnym i czerwony jak sugerowałeś. Obawiam sie ze go tam nie bedzie, no ale poczekajmy na pomiar.

Już gdy kupowąłem ten rower to zastanawiałem sie gdzie tam u licha są zabudowane BMS i sterownik silnika, bo oprócz okablowania w tym zestawie nie ma żadnych dodatkowych urządzeń. Wnioskuję z tego ze BMS jest w obudowie baterii a sterownik silnika w samym silniku. Wiem że to wnioski na poziomie 6-latka, ale e-bike to moja nowa zabawka. Dotychczas 20 lat jezdziłem i jeżdżę na motocyklach i ich konstrukcje poznałem dość dobrze.
smdrwf12300
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: 22 lip 2018, 16:32
Lokalizacja: Mikołów

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: smdrwf12300 »

Zrob zdjecia tego "cuda " :
-stara manetka
- nowa manetka
- kontroler
Bo zdjecia mówią wiecej niz 20 stron opisu :)
robol13
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 29 lip 2019, 8:05
Lokalizacja: Gliwice (okolice)

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: robol13 »

Wnioskuję ze w takim gotowym, chińskim zestawie powinien byc jakis bezpiecznik ale póki co nie udało mi sie go zlolakizować. Macei moze pojecie czy takie instalacje mają wogóle bezpieczni i gdzie bedzie on zamontowany? Gdzies w obudowie baterii

Postaram sie wrzucić kilka zdjec żeby było wiadomo o czym rozmawiamy.

nadal stoję jednak na pozycji ze jeśli znajdzie sie ktoś chętny zeby pomóc w naprawia (odpłatnie) to chętnie sie z nim skontaktuję
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: Mitar »

Z tego co widzę tam jest woltomierz, stacyjka i manetka, jest w czym się rypnąć :) Jak nie dasz rady możesz w weekend albo po 16 w tygodniu podjechać do Gliwic , nie mam warsztatu ale możemy gdzieś na ławce usiąść i pomierzyć i polutować co trzeba.
Czasami też spotykamy się w Rybołówce to jest koło ciebie prawie , ale ostatnio ziomki marudzą i nie wiem kiedy tam się pojawimy.
robol13
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 29 lip 2019, 8:05
Lokalizacja: Gliwice (okolice)

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: robol13 »

@Mitar

Bardzo dziękuje za ofertę pomocy. Chętnie skorzystam. Odezwę sie na PW w celu ustalenia dogodnego dla Ciebie terminu. W międzyczasie postaram się jeszcze cos pomierzyć, posprawdzać
robol13
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 29 lip 2019, 8:05
Lokalizacja: Gliwice (okolice)

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: robol13 »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
robol13
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 29 lip 2019, 8:05
Lokalizacja: Gliwice (okolice)

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: robol13 »

Wrzuciłem kilka zdjęć.
Uwaga: Manetka na zdjęciu to jest ta stara, która jak widac się rozpadła. Nowa wyglada podobnie ale ma 6 przewodów. Fotki wrzuce wieczorem
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: Mitar »

A ta stara manetka miała tez przycisk on/off?
robol13
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 29 lip 2019, 8:05
Lokalizacja: Gliwice (okolice)

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: robol13 »

tak, obie mają ON/OFF

k...wa, wiesz ze ja nawet go po podłączeniu tej nowej nie przycisnąłem! Dasz wiarę ze kompletnie o nim zapomniałem? zawsze wyłączałem rower przyciskiem na baterii. Ale będa jaja jak sie okaże że po prostu jej nie właczyłem. Co prawda wyjde wtedy na kompletnego patałacha, ale za to rower bedzie działał. Choć to chyba zbyt piekne żeby było możliwe
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: Mitar »

Nie takie akcje się robiło ;)

Z tymi manetkami trzeba uważać bo tam jednym przewodem idzie napięcie z baterii a drugim 5V na manetkę, złe podpięcie może usmażyć sterownik.

Nie umiem odszukać rozpisu przewodów do tej manetki z 5 przewodami ale to poniżej jest chyba do tej nowej:

Obrazek
robol13
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 29 lip 2019, 8:05
Lokalizacja: Gliwice (okolice)

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: robol13 »

Kupiłem dokładnie taką jak z linka poniżej

https://www.aliexpress.com/item/3283856 ... b201603_52

w zasadzie są dwie możliwosci:

1. po wcisnięciu ON stanie sie jasność i wszystko zadziała
2. nie zadziała, co bedzie znaczyło ze w czasie wczesniejszych kombinacji usmażylem sterownik ....

... tylko czego sterownik? Sinika jak rozumiem, a nie baterii. A sterownik silnika jest w moim przypadku zabudowany wewnątrz silnika? czy tak?

Czy takie układy mają wogóle bezpieczniki? A jesli tak to gdzie one moga byc?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4923
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: tkoko »

Zanim cokolwiek podłączysz, sprawdź najpierw bez manetki, czy masz, i na których przewodach napięcie ~5V, i maksymalne napięcie baterii. Jeżeli oba napięcia będą, to jest duże prawdopodobieństwo że sterownik jest OK. Jeżeli są te napięcia, to najpierw zlokalizuj który przewód w manetce jest od wskaźnika baterii, i sprawdź czy wskaźnik świeci.
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: Umbur »

tkoko pisze:
29 lip 2019, 12:18
Zanim cokolwiek podłączysz, sprawdź najpierw bez manetki, czy masz, i na których przewodach napięcie ~5V, i maksymalne napięcie baterii. Jeżeli oba napięcia będą, to jest duże prawdopodobieństwo że sterownik jest OK. Jeżeli są te napięcia, to najpierw zlokalizuj który przewód w manetce jest od wskaźnika baterii, i sprawdź czy wskaźnik świeci.
...bo inaczej możesz dopiero teraz usmażyć sterownik. ;)
robol13
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 29 lip 2019, 8:05
Lokalizacja: Gliwice (okolice)

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: robol13 »

Być może już go usmażyłem, gdy jakiś miesiąc temu podpinałem inną manetkę, kupioną na allegro. Miała tylko 3 przewody (nie miała wskaźnika baterii i ON/OFF). Podpiąłem je kolorami, ale to jak wiadomo nic nie znaczy.

To się okaże jak dziś pomierzę napięcia.

Czy taki sterownik da sie naprawić/ wymienic? W sensie czy ktos bedzie wiedział na jaki go wymienić i jak podłaczyć? Z tego co sie orientuje zestawy Goldenmotor nie są w polsce zbyt popularne. chyba nie maja tez najlepszej opinii
robol13
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 29 lip 2019, 8:05
Lokalizacja: Gliwice (okolice)

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: robol13 »

pare faktów udało mi sie ustalić.

1. W instalacji roweru mam zarówno 48V jak i 5V czyli jest szansa ze sterownik OK
2. Kolory poszczególnych kabli (+5V, +48V, minus ...itp) są w manetce kompletnie inne niż w rowerze
3. podpinając kolorami tzn, czerwony-czerwny itp bylo kompletnie źle i mogłem uszkodzic halotron w manetce.

poanalizuje jeszcze temat i wrzcuce zdjecia i rozpiskę z tym co udało mi sie ustalic
tkoko
Forumowicz
Posty: 4923
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: tkoko »

Pokaż zdjęcie kabli z manetki. Jak rozumiem dotychczas "załączałeś" rower przyciskiem on/off na manetce. Jeżeli tak to musisz zlokalizować omomierzem, na którym przewodzie, po naciśnięciu przycisku jest "zwarcie".
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: pxl666 »

Skad jestes ?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4923
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: tkoko »

pxl666 pisze:
29 lip 2019, 22:27
Skad jestes ?
Pytanie do mnie czy Robol13 ? :D , odpowiedź, w obu wypadkach, masz przecież pod "nickami" :D
robol13
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 29 lip 2019, 8:05
Lokalizacja: Gliwice (okolice)

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: robol13 »

Fotka instalacji roweru i manetki.
W górnej czesci zdjecia instalacja roweru
Ponizej, trzymane w palcach przewody manetki

Obrazek

Udało mi sie ustalić:

Instalacja roweru:
1. Pomarańczowy +48V
2. czarny (-) minus/masa
3. Biały +5V
4. Brąz ????
5. Zielony ????

Manetka
1. czerwony +5V
2. czarny (-) minus/masa
3. biały: sygnał 0,8-4,2V
4. żółty+zielony: ON/OFF + wzkaźnika baterii
5. brązowy": +48V

Wniosek z tego taki że powinienem podłaczyć

ROWER - MANETKA
3 - 1
2 - 2
1 - 5
.... pozostałe musze rozpracować
robol13
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 29 lip 2019, 8:05
Lokalizacja: Gliwice (okolice)

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: robol13 »

Mam jeszcze jedno pytanie.
Zakładając (optymistycznie) ze sterownik mam dobry, ale nowa manetka jest już zepsuta (z powodu błędnego podłączenia) to czy jeśli przewodu sygnałowego roweru (brązowy lub zielony) przyłożę napięcie 1,4V (np. z baterii R6) to czy silnik powinien zakręcić ?

Chodzi mi o test, który wykazałby że np. silnik jest sprawny a manetka uszkodzona.

Niezależnie od tego sprawdze czy na wysciu z manetki na kótrymś z nierozpracowanych przewodów (brąz, zielony) pojawia sie napiecie zależne od połozenia manetki 0,8-4,2V
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: Przemek »

jeśli masz ochotę to przyjedz do Katowic pożyczę ci komputerek do sprawdzania sterownika i silnika sprawdzisz wszystko w 2 minuty
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: pxl666 »

tkoko pisze:
30 lip 2019, 7:34
pxl666 pisze:
29 lip 2019, 22:27
Skad jestes ?
Pytanie do mnie czy Robol13 ? :D , odpowiedź, w obu wypadkach, masz przecież pod "nickami" :D
Na telu nie widzę
robol13
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 29 lip 2019, 8:05
Lokalizacja: Gliwice (okolice)

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: robol13 »

pxl666 pisze:
29 lip 2019, 22:27
Skad jestes ?
Paniówki, wioska 10km od Gliwic
robol13
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 29 lip 2019, 8:05
Lokalizacja: Gliwice (okolice)

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: robol13 »

Przemek pisze:
30 lip 2019, 8:01
jeśli masz ochotę to przyjedz do Katowic pożyczę ci komputerek do sprawdzania sterownika i silnika sprawdzisz wszystko w 2 minuty
Bardzo dziekuję, za propozycje pomocy. Jesli nie dojdę z tym do ładu to napisze na priva i poprosze o pomoc. Przy czym bedzie to wymagało Twojej ingerencji. Bo ja, jak pisałem wyżej z elektroniki jestem słaby a e-bike to dla mnie nowy temat. Ogaraniam tylko podstawową elektrykę taka z klasycznych, nieprzekombinowych motocykli i samochodów
tkoko
Forumowicz
Posty: 4923
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: tkoko »

robol13 pisze:
30 lip 2019, 7:49

Instalacja roweru:
1. Pomarańczowy +48V
2. czarny (-) minus/masa
3. Biały +5V
4. Brąz ????
5. Zielony ????

Manetka
1. czerwony +5V
2. czarny (-) minus/masa
3. biały: sygnał 0,8-4,2V
4. żółty+zielony: ON/OFF + wzkaźnika baterii
5. brązowy": +48V

Wniosek z tego taki że powinienem podłaczyć

ROWER - MANETKA
3 - 1
2 - 2
1 - 5
.... pozostałe musze rozpracować
- zielony z instalacji będzie zapewne sygnałem manetki, do połączenia z białym w manetce
- brąz w instalacji będzie więc stykiem on/off, i połączony będzie bądź z żółtym, bądź z zielonym kablem manetki
Tak możesz sprawdzić czy sterownik działa przykładając napięcie 1.5V między czarny (minus), a prawdopodobnie zielony (plus) przewód ze sterownika. Jeżeli wcześniej włączałeś rower przyciskiem on/off, to prawdopodobnie potrzeba będzie na moment "zewrzeć" brązowy przewód do masy, by włączyć zasilanie (dla bezpieczeństwa przez opór z 1k). Dla pewności sprawdź i podaj napięcie na nim.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4923
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: tkoko »

Mała poprawka, brązowy przewód sterownika, prawdopodobnie będzie trzeba na moment zewrzeć do "+" zasilania, nie do masy jak pisałem wyżej.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4923
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: tkoko »

pxl666 pisze:
30 lip 2019, 8:09
tkoko pisze:
30 lip 2019, 7:34
Pytanie do mnie czy Robol13 ? :D , odpowiedź, w obu wypadkach, masz przecież pod "nickami" :D
Na telu nie widzę
Jesteś "prawie" sąsiadem, Ty z Żebraczy, ja z Dziedzic, a dokładnie ze Szpluchowca, jeżeli wiesz gdzie to jest :D :D :D
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: pxl666 »

E A nie z kopalni?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4923
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: tkoko »

http://drugaminoga.blogspot.com/2014/02 ... iedle.html

Jak widzisz, jesteś jednak z Żebraczy :D :D :D
robol13
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 29 lip 2019, 8:05
Lokalizacja: Gliwice (okolice)

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: robol13 »

kolejny raport z frontu,

Podłączyłem wszystko tak jak 4 posty wyzej pisał tkoko i efekt jest taki

1. wskaźnik na manetce sie swieci i reaguje na on/off
2. rower nie jedzie
3. Biały przewód manetki (sygnałowy) niezaleznie od jej położenia zwraca 0V
4. Przewód manetki żółty+zielony zwraca 48V. Po co manetka zwraca na sterownik 48V ?

Punkt. 3 sugeruje że manetka jest zepsuta. Prawdopobnie uszkodziłem ją gdy wczesniej podałem 48V tam gdzie miało być 5V.

Póbowałem też test z symulowaniem manetki z pomoca baterii 1,5V. Nic to nie dało, ale moze sposób przeprowadzenia testu był bez sensu i nie miał prawa zadziałac. NIe wiem, nie znam sie na eletronice.

Nie bardzo wiem co robic. mam kilka opcji

1. Kupić na Aliekspressie kolejna manetkę i czekac na nią 6 tygodni
2. Znaleźc kogoś kto za mnie to ogarnie i naprawi
3. wystawic rower na sprzedaż jako zepsuty
4. Zdemontować eletryfikacje roweru i sprzedać poszczególne czesc (silnik, bateria) a rower zostawic sobie w pierwotnej, zdeeletryzowanej formie
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: pxl666 »

Albo znaleźć kolegę z manetką i sterem żeby sprawdzić co zdechło
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: WojtekErnest »

Opcja nr 5. Zamiast manetki podłaczyć na próbę potencjometr. Czyli sprawdzić czy podawanie napięcia od 1-4V powoduje ruszenie roweru/sterownika.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
shadow
Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 12 mar 2019, 21:46

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: shadow »

WojtekErnest pisze:
01 sie 2019, 4:58
Opcja nr 5. Zamiast manetki podłaczyć na próbę potencjometr. Czyli sprawdzić czy podawanie napięcia od 1-4V powoduje ruszenie roweru/sterownika.
najlepsze rozwiazanie. :D
robol13
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 29 lip 2019, 8:05
Lokalizacja: Gliwice (okolice)

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: robol13 »

Dobra, poszukam potencjometru.

Musze sie tylko dowiedzieć jakie powinien mieć parametry. Bo na ile sie znam na elektronice (a znam sie prawie wcale) to jest ich pewnie 500 rodzai
tkoko
Forumowicz
Posty: 4923
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: tkoko »

Weź jakiś zasilacz ~5V i podłącz "-" do czarnego, "+" do czerwonego przewodu manetki. Na sygnałowym z manetki powinieneś uzyskać zmiany napięcia po przekręceniu manetki. Jeżeli tak się nie dzieje, jest spalony hall, którego możesz wymienić.
Co do sterownika; zostaw układ jaki masz, skoro prawidłowo działa wyświetlacz i przycisk on/off, odepnij tylko przewód sygnałowy manetki. Włącz zasilanie przyciskiem on/off. Miedzy plus a minus sterownika podłącz baterię 1.5 do 3V (koło w górze!!!). Jeżeli nie ruszy to być może jest jednak problem ze serownikiem. Jeżeli masz silnik ze serownikiem zintegrowanym w kole, to być może wymaga on "kalibracji", czyli programowego wyregulowania za pomocą komputera.

https://www.maxev.pl/p318,silnik-elektr ... pie-5.html
robol13
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 29 lip 2019, 8:05
Lokalizacja: Gliwice (okolice)

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: robol13 »

tkoko pisze:
01 sie 2019, 8:18
Weź jakiś zasilacz ~5V i podłącz "-" do czarnego, "+" do czerwonego przewodu manetki. Na sygnałowym z manetki powinieneś uzyskać zmiany napięcia po przekręceniu manetki. Jeżeli tak się nie dzieje, jest spalony hall, którego możesz wymienić.
Odepnę manetkę i sprawdze ją na osobnym stanowisku pomiarowym. Zamiast zasilacza 5V użyje akumulatora 6V. mam nadzieje ze ten 1V nie zrobi róznicy. Jeśli sie coś ta miało spalić to spaliło sie już wczesniej. Na 90% manetka jest uszkodzona.

Mam starą manetke kórej rozpadła sie obudowa, jest tam pewnie dobry czujnik halla tylko ze te chińskie badziewia są raczej nierozbieralne, albo inaczej. Rozbieralne, ale tylko raz. Rozbebesze ta stara i poszukam halotronu. Tylko ze nie bardzo wierze ze uda mi sie go włozyc do tej nowej bez jej kompletnego zdemolowania

No a jesli zajdzie potrzeba kalibracji lub naprawy sterownika to tego juz nie ogarnę sam
Kross R8
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 04 sie 2019, 10:56

Re: Kto na śląsku naprawi ebike?

Post autor: Kross R8 »

tkoko pisze:
30 lip 2019, 15:49
pxl666 pisze:
30 lip 2019, 8:09
Na telu nie widzę
Jesteś "prawie" sąsiadem, Ty z Żebraczy, ja z Dziedzic, a dokładnie ze Szpluchowca, jeżeli wiesz gdzie to jest :D :D :D
No to i ja po blisku :lol: Halemba
ODPOWIEDZ