hulajnoga xiaomi m365 umarła?!

Dyskusje co kupić, konsultacje parametrów, ceny i dostępności
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

hulajnoga xiaomi m365 umarła?!

Post autor: Inc0 »

Jak w temacie wczoraj chłopak sobie pomykał hulajnoga , wieczorem podłaczył ładowarke dziś rano nie zdołaliśmy jej uruchomić dioda ładowarki lekko pulsowała słabym ledwie widocznym światłem na zielono po odłączeniuod hulajnogi swiatło diody zmieniło sie na mocne zielone jak w sytuacji gdy jet niepodłaczona lub gdy skończy łaodowanie nie widac ani na hulajnodze ani na ładowarce żadnych osmoleń sugerujacych jakies zwarcie , ktoś cos moze podpowiedziec jak ugryżć ten feler?
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: hulajnoga xiaomi m365 umarła?!

Post autor: Mariusz_p »

Hej,
Zaczalbym od pomiaru napięcia baterii oraz napięcia jałowego ładowarki.
Takie zachowanie diody w ładowarce występuje czasami jak pada BMS i nie pozwala ładować pakietu.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: hulajnoga xiaomi m365 umarła?!

Post autor: Inc0 »

pomiar jałowego napięcia ładowarki wykazał 42,12V wiec chyba jest ok, kolejny podejrzany BMS wzięty pod lupe :wyprułem go z rękawa przy okazji sprawdziłem cele wszystkie były równe 3,99V . Pomiar na wyjściu z bms na sterownik wykazał 0,0V a przed BMS na baterii 40V wiec pomyślałem że mam winowajce postanowiłem go wlutować ze sterownika i baterii podczas rozlutowania gdy przewody oddzielały sie od płytki sterownika poszły iskry jak przy zwarciu.. WTF!!! przecież na wyjściu BMS było 0,0V jeszcze raz zmierzyłem napiecietym razem mam oddzielona baterie z bms od sterownika i teraz na wyjściu bms pojawia sie 40V jak gdyby nigdy nic ale próba ponownego połączenia bms ze sterownikiem kończy się potężna iskra. Zgaduje że zwarcie wystąpiło w sterowniku w nocy w czasie ładowania baterii bms wykrywa zwarcie i odcina napięcie , przy okazji sprawdziłem silnik nie wiem czy dobrze to zrobiłem bo tylko zwierałem kable fazowe do siebie obserwujac czy wystepuja opory i tak kable fazowe zwarte ze sobą w obojętnie jakiej konfiguracji wywołują opór przy próbie obracania silnikiem wszystkie od siebie odseparowane silnik kreci sie bez oporów, podłączone do sterownika obojętnie czy z podłączona baterią czy bez opór występuje jak przy zwarciu przewodów fazowych . wygląda na to że czeka mnie zakup sterownika czy dobrze to rozkminiłem?
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
cyklista
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:14
Lokalizacja: Rzeszów, gg:7481912

Re: hulajnoga xiaomi m365 umarła?!

Post autor: cyklista »

Na to wygląda, zmierz po prostu na kablach sterownika czy jest zwarcie na tych fazowych i będziesz wiedział
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: hulajnoga xiaomi m365 umarła?!

Post autor: Inc0 »

silnik gdy sa podłaczone kable fazowe do sterownika stawia opór
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: hulajnoga xiaomi m365 umarła?!

Post autor: Tooropek »

Inc0 pisze:
12 sie 2019, 18:58
silnik gdy sa podłaczone kable fazowe do sterownika stawia opór
A nie powinien...
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: hulajnoga xiaomi m365 umarła?!

Post autor: Inc0 »

Tooropek pisze:
12 sie 2019, 22:23
Inc0 pisze:
12 sie 2019, 18:58
silnik gdy sa podłaczone kable fazowe do sterownika stawia opór
A nie powinien...
twój wniosek...
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: hulajnoga xiaomi m365 umarła?!

Post autor: Tooropek »

Inc0 pisze:
12 sie 2019, 22:24
Tooropek pisze:
12 sie 2019, 22:23
A nie powinien...
twój wniosek...
Nalezałoby pomierzyć fety czy, któryś na jednej fazie przebija, a co do iskry przy podłączeniu do sterownika do tak ma byc. Zwarcie mogło nastąpić przez przegrzanie. Poczytaj jak się mierzy mosfety, jak ktorys przebity to prosta podmiana powinna ożywić hulajnogę. Jak nie poradzisz sobie to sterownik ze wszystkim 130zł na aliexpress.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: hulajnoga xiaomi m365 umarła?!

Post autor: Inc0 »

iskra występuje przy każdorazowym podłączaniu i rozłączaniu sterownika z baterią... nie wiem czy to jest normalne w sterownikach xiaomi ale mój GT1500 nie wali nawet w 1/4 takimi iskrami przy podłączaniu a jest na 48V i nigdy nie daje iskry przy nierozłączaniu a nawet przy szybkim ponownym połączeniu z bateria nawet nie mruknie a tu mi wyparowało ze 2 mm lutu. Co do wymiany fetów praktycznie sobie z tym poradzę bo jakoś lutownice ogarniam ale już z wskazaniem który fet jest winien to już nie za bardzo. Inna rzecz że nie wiem czy nie nastąpił jakiś efekt domina i co jeszcze jest powalone , dlatego chyba zamówię nowy sterownik na ali chłopak bedzie przybity ale przeprosi sie z rowerem ..na zdrowie mu wyjdzie :P
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
cerberus
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 03 cze 2018, 8:10

Re: hulajnoga xiaomi m365 umarła?!

Post autor: cerberus »

Inc0 pisze:
12 sie 2019, 18:58
silnik gdy sa podłaczone kable fazowe do sterownika stawia opór
miałem podobny przypadek w e-bike po zwarciu - sfajczona jedna faza (GT1500) - wystarczyło wymienić fety
Inc0 pisze:
13 sie 2019, 17:21
ale już z wskazaniem który fet jest winien to już nie za bardzo.
na blogu nexun jest info jak to zrobić,
https://ebike.nexun.pl/diagnostyka-sterownika/
ODPOWIEDZ