EV-Cafe Racer CROSS - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: EV-Maniak »

zeeltom pisze:
07 paź 2019, 19:04
Kolego, pułki, to są w wojsku.
Dzięki już poprawione 😉
Maran_hand pisze:
07 paź 2019, 19:10
Amor na przód polecam od pitbike. Cena, jakość, wytrzymałość, waga, wszystko na plus. Schemat półek do tych lag też mam dzięki uprzejmości kolegi z forum. Mam go założonego w "Czarnym" link poniżej w podpisie. Polecam.

P.S. wychodzi na to, że w tym samym momencie o tym samym napisaliśmy :)
Hehehe 😄 telepatia
A czemu robiłeś , a nie kupiłeś w sklepie ? Z alu masz wycięte ? Te w sklepie jest napisane , że z wysokiej jakości tworzywa, czyli też lekkie o takie :

https://www.pitbike.pl/polki-zawieszeni ... r-mrf.html

Czy mi mogą ehh...ąć ?
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: Maran_hand »

Robiłem bo reszta ramy jest "rowerowa" więc trzeba było spiąć ją z lagami. Tak z alu dobrej jakości.
Nikt tego nie wie, ale podejrzewam, że i nie wielu chciałoby to sprawdzić na sobie 😁 Wycięcie wodą to nie był jakiś duży koszt.
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: Przemek »

EV-Maniak pisze:
07 paź 2019, 11:56
..@Przemuś, a powiedz mi jaki model hamulca polecasz? Który jest najlżejszy i jakie lekkie lagi z półkami do niego by pasowały, były kompatybilne ...
a no tu Ci nie pomogę
bo
ja swój zawias i heble wypatrzyłem na olx niedaleko mnie, całość zawieszenia przedniego amortyzator półki kiera tarcza felga opona zacisk klamka no wszystko kompletne plus tylny amor shasch-a olejowo sprężynowy za +-300zł no nie marudziłem i wzienem :D
popracowałem nad nim bo to moto i przednie sprężyny były do wymiany bo dla mnie za twarde dotoczyłem adaptery łożysk żeby zapiąć to do główki ramy a tylny amor to już w ogóle spora kombinacja, bo w motocyklach niema oznaczenia twardości fedry czytaj sprężyny ;) tak jak w rowerowym, ale poskładałem, i jak z przodu jestem zadowolony na 96% to tylnej sprężyny nadal nie udao mi się dobrać by była na 99% ale całość za żałosne pieniądze jest PANCERNA ... ale wazy więcej jak bomber czy inny po kilka kzł oczywiście mowie o samych amortyzatorach a gdzie reszta ..
zawieszenia z poketów i priti titi bajków to nie dla mnie brał bym przynajmniej jakiejś firmowej krosówki 50"cc kawasaki suzuki itd , ja mam z derbi sedna 125"
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: EV-Maniak »

Przyszła KANAPA 🙂
Czułem , że jest lekka, ale nie wiedziałem, że aż tak - 814g!
Normalnie w rękach jak piórko, w ogóle się jej nie czuje😲
Zamierzałem w niej powywiercać otwory - od spodu w plastiku by ująć wagi , ale jak przyszła , to szok 😲
Jest już moja - EV-Maniakowa 😎
A wygodna !
Bardzo się cieszę 😊
Załączniki
PhotoPictureResizer_191009_093718734-885x664.jpg
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: chudybws »

Nie chce zniechęcać ale kiepskie widzę pedałowanie przy tej szerokości. A co do samego pedałowania jestem podobnego zdania, nawet jak to nie robić różnicy w mocy to też lubię popedałować przy większych prędkościach tak żeby czuć delikatny opór ;)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: EV-Maniak »

Spoczko ;) Jest nawet ciut węższa od simsonowej. Już się przymierzałem. Dam radę, jakoś się przyzwyczaję.
Gadałem z Maran_handem wcześniej i w swoim wozidle też ma szeroką kanapę i mówi, że bez problemu idzie się przyzwyczaić.

Edit.
Cyknąłem z miarką i z innej perspektywy .
Będzie dobrze 👍
Załączniki
IMG_20191009_132013-1248x1664.jpg
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: EV-Maniak »

Zależy co komu pasi. Do siedzenia na pewno od Rometa , czy Simsona ciut lepsze, bo miększe, bardziej komfortowe, ale do pedałowania kanapa musi być trochę twardsza, by ud nie obcierać. Pośladki i krocze jak zatopią się w miękkiej tapicerce długo się nie popedałuje. ;)
No i waga... customowa zdecydowanie lżejsza.
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: Maran_hand »

Zeeltom ma rację. Im bardziej miękko tym przyjemniej :)
Awatar użytkownika
MixhaL
Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: 10 sie 2018, 14:56

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: MixhaL »

Przyjemniej ale na krótką metę, godzina może dwie. Później ból du..
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: equid »

EV-Maniak pisze:
06 paź 2019, 10:35
Rama od Costa Buzzraw'a bardzo fajna, ale nie ma z tyłu amortyzacji, co ją kompletnie dyskwalifikuje . Też brałem pod uwagę tego typu ramy.
Tak. Siedzenie najlepiej jakby z przędu było węższe , a z tyłu ciut szersze. Wówczas można pedałować , a i pasażer byłby zadowolony 👍
Jak niema jak ma :) buzzraw x
Obrazek
A amory z tyłu to sobie daj dwa z MZ etz 250, maja łatwe przestawienie twardosci do jazdy z pasażerem :) przy skoku około 160mm na kole, te amory sa odpowiednio miekkie

Nie zapomnij jeszcze o jednej ważnej kwesti kanapy, tym bardziej jak chcesz pedałowac.
Po jezdzie przez jakies 1h w lato tyłek jest mokry bo to nie odprowadza wilgoci :)
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: Maran_hand »

Panowie ja piszę z własnego doświadczenia. Mam w swoim wozidle szerokie siedzenie 22 cm, przy tym jest ono dość miękkie. Stopień jego ugięcia nie ma odpowiednika w zwykłych siedzeniach rowerowych. Jest ono na tyle wygodne, że szynka boli mnie na sam widok "normalnych" siodełek. Zdarzyło mi się i to niejednokrotnie zrobić z pasażerką trasę długości 70-80 km. Bez względu na temperatury żadnego dyskomfortu i żadnych obtarć nie było. I nie zawsze były to dwie godziny jazdy, czasem dużo dłużej bo nigdzie się nie spieszyliśmy. Wiem że 70 km to żaden wynik ale na tyle pozwala mi aku, gdyby była możliwość dłuższej trasy to i 140 km pewnie nie stanowiłoby większego problemu. Jedni wolą fotel inni twardą ławkę ale finalnie i tak najważniejsze jest, nie na czym a z kim ;)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: EV-Maniak »

Mi się wydaje, że na czym się siedzi to sprawa mocno indywidualna i tu są różne gusta. Jak inne części można dobrać by pasiły dla większości, to siodełka, czy też kanapy się już tak łatwo nie dobierze. Każdy lubi co innego. Jak to się mówi - ile ludzi tyle siodełek ;)

To customowe nie jest aż tak twarde, ono się odkształca, ale wydaje mi się, że tyle co powinno - jest akurat dla mnie. Po za tym jest PIĘKNE :) strasznie mi się podoba. Takie cafe-racer'owe. No i jak pisałem customowe jest zdecydowanie lżejsze.

Tak. Od MZ 250 amortyzatory na tył wydają się być najbardziej odpowiednie, bo są dość długie. Ciekawe ile ważą? Pewnie sporo. Z rowerowych damperów coś długiego dobiorę? Chyba nie ma takich.
A może dać jeden centralny damper? Jak radzicie? Niby styl cafe-racer to dwa amory na tył, ale jak będzie jeden, też fajnie wyjdzie ;)
midi
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 22 lut 2018, 14:25

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: midi »

A jak rozwiążesz sprawę opierania nóg przez pasażerkę ;) , tylny wahacz będzie pracował, dodatkowo z jednej strony jeszcze łańcuch , musisz pomyśleć nad tym aspektem bo jak zaczniesz jeszcze pedałować to panna spadnie gdzieś w krzaki i będziesz jej potem szukał hoho :0
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: Zxc843 »

Henio dobrze lecisz, zara trzecia strona :DD
KRAKÓW
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: EV-Maniak »

No wiesz, ja mogę wszystko po cichu na PW ze Szpeniami rozkminić😉 ale czy wówczas ludziska skorzystają ?

Cieszę się , że za dużego offtopu nie ma. Nie przeszkadzałby mi, ale trzeba też myśleć o innych, żeby jak najwięcej skorzystali. 😉
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: pxl666 »

Ale że jest limit na ilość stron czy coś? Jezu ... 2019 mamy
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: EV-Maniak »

Nie , nie o to chodzi . Mój ostatni temat "Projekt henia" z którego zrodził się Naqurwiacz pobił rekord stron , postów, wyświetleń i takie tam . I teraz jest nabita, że ten temat pobije poprzedni rekordy. Ale przecież nie o to chodzi ...
Wiadomo, jaja muszą być, ale poziom też trzeba trzymać , bo zaraz śmietnik się zrobi i ludziska będą musiały potem przez ten śmietnik się przebijać...
Także luzik 😉

Edit

I jeszcze jedno:
Jak mnie Szpenie - najlepsi tego forum - proszą , żebym tego, a tego nie mówił , tylko zachował dla siebie, to widzcie , że ja słowa dotrzymuję...
Także mówię w temacie co potrzeba, ale pewne TAJEMNICE niestety muszą pozostać TAJEMNICAMI 😉
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: pxl666 »

EV-Maniak pisze:
10 paź 2019, 18:48
Jak mnie Szpenie - najlepsi tego forum - proszą , żebym tego, a tego nie mówił , tylko zachował dla siebie, to widzcie , że ja słowa dotrzymuję...
Także mówię w temacie co potrzeba, ale pewne TAJEMNICE niestety muszą pozostać TAJEMNICAMI 😉
tajemnicoza cie dopadła heniek ?? ciebie który sępił plany ram itd ?? nie wierze...
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: EV-Maniak »

Oj, bo się zaraz offtop za duży zrobi i będziesz wiedział , co miał na myśli Zxc843 😉

Tu chodzi o LOJALNOŚĆ i uszanowanie cudzej prośby i tyle... Jak sępiłem o rysunek techniczny ramy Falcon i by mi ktoś go dał i zaznaczył, że jest tylko dla mnie, bym nie dawał go nikomu, to bym nie dał - zachowałbym się LOJALNIE 😉
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: PoulN »

Trochę smutno czytać, że wiedza - tajemna wiedza jest udostępniana w kręgach jakiś zamkniętych bractw :(
Myślałem, ze w tym środowisku się tak nie praktykuje.
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: elektrotonus »

Heniowi dać plan - dobrze, Henio zdradzić plan - żle ;-(

Lubię Cie Heniu ale nie tędy droga ;-)
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: EV-Maniak »

Nie. Chłopaki , tu o co innego chodzi . Nic sobie nie wkręcać. Przez internety nie da się tego wytłumaczyć.To takie drobne tajemnice i tyle . I nie związane bezpośrednio z konstrukcją. Główny materiał będzie w temacie . Od razu zaznaczam, że nie chodzi tu o żaden rysunek techniczny . Oj , nie potrzebnie się odzywałem , moja wina . Sorki. 😉

Edit

Podam prosty przykład który zobrazuje o co mniej więcej chodzi. Będzie to pewne porównanie :

Kiedyś jak coś szukałem w necie , szukałem i szukałem, bardzo dużo czasu temu poświęciłem aż w końcu znalazłem, bardzo nie mądre było z mojej strony, że szybko się tym chwaliłem na forum wklejając linka za nim kliknąłem...

Pewne rzeczy się mówi z opóźnieniem 😉
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: PoulN »

Spoczko :)
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: pxl666 »

Nie skomentuje
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: equid »

pxl666 pisze:
12 paź 2019, 9:10
Nie skomentuje
Własnie to zrobiłeś :P
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: EV-Maniak »

Jak ktoś się zna na lekkich motocyklach , to niech podpowie proszę , czy warto iść w nowe bądź używane części od CPI. Są lekkie i nie za drogie , ale czy równie dobre jak MRF?
Poczytałem, podzwoniłem i jestem na etapie konfigurowania w głowie różnych opcji . Chcę wybrać najlepszą czyli lekkie , mocne i na próżno nie przepłacać.
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 959
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: Yin »

Policzyłem i wychodzi na to że postów Henia w temacie jest 26. Postów innych jest userów jest 55. Które co wnoszą - wystarczy zerknąć.

Wracając do tematu, w ramach inspiracji:
Obrazek

Źródło: https://www.facebook.com/Lebui70/?__tn_ ... Thb7owkbSr
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: EV-Maniak »

zeeltom pisze:
13 paź 2019, 7:32
A mnie niech ktoś podpowie, co w tym temacie jest coś konkretnego w sprawie budowy tego nowego pojazdu?
Zapowiada się następny tasiemcowy temat o niczym?
Zerknijcie w temat budowy pół tandemu. Na jednej stronie jest wszystko, od planów po zakończenie budowy. Tu jeszcze nic nie ma, a już są dwie strony praktycznie o niczym.
Chyba będę musiał ukrócić takie praktyki na tym forum.
Czy się to komuś podoba, czy nie.
Szanowny Panie Administratorze,
Tematy na forach są nie tylko po to by przedstawiać w nich przebieg z budowy - czy nie lepiej do tego służy blog lub filmik instruktażowy jak to robi np. Tas. Fora są po to by ludzie wzajemnie wymieniali się informacjami, służyli sobie pomocą , wsparciem , inspiracją . Owszem , najlepiej by było jakby temat był maksymalnie merytoryczny i esencjonalny , no ale niestety nie zawsze tak się da.

Jeżeli Pan twierdzi , że są tu dwie strony o niczym i ma jakieś wygórowane oczekiwania odnośnie tego wątku , to proszę go ZAMKNĄĆ.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: Inc0 »

zeeltom pisze:
13 paź 2019, 7:32
A mnie niech ktoś podpowie, co w tym temacie jest coś konkretnego w sprawie budowy tego nowego pojazdu?
Zapowiada się następny tasiemcowy temat o niczym?
Zerknijcie w temat budowy pół tandemu. Na jednej stronie jest wszystko, od planów po zakończenie budowy. Tu jeszcze nic nie ma, a już są dwie strony praktycznie o niczym.
Chyba będę musiał ukrócić takie praktyki na tym forum.
Czy się to komuś podoba, czy nie.
z wyrazami pełnego szacunku dla ciężkiej pracy administracji muszę jednak stwierdzić że nie widzę nic zdrożnego w tasiemcach henia no cóż sa amatorzy dokumentalnych filmów krótkometrażowych i sa amatorzy "mody na sukces" :P dlatego w duchu wzajemnego poszanowania i tolerancji dla odminnych "orientacji forumowych" apeluje o powstrzymanie zapędów cenzorskich w sytuacji gdy nie ma rażącego naruszenia regulaminu a takowego tu trudno sie doszukać pozatym te tasiemce maja liczne grono obserwujacych którzy nabijaja odsłon co przekłąda sie na pozycjonowanie forum wiec wszyscy powinni w teorii byc happy ?
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: pxl666 »

Yin pisze:
13 paź 2019, 10:37
Policzyłem i wychodzi na to że postów Henia w temacie jest 26. Postów innych jest userów jest 55. Które co wnoszą - wystarczy zerknąć.

Wracając do tematu, w ramach inspiracji:
Obrazek

Źródło: https://www.facebook.com/Lebui70/?__tn_ ... Thb7owkbSr
Nie ma tu silnika ?
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 959
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: Yin »

pxl666 pisze:
13 paź 2019, 14:26
Nie ma tu silnika ?
Z opisu na mordo książce: The way to Norway (complete bike without electric)
Pewnie kupujący ma graty do przełożenia u siebie.
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: pxl666 »

Ale gdzie napędza? Korbe ?
midi
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 22 lut 2018, 14:25

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: midi »

Pewnie tam przy osi wahacza gdzie są zębatki, może po drugiej stronie jest zębatka a silnik w środku skrzynki.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: Inc0 »

a moze bedzie w kole :P
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: chudybws »

EV-Maniak pisze:
12 paź 2019, 16:10
Jak ktoś się zna na lekkich motocyklach , to niech podpowie proszę , czy warto iść w nowe bądź używane części od CPI. Są lekkie i nie za drogie , ale czy równie dobre jak MRF?
CPI wypada gorzej niż małe super moto od Derbi, Gillery, Rieju, Yamahy czy Bety ale lepiej niż typowe chińczyki i tajwańce typu Kingway, Kymco. Jeśli chcesz coś co ma dobry stosunek ceny do jakości to szukałabym właśnie części od enduro/supermoto typu Senda i bliźniaczych. Jeśli chcesz najlepsze części bez względu na cenę to z rasowych crosówek 50/85cm3 np. cr 85cc
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 959
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: Yin »

pxl666 pisze:
13 paź 2019, 20:34
Ale gdzie napędza? Korbe ?
W poprzednich ramach tego typu u tego makera widziałem huba z tyłu więc pewnie podobnie będzie i tu.
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
kuń
Forumowicz
Posty: 151
Rejestracja: 23 cze 2019, 23:04

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: kuń »

Chyba w temacie ciężkości pojazdu to nic nie przebija mojej kawiarni:)
Ostatnio jechałem w okolicach 1,5km po ubitej leśnej drodze i po asfalcie ale leciutko pod górkę.
Jest to spory wysiłek fakt ale jest magia i ten piękny doniosły dźwięk cio się niesie po lesie...niesie się jakby dzwon gdzieś dzwonił a to serce tak nawala:)
kilka podpowiedzi:
kaseta suntoura -jjest taka z zakresem 46 T i jako chyba jedna z niewielu ma wszystkie zębatki stalowe, inne modele mają największe aluminiowe.
do tego sensowny łańcuch-ja mam ktm-dobry stosunek jakości do wytrzymałości. rozmawiałem z serwisantami.
Ewentualnie można kombinować oosobne dorabiane zębatki ale to znacznie drożej wychodzii.
kuń
Forumowicz
Posty: 151
Rejestracja: 23 cze 2019, 23:04

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: kuń »

jak się utrzymasz w zakresie napięcia to masz albo rower albo pojazd rowerowy:)

Nowa definicja roweru

Rower to: „ pojazd o szerokości nieprzekraczającej 0,9 m poruszany siłą mięśni osoby jadącej tym pojazdem; rower może być wyposażony w uruchamiany naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny zasilany prądem o napięciu nie wyższym niż 48 V o znamionowej mocy ciągłej nie większej niż 250 W, którego moc wyjściowa zmniejsza się stopniowo i spada do zera po przekroczeniu prędkości 25 km/h”.

Zmiana ta pozwala na poruszanie się po drogach rowerowych na przykład: wąskim rikszom i rowerom elektrycznym, co wcześniej było nielegalne.



Nowa definicja wózka rowerowego

Wózek rowerowy to: „pojazd o szerokości powyżej 0,9 m przeznaczony do przewozu osób lub rzeczy poruszany siłą mięśni osoby jadącej tym pojazdem; wózek rowerowy może być wyposażony w uruchamiany naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny zasilany prądem o napięciu nie wyższym niż 48 V o znamionowej mocy ciągłej nie większej niż 250 W, którego moc wyjściowa zmniejsza się stopniowo i spada do zera po przekroczeniu prędkości 25 km/h”.

Taki pojazd nie może poruszać się drogą dla rowerów! Są to z reguły rowery towarowe oraz wszelkie riksze. Minimalny wiek pozwalający na jazdę takim pojazdem wynosi 17 lat!
kuń
Forumowicz
Posty: 151
Rejestracja: 23 cze 2019, 23:04

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: kuń »

Z racji szwankujących pleców musiałem przerobić starego single tracka na ramie molibdenowej:) na coś kuriozalnego ale działa jak chciałem.
Jedna z przeróbek obejmowała maksymalne zmiękczenie siodła itp. Skończyło się na sztycy amortyzowanej, system pantografowy suntoura-suuper sprawa,polecam choć jak ktoś nieprzyzwyczajony albo z chorobą morską to może mieć problemy bo tak buja ale wybiera nierówności idealnie. Do tego doszło siodło o szerokości jakieś 23cm chyba ,bardzo wygodne do jazdy, samo siodło super miękkie nie jest ,dupsko się nie zatapia w żadnym żelu itp. ale siodło jest amortyzowane na sprężynach. Miałem kiedyś selle royal drifter-chyba- ale pociągnęli mi je z całym rowerem niestety, teraz mam coś produkcji velo.
w tym typie.
http://www.roowery.pl/towar/731/siodlo- ... ustom.html
jak możecie unikajcie tych wzorków -nie wiem po co to zrobione ale osłabiło to skórę, u mnie pękła właśnie na tych liniach szycia, inna sprawa ze pekło po 5 latach katowania :) polecam, można dupsko wozić komfortowo, i ja bym tak kombinował, jedno siodło szerokie amortyzowane dla kierowcy, drugie szerokie -kanapa dla pasażera , wtedy nogi będą proste po pedałowaniu a nie krzywe jak na beczce prostowane albo jak po szkoleniu ułańskim:)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: EV-Maniak »

Tak dla formalności, bo chodzą różne słuchy, że niby projekt zdechł...
Otóż nie zdechł, ma się dobrze, co prawda małymi kroczkami, ale do przodu.
Nie zamierzam już się udzielać w tym temacie z wiadomych przyczyn.
Proszę podziękować administratorowi Zeeltonowi , któremu moje tematu strasznie wadzą, a każdy post henia działa jak płachta na byka .
Dziękuję, do widzenia.
Temat można zamknąć.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: pxl666 »

ze na pm dostałeś operdol ? poza twoimi durnymi wynurzeniami o tajemnicach to wątek dość rzeczowy , jakoś nie wierzę
grafffik

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: grafffik »

ile postów by nie było, ile stron by nie było...
henio 3 dni przed zlotem i tak napisze że go nie będzie...
zrobi to zrobi, chwała mu za to... za wirtualne wyczyny których nikt nie poznał a każdy komentował...
kolejny rok z rzędu,...
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: Tooropek »



Co o tym sądzisz Heniu?
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: pxl666 »

Elegancki, kompaktowy i przemyślany całkiem nawet
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: elektrotonus »

Nich Henio pisze, wszak to jego wątek więc może być zabagniony i zawiły. Zeeltom, nie bądź taki ostry dla Henia.
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: pxl666 »

Ale co tu jest jakieś ciśnienie? Forum od tego jest by pisać, głównie na temat ...
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: elektrotonus »

Może to będzie dla Henia jakąś inspiracja, przynajmniej w kategoriach odlot oraz oświetlenie.

- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: pxl666 »

Pies będzie płakał że szczęścia wpisując mandat . Nie wiem , chyba się starzeje , ale frankensztajny przestają mi się podobać ...
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: EV-Cafe Racer - Jednoślad na min 600 ogniw z pedałami i miejscem dla pasażera ( projekt henia ll )

Post autor: Maran_hand »

pxl666 pisze:
25 lis 2019, 9:34
Pies będzie płakał że szczęścia wpisując mandat . Nie wiem , chyba się starzeje , ale frankensztajny przestają mi się podobać ...
Zawód jak każdy inny.. a określenie "pies" jest uwłaczające. Inna sprawa, że w temacie jazdy ebajkiem jeszcze nie trafiłem na policjanta, który chciałby zrobić mi krzywdę. Miałem 3 spotkania, byłem wyprzedzany lub wyprzedzałem policjantów niezliczoną ilość razy, nikt nikogo się nie czepiał. Nie czytałem też żadnej relacji użytkownika forum który został ukarany mandatem lub miał jakieś nieprzyjemności związane z tym, że jego rower może więcej niż określa to prawo. To "karanie" zaczyna być takim naszym forumowym Yeti. Wszyscy wiedzą że istnieje, ale nikt nie widział :)
ODPOWIEDZ