Falcon czy Spark?

Dział z częściami rowerowymi - ramy, amortyzatory, hamulce itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Falcon czy Spark?

Post autor: AST034 »

Jak uwazacie? Jak geometria, jakosc wykonania, uzyte rozwiazania techniczne? Szukam nowej ramy, jezdziec 182 wzrostu, 90 kilo wagi :)
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Falcon czy Spark?

Post autor: Yasiu77 »

Wsadzasz kij w mrowisko :) Ale jaki teren, masa, silnik, sterownik, pakiet itp.
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Falcon czy Spark?

Post autor: AST034 »

Teren glownie szutry i troszke lasu, czasem po miescie. Silnik QS205, ale to po zimie, poki co mam 3K, pakiet 20S16P i sabek 150A. Nie bedzie jezdzony na max swoich mozliwosci, glownie pytam o geometrie typu pozycja bardziej wyprostowana czy na lezaco, i czy ktos mniej wiecej mojego wzrostu jezdzil na obu konstrukcjach?
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Falcon czy Spark?

Post autor: EV-Maniak »

Zdecydowanie sprawdzona przez wielu, w tym przez naszego Tasa rama FALCON 😉👍

Mixhal, znawca tematu i ebajkerski pionier nie wyraża się zbytnio pochlebnie o ramie Spark.

O ile Falcon niekiedy rozluźnia łańcuch , to Spark go urywa.
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Falcon czy Spark?

Post autor: AST034 »

Dziekuje Heniu, widzialem to co napisal w temacie o sparku, pytam kogos kto jezdzil na tych ramach, nie wiem jak jeden rzekomo ma rwac lancuch a drugi nie, bo konstrukcyjnie sa bardzo podobne.

Wedlug mnie spark:
+fajny ksztalt ramy, wahacza,
+cena
+dostepnosc od reki
+duza pojemnosc - wcisne 320 ogniw do srodka razem z sabkiem i przetwornica

-malo projektow i opinii wlascicieli

Falcon:
+Znana konstrukcja
+Wytrzymala w terenie
+Geometria liczona pod uzytkownika

-Czas oczekiwania na rame
-Kontakt do P. Sebastiana telefonicznie jest bardzo ciezki

Nie ukrywam, ze sklaniam sie w strone sparka :D
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Falcon czy Spark?

Post autor: Yasiu77 »

Sporo nowych konstrukcji powstaje z wspólną osią wahacza i korby. Może w tym kierunku lepiej? Pogadaj z kimś kto objeżdza wszystko np z grafffikiem bo wiesz ...każdy swoje chwali.
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Falcon czy Spark?

Post autor: AST034 »

Takie znane mi konstrukcje ze wspolna osia wahacza to chyba tylko Kariwa i Rama od Tombe. Ciekawe czy cos jeszcze innego istnieje...
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Falcon czy Spark?

Post autor: Yasiu77 »

coś tam powstaje ale kiedy wyjdzie na światło dzienne to nie wiem. Z ludzi na forum Midi zrobił wg mnie świetny rower ale dla Ciebie za mało pakowny viewtopic.php?f=30&t=3823&p=56285#p56285
goodbax
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 26 sie 2018, 15:34

Re: Falcon czy Spark?

Post autor: goodbax »

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o wspólnej osi warto obejrzeć to:
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Falcon czy Spark?

Post autor: Dede »

Ja mam sparka i jestem zadowolony.

Odpowiedź sobie na pytanie czy potrzebujesz większą krzynię na baterie czy mniejszą?
Jeśli chcesz krzynię mniejszą kup sobie Falcona jak planujesz dużą baterie i przetwornice gps i inne wynalazki umieścić w środku kup Sparka.

Ja u siebie mam Sparku akumulator 26S18P wiec az 468 sztuk, więc w środku jest więcej możliwości.
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Falcon czy Spark?

Post autor: AST034 »

Chce 320 ogniw + Sabvoton + Przetwornica + GPS, wszystko do srodka. Jak z jakoscia wykonania, wszystko proste, wszystko pasowalo do siebie? Dostales srubki, suport itp?
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Falcon czy Spark?

Post autor: EV-Maniak »

Widziałem ostatnio na Olx ogłoszenie z ramą Spark i zauważyłem , że zostało poprawione mocowanie wahacza . Jest teraz bliżej suportu, prawie w osi . To może teraz ta rama jest OK.
@Dede,
Jak to nie problem daj proszę fotkę ramy którą teraz masz? To jest najnowsza wersja ?

Edit

Oj chyba trzeba będzie zwrócić honor ramię Spark. Zobaczcie jak poprawione - oś wahacza prawie w suporcie. A ciekawe czego nie całkiem we wspólnej osi:

Kiedyś i teraz :
Załączniki
9f963af7e01c4efb.jpg
evs-żółty-bez-tła-600x450.jpg
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Falcon czy Spark?

Post autor: AST034 »

No to decyzja zapadla: Spark w wersji 145mm juz sie maluje w taki jaskrawy kolorek... za 3 tyg powinien byc u mnie :D
Obrazek

Niestety do tworcy Falcona sie nie da dodzwonic, a czasy komuny sie skonczyly, wiec ja sie narzucac nie bede ;)
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Falcon czy Spark?

Post autor: Yasiu77 »

Dokładnie :) Mam nadzieję że zrecenzujesz tą ramę po też mam nadzieję udanym zakupie bo faktycznie mało o niej wiadomo. Henio ma dobre oko :P
grafffik

Re: Falcon czy Spark?

Post autor: grafffik »

osobiście między tymi dwoma też bym wybrał sparka ;]
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Falcon czy Spark?

Post autor: EV-Maniak »

goodbax pisze:
13 paź 2019, 0:26
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o wspólnej osi warto obejrzeć to:
Bardzo fajny, rzeczowy filmik. Nie potrzebnie Pan mówił, że się stresuje, bo to wcale nie widać. Tak samo drobne przejęzyczenia - tego nikt nie zauważa.
Rama bardzo fajna. Myślę, że by zdecydowanie wygrywała z innmi - Falconem, czy Sparkiem, jakby była ciut tańsza ;)

A będzie wersja z kanapę i na więcej ogniw?

edit

A tu z kolei bardzo fajnie zrobiony ebajka na ramie Spark.
Kurcze... ale ten Spark się poprawił :shock:
Zgłupieć można która ram w końcu najlepsza... :roll:

Foscarelli
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2019, 11:54

Re: Falcon czy Spark?

Post autor: Foscarelli »

Abstrahujac od wlasciwosci jezdnych i kwestii technicznych wg mnie rama Kariwa jest najladniejsza. Ma pogrubiony tylny wahacz ktory wizualnie lepiej komponuje sie z masywna skrzynka na baterie. Poza tym wydaje sie troszke mniej kanciasty od Falcona i Sparka, mimo ze wszystkie ramy sa w sumie dosc kanciaste.. Niestety jest malo opinii na temat samej jazdy na tej ramie. Chyba wyszla w najmnejszej ilosci w porownaniu z Falconem czy nawet Sparkiem.
Awatar użytkownika
MixhaL
Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: 10 sie 2018, 14:56

Re: Falcon czy Spark?

Post autor: MixhaL »

A opinie odnośnie jazdy z falcona są albo sparka? Ja się jeszcze nie spotkałem z żadną. Nie się nie ku wiedzą, doświadczeniem, geometria itp
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Falcon czy Spark?

Post autor: Umbur »

Mogę powiedzieć coś z własnego doświadczenia. Próbowałem kiedyś zaprojektować podobną ramę wzorując się na Falconie i prawdę mówiąc, którego wymiaru nie ruszyłem, to zawsze coś się spierd... Dlatego uważam, że to najlepsza rama z dostępnych i patrząc na inne nowo powstające wersje, widzę jak się powoli zbliżają do pierwowzoru.
goodbax
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 26 sie 2018, 15:34

Re: Falcon czy Spark?

Post autor: goodbax »

Jeżeli mogę to chciałbym powiedzieć kilka słów jako goodbax producent ram Kariwa i Kariwa lite. Osobiście nie jeździliśmy na rowerze zbudowanym na ramie spark, chociaż bardzo mielibyśmy ochotę się spotkać, obejrzeć, pogadać wypić piwo. Na falconie jeździliśmy i mamy same pozytywne wrażenia. Nie ma co szukać która lepsza rama. Każdy ma inny gust i w każdej ramie dopatrzy się dobrych i fajnych rozwiązań i znajdzie w każdej jakieś wady.
Nasza rama kosztuje nas dużo więcej bo sam wahacz jest droższy w produkcji niż cała reszta. Na koniec mogę napisać ze nasza rama kosztuje ok 3200zl. Cena dobra tylko niestety doliczamy jeszcze VAT ok 750zl - musimy :(
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Falcon czy Spark?

Post autor: Dede »

EV-Maniak pisze:
14 paź 2019, 11:23
@Dede,
Jak to nie problem daj proszę fotkę ramy którą teraz masz? To jest najnowsza wersja ?
Ja kupiłem przęsło rok temu ramę i mam starą wersję ramy.
Zadowolony z konstrukcji jestem i wykonania tej ramy.
Fotki mam ale nie bardzo dobrej jakości i nie oddają wyglądem jak na żywo.
Załączniki
20191005_055446-1512x2016.jpg
Ostatnio zmieniony 21 paź 2019, 7:49 przez Umbur, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: "przęsło" :)
Mooshrom
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2019, 12:06

Re: Falcon czy Spark?

Post autor: Mooshrom »

Witam. Jako posiadacz ramy Spark w nowej wersji mogę powiedzieć ze rama jest ładnie wykonana nie ma sie do czego przyczepić malowanie proszkowe tez daje rade chociaż sie rysuje ale chyba taki urok juz proszku. odnośnie urywania łańcucha nie stwierdziłem u mnie czegoś takiego jeżeli masz zastosowany napinacz to nie ma takiej możliwości to nie bmx ze łańcuch musi być naciągnięty na sztywno. Odnośnie minusow to nie da się zastosować suportu z łożyskami na zewnątrz ponieważ mocowanie wahacza jest tak blisko ze nie ma na nie miejsca. gwint haka przerzutki musiałem przegwintowac ponownie ponieważ był trochę zaklejony farba proszkowa. Cena myślę ze tez nie jest zła. Kontakt ze sprzedającym taki sobie czasem odpowiada po paru dniach albo zapomina. Ogolnie jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
szczur333
Forumowicz
Posty: 451
Rejestracja: 18 maja 2019, 1:19
Lokalizacja: Kraków/Busko-Zdrój
Kontakt:

Re: Falcon czy Spark?

Post autor: szczur333 »

Stanisław2020 pisze:
11 mar 2020, 17:56
Tylko Falcon.
bo?

mam falcona ale na te chwile i tak brałbym sparka, raz ze tanszy, dwa - ogniw wchodzi praktycznie tyle samo, a spark ma przy tym 122mm szerkosci wiec promien skretu wiekszy niz w falconie - skopiowali rame bombera i klepią tą rame bez zadnych zmian bez sensu tyle lat - zobaczcie na surrona lub emoto cake - tam jest fajnie rozwiązane bo jest zwężenie przy rurze sterowej i skret jest bardzo duzy, a ten trojkąt i tak praktycznie jest pusty
falcon v2 - qs205 5T - sabvoton - 20s14p vtc5a - 54kg - 76kmh/vmax
energica eva esse esse 9+ 80kW, 21,5kWh 0-100kmh 3,1s
tesla model 3 2018 (US) 75kWh RWD 0-100kmh 5,6s
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Falcon czy Spark?

Post autor: Yasiu77 »

Szczur333, zerknij na resztę postów ( 32 w 1,5h ) Stanisława , nie licz na sensowną odpowiedź :)
ODPOWIEDZ