Bateria w plecaku ,czy ktoś tak używa?

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
Baranski86
Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Bateria w plecaku ,czy ktoś tak używa?

Post autor: Baranski86 »

Czesc Koledzy, czy ktos z Was używa baterii w plecaku ,zamiast w ramie do napedzania swojego ebike ? Macie jakiś sprawdzony solidny plecak z grubym dnem ? Jaka macie wagę baterii i czy dobrze się tak jeździ?
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Bateria w plecaku ,czy ktoś tak używa?

Post autor: Yasiu77 »

Nie, nie, waga baterii 12kg, chyba niezbyt dobrze ;)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bateria w plecaku ,czy ktoś tak używa?

Post autor: WojtekErnest »

Jesli już ma być z łatwą wymianą, to raczej pomysl o aku na bagazniku, gdzie da sie zrobic latwo duzy proporcjonalny pakiet w zamkniętej obudowie. A nawet nietypowo, z tylu 2 mniejsze pakiety polaczone szeregowo. Tu moze byc wiele pomyslow na wymiennosc pakietu. Np mniejszy na codzien, dopalacz na sporadyczne dalsze trasy.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Bateria w plecaku ,czy ktoś tak używa?

Post autor: tkoko »

Jeżeli jest to aku 2 - 3 kg, a jazda jest "ciągła", czyli bez schodzenia z roweru, to nie ma większego problemu, siadasz na rower podpinasz aku i jedziesz. Jeżeli aku jest "ciężkie", a z roweru zamierzasz często schodzić, to wówczas przestaje to być "fajne" rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Bateria w plecaku ,czy ktoś tak używa?

Post autor: Eryk »

Temat był ostatnio wałkowany na forum. Zapakuj docelową wagę pakietu w plecak i się przejedź. Im więcej ogniw w plecaku tym mniejszy komfort z jazdy.
Awatar użytkownika
2kola
Forumowicz
Posty: 254
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:56

Re: Bateria w plecaku ,czy ktoś tak używa?

Post autor: 2kola »

Ja tak zrobiłem. Napakowałem 3,7kg do plecaka i pojechałem po trasie jakiej będę jeździł. W żadnym stopniu nie przeszkadza ta waga. Nawet nie specjalnie pamiętałem, że mam plecak :P
Jedyny minus to taki, że w lecie może być gorąco w plecy.
Radowit
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 17 maja 2019, 22:38
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Re: Bateria w plecaku ,czy ktoś tak używa?

Post autor: Radowit »

Plecak musi być trekkingowy z solidnym pasem biodrowym. Wtedy to na nim a nie na ramionach spoczywa ciężar. Pół roku tak jeździłem z pakietem 16s11p, razem z plecakiem ważyło to 12 kg. Rower bardzo zwrotny, ale przy mocy 3kw z mxusem 3k trza było uważać z manetką przy niskiej prędkości i zakrętach.
ODPOWIEDZ