Rion RE80 Race - hulajnoga o mocy 18kW i wadze 25kg

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Rion RE80 Race - hulajnoga o mocy 18kW i wadze 25kg

Post autor: AST034 »

Jak widac na ponizszym filmie:



Jest to naprawde bardzo szybki pojazd. Pomijajac predkosc maksymalną, bo ta wykracza poza jakiekolwiek normy i granice bezpieczenstwa to powiedzcie mi jak to jest, ze 9kW pchane w taki silniczek go nie gotuje? :D Nawoj jest na pewno bardzo szybki wiec i przekroj drutu w uzwojeniu duzy ale jestem w szoku jak szybko to potrafi przyspieszać. Opony w egzemplarzu na filmie to wloskie PMT, mam takie w swoim mini bike’u i nie potrafie na nich zerwac trakcji, bo są jak klej, ten na filmie zrywa przyczepnosc za dotknieciem manetki 8-) Jak myslicie, gdzie jest granica mocy takich hulajnóg?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5853
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Rion RE80 Race - hulajnoga o mocy 18kW i wadze 25kg

Post autor: pxl666 »

granica mocy jest na betonowym murze lub innej twardej przeszkodzie . szkoda mi potencjalnych ofiar kierowców takiego sprzętu bo piesi w kaskach i pancerzach nie chodzą
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: Rion RE80 Race - hulajnoga o mocy 18kW i wadze 25kg

Post autor: Mariusz_p »

Ja pier :) ładna moc w hulajce
Awatar użytkownika
MixhaL
Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: 10 sie 2018, 14:56

Re: Rion RE80 Race - hulajnoga o mocy 18kW i wadze 25kg

Post autor: MixhaL »

AST034 pisze:
04 mar 2020, 11:03
Jak widac na ponizszym filmie:



Jest to naprawde bardzo szybki pojazd. Pomijajac predkosc maksymalną, bo ta wykracza poza jakiekolwiek normy i granice bezpieczenstwa to powiedzcie mi jak to jest, ze 9kW pchane w taki silniczek go nie gotuje? :D Nawoj jest na pewno bardzo szybki wiec i przekroj drutu w uzwojeniu duzy ale jestem w szoku jak szybko to potrafi przyspieszać. Opony w egzemplarzu na filmie to wloskie PMT, mam takie w swoim mini bike’u i nie potrafie na nich zerwac trakcji, bo są jak klej, ten na filmie zrywa przyczepnosc za dotknieciem manetki 8-) Jak myslicie, gdzie jest granica mocy takich hulajnóg?
9kW to moc max, w rzeczywistości pewnie w okolicach 7-7.5 kW dostaje silniczek co i tak jest ogromną mocą. Taki silniczek gotuje się bardzo szybko ale ma zabezpieczenie termiczne zmniejszające stopniowo moc przez co użytkownik tego tak nie zauważa.
Nie wiem czy zauważyłeś ale przyczepność jest zrywana na przednim kole a nie tylnym co nie jest przy takiej mocy czymś nadzwyczajnym.
Na przyszłość polecam słownik ortograficzny.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2064
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Rion RE80 Race - hulajnoga o mocy 18kW i wadze 25kg

Post autor: Tooropek »

MixhaL pisze:
04 mar 2020, 23:51
AST034 pisze:
04 mar 2020, 11:03
Jak widac na ponizszym filmie:



Jest to naprawde bardzo szybki pojazd. Pomijajac predkosc maksymalną, bo ta wykracza poza jakiekolwiek normy i granice bezpieczenstwa to powiedzcie mi jak to jest, ze 9kW pchane w taki silniczek go nie gotuje? :D Nawoj jest na pewno bardzo szybki wiec i przekroj drutu w uzwojeniu duzy ale jestem w szoku jak szybko to potrafi przyspieszać. Opony w egzemplarzu na filmie to wloskie PMT, mam takie w swoim mini bike’u i nie potrafie na nich zerwac trakcji, bo są jak klej, ten na filmie zrywa przyczepnosc za dotknieciem manetki 8-) Jak myslicie, gdzie jest granica mocy takich hulajnóg?
9kW to moc max, w rzeczywistości pewnie w okolicach 7-7.5 kW dostaje silniczek co i tak jest ogromną mocą. Taki silniczek gotuje się bardzo szybko ale ma zabezpieczenie termiczne zmniejszające stopniowo moc przez co użytkownik tego tak nie zauważa.
Nie wiem czy zauważyłeś ale przyczepność jest zrywana na przednim kole a nie tylnym co nie jest przy takiej mocy czymś nadzwyczajnym.
Na przyszłość polecam słownik ortograficzny.
Jak już pouczasz kogoś to najpierw bądź pewny co piszesz, a następnie krytykuj. Zdania nie zaczyna się od liczby pisanej cyframi. Uczono tego w szkole podstawowej, a o przecinkach w Twoich wypowiedziach nie ma co dyskutować, bo to widać gołym okiem. Składnia też taka sobie, więc jaki z tego morał? A no taki, że odpoczynek od internetu na rzecz podręcznika do nauki języka polskiego dobrze Ci zrobi.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Rion RE80 Race - hulajnoga o mocy 18kW i wadze 25kg

Post autor: AST034 »

MixhaL pisze:
04 mar 2020, 23:51
AST034 pisze:
04 mar 2020, 11:03
Jak widac na ponizszym filmie:



Jest to naprawde bardzo szybki pojazd. Pomijajac predkosc maksymalną, bo ta wykracza poza jakiekolwiek normy i granice bezpieczenstwa to powiedzcie mi jak to jest, ze 9kW pchane w taki silniczek go nie gotuje? :D Nawoj jest na pewno bardzo szybki wiec i przekroj drutu w uzwojeniu duzy ale jestem w szoku jak szybko to potrafi przyspieszać. Opony w egzemplarzu na filmie to wloskie PMT, mam takie w swoim mini bike’u i nie potrafie na nich zerwac trakcji, bo są jak klej, ten na filmie zrywa przyczepnosc za dotknieciem manetki 8-) Jak myslicie, gdzie jest granica mocy takich hulajnóg?
9kW to moc max, w rzeczywistości pewnie w okolicach 7-7.5 kW dostaje silniczek co i tak jest ogromną mocą. Taki silniczek gotuje się bardzo szybko ale ma zabezpieczenie termiczne zmniejszające stopniowo moc przez co użytkownik tego tak nie zauważa.
Nie wiem czy zauważyłeś ale przyczepność jest zrywana na przednim kole a nie tylnym co nie jest przy takiej mocy czymś nadzwyczajnym.
Na przyszłość polecam słownik ortograficzny.
Wybacz, ale wskaż mi proszę błędy ortograficzne w moim poście, bo owszem - moglbym zarzucic sobie jakies bledy składniowe, aczkolwiek co do ortografii to nie zauważam jakichkolwiek odstępstw od reguł języka polskiego.

Ostatnio w kazdym temacie 8/10 postów jest nie na temat, rzuciłem temat hulajnogi to dowiemy sie najpierw gdzie nie mozna jezdzic, kolega pxl666 opisze kogo mozna rozjechać takim sprzętem i co by zrobił potencjalnemu kierowcy...

Technika idzie do przodu a takie pojazdy są postępem - nikt nie mowi, zeby kupowac to do jazdy po chodniku, ale naprawdę nie ciekawi was, jak producent stworzył coś co waży 25kg a staje w szranki z supersamochodami i potrafi je pokonać podczas przyspieszania? :)
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rion RE80 Race - hulajnoga o mocy 18kW i wadze 25kg

Post autor: Umbur »

AST034 pisze:
05 mar 2020, 5:47
Technika idzie do przodu a takie pojazdy są postępem - nikt nie mowi, zeby kupowac to do jazdy po chodniku, ale naprawdę nie ciekawi was, jak producent stworzył coś co waży 25kg a staje w szranki z supersamochodami i potrafi je pokonać podczas przyspieszania? :)
Podejrzewam, że jak w F1 sprzęt raczej jednorazowy i w krótkim czasie nie do użytku ze względu na zbyt duże obciążenie silnika i akumulatora. ;)
Awatar użytkownika
Mel48
Forumowicz
Posty: 235
Rejestracja: 22 lis 2018, 9:17
Lokalizacja: kotlina kłodzka

Re: Rion RE80 Race - hulajnoga o mocy 18kW i wadze 25kg

Post autor: Mel48 »

Ja w tym nic dziwnego nie widze jeśli chodzi o postep patrzac od stony czasu
pierwsze silniki spalinowe tez były cieżkie i wolnoobrotowe o dużym momecie obrotowym i
aby zejść z masy to trzeba wejśc na obroty aby uzyskac zadawalajacą moc
a to sie wiaże z nowszymi sterownikam ktore dobrze radza sobie z obliczaniem
algorytmu kilku skałdowych które są w elektryku
coś jak w spalinowcu -przyspieszacz mechaniczny albo elektroniczny
który odwała cała robotę aby uzyskać dobre parametry na wysokich obrotach
- co widać w praktyce coś się już dzieje na rynku -gotowy produkt
trzeba czekać na dobre sterowniki ;)
Ostatnio zmieniony 05 mar 2020, 8:08 przez Mel48, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Rion RE80 Race - hulajnoga o mocy 18kW i wadze 25kg

Post autor: AST034 »

Umbur pisze:
05 mar 2020, 6:48
AST034 pisze:
05 mar 2020, 5:47
Technika idzie do przodu a takie pojazdy są postępem - nikt nie mowi, zeby kupowac to do jazdy po chodniku, ale naprawdę nie ciekawi was, jak producent stworzył coś co waży 25kg a staje w szranki z supersamochodami i potrafi je pokonać podczas przyspieszania? :)
Podejrzewam, że jak w F1 sprzęt raczej jednorazowy i w krótkim czasie nie do użytku ze względu na zbyt duże obciążenie silnika i akumulatora. ;)
Silniki w motocyklach sportowych typu R1 czy CBR1000 też nie są wieczne, są bardzo wysilone i rowniez nie osiagaja wysokich przebiegow lecz od wielu lat są bardzo popularne i mało kto rozpisuje się nad tym ile tym przejedzie a raczej jak szybko pojedzie. Niemniej akumulator w tym pojezdzie (80V18Ah) jest zbudowany z ogniw Samsung 21700 przez co jego naprawa nie bedzie jakas super droga bo ogniwka staja sie coraz tańsze.

Nie wszystkie pojazdy elektryczne to falcony do jazdy po górach przez kilka lat, tu ma byc bardzo szybko, krótko I jeszcze raz szybko :D
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rion RE80 Race - hulajnoga o mocy 18kW i wadze 25kg

Post autor: Umbur »

AST034 pisze:
05 mar 2020, 7:49
...tu ma byc bardzo szybko, krótko I jeszcze raz szybko :D
Dobra, to ja chcę zobaczyć jak jedziesz na tym piździku 130km/h. :D
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Rion RE80 Race - hulajnoga o mocy 18kW i wadze 25kg

Post autor: AST034 »

Umbur pisze:
05 mar 2020, 8:53
Dobra, to ja chcę zobaczyć jak jedziesz na tym piździku 130km/h. :D
AST034 pisze:
04 mar 2020, 11:03
Pomijajac predkosc maksymalną, bo ta wykracza poza jakiekolwiek normy i granice bezpieczenstwa
Czy naprawde nie mozna miec czegos i jezdzic na pol manetki? Moj rower potrafi jechac i ponad 90 a tylko raz jechalem tak szybko, zazwyczaj nie przekraczam 40-50 kmh ;)

https://www.wearerion.com/copy-of-product2

Ta ma 50kW :lol:
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5853
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Rion RE80 Race - hulajnoga o mocy 18kW i wadze 25kg

Post autor: pxl666 »

Mnie chodzi o to że na tym czymś łatwo zabić siebie i kogoś a parametry absolutnie nie odzwierciedlają przeznaczenia do poruszania się po mieście. Kto z was chciałby żeby wam wyjechał przed maskę debil na czymś takim bo nie opanował? Jakie jest prawdopodobieństwo takiego zdarzenia z gościem na cbrce? To że się da to wiemy , moc to głównie kwestia ceny . Tylko że ilu ludzi będzie w stanie na tym jechać szybko i bezpiecznie a ilu mamy potencjalnych idiotów wokół?
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rion RE80 Race - hulajnoga o mocy 18kW i wadze 25kg

Post autor: Umbur »

pxl666 pisze:
05 mar 2020, 9:30
...a ilu mamy potencjalnych idiotów wokół?
Ja wiem, ja wiem! :D
Obrazek
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5853
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Rion RE80 Race - hulajnoga o mocy 18kW i wadze 25kg

Post autor: pxl666 »

oni tez ale jak rozmawiam z klientami to czasem się zastanawiam czy jak wytrą dupę to papier do kibla czy zjadają
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rion RE80 Race - hulajnoga o mocy 18kW i wadze 25kg

Post autor: Umbur »

Dwa ostatnie posty zostały usunięte ze względu na niepotrzebną kłótnię, która z tematem nie ma nic wspólnego. Brak w pisowni polskich znaków nie jest traktowane jako błąd ortograficzny.
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rion RE80 Race - hulajnoga o mocy 18kW i wadze 25kg

Post autor: radasss »

Ja na prawdę wymiękam, jak czytam te wasze wywody na temat ogromu mocy. Nie macie bladego pojęcia o co chodzi z mocą. Rozumiem, że były by to pogawędki dzieciaszków z przedszkola, ale to są wypowiedzi ludzi, którzy buduję, użytkują, etc. pojazdy elektryczne. Pomijam fakt ile taki silniczek z hulajki jest w stanie przerobić mocy elektrycznej na mechaniczną. Najważniejsze jest ile mocy jest w stanie przenieść koło pojazdu na drogę. I żeby się z....., to takie kółka, przy tej konstrukcji pojazdu nie są w stanie przenieść pierdyliardów kilowatów na drogę.
warsztatmotocykli.pl
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rion RE80 Race - hulajnoga o mocy 18kW i wadze 25kg

Post autor: Umbur »

radasss pisze:
05 mar 2020, 20:43
Ja na prawdę wymiękam, jak czytam te wasze wywody na temat ogromu mocy. Nie macie bladego pojęcia o co chodzi z mocą. Rozumiem, że były by to pogawędki dzieciaszków z przedszkola, ale to są wypowiedzi ludzi, którzy buduję, użytkują, etc. pojazdy elektryczne. Pomijam fakt ile taki silniczek z hulajki jest w stanie przerobić mocy elektrycznej na mechaniczną. Najważniejsze jest ile mocy jest w stanie przenieść koło pojazdu na drogę. I żeby się z....., to takie kółka, przy tej konstrukcji pojazdu nie są w stanie przenieść pierdyliardów kilowatów na drogę.
Mówisz ogólnikami, a tak naprawdę sam nie jesteś w stanie powiedzieć ile z tych kilowatów pójdzie w ciepło, a ile w przyspieszenie, bo jest za mało danych. Nie zmienia to faktu, że tą moc i tak musi wygenerować aku, co jest dla niego mało komfortowe. Jakąkolwiek moc przyjmie silnik i tak jest za duża do piździka z takimi kółeczkami. Mówiliśmy głównie o prędkości, ale jak już zdążyłeś obrazić kilka osób, to czekamy na wykład, który nam przedstawisz odnośnie mocy.
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rion RE80 Race - hulajnoga o mocy 18kW i wadze 25kg

Post autor: radasss »

Jak to mówią - obrażonym czuję się ten, kto che. Wykładów na temat mocy, wszechsprawczego momentu obrotowego dawałem już kilka i nie tylko na tym forum. Ziemia jest z kształtu elipsoidą, a co niektórzy nadal twierdzą inaczej. Postaram się na przyszłość nie czytać więcej tego typu rozważań.
warsztatmotocykli.pl
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rion RE80 Race - hulajnoga o mocy 18kW i wadze 25kg

Post autor: Umbur »

radasss pisze:
06 mar 2020, 9:19
Jak to mówią - obrażonym czuję się ten, kto che. Wykładów na temat mocy, wszechsprawczego momentu obrotowego dawałem już kilka i nie tylko na tym forum. Ziemia jest z kształtu elipsoidą, a co niektórzy nadal twierdzą inaczej. Postaram się na przyszłość nie czytać więcej tego typu rozważań.
To żadna odpowiedź.
ODPOWIEDZ