Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
Bojkot
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 21 mar 2020, 22:17
Lokalizacja: Scunthorpe DN171SE

Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: Bojkot »

Witam wszystkich. Niedawno zakupiłem sobie rower przerobiony na elektryka i mam wielką zagwozdkę z jego oprzyrządowaniem. Pierwsze co chcę rozszyfrować to silnik. W opisie zakupy była podana moc 2000W. Jedyne co na nim znalazłem to :ZCRIDING ZC619071559.
Czy ktoś może wie co to za silnik? Następna sprawa to sterownik którego nie znalazłem . Myślałem że musi być sterownik. Sprawę pakietu poruszę w późniejszym czasie bo tutaj to będzie jazda. Proszę o pomoc. Darek UK
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: Goliath »

Siemka.
Bardzo by nam ułatwiło... gdybyś wstawił kilka fotek.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4924
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: tkoko »

Bo jest zapewne zintegrowany/wbudowany w silniku, lub baterii.
Bojkot
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 21 mar 2020, 22:17
Lokalizacja: Scunthorpe DN171SE

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: Bojkot »

Dziękuję za odpowiedż. Pewnie to głupie ale nie wiem jak takie zdjęcie wstawić.
Kiedy klikam na ikonkę galerii wkleja mi się skrót [img] i tyle. możecie mi podpowiedzieć jak to zrobić?
Sterownika nie ma w pakiecie baterii bo ostatnio otworzyłem go i jest tam tylko bms.










Ups. Udało mi się. :lol:
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: AST034 »

Sterownik moze byc wbudowany w ten silnik, ale nie martwilbym sie o sterownik a o akumulator...

Ogniwa w roznych koszulkach to maly pikus choc zakladam, ze kazde z nich pochodzi z laptopow, to wykonanie jej wola o pomstę do nieba. Bateria bez koszykow, zabezpieczona kartonem, zgrzewana i lutowana zarazem, bez podkladek na plusach, widac, ze ogniwa sie ruszaja miedzy soba. To bomba na kolach, po wiekszych wybojach jeden lut/zgrzew pusci i bedzie pożar. Powaznie, ktos tu zrobil niezly bubel.
Rychu
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 28 mar 2019, 0:27

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: Rychu »

Zdziwił mnie różowy łańcuch, przewijam niżej i zobaczyłem "baterię".... łańcuch już mnie nie dziwi :D
Widać, że blaszki łączące ogniwa pracują. I jeszcze ten kawałek kartonu w środku jako wypełnienie...
Nie trzymaj tego w domu ani garażu, bo to się może źle skończyć!

Też obstawiam, że sterownik może być w kole. Widziałem takie rozwiązanie w jakimś marketowym rowerze.
Awatar użytkownika
leszcz
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:39
Lokalizacja: Rumia

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: leszcz »

OJP cykająca bomba na kołach 🏆🏆🏆
Większego druciarstwa tu nie widziałem.
Jeszcze powiedz że trzymasz w bloku i ładujesz w nocy to zgłaszam na policję
Moja przygoda z ebike od 2017:
Damka 28" https://cutt.ly/7e8jyMJ
Dla syna 26" https://cutt.ly/Fe8juR3
Dla syna 24" https://cutt.ly/ue8ju03
Full 29" MXUS 30H 1500W https://cutt.ly/3e8jiaG

Od 2019 100% bezprąd :) https://cutt.ly/ge8jop2
Bojkot
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 21 mar 2020, 22:17
Lokalizacja: Scunthorpe DN171SE

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: Bojkot »

Dziękuję za szybką interakcje. Nie dziwie się takiej reakcji po tym jak zobaczyliście ten pakiet. (sam bylem przerażony ) . Baterię wzmocniłem i poprawilem jak tylko mogłem i wiem że jest to najsłabsze ogniwo tego roweru. Po otwarciu tego pakietu czułem się jak saper. Szukam teraz firmy która by to poprawiła lub wykonała baterię od nowa, jednak po takiej lekcji, strach cokolwiek tutaj kupować. To kupowanie kota w worku bo pakiet przed otwarciem wyglądał na profesjonalnie zrobiony. Nie znam się jeszcze na tyle żeby być pewnym tego co piszę więc zapytam. Czy w moim przypadku jest to 13s8p?. Jeszcze raz dziękuję
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: WojtekErnest »

Tak to 13S8P. No różne już konstrukcje widzieliśmy, ale żeby na SPRZEDAŻ coś takiego ? Tak jak koledzy pisza :
- minimalna separacja sasiednich minusow
- brak podkladek na plusach
- luzna konstrukcja, sprzyjajaca przemieszczaniu
- zwykly karton jako dodatkowe wypelniacze, ktory jest podatny na zawilgotnienie.
- czesciowy mieszany montaz zgrzewanie/lutowanie, sugeruje naprawianie uzywanego lub uszkodzonego pakietu.
A do tego brak pewnosci co to za ogniwa i w jakim są stanie, czy np nie polaptopowe.
No dramat... Nie radzę tym jeździć, na wszelki wypadek rozladowac do min (czyli ok 39V) np zarowkami samochodowymi.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Bojkot
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 21 mar 2020, 22:17
Lokalizacja: Scunthorpe DN171SE

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: Bojkot »

:oops: No to sobie pojeździłem. Jest to nauczka na przyszłość choć trudno byłoby zaglądać do środka pakietu. Muszę teraz rozejrzeć się za jakąś solidną firmą odnośnie kupna gotowego pakietu. Napewno Są takie w Polsce. Polecacie kogoś w ciemno z szybką realizacją? Najlepiej ze skrzynką.
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: AST034 »

Jak ze skrzynką to chyba tylko elektro-bikes z Bielska.

A nie masz mozliwosci zwrocenia tego „tworu” do sprzedajacego?
Ktos Ci sprzedal bombe na kolach w opakowaniu z kartonu 🤯
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: radasss »

Bojkot pisze:
23 mar 2020, 5:02
strach cokolwiek tutaj kupować
Czy to to co kupiłeś było wystawione na naszym forum ?
warsztatmotocykli.pl
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: GrzegorzS »

Co do baterii to daj ogłoszenie w dziale "kupię".
Silnik w środku wygląda tak jak na załączonym zdjęciu.
Załączniki
motor.jpg
Bojkot
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 21 mar 2020, 22:17
Lokalizacja: Scunthorpe DN171SE

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: Bojkot »

Dziękuję wszystkim za podpowiedź. Rower zakupiony był tutaj w Anglii. Będę próbował zareklamować ale wątpię żeby udało mi się cokolwiek wskórać. Rower kupiony na ebay z zastrzeżeniem sprzedawcy o nieuwzględnieniu zwrotu. Zobaczymy, jestem zły ale jak można sprawdzić pakiet, przecież nie można go otworzyć. Wracając do silnika to czy to dobry wyrob czy tak jak bayeria - bubel?
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: AST034 »

Silnik jak silnik, ciezko cos powiedziec, bo po tych napisach na silniku nie jestem w stanie znalezc jakichkolwiek informacji o nim, wyglada na ok 1000-1500W znamionowo. Szkoda, ze wybuchla teraz ta cala pandemia, bo gdybym mial jakies sensowne ogniwa to zlozylbym Ci pakiet na zamowienie, tez mieszkam w UK, tyle ze troche bardziej na polnoc, Szkocja ;)
tkoko
Forumowicz
Posty: 4924
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: tkoko »

Bojkot pisze:
23 mar 2020, 10:52
...... Wracając do silnika to czy to dobry wyrob czy tak jak bayeria - bubel?
Jeżeli jeździ, i nie masz z nim problemu, to OK. Czy spełnia Twoje oczekiwania, to już subiektywna sprawa.
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: GrzegorzS »

Bojkot pisze:
23 mar 2020, 10:52
Wracając do silnika to czy to dobry wyrob czy tak jak bayeria - bubel?
Silnik ma magnesy 30mm czyli nominalnie 1000W, sterownik nie pamiętam, pewnie 20-25a.
Bojkot
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 21 mar 2020, 22:17
Lokalizacja: Scunthorpe DN171SE

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: Bojkot »

Co do silnika to e opisie było że ma 2000w.. Jeżeli to też jest nieprawdą to zastanawiał się będę nad zgłoszeniem oszustwa. Muszę jednak mieć pewność a trudno będzie to stwierdzić po samej obudowie,chyba że symbole które podałem coś oznaczają.
Bojkot
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 21 mar 2020, 22:17
Lokalizacja: Scunthorpe DN171SE

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: Bojkot »

AST034 pisze:
23 mar 2020, 11:41
Silnik jak silnik, ciezko cos powiedziec, bo po tych napisach na silniku nie jestem w stanie znalezc jakichkolwiek informacji o nim, wyglada na ok 1000-1500W znamionowo. Szkoda, ze wybuchla teraz ta cala pandemia, bo gdybym mial jakies sensowne ogniwa to zlozylbym Ci pakiet na zamowienie, tez mieszkam w UK, tyle ze troche bardziej na polnoc, Szkocja ;)
Chciałem kupić swego czasu ebike ze Szkocji od polaka ale nie udało się dogadać. Może to było od Ciebie?
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: AST034 »

Bojkot pisze:
23 mar 2020, 14:49
AST034 pisze:
23 mar 2020, 11:41
Silnik jak silnik, ciezko cos powiedziec, bo po tych napisach na silniku nie jestem w stanie znalezc jakichkolwiek informacji o nim, wyglada na ok 1000-1500W znamionowo. Szkoda, ze wybuchla teraz ta cala pandemia, bo gdybym mial jakies sensowne ogniwa to zlozylbym Ci pakiet na zamowienie, tez mieszkam w UK, tyle ze troche bardziej na polnoc, Szkocja ;)
Chciałem kupić swego czasu ebike ze Szkocji od polaka ale nie udało się dogadać. Może to było od Ciebie?
Nie, ja nie sprzedaje swoich konstrukcji, predzej byl to Lukasz z Aberdeen :)
tkoko
Forumowicz
Posty: 4924
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: tkoko »

Bojkot pisze:
23 mar 2020, 14:45
Co do silnika to e opisie było że ma 2000w.. Jeżeli to też jest nieprawdą to zastanawiał się będę nad zgłoszeniem oszustwa. ......
Z mocą silnika to będzie problem, no chyba że znajdziesz oficjalne firmowe parametry tego silnika. GrzegorzS napisał że NOMINALNA moc to 1000 wat, co w praktyce oznacza ze jego MAKSYMALNA moc może osiągać 2000 wat. Trzeba by znać oryginalne/fabryczne napięcie, i maksymalny prąd sterownika, bo od tego zależy jego moc NOMINALNA.
Bojkot
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 21 mar 2020, 22:17
Lokalizacja: Scunthorpe DN171SE

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: Bojkot »

Właśnie bateria przestała podawać prąd. Podczas jazdy nagle zgasł wyświetlacz i już się nie uruchomił. Po ostatnim rozpakowaniu próbowałem to jakoś usztywnić i wydawało mi się że jest lepiej niż bylo, ale jest inaczej. Dla mnie (nieznającego się kompletnie na elektronice) takie zaglądnięcie do środka pakietu to jak operacja na otwartym sercu lub trepanacja czaszki.
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: AST034 »

Bojkot pisze:
23 mar 2020, 16:08
Właśnie bateria przestała podawać prąd. Podczas jazdy nagle zgasł wyświetlacz i już się nie uruchomił. Po ostatnim rozpakowaniu próbowałem to jakoś usztywnić i wydawało mi się że jest lepiej niż bylo, ale jest inaczej. Dla mnie (nieznającego się kompletnie na elektronice) takie zaglądnięcie do środka pakietu to jak operacja na otwartym sercu lub trepanacja czaszki.
Polecam to odpakowac, wyjac BMS i odlutowac przewody balansujace a reszte oddac do utylizacji, bo jesli gdzies jest zwarcie to istnieje BARDZO wysokie ryzyko pozaru.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: WojtekErnest »

Jestes teraz w trudnej sytuacji, bo zamknięte granice i import takiego towaru na zamówienie z Polski do WB, będzie b.utrudniony lub wręcz 'na razie' niemożliwy.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
tkoko
Forumowicz
Posty: 4924
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: tkoko »

Bojkot pisze:
23 mar 2020, 16:08
Właśnie bateria przestała podawać prąd. Podczas jazdy nagle zgasł wyświetlacz i już się nie uruchomił. .....
Odłącz więc baterię, jak radzi ASTO34. od sterownika/silnika. Wyjmij wtyczkę z gniazda balansującego, i odłącz "+" (zapewne czerwony przewód) od instalacji. Na "luzie" (koło w powietrzu), spróbuj sprawdzić czy silnik/sterownik jest sprawny, przy pomocy ładowarki.
Bojkot
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 21 mar 2020, 22:17
Lokalizacja: Scunthorpe DN171SE

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: Bojkot »

WojtekErnest pisze:
23 mar 2020, 17:48
Jestes teraz w trudnej sytuacji, bo zamknięte granice i import takiego towaru na zamówienie z Polski do WB, będzie b.utrudniony lub wręcz 'na razie' niemożliwy.
Myślę że jeszcze nie jest źle z dowozem towarów i mam nadzieję że to się nie zmieni. Muszę znaleźć solidnego wykonawcę i dogadać szczegóły. Może jeszcze ktoś z Anglii się odezwie i będzie szybciej .
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: AST034 »

Bojkot pisze:
23 mar 2020, 21:48
WojtekErnest pisze:
23 mar 2020, 17:48
Jestes teraz w trudnej sytuacji, bo zamknięte granice i import takiego towaru na zamówienie z Polski do WB, będzie b.utrudniony lub wręcz 'na razie' niemożliwy.
Myślę że jeszcze nie jest źle z dowozem towarów i mam nadzieję że to się nie zmieni. Muszę znaleźć solidnego wykonawcę i dogadać szczegóły. Może jeszcze ktoś z Anglii się odezwie i będzie szybciej .
Odpusc budowniczych baterii narodowosci brytyjskiej. Serio. Stalowa tasma, ogniwa o roznych parametrach, przepalone dziury w minusach, kiepskie zgrzewy... jeden taki pakiet masz.
Dobre aku są budowane przez polakow i nie ma w tym co mowie krzty rasizmu czy ksenofobii, po prostu jest jak jest. W Polsce chlopaki liczą 5-7A na ogniwo bo wiedzą, ze tak to dziala najlepiej i przez dlugi okres czasu. W UK Ci zloza pakiet 3P pod pobor 30A bo przeciez ogniwo jest „10A rated max”. I jeszcze zaplacisz z 400-500£ za baterie :) Aku z Polski to dobry pomysl, dostaniesz gotowy do montazu pakiet zlozony w koszykach, na dobrych ogniwach i zgrzany porzadnie. Popatrz gotowce na nexunie :)
Bojkot
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 21 mar 2020, 22:17
Lokalizacja: Scunthorpe DN171SE

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: Bojkot »

Dziękuję wszystkim za pomoc w temacie mojego zakupu. Po rozmowie z p. Tasem skierował mnie do MarianProjekt z Żywca. Dogaduję już budowę skrzynki i pakietu. Na razie jesteśmy po słowie. Mam zagwozdkę z tym silnikiem w którym jest sterownik i nie wiem czy jak dam mu dobrze zrobioną baterie to czy on podoła?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4924
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: tkoko »

Bojkot pisze:
24 mar 2020, 20:29
........ Mam zagwozdkę z tym silnikiem w którym jest sterownik i nie wiem czy jak dam mu dobrze zrobioną baterie to czy on podoła?
Bateria nie ma nic wspólnego z działaniem sterownika i silnika, no chyba że ma za małą wydajność prądową/moc, ale to Tas doskonale wie.
Bojkot
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 21 mar 2020, 22:17
Lokalizacja: Scunthorpe DN171SE

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: Bojkot »

O to właśnie chodzi, że nie wiem jaką moc ma ten silnik. 2000W to było w opisie przy zakupie ale Tas powiedział że to nie jest niemożliwe. Może mieć 800W a to oznacza że może dostawać mocno w kość.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4924
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: tkoko »

Bojkot pisze:
24 mar 2020, 21:16
O to właśnie chodzi, że nie wiem jaką moc ma ten silnik. 2000W to było w opisie przy zakupie ale Tas powiedział że to nie jest niemożliwe. Może mieć 800W a to oznacza że może dostawać mocno w kość.
Nie za bardzo rozumiem, co będzie dostawało "mocno w kość", bateria czy silnik ? Jeżeli silnik i sterownik będzie miał 800 wat maksymalnie, to nic mu nie będzie, jedynie Ty trochę mocniej będziesz musiał "kręcić". Jeżeli zaś silnik będzie miał 2000 wat mocy, to czy na starej, czy na nowej baterii, tak samo się "zagotuje.
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: Goliath »

Jeżeli to jest fabryczny sterownik bezpośrednio w samym silniku... to wydaje mi się, że projektanci dobrze wszystko wyliczyli :mrgreen: i przy "normalnej" jeździe nic silnikowi nie grozi. ;)
Zestaw z nowej baterii pociągnie tyle energii ile będzie potrzebował... a o nowe aku bym się nie martwił :D skoro to chłopaki mają ogarnąć ;)
Bojkot
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 21 mar 2020, 22:17
Lokalizacja: Scunthorpe DN171SE

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: Bojkot »

tkoko pisze:
24 mar 2020, 21:49
Bojkot pisze:
24 mar 2020, 21:16
O to właśnie chodzi, że nie wiem jaką moc ma ten silnik. 2000W to było w opisie przy zakupie ale Tas powiedział że to nie jest niemożliwe. Może mieć 800W a to oznacza że może dostawać mocno w kość.
Nie za bardzo rozumiem, co będzie dostawało "mocno w kość", bateria czy silnik ? Jeżeli silnik i sterownik będzie miał 800 wat maksymalnie, to nic mu nie będzie, jedynie Ty trochę mocniej będziesz musiał "kręcić". Jeżeli zaś silnik będzie miał 2000 wat mocy, to czy na starej, czy na nowej baterii, tak samo się "zagotuje.
Chyba zaczynam rozumieć. Czyli nawet jeżeli moc silnika jest mała to nic mu się nie stanie przy takiej bateri jaką planuje założyć 13s8p. Wybacz pytania ale nie ogarniam tego. :oops:
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: AST034 »

Bojkot pisze:
24 mar 2020, 22:35
tkoko pisze:
24 mar 2020, 21:49
Nie za bardzo rozumiem, co będzie dostawało "mocno w kość", bateria czy silnik ? Jeżeli silnik i sterownik będzie miał 800 wat maksymalnie, to nic mu nie będzie, jedynie Ty trochę mocniej będziesz musiał "kręcić". Jeżeli zaś silnik będzie miał 2000 wat mocy, to czy na starej, czy na nowej baterii, tak samo się "zagotuje.
Chyba zaczynam rozumieć. Czyli nawet jeżeli moc silnika jest mała to nic mu się nie stanie przy takiej bateri jaką planuje założyć 13s8p. Wybacz pytania ale nie ogarniam tego. :oops:
https://ebike.nexun.pl/jaki-silnik-jaki-sterownik/

Przeczytaj, troche Ci rozjasni temat :P
Rychu
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 28 mar 2019, 0:27

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: Rychu »

Po prostu można mieć za słabą baterię do mocy silnika i sterownika - wtedy poszczególne ogniwa są za mocno obciążone i bateria padnie.
Tobie to nie grozi, bo odwrotnie to nie działa. Czyli jeśli nawet silnik ma 2000W to planowana bateria go spokojnie zasili. A jeśli silnik ma mniej W, to jeszcze lepiej, bo będzie spory zapas ;)
tkoko
Forumowicz
Posty: 4924
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: tkoko »

Bojkot pisze:
24 mar 2020, 22:35
....... Chyba zaczynam rozumieć. Czyli nawet jeżeli moc silnika jest mała to nic mu się nie stanie przy takiej bateri jaką planuje założyć 13s8p. Wybacz pytania ale nie ogarniam tego. :oops:
Przy małej mocy silnika, zwiększysz tylko zasięg roweru (pozytywna cecha), przy "8P" i 800 watach silnika, zapewne powyżej 100 km :D
Bojkot
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 21 mar 2020, 22:17
Lokalizacja: Scunthorpe DN171SE

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: Bojkot »

Wygląda na to że powinno być dobrze. Poczytałem co napisał Tas i trochę się uspokoiłem bo swojego roweru nie używam w terenie więc będzie wystarczająco mocy. Teraz tylko jak najszybciej sprowadzić baterie z polski i cieszyć się jazdą.
Bojkot
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 21 mar 2020, 22:17
Lokalizacja: Scunthorpe DN171SE

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: Bojkot »

Kontynuując wątek mojej bombowej bateri.
Dziękuje Wam za porady i rozumiem że najlepiej byłoby ten pakiet rozładować i zutylizować tak jak pisaliscie. Jednak ciężko to zrobić w przypadku kiedy nie wiadomo kiedy zastępczy pakiet będzie dostępny. Postanowiłem ponownie rozebrać pakiet do goła i poprawić wszystko to co się da. Baterie usztywniłem, cele polutowałem (bo niektóre były odłączone)
Przewody zaizolowałem cały pakiet opakowałem tak jak Tas w swoim filmiku.
Po podłączeniu do ładowarki wszystko wyglądało dobrze tak więc dzisiaj wybrałem się na przejażdżkę. To było to. Przejechałem 60km w dobrym tempie i jeszcze bateri zostało trochę.(nie wiem ile bo wyświetlacz pokazuje tylko kreski). Była to jazda ze wspomaganiem oczywiście. Jestem uchachany jak dzieciak. Nie rezygnuje oczywiście z zakupu nowej bateri i czekam na odpowiedź z MarianProjekt u którego zamawiam baterie ze skrzynką. Ma to potrwać jakieś 2 tyg. Zobaczymy. (firmę polecił Tas, więc myślę że będzie dobrze)
Puki co mam to co mam i ciesze się tym jak dzidziuś. Pozdrawiam wszystkich ze słonecznego Scunthorpe.
Rychu
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 28 mar 2019, 0:27

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: Rychu »

Bojkot pisze:
25 mar 2020, 16:29
cele polutowałem (bo niektóre były odłączone)
Ostatnio przeczytałem, że nierówno naładowane ogniwa mogą się mocno grzać podczas ładowania, bo przyjmują większy prąd, a to już tylko krok od kłopotów...
Ja się nie znam, niech się specjaliści wypowiedzą, czy ładowanie tego wynalazku jest bezpieczne ;)
Bojkot
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 21 mar 2020, 22:17
Lokalizacja: Scunthorpe DN171SE

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: Bojkot »

Rychu pisze:
25 mar 2020, 16:55
Bojkot pisze:
25 mar 2020, 16:29
cele polutowałem (bo niektóre były odłączone)
Ostatnio przeczytałem, że nierówno naładowane ogniwa mogą się mocno grzać podczas ładowania, bo przyjmują większy prąd, a to już tylko krok od kłopotów...
Ja się nie znam, niech się specjaliści wypowiedzą, czy ładowanie tego wynalazku jest bezpieczne ;)
Oczywiście masz rację i wszyscy, którzy pisali żeby pozbyć się tej bateri jak najszybciej. Tak zrobię ale puki co muszę i chce wykorzystać to co mam. Przy ładowaniu bateri zachowuje wszelkie środki ostrożności i ładuje ją w ogrodzie. Jak napisałem poprawiłem to co mogłem jeżeli chodzi o bezpieczeństwo eksploatacji. Jak pokazały zrobione dzisiaj kilometry, udało się.
Rychu
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 28 mar 2019, 0:27

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: Rychu »

A jak wyszedłeś z nią do ogrodu to spoko :) Ja mam ciągle wizję eksplozji na parapecie pod firanką ;)
tkoko
Forumowicz
Posty: 4924
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: tkoko »

Rychu pisze:
25 mar 2020, 16:55
....... Ostatnio przeczytałem, że nierówno naładowane ogniwa mogą się mocno grzać podczas ładowania, bo przyjmują większy prąd, a to już tylko krok od kłopotów...
Ja się nie znam, niech się specjaliści wypowiedzą, czy ładowanie tego wynalazku jest bezpieczne ;)
Jest to ryzykowne, i nie powinno się tego robić, ale Bojkot to zrobił, i jak sadzę, podczas ładowania sprawdzał temperaturę baterii. Osobiście sprawdziłbym w Jego przypadku, czy bateria ma dużą "upływność" w czasie 24 godz (jak mocno jest "zajechana"). Jeżeli spadek napięcia w ciągu 24 godz jest duży, a dodatkowo w trakcie ładowania się grzeje, to jest duże zagrożenie pożarem, podobnie jak przekraczanie napięcia 4.25V na "P".
Bojkot
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 21 mar 2020, 22:17
Lokalizacja: Scunthorpe DN171SE

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: Bojkot »

Jeszcze jedno pytanie jeżeli was nie zanudzę. Wczorajsza przejażdżka pokazała że wyświetlacz źle pokazuje mi km. Sw900.
Na gps i dobrym zegarku pokazało mi 60 km a wyświetlacz 54km. Spora różnica. Czy taka różnica mieści się w normie?
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: verre »

tragedii nie ma ale zobacz czy masz dobrze ustawioną wielkość obręczy /koła/, bo choć nie znam tego SW900 to jest to ustawialne tu masz instrukcję pierwszą lepszą z googla https://epojazdy.blogspot.com/p/blog-page_20.html, na dobrym zegarku też może być wcale nie tak dokładnie.
Pewnie jak założysz "zwykły" licznik rowerowy to też będzie inaczej
aha i jeszcze zależy od ilości powietrza w dętce :) im mniej masz powietrza tym mniejszy obwód ;)
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Bojkot
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 21 mar 2020, 22:17
Lokalizacja: Scunthorpe DN171SE

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: Bojkot »

W ustawieniach niby wszystko gra. Dokładny rozmiar koła itd. Dziwnie pokazuje mi przede wszystkim prędkość . Więc jeżeli chodzi o zliczanie kilometrów to nie jest jeszcze tak źle, ale prędkość to już całkiem przekłamuje. Jadę 10km/h a pokazuje 16. Mniej więcej o tyle zawyża Tak więc zaniża przejechane kilometry ale zawyża prędkość. Dziwy
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: WojtekErnest »

Dokladny rozmiar kola tzn zmierzony rzeczywisty obwód czy wg nominalu opony ? Bo to sa te drobne różnice.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
tkoko
Forumowicz
Posty: 4924
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: tkoko »

Bojkot pisze:
26 mar 2020, 21:14
W ustawieniach niby wszystko gra. Dokładny rozmiar koła itd. Dziwnie pokazuje mi przede wszystkim prędkość . Więc jeżeli chodzi o zliczanie kilometrów to nie jest jeszcze tak źle, ale prędkość to już całkiem przekłamuje. Jadę 10km/h a pokazuje 16. Mniej więcej o tyle zawyża Tak więc zaniża przejechane kilometry ale zawyża prędkość. Dziwy
Miałem podobnie z wyświetlaczem D962 do Yoch'a. Jak obwodem koła "zgrałem" prędkość, to miałem zły zasięg roweru. Jak zgrałem zasięg, to prędkość była wadliwa. Rozrzut wskazań ~30%. Nie znalazłem ustawień do poprawnego wyświetlania parametrów.
Po zmianie wyświetlacza na 500C, wszystko jest OK.
Bojkot
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 21 mar 2020, 22:17
Lokalizacja: Scunthorpe DN171SE

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: Bojkot »

U mnie jest podobnie. Przełączając na mile dobrze wskazuję km ale to tylko prędkość. Pewnie jakiś błąd w oprogramowaniu wyświetlacza. Dzięki
Bojkot
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 21 mar 2020, 22:17
Lokalizacja: Scunthorpe DN171SE

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: Bojkot »

Ciąg dalszy użytkowania nowo zakupionego ebike . Jako że w dalszym ciagu czekam na nowy pakiet baterii,
dzisiaj sprawdziłem maksymalny zasięg tego co mam.
Udało mi się przejechać 78km



(przy wspomaganiu oczywiście). 500 metrów od domu silnik się wyłączył.

Spore przewyższenia i bardzo silny wiatr.
Jak na tak kiepsko wyglądającą baterię, uważam że to jest bardzo dobry rezultat.
Pozwalam sobie przypuszczać że przy nowym pakiecie przekroczę 100km.(taką mam nadzieję). Co do wyświetlacza to:
Prędkość jak i kilometry pokazuje z dużą dokładnością po ustawieniu prawidłowej średnicy koła. Po dokładnym zmierzeniu koła wprowadziłem średnicę 26,8''.
Myślę że jeszcze trochę to potrwa zanim nowy pakiet do mnie przyjedzie z polski więc zamierzam na maksa korzystać ze złomowej bateri. Mam nadzieję że wytrzyma tyle ile trzeba.
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój nowo zakupiony ebike nie ma sterownika. Czy to normalne?

Post autor: lukk »

Ciekawe mogłoby być popatrzenie na pakiet kamerą termowizyjną po takiej przejażdżce. To że pakiet jako całość trzyma taką energię to spoko, pytanie jak się przedstawia temperatura na poszczególnych ogniwach.
ODPOWIEDZ