E-rowerek dla dziadka

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
vento
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 24 mar 2020, 20:09
Lokalizacja: Opolskie

E-rowerek dla dziadka

Post autor: vento »

Cześć :)
Lubię majsterkować,chciałbym spróbować coś sklecić prostego dla dziadka.Jeździ na działeczkę rowerkiem na kołach 24 calowych.
Wymagań co do sprzętu nie mam dużych,wersja budżetowa,technicznie minimalistyczna,podzespoły używane.
Silnik w przednim kole (24") ale taki aby pracował z manetką gazu(bez pedałowania) ----Jaki silnik Co polecacie (może uda się jakąś używkę kupić)
Na kierownicy żadnych wodotrysków tylko manetka gazu.-----Co polecacie
Bateria ze sterownikiem będzie w torbie na bagażniku.------ Tu albo kupie używkę gotową albo zlecę wykonanie
Czy takie cudo da się w prosty sposób zrobić
Wiem że to totalna lichota ale proszę się nie śmiać-dziękuję :lol:
Awatar użytkownika
Batory
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: E-rowerek dla dziadka

Post autor: Batory »

Witaj,
Mój tata ma już 75 lat i polecam zestawy od Glebora. Jeżdżę na rowerze przerobionym zestawem 250W 36V bateria na bagażniku w zwykłym kuferku.
Wycieczki rewelacyjne. Polecam. Na pewno Twój tata będzie zadowolony :-)
Zestaw S1000 silnik przekładniowy od Glebora, bateria 48V 13S8P 23Ah Samsung, sterownik kwadrat 48V 25A, wyświetlacz C500B
vento
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 24 mar 2020, 20:09
Lokalizacja: Opolskie

Re: E-rowerek dla dziadka

Post autor: vento »

Dzięki Batory,
Muszę tego Glebora namierzyć.Zobaczymy co i jak.
Czyli na początek silnik 250W/36v ,a jaki mocniejszy wszedłby do koła 24 cale,Ale widzę że na 24" to mało co jest większość to na 26/28"
Awatar użytkownika
Batory
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: E-rowerek dla dziadka

Post autor: Batory »

vento pisze:
24 mar 2020, 21:29
Dzięki Batory,
Muszę tego Glebora namierzyć.Zobaczymy co i jak.
Czyli na początek silnik 250W/36v ,a jaki mocniejszy wszedłby do koła 24 cale,Ale widzę że na 24" to mało co jest większość to na 26/28"
Znajdziesz Glebora na samym dole w dziale "Oferty Sprzedaży"
Troszkę poszukaj zestawy 250W albo najlepiej zadzwoń a napewno wszystko Ci wytłumaczy co i jak, a zwłaszcza, że lubisz majsterkować dlatego pozwoliłem sobie napisać, że będziesz zadowolony.
Pozdrawiam
Zestaw S1000 silnik przekładniowy od Glebora, bateria 48V 13S8P 23Ah Samsung, sterownik kwadrat 48V 25A, wyświetlacz C500B
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5851
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: E-rowerek dla dziadka

Post autor: pxl666 »

Jak chcesz tanio to jedynie elementy z olxa . Jakiś silnik , bateria z gazeli itd...dla obeznanych to nie jest problemem , jak jesteś nowy w temacie to się możesz naciąć, ale można wyhaczyc okazję za śmieszne pieniądze. Koledzy z forum też czasem mają jakieś pakietki gotowe
vento
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 24 mar 2020, 20:09
Lokalizacja: Opolskie

Re: E-rowerek dla dziadka

Post autor: vento »

No super gostek Michał ,rzadko się takich życzliwych ludzi teraz spotyka.Wyjaśnił mi co nieco.Ale niestety zestawy ma,ale nówki :|
Polecił mi silnik Tranz-x.i uniwersalny sterownik.
Pozdrawiam.
vento
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 24 mar 2020, 20:09
Lokalizacja: Opolskie

Re: E-rowerek dla dziadka

Post autor: vento »

Jak to jest z tym kołem Potrzebuję 24 " na 36 szprych OK.Czy jak zakupie jakiś silnik który jest na 26,czy 28 " to nie będzie problemu.Mam na myśli czy dostane takie szprychy pasujące.Druga sprawa jak bym dał dedykowany np pod koło 28" cala,to co w kole 24" będzie więcej mocy a mniejsza prędkość tak.Dobrze myślę.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4985
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: E-rowerek dla dziadka

Post autor: tkoko »

vento pisze:
25 mar 2020, 18:42
Jak to jest z tym kołem Potrzebuję 24 " na 36 szprych OK.Czy jak zakupie jakiś silnik który jest na 26,czy 28 " to nie będzie problemu.Mam na myśli czy dostane takie szprychy pasujące.Druga sprawa jak bym dał dedykowany np pod koło 28" cala,to co w kole 24" będzie więcej mocy a mniejsza prędkość tak.Dobrze myślę.
Dobrze myślisz. w kole 24", masz trochę większą moc, i mniejszą predkość.
Tu masz kalkulatory szprych, jakie będziesz potrzebował.

https://www.sapim.be/kalkulator-dlugosci-szprych
https://pro-bike.pl/spoke.frame.php
Awatar użytkownika
Batory
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: E-rowerek dla dziadka

Post autor: Batory »

Tu masz fajny poradnik jak dobrać szprychy i zapleść obręcz z silnikiem:

Zestaw S1000 silnik przekładniowy od Glebora, bateria 48V 13S8P 23Ah Samsung, sterownik kwadrat 48V 25A, wyświetlacz C500B
ODPOWIEDZ