Jak otworzyć ten silnik?

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Jak otworzyć ten silnik?

Post autor: miki »

Sygnowany jako Fun8, widać też jakiś indeks. Te trzy małe wkręty za ludowe Chiny nie dają się ruszyć, a czym odkręcić cały dekiel to właśnie siedzę i dumam. Macie jakieś sprawdzone patenty? Chętnie bym w to włożył Hall'e, czujnik temperatury i wymienił smar.
Załączniki
silnik_fun8.jpg
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jak otworzyć ten silnik?

Post autor: pxl666 »

Dobrej firmy wkrętak albo bit , lekko nadwymiarowy żeby minimalny luz był albo wogóle i musi się odkręcić, albo ręcznie albo wkrętarką, tylko odpowiednio sprzęgło ustawić
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak otworzyć ten silnik?

Post autor: lukk »

Może jest na jakimś kleju do gwintów, wtedy by pomogło podgrzanie.
Ja do takich rzeczy używam ręcznego wkrętaka udarowego, takiego którego ręką "napinasz" go i walisz z tyłu młotkiem. To plus dopasowany bit i praktycznie żadna śruba się nie oprze :)
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jak otworzyć ten silnik?

Post autor: radasss »

Dokładnie tak. Podgrzać np. opalarką i wkrętak udarowy. Do dekla najprawdopodobniej klucz trzeba będzie dorobić bo kupić się nie da. Z wymiarować i dać wypalić z blachy.
warsztatmotocykli.pl
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jak otworzyć ten silnik?

Post autor: tkoko »

Zanim zaczniesz rozkręcać, sprawdziłeś przewody na zwarcie, oraz halle na przewodzenie, tak jak proponowałem wcześniej.
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Jak otworzyć ten silnik?

Post autor: miki »

tkoko pisze:
27 mar 2020, 9:54
Zanim zaczniesz rozkręcać, sprawdziłeś przewody na zwarcie, oraz halle na przewodzenie, tak jak proponowałem wcześniej.
To jest inny silnik, taki bez Hall'i. Zacząłem się zastanawiać, czy nie da się ich tu założyć.
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Jak otworzyć ten silnik?

Post autor: miki »

radasss pisze:
27 mar 2020, 8:00
Dokładnie tak. Podgrzać np. opalarką i wkrętak udarowy. Do dekla najprawdopodobniej klucz trzeba będzie dorobić bo kupić się nie da. Z wymiarować i dać wypalić z blachy.
Ten dekiel odkręca się normalnie, czy to "lewy" gwint? Może ktoś wie?
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jak otworzyć ten silnik?

Post autor: radasss »

Jeżeli to co na obrazku to lewa strona roweru to jest tam raczej prawy gwint.
warsztatmotocykli.pl
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Jak otworzyć ten silnik?

Post autor: miki »

radasss pisze:
27 mar 2020, 12:29
Jeżeli to co na obrazku to lewa strona roweru to jest tam raczej prawy gwint.
Tak, to jest prawa strona, wielkie dzięki.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jak otworzyć ten silnik?

Post autor: tkoko »

miki pisze:
27 mar 2020, 10:29
tkoko pisze:
27 mar 2020, 9:54
Zanim zaczniesz rozkręcać, sprawdziłeś przewody na zwarcie, oraz halle na przewodzenie, tak jak proponowałem wcześniej.
To jest inny silnik, taki bez Hall'i. Zacząłem się zastanawiać, czy nie da się ich tu założyć.
Dwa tygodnie zajęło Ci uruchomienie sprawnego kontrolera. Chcesz rozbierać, zapewne sprawny silnik, nie mając narzędzi i doświadczenia. Proponuję Ci ponownie to co zaproponował Zeeltom.

https://allegro.pl/oferta/ebike-sterown ... gKezvD_BwE

zero roboty, i gwarancja że ruszy. Zapewne znajdziesz i tańsze sterowniki które Cię zainteresują :D
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Jak otworzyć ten silnik?

Post autor: miki »

tkoko pisze:
27 mar 2020, 13:49
miki pisze:
27 mar 2020, 10:29
To jest inny silnik, taki bez Hall'i. Zacząłem się zastanawiać, czy nie da się ich tu założyć.
Dwa tygodnie zajęło Ci uruchomienie sprawnego kontrolera. Chcesz rozbierać, zapewne sprawny silnik, nie mając narzędzi i doświadczenia. Proponuję Ci ponownie to co zaproponował Zeeltom.

https://allegro.pl/oferta/ebike-sterown ... gKezvD_BwE

zero roboty, i gwarancja że ruszy. Zapewne znajdziesz i tańsze sterowniki które Cię zainteresują :D
Każdy ma swoje tempo, staram się nie popełniać błędów. Jak mawiała znajoma: "lepiej wolniej, ale lepiej" :-) Uparłem się na ten sinus, to jest cała historia, dlatego idzie wolniej. Przy okazji uczę się miliona niuansów, jakie pokazują się w trakcie. To chyba nie jest zły nawyk? Rozważam sytuację, w której odpuszczę ten poziom dociekliwości i założę coś taniego bez sinusa. Dziękuję za te linki, wykorzystam jak pogoda powie, że już czas jeździć. W tym roku wszystko dziwne, także póki co nie ma pośpiechu.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jak otworzyć ten silnik?

Post autor: tkoko »

miki pisze:
27 mar 2020, 15:11
.... staram się nie popełniać błędów. Jak mawiała znajoma: "lepiej wolniej, ale lepiej" :-) Uparłem się na ten sinus, to jest cała historia, dlatego idzie wolniej.....
Zrobisz co uważasz, ale ten "sinus", nie jest wart zniszczenia/uszkodzenia silnika, żeby na końcu przekonać się, że brak w nim gniazd na halle, oraz możliwości ich instalacji. Uprzedzę i następne pytanie, czy można jednak zainstalować halle. W mojej ocenie nie.
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Jak otworzyć ten silnik?

Post autor: AST034 »

Popieram to co napisał tkoko, sinus a blokowiec przy tej mocy i silniku przekladniowym nie zrobi roznicy. Blokowy bedzie chodził bez halli, halas bedzie praktycznie identyczny, zaoszczedzisz nerwow, kombinacji i czasu ;)
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Jak otworzyć ten silnik?

Post autor: miki »

AST034 pisze:
27 mar 2020, 17:26
Popieram to co napisał tkoko, sinus a blokowiec przy tej mocy i silniku przekladniowym nie zrobi roznicy. Blokowy bedzie chodził bez halli, halas bedzie praktycznie identyczny, zaoszczedzisz nerwow, kombinacji i czasu ;)
No dobra, zaczynam być bardziej otwarty na Wasze sugestie. Oddam ten mój Kuteng na sinusie...
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Jak otworzyć ten silnik?

Post autor: Yasiu77 »

Jak co to mi się wala parę tanich sterowników 36/48v 18A :) Mogę go Ci wypożyczyć na testy bo gdzieś chyba miałem jednego z obciętą wtyczką albo jak potrzebujesz to mogę nowego opchnąć za 50 ale to biedosterowniki bez bajerów :P Z pasem, 3speedem też chyba mam ale niestety droższe. Wszystkie mają samonaukę, działają bez halli i z hallami. Dzisiaj na jednym z nudów prawie zrobiłem rower, bidon se wydrukowałem tylko mechanicznie nie wiem czy ogarnę :) I sinus przy małych prędkościach zachowuje się jak blokowiec.
ODPOWIEDZ