Witam i o rower pytam

ODPOWIEDZ
lewy
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 24 cze 2020, 12:02
Lokalizacja: Warszawa

Witam i o rower pytam

Post autor: lewy »

Cześć wszystkim. Zdecydowałem się na wyposażenie mojeo obgecnego roweru w napęd elektryczny, gdyż ten klasyczny powoli zaczyna szwankować i przydałoby mu się wsparcie, albo co lepsze pełen odpoczynek :)

Rower ma służyć tylko i wyłącznie do jazdy po asfalcie tudzież kostce brukowej, tak chętnie układanej na ścieżkach rowerowych. Ze względów bezpieczeństwa nie planuję przekraczać prędkości 40km/h oraz nie zależy mi specjalnie na zasięgu - co doskonale współgra z kolejnym założeniem, czyli niskimi kosztami. Jeśli zarażę się pewną popularną na tym forum chorobą związaną z ilością watów, to dla rowerka znajdę inne zastosowanie, a sam pomyślę o kolejnej konstrukcji.

Mam pytanie o zestaw od kolegi glebora z tego tematu: viewtopic.php?f=33&t=4950

Czy posiada ktoś więcej informacji na temat tego silnika? Charakterystyczny czerwony kolor przewijał się w wielu konstrukcjach na forum, w których mowa o silniku S1000R, jednakże w tych tematach był opisywany jako przekładniowy i rozwijający prędkość maksymalną ponad 40km/h (z tym samym sterownikiem), natomiast oferowany zestaw posiada silnik "bez przekładniowy" z prękością maksymalną 32-35km/h. To jeden i ten sam silnik z czy inna konstrukcja? Będę wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat, niestety nie udało mi się znaleźć nic więcej.

Tak ogólnie rower który posiadam ma koła 28'', kasetę 8-rzędową i zmęczonego kierowcę.
daniel89
Forumowicz
Posty: 207
Rejestracja: 07 cze 2020, 10:51

Re: Witam i o rower pytam

Post autor: daniel89 »

Przekładniowe ? Wiesz jak to słychać ? Na wadze roweru Ci zależy ?
Do kół 28" to silnik 7x9 HUB bez przekładni a jak chcesz ograniczenie mu dać na 40km/h to baterię po prostu na 48V i maks prądu 30 Amper . Sterownik do tego KT Sinus 48V tutaj na 30 lub 45 Amper i ograniczasz mu prąd. wyswietlacz kt masz do tego i jedziesz , zero problemów.
wiedzmin44
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 23 maja 2020, 14:02

Re: Witam i o rower pytam

Post autor: wiedzmin44 »

daniel89 pisze:
01 lip 2020, 7:12
Przekładniowe ? Wiesz jak to słychać ? Na wadze roweru Ci zależy ?
Do kół 28" to silnik 7x9 HUB bez przekładni a jak chcesz ograniczenie mu dać na 40km/h to baterię po prostu na 48V i maks prądu 30 Amper . Sterownik do tego KT Sinus 48V tutaj na 30 lub 45 Amper i ograniczasz mu prąd. wyswietlacz kt masz do tego i jedziesz , zero problemów.
nie wiem na czym jeździłeś, że piszesz, że przekładniowe silniki słychać. Dam sobie głowę uciąć że mój AKM100H brzmi ciszej na sinusie niż nie jeden bezprzekładniowiec na blokowcu.

tu masz bardzo fajny silniczek:

https://pl.aliexpress.com/item/32968944 ... 5c0fyuTiqo

Na przekładni 328 pojedzie na kole 28" ok 42-43 km/h przy nominalnym napięciu. Bardzo lekki i nie mam z nim problemów przy 20A prądzie. Do tego sterownik:

https://pl.aliexpress.com/item/32977187 ... 5c0fyuTiqo

I wyświetlacz:

https://pl.aliexpress.com/item/32958478 ... 5c0fyuTiqo

Prędkość max oczywiście możesz ustawić na wyświetlaczu i ograniczyć do 40 km/h
ODPOWIEDZ