Wybuch baterii w e-bike

Zdjęcia i filmy znalezione w sieci lub Twojego autorstwa
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: WojtekErnest »

Dzisiaj o 8 rano w W-wie na ul. Klobuckiej nastapil wybuch prawdopodobnie aku w hulajnodze
------------------
Siła wybuchu była tak silna, że wyłamała framugi okien mieszkania, uszkodziła barierkę balkonu oraz elewację budynku. Przyczyny wybuchu wyjaśnia policja, jednak jak dowiedziała się Polska Agencja Prasowa jedną z hipotez jest eksplozja elektrycznej hulajnogi, która była podłączona do akumulatora. Budynek nie był podłączony do instalacji gazowej.
--------------------
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: miki »

WojtekErnest pisze:
06 cze 2020, 18:41
Dzisiaj o 8 rano w W-wie na ul. Klobuckiej nastapil wybuch prawdopodobnie aku w hulajnodze
------------------
Siła wybuchu była tak silna, że wyłamała framugi okien mieszkania, uszkodziła barierkę balkonu oraz elewację budynku. Przyczyny wybuchu wyjaśnia policja, jednak jak dowiedziała się Polska Agencja Prasowa jedną z hipotez jest eksplozja elektrycznej hulajnogi, która była podłączona do akumulatora. Budynek nie był podłączony do instalacji gazowej.
--------------------
A czego się spodziewasz po chińskich produktach? Normy CE? ISO9000?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: pxl666 »

Daj linka do źródła
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: WojtekErnest »

Bylo w TV, Radio Zet i na wielu forach. Rozmiar zniszczeń wskazuje wg mnie ze jesli zrodlem POZARU był aku hulajnogi, to jednak skutki zniszczeń mogą wskazywac ze obok byla np butla z gazem czy ... instalacja bimbru....

Przykladowy link na stronie www.haloursynow.pl
Artykul : wybuch-w-bloku-na-klobuckiej-eksplodowala-hulajnoga-elektryczna
Załączniki
pozar-klobucka2.JPG
Ostatnio zmieniony 07 cze 2020, 7:18 przez WojtekErnest, łącznie zmieniany 1 raz.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: tas »

A ja myślę. że to jednak był akumulator z hulajnogi. Ogólnie to byłem świadkiem rozpoczęcia pożaru w jednym z warsztatów zajmujących się ich budową i uczestniczyłem w akcji gaśniczej. I powiem wam jedno, taki pożar generuje OGROMNE ilości gazów. OGROMNE. Tak wielkie, że gdy w zamkniętym warsztacie się to rozpoczęło to ich nadmiar był wypychany przez szczelinę pod drzwiami mającą 1cm wysokości a pęd powietrza był jak z wentylatora ustawionego na max i 3m od drzwi ubrania "łopotały".
Myślę, że to nie był wybuch. Uważam, że okno zostało zwyczajnie wypchnięte od środka jak korek z szampana. A słyszany przez świadków wybuch to zwyczajnie wszystko spadło kilka pięter niżej z łoskotem.
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: pxl666 »

tas pisze:
07 cze 2020, 7:09
A ja myślę. że to jednak był akumulator z hulajnogi. Ogólnie to byłem świadkiem rozpoczęcia pożaru w jednym z warsztatów zajmujących się ich budową i uczestniczyłem w akcji gaśniczej. I powiem wam jedno, taki pożar generuje OGROMNE ilości gazów. OGROMNE. Tak wielkie, że gdy w zamkniętym warsztacie się to rozpoczęło to ich nadmiar był wypychany przez szczelinę pod drzwiami mającą 1cm wysokości a pęd powietrza był jak z wentylatora ustawionego na max i 3m od drzwi ubrania "łopotały".
Myślę, że to nie był wybuch. Uważam, że okno zostało zwyczajnie wypchnięte od środka jak korek z szampana. A słyszany przez świadków wybuch to zwyczajnie wszystko spadło kilka pięter niżej z łoskotem.
Jak duży to był aku i jak zgasiliscie ?
Bo hulajogi są bardzo różne....
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: miki »

tas pisze:
07 cze 2020, 7:09
A ja myślę. że to jednak był akumulator z hulajnogi. Ogólnie to byłem świadkiem rozpoczęcia pożaru w jednym z warsztatów zajmujących się ich budową i uczestniczyłem w akcji gaśniczej. I powiem wam jedno, taki pożar generuje OGROMNE ilości gazów. OGROMNE. Tak wielkie, że gdy w zamkniętym warsztacie się to rozpoczęło to ich nadmiar był wypychany przez szczelinę pod drzwiami mającą 1cm wysokości a pęd powietrza był jak z wentylatora ustawionego na max i 3m od drzwi ubrania "łopotały".
Myślę, że to nie był wybuch. Uważam, że okno zostało zwyczajnie wypchnięte od środka jak korek z szampana. A słyszany przez świadków wybuch to zwyczajnie wszystko spadło kilka pięter niżej z łoskotem.
Zgadza się, ta reakcja chemiczna jest bardzo gwałtowna. Widzieliśmy nie raz przykłady palącego się jednego ogniwa, wyobraźmy sobie takich ogniw 100.
misiek604
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 27 wrz 2018, 22:33
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: misiek604 »

Ale tam były tez drzwi do innych pomieszczeń nawet jak by było to ciśnienie to nie miało by to takiej siły że wyrwało by futryny okienne, wydaje mi się że zniszczyło by to właśnie drzwi wewnętrzne i ta eksplozja na okno była by mniejsza.
misiek604
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 27 wrz 2018, 22:33
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: misiek604 »

Moim zdanie to Aku mogło się zapalić przez to zapaliły się inne rzeczy w pokoju a wybuchła butla z gazem, mała turystyczna biwakowa, które się kupuje poniekąd w marketach.
misiek604
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 27 wrz 2018, 22:33
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: misiek604 »

Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: tas »

pxl666 pisze:
07 cze 2020, 8:58
tas pisze:
07 cze 2020, 7:09
A ja myślę. że to jednak był akumulator z hulajnogi. Ogólnie to byłem świadkiem rozpoczęcia pożaru w jednym z warsztatów zajmujących się ich budową i uczestniczyłem w akcji gaśniczej. I powiem wam jedno, taki pożar generuje OGROMNE ilości gazów. OGROMNE. Tak wielkie, że gdy w zamkniętym warsztacie się to rozpoczęło to ich nadmiar był wypychany przez szczelinę pod drzwiami mającą 1cm wysokości a pęd powietrza był jak z wentylatora ustawionego na max i 3m od drzwi ubrania "łopotały".
Myślę, że to nie był wybuch. Uważam, że okno zostało zwyczajnie wypchnięte od środka jak korek z szampana. A słyszany przez świadków wybuch to zwyczajnie wszystko spadło kilka pięter niżej z łoskotem.
Jak duży to był aku i jak zgasiliscie ?
Bo hulajogi są bardzo różne....
nie zgasilismy :)
dluga historia ale na pewno opisze bo ciekawa :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: WojtekErnest »

tas pisze:
07 cze 2020, 7:09
A ja myślę. że to jednak był akumulator z hulajnogi.
....
Myślę, że to nie był wybuch. Uważam, że okno zostało zwyczajnie wypchnięte od środka jak korek z szampana
Cd o wybuchu i pożarze na ul. Klobuckiej W-wa :
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy w mieszkaniu znajdowało się kilka hulajnóg elektrycznych, butla z gazem i różne kable przemysłowe, .....
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Rychu
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 28 mar 2019, 0:27

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: Rychu »

Może ktoś sobie dorabiał ładowaniem hulajnóg na minuty.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: WojtekErnest »

Prokuratura wczoraj potwierdzila, że pożar powstal w trakcie ladowania akumulatora jednej prywatnej hulajnogi. Jak ustalili śledczy, w mieszkaniu nie doszło do żadnego innego wybuchu.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
PiotrLL
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 19 lut 2019, 20:35
Lokalizacja: Gorzyce- Podkp.

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: PiotrLL »

WojtekErnest pisze:
16 lip 2020, 18:00
Prokuratura wczoraj potwierdzila, że pożar powstal w trakcie ladowania akumulatora jednej prywatnej hulajnogi. Jak ustalili śledczy, w mieszkaniu nie doszło do żadnego innego wybuchu.
Ta Hulajnoga musiała miec jakis reaktor, ze az takie cisnienie powstału w mieszkaniu....
Zapraszam do kontaktu wymiana wiedzy- pomoc
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: tas »

gazy sie wydzielily, wcale nie musialo byc duzo ognia
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
smdrwf12300
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: 22 lip 2018, 16:32
Lokalizacja: Mikołów

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: smdrwf12300 »

Dlatego w "DUZYCH" serwerowniach są specjalne stalowe "skrzela" które sie pod wpływem cisnienia otwieraja na zewnatrz . "Wystrzał" z 30-50 szt butli z gazem skutecznie potrafi "zagasic" ogien ale przyrost cisnienia jest naprawde szkodliwy .
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: WojtekErnest »

Śledztwo w przedmiotowej sprawie zostało umorzone ze względu na stwierdzenie braku znamion czynu zabronionego – dodała rzecznik prasowy Prokuratury.
Komunikat :
Sprzęt nie był rozmontowywany ani przerabiany. "W wyniku stanu awaryjnego akumulatora lub jego ładowarki doszło do gwałtownego wydzielania się palnego (dymu lub gazu), a następnie jego zapłonu",
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: WojtekErnest »

Poważny pożar w W-wie. Spłonęło ok 50 samochodów w garażu podziemnym budynku mieszkalnego. Pierwsze doniesienia mówiły że zapalila się hybryda, teraz wskazuje się raczej na hulajnoge.
Budynek nie nadaje się do zamieszkania.p
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: pxl666 »

WojtekErnest pisze:
18 paź 2020, 7:09
Poważny pożar w W-wie. Spłonęło ok 50 samochodów w garażu podziemnym budynku mieszkalnego. Pierwsze doniesienia mówiły że zapalila się hybryda, teraz wskazuje się raczej na hulajnoge.
Budynek nie nadaje się do zamieszkania.p
Dej linkę pane dej
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: Vegasnight9 »

Autokult: Wypadek tesli w USA. Bateria wpadła przez okno domu i wznieciła pożar.
https://e.autokult.pl/39394,wypadek-tes ... cila-pozar
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: Vegasnight9 »

Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
Larix
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 25 lut 2018, 13:19
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: Larix »

Strach to wszystko czytać. Już nie wiem czy trzymać rower w domu, czy wybudować małego blaszaka na podwórku. Na starym forum ktoś pisał, że wystarczy aby przetarł się przewód balansujący i będzie pożar. Prawda to ? Dlaczego niby BMS miałby wtedy nie odłączyć ładowarki/sterownika ?
Larix
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 25 lut 2018, 13:19
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: Larix »

W dalszym ciągu nie rozumiem. Skoro BMS działa tak, że wykrywa różnice pomiędzy poszczególnymi S rzędu 0,05 V czy jakoś tak i odcina baterię to... po odpadnięciu kabelka balansującego będzie 4 V różnicy. Nie odetnie ?
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: Eryk »

Jak odpadnie ten kabelek to bms nie wie jakie napięcie jest na tej sekcji i nie podejmie akcji. Jak wiadomo z czasem bateria może się rozjechać napięciowo i o nieszczęście już blisko. Są na rynku inteligentniejsze układy które w takim przypadku całkowicie dezaktywują baterię aż do usunięcia usterki, niestety większość tańszych bms nie ma takiej funkcji.
Larix
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 25 lut 2018, 13:19
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: Larix »

*Rozumiem, że bateria nie zapali się po odpadnięciu kabelka ale po tym jak się sporo rozjedzie przy kolejnych cyklach ? Pomiary napięć na S co jakiś czas rozumiem, że zminimalizują niebezpieczeństwo ?
*Masz może jakiś przykład z sieci takiego inteligentnego BMS-a ? Jestem na etapie wymiany BMS (wygląda na to, że padł) i chciałbym mieć jak najbezpieczniejszą baterię.
*A co w wypadku puszczenia zgrzewu ? Normalny BMS nie odetnie ?
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: WojtekErnest »

Temat rzeka, nie ma uniwersalnych odpowiedzi na kazdy przypadek. Niepewny zgrzew to np iskrzenie w miejscu styku. Jak może zareagować BMS ? Różnie, ale nie oczekuj cudu.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: tkoko »

Trzeba zacząć od tego że; SPRAWNY BMS POWINIEN ZABLOKOWAĆ BATERIĘ zarówno przed ładowaniem jak i rozładowaniem aku przy uszkodzonym przewodzie balansującym. Jedynie uszkodzenie "miernika" napięcia danego "P" tak że stale będzie podawane napięcie 3 do 4.2V na jego wejściu, może skutkować "przeładowaniem" aku.
Larix
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 25 lut 2018, 13:19
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: Larix »

W moim rowerze aby wyjąć Hailonga muszę odkręcić jedno ucho dampera. Niemniej zastanawiam się czy pomimo tego nie wyjmować za każdym razem i nie ładować baterii w metalowej skrzynce z otworem na kabel ładowarki. Magazynek w którym stoi rower jest murowany niemniej stoją tam karnisterki z benzyną i stojak z oponami :shock:
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: verre »

ja bym zwiewał z tego pomieszczenia prędziutko, benzyna, opony i nie wiadomo jaka ładowarka :roll: a już na pewno bym baterii tam nie ładował
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Larix
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 25 lut 2018, 13:19
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: Larix »

Hmm... tylko że to jedyne pomieszczenie z sufitem żelbetonowym. Garaż mam z drewnianym :? Benzynę mogę eksmitować. Opony nie.
P.S. Macie specjalne bunkry do ładowania ? 8-)
Co do skrzynki: raczej nie powinno jej rozerwać jeśli będzie nieszczelna ?
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: verre »

Larix pisze:
18 sty 2021, 16:09
Hmm... tylko że to jedyne pomieszczenie z sufitem żelbetonowym. Garaż mam z drewnianym :? Benzynę mogę eksmitować. Opony nie.
P.S. Macie specjalne bunkry do ładowania ? 8-)
Co do skrzynki: raczej nie powinno jej rozerwać jeśli będzie nieszczelna ?
no nie :D ta benzyna mnie przeraziła
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: verre »

Wojtek przestał straszyć a tu patrzcie: https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/ ... ry-4943279
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: pxl666 »

Takie wrzutki przypominają mi nagłówki "22 lutego w nocy około godziny 3 zmarzł Morgan Freeman " . Tyle w tym treści...
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: WojtekErnest »

verre pisze:
19 sty 2021, 19:19
Wojtek przestał straszyć a tu patrzcie: https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/ ... ry-4943279
Prawdopodobnie rowerki z Pyszne.pl. A takie były śliczne, żółciutkie.... pozostawione bez nadzoru podczas ładowania.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: pxl666 »

WojtekErnest pisze:
20 sty 2021, 6:29
verre pisze:
19 sty 2021, 19:19
Wojtek przestał straszyć a tu patrzcie: https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/ ... ry-4943279
Prawdopodobnie rowerki z Pyszne.pl. A takie były śliczne, żółciutkie.... pozostawione bez nadzoru podczas ładowania.
ale czy ty stoisz przy rowerze podczas ładowania ? chłopy , na drogach codziennie giną ludzie Z POWODU SAMOCHODÓW(?) ... nikt się tym tak nie jara .
rowerów el jest w PL pewnie z milion , zapali się 30 w roku i co ?
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: elektrotonus »

Może nie stoisz ale nie rozsądne zostawiać bez nadzoru podczas ładowania. Oczywiście w firmie jak są to woły robocze nikt się nie przejmował, miały być gotowe do eksploatacji z rana. Dobrze, że nikt nie ucierpiał.
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: pxl666 »

elektrotonus pisze:
20 sty 2021, 9:34
Może nie stoisz ale nie rozsądne zostawiać bez nadzoru podczas ładowania. Oczywiście w firmie jak są to woły robocze nikt się nie przejmował, miały być gotowe do eksploatacji z rana. Dobrze, że nikt nie ucierpiał.
wyjaśnij nadzór - stawiasz rower w garażu i podłączasz ładowarkę i idziesz do domu , spać np ... i co ?
ustawiasz budzik co godzinę ? jedyne co mi przychodzi do głowy to czujnik dymu ...
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: WojtekErnest »

Proponuję odróżniać pojedynczy prywatny rower od firmowego mienia, wielu rowerów itp
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: pxl666 »

WojtekErnest pisze:
21 sty 2021, 22:10
Proponuję odróżniać pojedynczy prywatny rower od firmowego mienia, wielu rowerów itp
To nie sejm . Odnieś się do mojego pytania.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: tas »

W 2019 bylo 153 TYSIACE pozarow. 500 dziennie, DZIENNIE
Macie czujki w domach?
No wlasnie :)
Wiec nie popadajmy w jakis patologiczny strach :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: verre »

ale co "no właśnie" ? oczywiście, że mam, i to cały komplet czujek, od kilkunastu lat, dotychczas zadziałały kilka razy, dając znak, że baterię się kończą a raz jak robiłem grilla w kuchni i nabity piekłem kiełbaskę nad płonącą gazetą :D Jednak chodzi mi o to, że pewnie nie dam rady ugasić tego cholerstwa jak zapłonie. Obym nigdy nie musiał się przekonywać, czego i Wam życzę.
edit/ wyobraź sobie, że mam w domu jakiś koc azbestowy czy czymkolwiek to jest
jeszcze mi się przypomniao, że raz zadziałał w łazience czujnik czadu, pootwierałem wszystkie okna i drzwi, wywietrzyłem, zgłosiłem do administracji, przyszli, sprawdzili, stwierdzili, że jest okej, po czym wróciłem do normalności ;)
Załączniki
1611289063623.jpg
Ostatnio zmieniony 22 sty 2021, 5:49 przez verre, łącznie zmieniany 1 raz.
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: verre »

pxl666 pisze:
21 sty 2021, 23:22
WojtekErnest pisze:
21 sty 2021, 22:10
Proponuję odróżniać pojedynczy prywatny rower od firmowego mienia, wielu rowerów itp
To nie sejm . Odnieś się do mojego pytania.
pixel, to właśnie do takiego gaworzenia stworzono czat, szkoda zaśmiecać tematy, co chyba weszło Ci już w krew, bez urazy :D
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: tas »

verre ja tak bardziej zaczepnie to napisałem, jasne, że kilka osób ma, ale reszta nie ma :)
Czyta o pożarach, boi się, ale realnie to trzeba coś zrobić a nie tylko czytać i się nakręcać.

1. Użytkować aku zgodnie ze sztuką i zaleceniami, dbać o stan techniczny, regularnie serwisować, unikać wody, luzów w skrzynce itp
2. Nie kombinować, majstrować, modować, łączyć równolegle, stosować niedopasowanych szybkich ładowarek, nie przekraczać ~5A/ogniwo, nie regenerować we własnym zakresie bez dużej wiedzy i nie starać się być mądrzejszym od osób, co robią w tym lata i przestrzegają przed takimi zachowaniami.

I można spać całkowicie spokojnie, a elektrykiem cieszyć się całymi latami :)

Ostatnio się po rejestrowałem na kilku FB forach o ebajkach i akumulatorach, takich zamkniętych grupach bo mi co jakiś czas forumowicze podsyłali zdjęcia co tam się dzieje i MASAKRA po prostu.
Takie bzdury garażowi doradzacze piszą bez kompletnie żadnej wiedzy praktycznej. I to w dodatku osoby co czytają nasze forum. Ehh a potem takich matołków słuchają inni, wchodzący w świat elektryfikacji albo czasem całkiem rozsądni ludzie tylko się myślenie im wyłącza i mamy :/
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: pxl666 »

verre pisze:
22 sty 2021, 5:33
pxl666 pisze:
21 sty 2021, 23:22


To nie sejm . Odnieś się do mojego pytania.
pixel, to właśnie do takiego gaworzenia stworzono czat, szkoda zaśmiecać tematy, co chyba weszło Ci już w krew, bez urazy :D
ale wojtek najpierw pisze i nadzorowaniu rowerów a potem o odróżnianiu pojazdu prywatnego od firmowego . mnie chodzi o ten nadzór , nie każdy ładuje rower w salonie i na niego patrzy cały wieczór
ja mam 4 w garażu w innym budynku i nie wyobrażam sobie montować kamery . czujnik dymu ,to jedyny nadzór ... tyle ze i tak o 3 nad ranem jak będę spał to z budynku 100m dalej i tak tego nie usłyszę ...
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: WojtekErnest »

Jesli masz firmę ktory używa materiałów, sprzęt niebezpiecznego, a do takiego zaliczaja sie (niestety) ogniwa, pakiety li*, a do tego jest to n takich sprzętów, to naturalnym jest ze musisz zadbac o nadzór w tym elektroniczny. To elementarny wymóg ubezpieczenia i praktyki biznesu.
A co robisz w swoim domu, ze swoim sprzętem w ktorym znasz każdą śrubkę i parametry aku to Twoja sprawa.
Ja tylko o tym....
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: pxl666 »

WojtekErnest pisze:
22 sty 2021, 22:27
Jesli masz firmę ktory używa materiałów, sprzęt niebezpiecznego, a do takiego zaliczaja sie (niestety) ogniwa, pakiety li*, a do tego jest to n takich sprzętów, to naturalnym jest ze musisz zadbac o nadzór w tym elektroniczny. To elementarny wymóg ubezpieczenia i praktyki biznesu.
A co robisz w swoim domu, ze swoim sprzętem w ktorym znasz każdą śrubkę i parametry aku to Twoja sprawa.
Ja tylko o tym....
nominalnie masz racje ale myślisz że firma kupując rower fabryczny dostaje w instrukcji obsługi nakaz zastosowania jakichś środków nadzoru ? ubezpieczyciel też może ale nie musi nakazać stosowanie takiego przepisu w umowie . rower elektryczny to nadal nie jest zbiornik pod ciśnieniem 1000bar z cyjanowodorem i kupując fabrykę prawie nikt nie myśli ze może mu od tego chałupa spłonąć ...
czysto teoretyzuję ofkors
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 959
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: Yin »

Jutro pierwsza strona "faktu'': "Nie śpię bo patrze jak się rower ładuje". Poniżej ogłoszenie o pracę: do nadzoru ładujących się rowerów emeryta z grupą inwalidzką pilnie zatrudnię" ;)
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Wybuch baterii w e-bike

Post autor: Przemek »

Wiem że to nie rower ale myślałem że aku Pb jest bezpieczny
:shock:
ODPOWIEDZ