Coś się zaczyna dziać.

Piszta co chceta ;)
Zablokowany
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: Eryk »

Fajnie żeby im wyszło i ruszyła krajowa produkcja polskiego samochodu. W końcu by było coś naszego w tym temacie ;)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: pxl666 »

Eee ? Kilka prototypów poskładanych garażowo? Panowie ...poskładanie kilku pojazdów a masowa produkcja to dwa różne światy. Zasięg 200km jest okej praktycznie tylko w miastach . Noi najważniejsza kwestia - wydolność sieci el.en , w pl jeśli elektryki się poważnie upowszechnią i do większości właściciel weźmie 30kw charger to będziemy mieli stopień zasilania i blackouty co chwilę
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: Umbur »

Dlatego taki tytuł tematu, a nie "Rewolucja już tu jest". :P
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: pxl666 »

Tak się dzieje jak z arrinerą...
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: lukk »

Ten prototyp taki do borewicza niezbyt podobny, ale nawet całkiem ciekawy, odważny.

Syrenka mi się podoba, ale przy takiej wielkości autku można by się spodziewać większego zasięgu. 210 reklamowane, w praktyce pewnie wyjdzie 150-170, po kilkudziesięciu cyklach spadnie poniżej 150 i dla wąskiego grona osób takie coś będzie miało sens. Taki zasięg jak tu, a nawet mniejszy, to miałby sens w jakimś małym, typowo miejskim samochodziku. No i ciekawe jak z ceną, nie widziałem nigdzie żadnego info :) W segmencie kompaktów elektrycznych wybór jest już całkiem spory.

A tak BTW, to powinni sobie znaleźć jakiegoś konkretnego marketingowca i trochę wyluzować podczas kręcenia takich filmików reklamowych jak ten wrzucony w artykule. Styl prezentacji jak wyspinanego ucznia na polskim, prezes czytający z kartki. Przebojowość i energia aż kipi. :D
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: pxl666 »

ale z tego nic nie będzie ... nie da się produkować masowo samochodu bez gigantycznych pieniędzy . gigantycznych
Awatar użytkownika
cyklista
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:14
Lokalizacja: Rzeszów, gg:7481912

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: cyklista »

Z tego już jest co miało być, przytulone pieniądze na badania i prototypy i pora się zabierać za nowe, a nie jakieś produkcje wdrażać.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: pxl666 »

Nowe co ? Nowe modele czy co ? Przecież oni nie produkują silników czy ogniw tylko jak pesa, składają do kupy obce komponenty . Jedyne co mogą to produkować amatorskie filmy. Jeśli mają homologację na jakiś model to muszą go tłuc a w takich warunkach nie da się wdrożyć seryjnej produkcji bez wybudowania fabryki a na finansowanie takiej opcji ja tam nie widzę możliwości. W garażu dla fanu można tworzyć jakieś ulepy. pieprzenie bzdur o produkcji bez milionów euro i know how nie tylko jak ulepić auto ale jak je sprzedać ,serwisować, rozwijać itd pozostaje pieprzeniem bzdur...
Awatar użytkownika
cyklista
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:14
Lokalizacja: Rzeszów, gg:7481912

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: cyklista »

Nie rozumiesz? Nowe modele za nowe granty na elektro-mobilność i nowatorstwo i kasa wzięta prototyp powstał i trzeba następny projekt ruszać.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: Inc0 »

dokładnie tak samo jest z "neverending story" pt: walka o równouprawnienie kobiet :p myk siedzi w tym żeby gonic a nie złapac króliczka
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 959
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: Yin »

"To miś na miarę naszych możliwości" :D
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: radasss »

Tradycyjne, wielkie g.... z tej produkcji wyjdzie, no może oprócz tego, że niektórym trochę kasy w kieszeni zostanie :-(
warsztatmotocykli.pl
Awatar użytkownika
Gregory
Forumowicz
Posty: 361
Rejestracja: 17 maja 2019, 18:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: Gregory »

Faktycznie coś się rusza ;)
https://youtu.be/JTQgLcadnos
Specialized Epic viewtopic.php?f=30&t=3637
Projekt Jastrząb viewtopic.php?f=30&t=5882
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: pxl666 »

Zachar pokazuje auto które nie jeździ...
Awatar użytkownika
cyklista
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:14
Lokalizacja: Rzeszów, gg:7481912

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: cyklista »

Auto, hahaha.
Sama atrapa na razie, to nawet prototypy nie sa a juz i tak miliony przytulone.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: pxl666 »

Połowa narodu chciała rzond populistów to ma
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: Umbur »

pxl666 pisze:
29 lip 2020, 8:12
Połowa narodu chciała rzond populistów to ma
Temat dotyczy nowinek elektrycznych, polityczne zapędy proszę zostawić sobie na inne fora. Nie po to omijam szerokim łukiem wszystkie wiadomości z kraju, żeby się tutaj denerwować.
Awatar użytkownika
Miklas
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2020, 17:05
Lokalizacja: BBa

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: Miklas »

Mam nadzieję że będzie model husarya, lechya, carina, oraz sebya.
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: Goliath »

:mrgreen: :mrgreen:
Załączniki
a48709e4d9fe0d30b6238bae592c40e8.jpg
1595949686_rrttgd_600.jpg
motowojtek
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 02 cze 2019, 8:19

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: motowojtek »

pxl666 pisze:
28 lip 2020, 15:42
Nowe co ? Nowe modele czy co ? Przecież oni nie produkują silników czy ogniw tylko jak pesa, składają do kupy obce komponenty . Jedyne co mogą to produkować amatorskie filmy. Jeśli mają homologację na jakiś model to muszą go tłuc a w takich warunkach nie da się wdrożyć seryjnej produkcji bez wybudowania fabryki a na finansowanie takiej opcji ja tam nie widzę możliwości. W garażu dla fanu można tworzyć jakieś ulepy. pieprzenie bzdur o produkcji bez milionów euro i know how nie tylko jak ulepić auto ale jak je sprzedać ,serwisować, rozwijać itd pozostaje pieprzeniem bzdur...
Dzisiaj tak się produkuje auta,silnik Bmw,płyta podłogowa Forda itp.
Sam woziłem gotowe baterie z LG Chem do Gratz gdzie składali Fordy :lol:
redwater
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 15 sie 2019, 18:22

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: redwater »

Miklas pisze:
29 lip 2020, 8:59
Mam nadzieję że będzie model husarya, lechya, carina, oraz sebya.
I Bombelek 500 :)
tsdz2 w miejskim turladle.
gość
Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 20 maja 2019, 22:28

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: gość »

A tak odchodząc nieznacznie od naszego podwórka, ciekawe dla mnie jest to że na świecie zaczyna się wyścig.
Wiele państw chce produkować samochody elektryczne.
Każde chce zostać liderem.

Ciekawe czy to ruszy i jakie za te 3~5 lat będą efekty.
Awatar użytkownika
Pan_drzej
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 23 lip 2019, 21:13

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: Pan_drzej »

skąd wezmą materiału na te wszystkie akumulatory?
gdzie będą je utylizować czy takie ogniwo z akumulatora podlega w 100% recyklingowi?
Awatar użytkownika
JerzyZ
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 18 lut 2018, 21:55
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: JerzyZ »

Dziwiłem się, że takie piękne źródło surowca, jak złom baterii, nie jest wykorzystane. Otóż podobno pierwiastki w li-ion są tak mocno ze sobą "powiązane", że nie opłaca się się tego robić, i taniej kopać surowce w ziemi. Ale przecież w ziemi one też nie występują w stanie czystym!
PS Czy ktoś spotkał się ze skupem zużytych li-ion?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: pxl666 »

Od jakiegoś czasu za sporo rzeczy trzeba płacić a nie dostawać na skupie. Na pewno zależy od lokalnego pszok ale u mnie np trzeba płacić nawet za makulaturę. Nie sądzę za jakiś podmiot w pl zapłaci za zużyte liony. Przecież oś konfliktu juesej czajna to min zależność od taniej siły roboczej i tanich surowców a tych do silników bldc i aku liion najwięcej jest właśnie w chinach
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: tkoko »

JerzyZ pisze:
07 sie 2020, 10:45
Dziwiłem się, że takie piękne źródło surowca, jak złom baterii, nie jest wykorzystane. Otóż podobno pierwiastki w li-ion są tak mocno ze sobą "powiązane", że nie opłaca się się tego robić, i taniej kopać surowce w ziemi. Ale przecież w ziemi one też nie występują w stanie czystym!
PS Czy ktoś spotkał się ze skupem zużytych li-ion?
Złom baterii jest jak najbardziej wykorzystywany do recyklingu. Sam zapłaciłeś za to żeby oddać te baterie do recyklingu, a obowiązek odbioru spoczywa na producencie/importerze baterii (Dyrektywa EU dotycząca odpadów i recyklingu).
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: pxl666 »

Niewiem czy Art jest dostępny dla każdego. Ja mam subskrypcję ale tu fachowy komentarz do całej sprawy

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... -prad.read
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: Umbur »

pxl666 pisze:
19 sie 2020, 9:18
Niewiem czy Art jest dostępny dla każdego. Ja mam subskrypcję ale tu fachowy komentarz do całej sprawy

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... -prad.read
No i się nie dowiemy.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: pxl666 »

w gigantycznym skrócie :
"
Twórcy Izery zdają się sądzić, że produkcja samochodów elektrycznych to nisza rynkowa, którą z łatwością można zająć. Jest wręcz przeciwnie – nawet obecnie jest to duży, wyjątkowo konkurencyjny i hermetyczny rynek. Poważne wyzwanie stanowi już budowa fabryki, rozpoczęcie produkcji i zorganizowanie sieci sprzedaży, nawet wirtualnej. Doprowadzenie do zakończonej sukcesem komercjalizacji tego projektu będzie bardzo trudne – wyjaśnia Jan Wiśniewski z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

Tę opinię potwierdzają wyliczenia ekspertów firmy McKinsey Center for Future Mobility, którzy oceniają, że producenci elektryków muszą dziś przeciętnie dołożyć 12 tys. dol. do każdego sprzedanego egzemplarza. Po co więc to robią? – Powodów jest kilka – wyjaśnia prezes Faryś. – Po pierwsze, inwestują w przyszłość, bo wszystko wskazuje, że elektromobilność jest trendem, który będzie w coraz większym stopniu decydował o kierunku rozwoju przemysłu samochodowego. Po drugie, traktują to wizerunkowo jako świadectwo dbałości o środowisko. I po trzecie, samochody elektryczne obniżają średnią emisję CO² wszystkich produkowanych aut, dzięki czemu można ograniczyć wysokość opłat, jakie z tego tytułu muszą płacić producenci. Straty ponoszone przy wciąż stosunkowo niewielkiej skali sprzedawanych aut elektrycznych można rekompensować zyskami ze sprzedaży modeli spalinowych.
"
stąd wniosek ze to nie ma szans przy garażowym podejściu , nawet tesla przynosi straty, finansowana jest obecnie dzięki wierze inwestorów ze kiedyś zacznie zarabiać . a to już działający i sprzedawany produkt .
poco się jarać izerą a zapominać ze solaris produkuje elektryczne autobusy , melex elektryczne ciężarówki a triggo już ma homologację ?? bo izera wygląda dobrze ? bo pieniądze z grantu zostały spalone na włoski dezajn (nagle się okazało ze nawet projektantów w plu nie ma...) i trochę plastiku ...
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: Umbur »

Temat zaczął się od FSO w Kutnie. Izera była dodatkiem, ale musisz się czegoś zaczepić jak zwykle, żeby zrobić gównoburzę. Generalnie co byś nie psioczył, to i tak elektryki w jednej, bądź innej formie wyprą spalinówki. Nie interesuje mnie kto i jak to zrobi. Ważne, że coś się dzieje i ktoś próbuje. Z takim podejściem jak prezentujesz, z negowaniem wszystkiego wokół, dalej rzucalibyśmy się kamieniami z jaskini do jaskini. Znajdź sobie może inne hobby poza hejtem wszystkiego, bo przypominasz tych dwóch z obrazka poniżej.

Obrazek
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: pxl666 »

Umbur pisze:
19 sie 2020, 12:58
Temat zaczął się od FSO w Kutnie. Izera była dodatkiem, ale musisz się czegoś zaczepić jak zwykle, żeby zrobić gównoburzę. Generalnie co byś nie psioczył, to i tak elektryki w jednej, bądź innej formie wyprą spalinówki. Nie interesuje mnie kto i jak to zrobi. Ważne, że coś się dzieje i ktoś próbuje. Z takim podejściem jak prezentujesz, z negowaniem wszystkiego wokół, dalej rzucalibyśmy się kamieniami z jaskini do jaskini. Znajdź sobie może inne hobby poza hejtem wszystkiego, bo przypominasz tych dwóch z obrazka poniżej.
głupoty opowiadasz . wrzuciłeś treść , skomentowałem . czego więcej trzeba ? masz 7 lat ze posiłkujesz się gifami ?
czy to fso czy izera , jedni warci drugich . mylisz hejt z racjonalną oceną sytuacji , tam gdzie ty widzisz postęp ja widzę palenie pieniędzy z grantów. noi oczywiście odnosisz się nie do tematu tylko adwersarza
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Coś się zaczyna dziać.

Post autor: Umbur »

Trudno się odnosić do czegoś czego skutki są przepowiadane za 2 lata i wszystko jest w powijakach - co zresztą sugeruje tytuł tematu. Ale przecież Ty już to wiesz. Magiczna kula przepowiedziała rychły upadek każdej inwestycji. Poślij mi w wolnej chwili numery w totka na sobotę, przyda się. ;)
Tymczasem zamykam tematy, bo jak śpiewała kiedyś Taylor Swift: "haters gonna hate". :D
Zablokowany