Wodorowy Hyperion XP-1

Piszta co chceta ;)
Zablokowany
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: Wodorowy Hyperion XP-1

Post autor: PoulN »

Dizajn... przód i łuki rodem z Chirona - oK, ale tył? :? noł koment :)
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wodorowy Hyperion XP-1

Post autor: pxl666 »

Przecież to koncept jest...Niech silnik pokażą a nie rendery
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wodorowy Hyperion XP-1

Post autor: Umbur »

M.in. "Pojazd został wyposażony w silniki elektryczne o łącznej mocy ponad 1000 KM. Napędzają je ogniwa ze skompresowanym wodorem. Ten potwór potrafi przyspieszyć do setki w 2 sekundy i rozpędzić się do aż 355 km/h."

Gdyby to był tylko koncept, to nie byłoby podanych dokładnych danych.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wodorowy Hyperion XP-1

Post autor: pxl666 »

Pokaż mi jedno zdjęcie. Przecież znając moc i masę policzysz resztę...
tkoko
Forumowicz
Posty: 4924
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wodorowy Hyperion XP-1

Post autor: tkoko »

Za dwa lata będzie wiadomo czy to tylko rendering, czy rzeczywistość :D
Fabrykę w przeciwieństwie do polskiej Izery mają.

https://www.hyperion.inc/team
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wodorowy Hyperion XP-1

Post autor: pxl666 »

Dwa lata w technologii to wieczność. Ogniwa wodorowe to żadna nowość. A w supersamochodzie za miliony można sobie pozwolić na daleko idące kompromisy związane z ceną czyli technologie które nigdy nie wejdą do masowej produkcji . News po to żeby podnieść cenę akcji.
Btw widziałeś 3 cylindrowy silnik koeniggsegga?
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wodorowy Hyperion XP-1

Post autor: Umbur »

I nikt nie powie, że białe jest białe, a czarne jest czarne. :D
Chciałbym być taki wszechwiedzący i wiedzieć wszystko o wszystkich. Może po prostu żyjesz w przekonaniu, że wszyscy wokół Cię okłamują. :P

Obrazek
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wodorowy Hyperion XP-1

Post autor: pxl666 »

No w którym zdaniu piszę nieprawdę? Ile już widziałeś akumulatorów grafenowych ?
Nie odnoś się do osoby tylko do argumentu
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wodorowy Hyperion XP-1

Post autor: Umbur »

pxl666 pisze:
18 sie 2020, 10:15
No w którym zdaniu piszę nieprawdę? Ile już widziałeś akumulatorów grafenowych ?
Nie odnoś się do osoby tylko do argumentu
Może jestem ślepy, ale nie widzę tam nigdzie wzmianki o akumulatorach grafenowych. ;)
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Wodorowy Hyperion XP-1

Post autor: Tooropek »

Pxl666 i wszytko jasne 😁 Umbur życzę cierpliwości w dyskusji 😉 Auto fajne ale nie na nasze polskie kieszenie
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wodorowy Hyperion XP-1

Post autor: pxl666 »

Umbur pisze:
18 sie 2020, 11:12
pxl666 pisze:
18 sie 2020, 10:15
No w którym zdaniu piszę nieprawdę? Ile już widziałeś akumulatorów grafenowych ?
Nie odnoś się do osoby tylko do argumentu
Może jestem ślepy, ale nie widzę tam nigdzie wzmianki o akumulatorach grafenowych. ;)
jesteś ślepy na argumenty . wrzucasz newsa z feeda którego każdy ma jak ma telefon i chcesz żeby ci bić pokłony ? to twoje superauto to taka sama fatamorgana jak grafenowe akumulatory które są już od dawna za rogiem ale nikt ich nie widział . to żadna ciekawostka ani nowość , zwykły clickbait . tyle
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wodorowy Hyperion XP-1

Post autor: Umbur »

pxl666 pisze:
18 sie 2020, 11:54
jesteś ślepy na argumenty . wrzucasz newsa z feeda którego każdy ma jak ma telefon i chcesz żeby ci bić pokłony ?
Obrazek
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wodorowy Hyperion XP-1

Post autor: pxl666 »

Nic . Jestem za stary na gify. Wolę tekst.
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wodorowy Hyperion XP-1

Post autor: Umbur »

Może po prostu omijaj tematy tego typu zamiast uznawać, że kogoś interesuje Twoje prywatne zdanie w każdym poście. Do tej pory uważałem, że fajnie jest dzielić się znalezionymi ciekawostkami, bo nie każdy jest w stanie trafić na wszystkie ciekawe rzeczy zamieszczane w sieci. Okazuje się jednak, że uważane jest to za formę gwiazdorstwa. Nie wiedziałem. Dziękuję za przekazanie tej "użytecznej" wiedzy. Postaram się coś zrobić z tym w przyszłości.

Obrazek
tkoko
Forumowicz
Posty: 4924
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wodorowy Hyperion XP-1

Post autor: tkoko »

Nawet gdyby był to zrenderowany koncept, to firma (Hyperion Energy, Hyperion Motors, and Hyperion Aerospace) która go prezentuje, istnieje od co najmniej dziesięciu lat, produkuje nawet dla NASA, specjalizuje się w energii wodorowej, i ma w tej dziedzinie doświadczenie.
https://wokolmotoryzacji.pl/hyperion-xp ... mochodzie/
W przeciwieństwie do polskich standardów, gdzie najpierw kładzie się stępkę promu, a następnie z fanfarami ogłasza się budowę promu nie mając, planu promu, stoczni, finansowania, by po kilku latach "zezłomować" projekt (podobnie przebiega program Izery), sądzę że ta firma (z USA), ma już wszystkie samochody na 2022 r sprzedane :D
Awatar użytkownika
pape
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 13 maja 2019, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wodorowy Hyperion XP-1

Post autor: pape »

Umbur, oglądałem na żywo pierwsze lądowanie na księżycu. Przeżyłem (i brałem skromny udział) w rewolucji informatycznej. 9 na 10 super wynalazków nie wypala, ale sceptyków są tysiące/miliony. Fajnie, że możemy się jeszcze ekscytować takimi pomysłami i czasami z nich korzystać.
Awatar użytkownika
Miklas
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2020, 17:05
Lokalizacja: BBa

Re: Wodorowy Hyperion XP-1

Post autor: Miklas »

Ja oglądałem na żywo występ Majki Jeżowskiej w 97' i powiem wam że legenda wielkiej Lechii mówi że Polacy to najmądrzejsi ludzie świata. Cała najwspanialsza technologia to dzieło naszych rodaków, a jeśli nie to na pewno mieli polskie korzenie. Mówi się że arrinera husarya, polski grafen, złamanie AES256 i problemów milenijnych są tuż za rogiem w kraju nad wisłą. :lol:
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wodorowy Hyperion XP-1

Post autor: pxl666 »

ja tylko zwracam uwagę ze wrzucanie linka z agregatora newsów bez komentarza jest zwykłym clickbaitem . tkoko potrafi sprawdzić rzetelność info i coś na ten temat napisać . projektów tego typu na które poszły granty a których nikt po tym nie widział jest masa . miarodajne byłoby gdyby po prostu wzięli dużego sedana i wypruli z niego napęd spalinowy zastępując wodorowym a następnie wprowadzili na rynek w ilości 5 milionów sztuk w cenie konkurencyjnej do analogicznego rozwiązania np tesli JEDNOCZEŚNIE uruchamiając globalnie sieć stacji tankowania wodorem .

w przeciwnym wypadku to jest iluzja i palenie pieniędzy inwestorów . naprawdę nie widzisz tego ??
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wodorowy Hyperion XP-1

Post autor: Umbur »

pxl666 pisze:
19 sie 2020, 12:28
ja tylko zwracam uwagę ze wrzucanie linka z agregatora newsów bez komentarza jest zwykłym clickbaitem
Nikt nie każe Ci klikać.
pxl666 pisze:
19 sie 2020, 12:28
w przeciwnym wypadku to jest iluzja i palenie pieniędzy inwestorów . naprawdę nie widzisz tego ??
Nie szukam we wszystkim pułapek i nie widzę świata wyłącznie w czerni. Napisałem już na ten temat w drugim wątku, który torpedujesz, więc odsyłam do niego.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wodorowy Hyperion XP-1

Post autor: pxl666 »

nic nie torpeduje bo tam nic się nie dzieje , nikogo to nie interesuje . GA bezcyklowe po 7,50 to ludzi interesuje a nie jakieś widziadła
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wodorowy Hyperion XP-1

Post autor: Umbur »

Skoro nikogo nie interesuje, to po raz kolejny pytam: Po co tu wchodzisz i się udzielasz?
Mnie nie interesuje Twoje zdanie na ten temat, a co rusz zmuszasz mnie do jego poznawania. Temat zamykam. Jak napisałem w drugim torpedowanym wątku: "haters gonna hate". :D
Weź zaparz sobie jakąś melisę i znajdź inne hobby poza hejtem. Nie tylko ja na tym forum tak uważam. ;)
Zablokowany