BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Przemek »

to podłącze się pod pytanie bo kiedyś okło 2016 ja kupowałem bms to była do niego dostępna apka na telefon z prędkościomierzem i innymi bajerami a teraz nie mogę jej znależć ma ktoś może jakiś namiar na takie cudo
złoty
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 12 paź 2018, 18:46

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: złoty »

Zobacz apke "VBMS" jest z prędkościomierzem z gps ale ta apka jest płatna.
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: pumexior »

Masz może tą płatną apke vbms? Działa normalnie z bmsem z tego wątku? Bo trochę mnie denerwuje ta darmowa apka, liczby nakładają się na siebie, każda pozycja to Voltage z kolejnym numerem zamiast poprawnych nazw. 30 zł to nie dużo byle działała poprawnie i wyświetlała wszystkie informacje (nie widzę na screenach wyświetlania napięć na poszczególnych celach)
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Yasiu77 »

jak obrócisz telefon to ta darmowa wyświetla poprawnie i nie nakładają się na siebie liczby.
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: pumexior »

Faktycznie, dzięki :D
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Dede »

Aktualizacja BMS aplikacja APK
Wersja 2.1.2
Udostępniam najnowszą wersję VBMS dla kolegów z forum, koszt ktura jest na Google Play za 28,99zł tutaj na forum za Free.
Wersja na androida.
Załączniki
2.1.2.zip
(2.32 MiB) Pobrany 702 razy
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Yasiu77 »

Wielkie dzięki Dede. Myślałem o niej ale się żydziłem i wiszę Ci dobrego browara :)
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: pumexior »

U mnie masz czteropak :D Dzięki Dede, w końcu ta aplikacja wygląda jak należy, i bardzo podoba mi się funkcja zapisu rekordowych wartości.
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: pumexior »

Wybaczcie post pod postem :)
Mam takie pytanie - aktualnie wszystkie czujniki temp monitorują aku, natomiast chciałbym zainstalować sobie zewnętrzny pomiar temp silnika (tj mam w sterowniku a chce jeszcze jeden) i pierwszy pomysł padł na pomiar przez bms. Tyle że słyszałem że bms ma dość niską górną granice pomiaru, jakieś 100 stopni albo coś koło tego. Ktoś sprawdzał i może potwierdzić? Może kontroluje ktoś temp silnika przez ten bms?
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Dede »

Nie polecam z powodu zakłóceń, jest bardzo czuły na zakłuczenia od silnika i zakres temperatury ustawienia zbyt niski więc nie polecam montażu silniku.
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: pumexior »

O, o to mi chodziło, dzięki! W takim razie muszę poszukać innego rozwiązania :)
Robikson
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 20 sty 2019, 18:57

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Robikson »

Wojtek pisze:
01 paź 2019, 17:06
Kupował może ktoś ostatnio tego BMS-a i dostał apkę od Chińczyka na IOS-a? Była by szansa żeby przesłać mi instalkę? Gdy ja kupowałem była tylko na androida, na co dzień używam iphona i gdy chcę coś pozmieniać w nastawach, to muszę pożyczać telefon od mojej drugiej połowy. Sprzedawca, na moją prośbę o apkę odpisał mi, że mam kupić sobie nowego BMS-a, bo rzekomo mi nie zadziała. Czy ktoś to sprawdzał? Sabvotona też kupiłem, gdy nie było programu na IOS-a, a śmiga mi na iphonie aż miło.
Ściągnij sobie z App Store: ANT BMS
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Wojtek »

Dzięki! Nie znalazłem tego wcześniej. Wygląda jednak na to, że Chińczyk nie "bujał". Apka nie " widzi mojego BMS-a i niestety nie działa.
Robikson
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 20 sty 2019, 18:57

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Robikson »

Spotkał się może ktoś z takim błędem: Cell Volt Check Error ??
Pojawia się od razu po włączeniu i dodatkowo sygnalizuje akustycznie, podczas ładowania nie ma problemu, po zakończeniu wraca.
Załączniki
11.png
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Dede »

Dla tego masz balasowanie na OFF?
Jaki masz zaprogramowany BMS na przeładowanie i jaki próg alarmu?

Moze być spowodowane ze jedna cela masz powyżej 4,202V a podejrzewam ze masz zaprogramowany na 4,20V wyłączenie i alarm.
Robikson
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 20 sty 2019, 18:57

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Robikson »

Balansowanie samo się wyłącza, gdy pojawia się błąd.
Zauważyłem, że podczas rozładowywania błędu nie ma, ale wystarczy odłączyć odbiornik i od razu wraca błąd.
Nawet jeśli pakiet jest rozładowany w połowie lub całkowicie błąd jest.
Moje ustawienia:
Załączniki
22.png
Robikson
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 20 sty 2019, 18:57

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Robikson »

Balanser
Załączniki
33.png
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Przemek »

Dede pisze:
11 lis 2019, 13:52
Aktualizacja BMS aplikacja APK
Wersja 2.1.2
Udostępniam najnowszą wersję VBMS dla kolegów z forum, koszt ktura jest na Google Play za 28,99zł tutaj na forum za Free.
Wersja na androida.
dzięki Dede za apke, pobrałem zainstalowałem ale nie działa, nie łączy sie z BMS , o co może chodzić ?
Xantus
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 12 maja 2018, 12:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Xantus »

Witam jakie parametry trzeba ustawić by bateria ładowała się do 90% i nadmiernie nie rozładowywała? Pakiet 16S12P Sterownik Barmal X2 50A lub chiński blokowiec 55A.
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Przemek »

qurna nie łączy mi się t aplikacja, może chodzi o wersie androida?
Panowie którym działa ta wersja, jaką macie aktualizacje androida ?
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Wojtek »

Aj, tam nie działa, musi. Mam androida 4.4.2., na jakimś nowszym też próbowałem i było ok. A, no i w moim przypadku BMS jest w starszej wersji, nie obsługującej IOS, ale to raczej nie powinno mieć znaczenia. Na płytce balansera jest wlutowany moduł bluetooth, obok niego, przy samym narożniku jest wlutowany LED opisany bodajże jako DD26. Sygnalizuje on stan pracy modułu - gdy miga bluetooth pracuje. Po włączeniu przyciskiem BMS-a, bluetooth na ustawieniach"fabrycznych" jest gotowy do nawiązania połączenia przez 180 sekund, jeśli go nie nawiąże - usypia się. Trzeba ponownie nacisnąć na przycisk. Ja sobie tego LED-a profilaktycznie wylutowałem i zamontowałem do obudowy z wyświetlaczem. Podobnie zrobiłem z LED-ami ON/OFF i WORKING/SLEEP, by w razie czego wiedzieć w jakim trybie jest BMS i się nie motać. Czas oczekiwania na połączenie można zdaje się wydłużyć w parametrze "automatic standby".
Krótko mówiąc, musisz nacisnąć przycisk BMS-a, szybko włączyć apkę, w prawym dolnym rogu wybrać narzędzia, kliknąć na "Remove connected Bluetooth device" - powinien pojawić się obok różowy "ptaszek", wrócić na główną stronę apki i tam kliknąć obok "Volts" w szary symbol bluetooth i powinien telefon zacząć szukać dostępnych urządzeń. Jak znajdzie, kliknij w BMS-ANT - przejdzie z powrotem na główną stronę i kliknij jeszcze raz w symbol bluetooth. Powodzenia.
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Przemek »

Wojtek pisze:
11 sty 2020, 12:54
Aj, tam nie działa, musi.....
No wiec czytam co piszesz i se myślę aaaaa tam dup.sz :P
Robiłem tak wiele razy i nic, wiec biorę telefon żeby udowodnić swoją racje :twisted: idę do roweru w drodze włączam to ustrojstwo i widzę :shock: łączy sie dziad sam bez proszenia a jeszcze mam z 10 metrów :o
cholera sto razy próbowałem i nic a tu nagle se sam działa :roll:
dzięki, w dalsza czesc instrukcji wczytam sie jak sie już naciesze "nowymi" wskazaniami ;) , pozdro, dziękować ;) chociaż nic nie zrobiłem, może ty coś zdalnie pokombinowałeś hehe 8-)
kloclukas
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 18 mar 2018, 19:41
Lokalizacja: Łódź

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: kloclukas »

Cześć problemy z pokazywaniem temperatury w tym BMSie rozwiażecie używając niebieski kabel jako masowy. Z reguły uzywalo sie czarny albo krańcowy ale nie, niebieski jest wspólny, mowa tutaj o tej starszej wersji bmsa
Kiedyś Falconik :-) dziś nic :-)
Chillmaster
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 26 sie 2019, 18:39

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Chillmaster »

Panowie, mam pewien kłopot z ustawieniem obwodu koła. Wyswietla się 1900 i nie mogę twgo za Chiny zmienić, podobnie ma się sprawa z magnesami. Bms w trakcie korekty popiskuje wesoło a ustawienia po chwili wracają. Różnica w km wynosi ok 1/3.
Pozdrawiam
kazmirzLajonek
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 07 mar 2020, 12:27

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: kazmirzLajonek »

To jakie macie sprawdzone ustawienia ,aby podczas jazdy nie zostało odłączone zasilanie i nie zepsuły się sterowniki. ?. Jestem w fazie kończenia pakietu 16s12p. Chciałbym nie popełnić błędu w konfiguracji.

Bardzo dziękuję za aplikację .działa u mnie ok.. tylko mam problem z minusową temperatura. Jedna dodatnia i ma 10 kOhm,a drugi ponad 11.
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Przemek »

Panowie ,mam problem z przekłamywaniem danych przez aplikacje VBMS , bms 150A z bluetooth, mam sterownik sabvoton 92120, wszystkie ustawienia na max czyli 120A + max flux, aplikacja pokazuje przy przyspieszaniu pod + -260-270A, a przy ładowaniu 10A ładowarką pokazuje +- 20A, to jakaś kwestia ostawień w programie czy o co chodzi ?
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Dede »

Dwa razy więcej niz powinno albo uszkodzony boczniak jeden bo sa dwa na płycie to by sie zgadzało.
Lub programie pod nazwą Current sensing range masz złe ustawienia bo tam robi sie korekty jak źle sa odczyty wskazań.
Awatar użytkownika
szczur333
Forumowicz
Posty: 451
Rejestracja: 18 maja 2019, 1:19
Lokalizacja: Kraków/Busko-Zdrój
Kontakt:

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: szczur333 »

zamowiłem tego ant-a wersje 2019 20S 200A, i takie pytanie, czy w apce bms-a mozna zmieniac prąd ładowania?

moge kupic bardzo dobrą ładowarke 25A ale az taki prąd na te chwile mi nie jest potrzebny, poza tym w domu wystarczy mi w zupełnosci 5A - nie chce zażynać aku takimi pradami
falcon v2 - qs205 5T - sabvoton - 20s14p vtc5a - 54kg - 76kmh/vmax
energica eva esse esse 9+ 80kW, 21,5kWh 0-100kmh 3,1s
tesla model 3 2018 (US) 75kWh RWD 0-100kmh 5,6s
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Dede »

Prąd ładowania zawsze ustawiać na max lub minimum 50A.
Dla czego proponuje na max a nie inne wartości bo idzie szybko spalić sterownik.
Jesli mamy funkcje sterowniku hamowanie regen i dostanie impuls ładowania regenu hamowania i trakcie regenu nam wyłączy BMS dopływ energii do akumulatora to spali sie sterownik bo skończy duże napięcie w sterowniku.
I tez dotyczy max napięcie ogniwa ustawiać zawsze na 4,25V nigdy nie ustawiać na 4,20V lub 4,10V co nie którzy co chcą mniejsze napiecie ładować ogniwa nie wskazane takie ustawienia grozi to uszkodzeniem sterownika.
Aleksiej44
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 14 gru 2019, 19:02

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Aleksiej44 »

To mam pytanie jak bezpiecznie ustawić max V przy 20 s i min V 20s na sterowniku tak aby ustawiając na bms ładowanie do 4.15V czyli 83V calosc aku- było bezpiecznie dla sterownika.
Chce wydlurzyc życie ogniw.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Dede »

Na BMSe ustaw 4,25V na ogniwo to będzie przy 20S 85V.
Jeśli chcesz zmniejszyć napięcie dla żywotności ogniw to będziesz musiał zmniejszyć napięcie ładowarce nie zrób błędu i nie ustawiaj BMSe mniejszego napięcia tylko i wyłącznie w ładowarce zmniejszając napięcie.
Aleksiej44
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 14 gru 2019, 19:02

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Aleksiej44 »

OK a balansowanie jak ustawić 4.25 - 4.1 ?
Chciałbym by ladowalo do 4.2
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Umbur »

U mnie na BMSie jest max 4,18V i ładowarka na 83V.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Dede »

Balasowanie polecam od 3,8 do 4,25V. Jeśli będzie trochę nie równo na ogniwach, to szybciej sie uruchamia i balansuje. Jeśli pakiet jest w pożądku i równe napięcia, to tylko monitoruje napięcia w pakiecie.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2020, 8:02 przez Umbur, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Przyimki i interpunkcja też się przydają. Sprawiają, że zdanie nie brzmi jak bełkot. ;)
Awatar użytkownika
szczur333
Forumowicz
Posty: 451
Rejestracja: 18 maja 2019, 1:19
Lokalizacja: Kraków/Busko-Zdrój
Kontakt:

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: szczur333 »

jak w aplikacji na iOS (oryginalny ant) ustawic kropke ?
mam przecinek ale jak wrzuce 4,25V to spada na 4.00 jakby tej kropki nie widział

ktos ma jakies sprawdzone ustawienia do balansowania?

u mnie temp bms-a byla w okoicy 60*C i to balansował dosc dlugo bo naładowalem do 83V a balans mialem od 4.100 i leciał chyba do tych 4.100
falcon v2 - qs205 5T - sabvoton - 20s14p vtc5a - 54kg - 76kmh/vmax
energica eva esse esse 9+ 80kW, 21,5kWh 0-100kmh 3,1s
tesla model 3 2018 (US) 75kWh RWD 0-100kmh 5,6s
Awatar użytkownika
Esperak
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:06
Lokalizacja: Tychy/Lublin

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Esperak »

Panowie mam kilka pytań odnośnie BMS-a.
BMS ANT+ 300A z wyświetlaczem.
Pakiet 20s20p by nexun.

Po poskładaniu BMS wyświetla mi cały czas pobór prądu, choć nic kompletnie nie jest podłączone, czy to się jakoś kalibruje stan zerowy ??????

Obrazek

Pobór jest urojony, bo napięcie na celach pozostaje bez zmian, zresztą widać ma foto aku pełny a pasek 50% po nocy.

Druga sprawa to czas uśpienia 180s teoretycznie jak wyczytałem po 180s (domyślnie) BT powinien przestać działać??? a ja przychodzę po nocy i APK łączy sie z BMS bez problemu, czyli BT cały czas działa.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Dede »

Esperak pisze:
30 lip 2020, 21:32

Po poskładaniu BMS wyświetla mi cały czas pobór prądu, choć nic kompletnie nie jest podłączone, czy to się jakoś kalibruje stan zerowy ??????
Wyłącz wszytko za BMSem i wypróbuj opcje zero current lub factory reset
Załączniki
Screenshot_20200730-220954_VBMS.jpg
Awatar użytkownika
Esperak
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:06
Lokalizacja: Tychy/Lublin

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Esperak »

Dede pisze:
31 lip 2020, 0:42
Esperak pisze:
30 lip 2020, 21:32

Po poskładaniu BMS wyświetla mi cały czas pobór prądu, choć nic kompletnie nie jest podłączone, czy to się jakoś kalibruje stan zerowy ??????
Wyłącz wszytko za BMSem i wypróbuj opcje zero current lub factory reset
Dzięki.

przycisk "zero current "dał rade. Po prostu trzeba po instalacji ustawić mu punkt odniesienia i wszystko działa świetnie to tak dla przyszłych użytkowników, bo nigdzie tego jeszcze nie napisali.

Kwestia wyłączania też sie wyprostowała. jeśli BMS nie wykazuje obciążenia, to się wyłącza.
soltys_w
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2019, 19:48

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: soltys_w »

Witam,
Jest możliwość zmiany tego wielkiego wyświetlacza LCD na jakiś mniejszy? Próbował ktoś?
Mam skuter, chciałbym go wszczepić w oryginalne zegary zamiast wskaźnika naładowania baterii i nie wchodzi.
Awatar użytkownika
Esperak
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:06
Lokalizacja: Tychy/Lublin

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Esperak »

soltys_w pisze:
18 sie 2020, 19:06
Witam,
Jest możliwość zmiany tego wielkiego wyświetlacza LCD na jakiś mniejszy? Próbował ktoś?
Mam skuter, chciałbym go wszczepić w oryginalne zegary zamiast wskaźnika naładowania baterii i nie wchodzi.
to pytanie zadaj bardziej sprzedawcą na Aliexpress lub na stronie producenta może mają inne opcje.
Awatar użytkownika
szczur333
Forumowicz
Posty: 451
Rejestracja: 18 maja 2019, 1:19
Lokalizacja: Kraków/Busko-Zdrój
Kontakt:

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: szczur333 »

soltys_w pisze:
18 sie 2020, 19:06
Witam,
Jest możliwość zmiany tego wielkiego wyświetlacza LCD na jakiś mniejszy? Próbował ktoś?
Mam skuter, chciałbym go wszczepić w oryginalne zegary zamiast wskaźnika naładowania baterii i nie wchodzi.
znajdz lcd graficzny 128x64 z tym samym kontrolerem, ewentualnie mozna sprobwac inny i zobaczyc czy zadziala


PS
moj bms chyba jest uszkodzony jesli chodzi o pomiary, jedynie predkosc jest ok bo zalezy od calkowicie czego innego, tak to waty, ampery zaniża

nie ogarnalem miernika jeszcze, ale ampery na 30A pokazuje 22A, a na ladowarce 12A pokazuje 8,5A

przy pierwszym ustawianiu pokazje 1660W mimoze z gniazdka ładowarka bierze 2100W (zrozumialbym roznice kolo 40-50 moze i 100W ale nie az 500 czyli 25%
falcon v2 - qs205 5T - sabvoton - 20s14p vtc5a - 54kg - 76kmh/vmax
energica eva esse esse 9+ 80kW, 21,5kWh 0-100kmh 3,1s
tesla model 3 2018 (US) 75kWh RWD 0-100kmh 5,6s
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Dede »

szczur333 pisze:
18 sie 2020, 20:32

nie ogarnalem miernika jeszcze, ale ampery na 30A pokazuje 22A, a na ladowarce 12A pokazuje 8,5A
Przecież jest możliwość korekty prądu i napięcia jeśli źle pokazuje to należy zrobić korektę ustawieniach
Awatar użytkownika
szczur333
Forumowicz
Posty: 451
Rejestracja: 18 maja 2019, 1:19
Lokalizacja: Kraków/Busko-Zdrój
Kontakt:

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: szczur333 »

gdzie ta opcja jest?

mam iOS i apke ANT BMS
falcon v2 - qs205 5T - sabvoton - 20s14p vtc5a - 54kg - 76kmh/vmax
energica eva esse esse 9+ 80kW, 21,5kWh 0-100kmh 3,1s
tesla model 3 2018 (US) 75kWh RWD 0-100kmh 5,6s
Awatar użytkownika
Esperak
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:06
Lokalizacja: Tychy/Lublin

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Esperak »

szczur333 pisze:
18 sie 2020, 21:43
gdzie ta opcja jest?

mam iOS i apke ANT BMS
po naszemu to "przelicznik bocznika prądowego" wartość fabryczna to 340 u mnie działa prawidłowo przy wartości 465.
po zmianie trzeba mu dać chwile na przeszacowanie.

co apka to inna nazwa a żeby mieć wszystkie funkcje trzeba przeinstalowywać apki w zależności od tego co potrzebujemy.

pamiętaj po instalacji i pełnym naładowaniu koniecznie najpierw przyciśnij "zero current" aby ustawić BMS na wartość zerową prądu i poboru. To takie ustawianie wartośc referencyjnej.

To bardzo mądry BMS i można praktycznie wszystko ustawić pobaw sie na pewno ustawisz go bardzo precyzyjnie. pamiętaj koniecznie z multimetrem nie cęgami!! Cęgi na prądzie stałym przy niskiem napięciu słabo sobie radzą.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2020, 8:49 przez Esperak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szczur333
Forumowicz
Posty: 451
Rejestracja: 18 maja 2019, 1:19
Lokalizacja: Kraków/Busko-Zdrój
Kontakt:

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: szczur333 »

Mi pokazuje 7W po wlaczeniu, bo tylna lampe mam podlaczona pod 12v na stale bez wlacznika
falcon v2 - qs205 5T - sabvoton - 20s14p vtc5a - 54kg - 76kmh/vmax
energica eva esse esse 9+ 80kW, 21,5kWh 0-100kmh 3,1s
tesla model 3 2018 (US) 75kWh RWD 0-100kmh 5,6s
Awatar użytkownika
Esperak
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:06
Lokalizacja: Tychy/Lublin

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Esperak »

szczur333 pisze:
18 sie 2020, 23:06
Mi pokazuje 7W po wlaczeniu, bo tylna lampe mam podlaczona pod 12v na stale bez wlacznika
"zero" masz ustawić przy wyłączonej stacyjce i zerowym poborze prądu.
Awatar użytkownika
szczur333
Forumowicz
Posty: 451
Rejestracja: 18 maja 2019, 1:19
Lokalizacja: Kraków/Busko-Zdrój
Kontakt:

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: szczur333 »

znalazłem w iOS -

opcja CURRENT SENSOR - 290A ustawione domyslnie

dalem 375A i pokazuje identycznie zuzycie pradu jak zuzycie z gniazdka 230V - jak bede miał miernik to podrasuje tak zeby bylo idealnie ile wchodzi do roweru (bo tu licze straty odrazu chociaz nie wiem czy jest sens ruszac bo przynajmniej widze ile bierze ;)

Obrazek
falcon v2 - qs205 5T - sabvoton - 20s14p vtc5a - 54kg - 76kmh/vmax
energica eva esse esse 9+ 80kW, 21,5kWh 0-100kmh 3,1s
tesla model 3 2018 (US) 75kWh RWD 0-100kmh 5,6s
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Rugos »

Uwzględnij jeszcze straty na ładowarce. Raczej nie ma ponad 100% sprawności ;)
Awatar użytkownika
szczur333
Forumowicz
Posty: 451
Rejestracja: 18 maja 2019, 1:19
Lokalizacja: Kraków/Busko-Zdrój
Kontakt:

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: szczur333 »

No wspomnialem o tym w poscie, nie mam w tej chwili jak sprawdzic pradu realnie wiec musi tak byc, lepiej 2080w niz zeby 1600w pokazywalo. Poza tym w tej aplikacji patrze Juz tylko na temperatury i podczas ladowania przydaje sie Tez pobor bo wiem kiedy spadnie moc ladowania I wtedy moge sie odlaczyc
falcon v2 - qs205 5T - sabvoton - 20s14p vtc5a - 54kg - 76kmh/vmax
energica eva esse esse 9+ 80kW, 21,5kWh 0-100kmh 3,1s
tesla model 3 2018 (US) 75kWh RWD 0-100kmh 5,6s
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Dede »

Aktualizacja
VBMS 2.1.5
Uwaga opcja o nazwie Maximum output current jest to korekta prądu licznika, zmiana tego parametrów skutkuje źle odczytywanie prądu lub jak ma źle odczyty to można zrobic korekty licznika prądu.

Idzie sie pomylić bo myślałem ze to max prąd ktury ma zabezpieczyć a tu okazało ze to korekta licznika prądu
Załączniki
VBMS_V2.1.5.zip
(2.82 MiB) Pobrany 414 razy
ODPOWIEDZ