Pomoc przy konfiguracji sekcji

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
exmotech
Forumowicz
Posty: 323
Rejestracja: 22 lut 2018, 16:19

Pomoc przy konfiguracji sekcji

Post autor: exmotech »

Mam problem. No w sumie probleme to nie jest ale bardziej taka 'rozkminka' na temat tego jak połączyć sekcje aby były sprawne pod względem rezystancji, abym nie oszalał od zgrzewania, czyli efektywne w łączeniu no i być może estetyczne.

Jeszcze nie wiem czy będzie to miedziana blacha, którą mogę wycinać w dowolnym kształcie, czy będą to paski niklowe. Rozważam obydwie propozycje. No ale pobawmy się w kółka i krzyżyki.

Pod spodem macie cele na pakiet 10s20p (będą dwa bliźniacze połączone ze sobą) Jak byście połączyli sekcje? Idąc od dołu poziomo, zgarniając po kolei 20 sztuk? Tworząc kształty kuliste, heksagonalne itd? Łącząc po skosie?
Załączniki
rozklad baterii forum.jpg
slow
Forumowicz
Posty: 522
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Pomoc przy konfiguracji sekcji

Post autor: slow »

Należy łączyć tak aby połączenia którymi płyną największe prądy były jak najkrótsze i było ich jak najwięcej. Kształty kuliste i heksagonalne zmniejszają ilość tych połączeń a wiec trzeba będzie dodać warstwę taśmy lub podlutować miedzianym drutem.
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Pomoc przy konfiguracji sekcji

Post autor: Goliath »

Moja propozycja
Moja propozycja
rozklad baterii Goliath.jpg (99.2 KiB) Przejrzano 627 razy
Moja propozycja... najprostsze rozwiązanie.
Łączenie 2 sekcji razem można zrealizować przez zastosowanie drabinki 4 polowej.
Duża ilość mostków między sekcjami zapewni dobry rozpływ prądów.
Jedynie dodatni i ujemny biegun trzeba wzmocnić lub odejść kilkoma odczepami które finalnie będą się łączyły w grubszy przewód ;)
ODPOWIEDZ