Rimac elektryczny

Dział poświęcony fabrycznym samochodom elektrycznym
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Rimac elektryczny

Post autor: tas »



Mniej więcej od 7 minuty pokazywana jest telemetria, można sobie oglądnąć jakie napięcia i prądy oraz ile watów mają tego typu konstrukcje.
No i na ile pozwalają :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Rimac elektryczny

Post autor: pxl666 »

Hm ze tak zapytam co To ma na celu ? Że moment mamy od dołu to wiemy . Że nikt z nas tego nie kupi też wiemy . Szczur ostatnio wrzucił zużycie i koszty jazdy na Tesli i że to się nie opłaca to też wiemy ...wot taka ciekawostka i można się popałować...
Awatar użytkownika
exmotech
Forumowicz
Posty: 323
Rejestracja: 22 lut 2018, 16:19

Re: Rimac elektryczny

Post autor: exmotech »

Nie wszyscy kupują samochody bo ma się opłacać. Duża ilość osób kupuje samochod bo się podoba, jest fajny, szybki itd.

Np ja nigdy nie sprawdzałem spalania samochodu. Kupowałem mając na uwadze i nie kryteria.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Rimac elektryczny

Post autor: pxl666 »

exmotech pisze:
02 maja 2021, 15:42
Nie wszyscy kupują samochody bo ma się opłacać. Duża ilość osób kupuje samochod bo się podoba, jest fajny, szybki itd.

Np ja nigdy nie sprawdzałem spalania samochodu. Kupowałem mając na uwadze i nie kryteria.
Jest coś w tym ale zauważ że od początku lansuje się elektryki jako tanie może nie w zakupie ale w eksploatacji. Co przy cenie kwh na stacji i po jednej wymianie akumulatora okazuje się totalną bzdurą.
Należałoby je lansowac w kategorii fanu podobnie jak 5litrowe v8 a nie eko
Ostatnio zmieniony 02 maja 2021, 16:54 przez pxl666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MixhaL
Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: 10 sie 2018, 14:56

Re: Rimac elektryczny

Post autor: MixhaL »

pxl666 pisze:
02 maja 2021, 16:53
exmotech pisze:
02 maja 2021, 15:42
Nie wszyscy kupują samochody bo ma się opłacać. Duża ilość osób kupuje samochod bo się podoba, jest fajny, szybki itd.

Np ja nigdy nie sprawdzałem spalania samochodu. Kupowałem mając na uwadze i nie kryteria.
Jest coś w tym ale zauważ że od początku lansuje się elektryki jako tanie może nie w zakupie ale w eksploatacji. Co przy cenie kwh na stacji i po jednej wymianie akumulatora okazuje się totalną bzdurą.
Należałoby je lansowac w kategorii fanu podobnie jak 5litrowe v8 a nie eko
Dlatego trzeba mieć na podwórku fotowoltaikę i wtedy robi się to opłacalne. raz czy 2x do roku na wakacje można zatankować na stacji szybkiego ładowania.
gienek333
Forumowicz
Posty: 631
Rejestracja: 19 lut 2018, 22:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Rimac elektryczny

Post autor: gienek333 »

Można mieć hybrydę (taką coś jak BMW z generatorem), na co dzień jeździsz na prądzie, a jak chcesz dalej, to odpalasz spalinę i nie kombinujesz drzwi do lasu ;) .
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Rimac elektryczny

Post autor: pxl666 »

MixhaL pisze:
02 maja 2021, 19:47
pxl666 pisze:
02 maja 2021, 16:53


Jest coś w tym ale zauważ że od początku lansuje się elektryki jako tanie może nie w zakupie ale w eksploatacji. Co przy cenie kwh na stacji i po jednej wymianie akumulatora okazuje się totalną bzdurą.
Należałoby je lansowac w kategorii fanu podobnie jak 5litrowe v8 a nie eko
Dlatego trzeba mieć na podwórku fotowoltaikę i wtedy robi się to opłacalne. raz czy 2x do roku na wakacje można zatankować na stacji szybkiego ładowania.
ale jakie pv musiałbyś mieć żeby walić w auto np 10kw ? ładowanie z gniazda 230 nie kosztuje już tak duzo ale trwa , niewiem czy np na 3taryfie napompujesz pusty aku tesli w 6h ?
Awatar użytkownika
MixhaL
Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: 10 sie 2018, 14:56

Re: Rimac elektryczny

Post autor: MixhaL »

Wystarczy podłączyć pod siłę.
Z drugiej strony nawet ładując ze zwykłego gniazdka przez całą noc, ilość energii na 100% wystarczy na codzienne przejazdy do pracy z nadwyżką.
Awatar użytkownika
szczur333
Forumowicz
Posty: 451
Rejestracja: 18 maja 2019, 1:19
Lokalizacja: Kraków/Busko-Zdrój
Kontakt:

Re: Rimac elektryczny

Post autor: szczur333 »

pxl666 pisze:
02 maja 2021, 0:17
Hm ze tak zapytam co To ma na celu ? Że moment mamy od dołu to wiemy . Że nikt z nas tego nie kupi też wiemy . Szczur ostatnio wrzucił zużycie i koszty jazdy na Tesli i że to się nie opłaca to też wiemy ...wot taka ciekawostka i można się popałować...
jak sie nie oplaca?
bateria w tm3 ma 72kwh - nawet uwzgeldniajac straty i pompując 80kwh od zera do 100 to za pełne ładowanie po 64 grosze (bez PV) zaplace 51zł (liczmy 55zł nawet)

mam ją za krotko zeby cos powiedziec, ale przy mojej jezdzie w 10-20*C spokojnie 400-450km zrobie co daje 13zł za 100km, w zimie pewnie kolo 20zł

w trasie oczywiscie troche drozej, ale jade na dniach nad morze i mozliwe ze nawet za free sie uda ;)

exmotech pisze:
02 maja 2021, 15:42
Nie wszyscy kupują samochody bo ma się opłacać. Duża ilość osób kupuje samochod bo się podoba, jest fajny, szybki itd.

Np ja nigdy nie sprawdzałem spalania samochodu. Kupowałem mając na uwadze i nie kryteria.
dokladnie tak, bezpieczestwa nie da sie wycenic, do tego mam przyspieszenie i na krotkim odcinku fun z jazdy
falcon v2 - qs205 5T - sabvoton - 20s14p vtc5a - 54kg - 76kmh/vmax
energica eva esse esse 9+ 80kW, 21,5kWh 0-100kmh 3,1s
tesla model 3 2018 (US) 75kWh RWD 0-100kmh 5,6s
ODPOWIEDZ