Rowery PontyBike 8400W

Piszta co chceta ;)
ODPOWIEDZ
Janot
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 21 lut 2018, 21:16
Lokalizacja: Żory

Rowery PontyBike 8400W

Post autor: Janot »

Cześć wszystkim :) w końcu mogę opisać publicznie nasz projekt, trochę to trwało... zmiany, testy i dopieszczanie szczegółów opóźniły “premiere”. Część z Was miała okazję zobacz prototypy na ostatnich zlotach w Żyrardowie lub filmach u kolegi Radka(Taba) i Tasa.
Ale zacznijmy od początku, założenie projektowe było takie aby stworzyć ramę inną niż te, które były dostępne w Polsce. Gdy projekt był gotowy przyszedł czas na wykonanie, z racji że posiadamy przemysłowe drukarki 3d, postanowiliśmy wydrukować całą ramę, oczywiście nie z myślą o jeździe na niej :D
Obrazek

Następnie poprawki, wykonanie całości i tak oto mamy już jeżdżącą wersje
Obrazek

Od tego czasu czyli ponad dwa lata temu, zmianie uległo praktycznie wszystko, rama, wahacz, pojemnik na elektronikę, sterownik, komputerek itd…
Nie będę Was zanudzał opisami wszystkiego tylko skupię się na tym co mamy teraz :)

Tak więc po kolei:
Rama, korpus wykonany z 3mm stali,głowka ramy wahacz aluminium, wymienna podsiodłówka, pojemnik, osłona tzw. “stopy” i błotnik wykonane z tworzywa.
Suport z czujnikiem tensometrycznym, frezowanym adapterem i osłoną zębatki. Aktualnie dopracowujemy jego obsługę. Po testach mogę śmiało powiedzieć że działa bardzo przewidywalnie a wspomaganie jest porównywalne z fabrycznymi napędami.
Moc do dyspozycji używając czujnika nacisku to 250W i 750W(dwa pierwsze tryby jazdy) dodatkowo manetka gazu jest dezaktywowana i działa ograniczenie do 25km/h.

Silnik, znany i lubiany QS205 50H plus obręcz 18 z 3 calowymi oponami.

Bateria, 72V 2400Wh na ogniwach LG HG2, jest to optymalny rozmiar, pozwalający gdy tylko chcemy zrobić spore zasięgi a jednocześnie pasujący do całości konstrukcji pod względem gabarytów.

Wyświetlacz LCD, zaprojektowany przez nas dedykowany komputerek z 5 calową wysokiej jasności dotykową matrycą, z skanerem linii papilarnych.
Z poziomu wyświetlacza możemy zmieniać tryby jazdy City 250W, City+ 750W, Off Road 5000W, Off Road+ 8000W, uruchomić oświetlenie do jazdy dziennej,opcjonalnie sterować bramą wjazdową/garażową, dodawać użytkowników pojazdu. Wyświetlane parametry: prędkość, moc, graficzny wskaźnik mocy, aktualny tryb jazdy, napięcie , procentowy wskaźnik poziomu baterii, przebieg całkowity, przebieg kasowalny, przebieg tymczasowy, kasowalny czas jazdy, zegar, temperatura silnika, stan tempomatu, stan kierunkowskazów.

Sterownik, wektorowy FOC 100A XB3, naszego kolegi Bartka, muszę tutaj przyznać że pod tym względem zrobił kawał dobrej roboty i ukłony dla niego! Myślę że niebawem pojawią się już nowe wersje z zmienionym procesorem który bardzo poprawił szybkość i pracę silnika.
Jak szukacie kontrolera do swoich konstrukcji to śmiało mogę polecić, wspierajmy Polskie rozwiązania :)

Hamulce, Tektro HD-E730 plus tarcze pływające magury.
Oświetlenie, przód led, tył lampka z alarmem
Zasięg, 120km

W ostatnim czasie uruchomiliśmy także stronę na facebooku https://www.facebook.com/PontyBike/

Jeżeli macie pytania walcie śmiało a niżej zapraszam do przeglądu zdjęć.

Łukasz

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 maja 2021, 9:38 przez Janot, łącznie zmieniany 2 razy.
molpiku
Forumowicz
Posty: 244
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:02
Lokalizacja: Kutno, Łódzkie

Re: Rowery PontyBike 8400W

Post autor: molpiku »

Super projekt jak i wykonanie mi szczególnie podoba się ten wyświetlacz.
Maciej
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Rowery PontyBike 8400W

Post autor: Tooropek »

Cześć. Super projekcik. Czekam na dostępność ram o ile zamierzacie sprzedawać sprzęcik do samodzielnego montażu. Ten projekt jak dla mnie idealnym strzałem w dziesiątkę bo to coś pomiędzy customem a ramą full rowerową.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Rowery PontyBike 8400W

Post autor: Goliath »

"Janot, jak Ty mnie zaimponowałeś w tej chwili " :mrgreen: :lol:

A tak serio :D
Byłem na "ostatnim" zlocie i widziałem projekt... ale ten ostatni rok widać że nie próżnowaliście, dopieszczając finalnie bestię do perfekcji :P

Ja tu widzę dwa niezależne produkty które spokojnie mogą znaleźć nabywców w szerokim zakresie.
Ramę - która może okazać się fajnym wypełnieniem na rynku między "lekkimi konstrukcjami roweropodobnymi " a "masywnymi klockami orającymi teren" :mrgreen:

Nowatorski komputerek z dotykowym LCD - który zapewne znalazł by zastosowanie w wielu konstrukcjach, zwłaszcza że posiada skaner linii papilarnych i można definiować ograniczenia mocy dla wielu "domowych" użytkowników. :lol:

Sam z chęcią zainstalowałbym taki LCD :D i liczę, że kiedyś będzie opcja jego kupienia... coś na wzór MPe od Marka ;)

Pozdrawiam i trzymam kciuki za dalszy rozwój projektu.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2021, 15:04 przez Goliath, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Majster
Forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 07 maja 2017, 16:42
Lokalizacja: Tychy

Re: Rowery PontyBike 8400W

Post autor: Majster »

Wow, robi wrażenie. Widać napracowanie :)
Buduję lekkie pojazdy elektryczne dla czystej zabawy.

Mój świat rowerów elektrycznych - zdjęcia, budowa, ciekawostki:
http://facebook.com/RoweryElektryczneDiscovery
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Rowery PontyBike 8400W

Post autor: miki »

Jaka jest waga całości?
Janot
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 21 lut 2018, 21:16
Lokalizacja: Żory

Re: Rowery PontyBike 8400W

Post autor: Janot »

Dzięki chłopaki za miłe słowa :D Goliath nieźle się uśmiałem :lol:

Początkowo był plan sprzedaży samych ram lecz projekt się na tyle rozbudował i skupiliśmy się nad dopracowaniem pewnych rozwiązań że teraz dla zwykłego użytkownika mogłoby to być uciążliwe. Musiałby wykorzystać te same komponenty co my a przy budowie ebike od zera jednak każdy robi go po swojemu z wykorzystaniem różnych części/sterowników. Tak samo ma się to w przypadku wyświetlacza. Z pewnością nie mówię nie co do sprzedaży ram/LCD lecz najpierw musimy przygotować te elementy pod wykorzystanie customowe.
W kwestii wagi to opcja topowa waży około 57kg, pracujemy nad wersją odchudzoną i celujemy w okolice 45kg. Choć szczerze mówiąc wagę czuć tylko przy podnoszeniu.

Łukasz
markkar
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Rowery PontyBike 8400W

Post autor: markkar »

Biję pokłony, wygląda to mega imponująco. Widać lata ciężkiej pracy.
I mam kilka pytań:
- ile ogniw zmieści się w skrzynce?
- jaki przedział cenowy?
Janot
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 21 lut 2018, 21:16
Lokalizacja: Żory

Re: Rowery PontyBike 8400W

Post autor: Janot »

markkar pisze:
06 maja 2021, 7:59
Biję pokłony, wygląda to mega imponująco. Widać lata ciężkiej pracy.
I mam kilka pytań:
- ile ogniw zmieści się w skrzynce?
- jaki przedział cenowy?
Dzięki Marek :)
max 220szt. 18650

24900zł brutto takie jak na foto tylko z standardowym zawieszeniem(DNM/RST).

Łukasz
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Rowery PontyBike 8400W

Post autor: pxl666 »

jak się otwiera skrzynie ? jest samonośna czy ma elementy mocowane do ramy oddzielnie wewnątrz?
Janot
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 21 lut 2018, 21:16
Lokalizacja: Żory

Re: Rowery PontyBike 8400W

Post autor: Janot »

pxl666 pisze:
06 maja 2021, 12:17
jak się otwiera skrzynie ? jest samonośna czy ma elementy mocowane do ramy oddzielnie wewnątrz?
Pokrywka jest przykrecona 6 śrubkami(widać na foto) a główna cześć pojemnika do ramy.

Łukasz
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Rowery PontyBike 8400W

Post autor: equid »

To tak odemnie małe co nieco po testach tej maszyny :D
Awatar użytkownika
2kola
Forumowicz
Posty: 254
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:56

Re: Rowery PontyBike 8400W

Post autor: 2kola »

To już chyba dziesiąta rama tego samego typu jak reszta falconów, sparków itd..
Czego nikt nie zrobi ramy pod mida (tak wiem, jest już pozitif).
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Rowery PontyBike 8400W

Post autor: Eryk »

Jest kilka fajnych ram a raczej konstrukcji w mid drive. Boxxbike Valkyrie lub LMX 64. Niestety nie są to rodzime maszynki.
Awatar użytkownika
2kola
Forumowicz
Posty: 254
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:56

Re: Rowery PontyBike 8400W

Post autor: 2kola »

Chodziło mi o samą ramę DIY. Gotowy rower za 40k PLN to trochę sporo :)
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Rowery PontyBike 8400W

Post autor: Eryk »

Niestety ceny wysokie szyte na kieszeń zachodu ;) U nas dużo ram pod huby bo tym teraz żyją Polacy ebajkerzy :D jeszcze trochę czasu upłynie zanim coś powstanie pod mid w którym z rodzimych warsztatów.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Rowery PontyBike 8400W

Post autor: pxl666 »

Jak zwykle forumowy troll przypier%# się do używania słowa rower w opisywaniu emoto z pedałami...jaki to rower to widać na filmie jak tam się ciężko pedałuje...

Ale ok . Troll mode off... Do equida mam dwa pytania : jak pracuje w tym zawias? W jednym jest chyba fox 40 a w drugim dnm. Czuć różnicę ? Druga sprawa to jest tam tensometr ale ani słowa o nim i jego pracy ?
Janot
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 21 lut 2018, 21:16
Lokalizacja: Żory

Re: Rowery PontyBike 8400W

Post autor: Janot »

Raczej niezbyt podobna do falcona, kariwy, sparka :)
Dlaczego "kolejny" hub? a no z prostego powodu, jest uniwersalny, wystarcza dla 90% użytkowników, radzi sobie i w trudnym terenie i na płaskim, cichy a przy okazji można zastosować mechanizm korbowy co pozwala jeździć jak na zwykłym rowerze przy okazji nie wzbudzając zbytniego zainteresowania. Gdyby było inaczej to mielibyśmy same midy a nie huby.
Osobom którym nie podoba się aktualny stan rynku zachęcam do zmiany tego, poświęcić czas(dużo czasu), pieniądze, wykonać prototypy, przetestować je, testy/badania itp itd...

Bartek nie omawiał czujnika tensometrycznego dlatego że kończymy jego obsługę o czym pisałem w pierwszym poście.

Łukasz
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Rowery PontyBike 8400W

Post autor: equid »

pxl666 pisze:
17 maja 2021, 0:24
Do equida mam dwa pytania : jak pracuje w tym zawias? W jednym jest chyba fox 40 a w drugim dnm. Czuć różnicę ?
Jak masz na myśli zawias jako lagi to jest różnica ale jak dla mnie nie jest ona dla mnie na tyle duza żeby opłacało sie wywalać tyle kasy na niego do ebajka :D Tak jak tas kiedyś pisał, dnm jest porostu wystarczający do ebajka ale nie najlepszy :)
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Rowery PontyBike 8400W

Post autor: Vegasnight9 »

Wyszło mega. Uwielbiam takie projekty gdzie mamy 8kW i 50kg wagi.

Proszę o podanie tych wymiarów:
Obrazek

Jak się odnajdzie na tym osoba która ma 180cm? Będzie osławione bicie kolanami po brodzie?
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
Awatar użytkownika
gonzales
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 05 lip 2018, 10:01
Lokalizacja: Augustów

Re: Rowery PontyBike 8400W

Post autor: gonzales »

Jestem ciekawy skąd macie dostęp do zacisków hamulcowych? Czy stare zapasy?
Nawet twórcę Tesli - Elona Muska - jego tesla tak wkurzyła, że ją wysłał w kosmos.
Janot
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 21 lut 2018, 21:16
Lokalizacja: Żory

Re: Rowery PontyBike 8400W

Post autor: Janot »

Vegasnight9 pisze:
09 cze 2021, 22:10
Wyszło mega. Uwielbiam takie projekty gdzie mamy 8kW i 50kg wagi.

Proszę o podanie tych wymiarów:
Obrazek

Jak się odnajdzie na tym osoba która ma 180cm? Będzie osławione bicie kolanami po brodzie?
Hej, sam mam prawie 180cm wzrostu i jeździ mi się bardzo komfortowo, z geometrią można fajnie się pobawić zmieniając mostek/kierownice z wzniosem, zaś wymiary bazowe to:
A 603mm
B 472mm
C 763mm

W kwestii zacisków to zrobiliśmy zapasy i jeszcze mamy ;)
Olaf
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 14 sie 2019, 0:25

Re: Rowery PontyBike 8400W

Post autor: Olaf »

Bardzo ładny ale Hiszpanie zrobili klona chyba :D
https://sprzedajemy.pl/bultaco-brinco-r ... nr63905293
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Rowery PontyBike 8400W

Post autor: Maran_hand »

No fakt. Ale coś szybko to się odbyło.. Zastanawiające..
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Rowery PontyBike 8400W

Post autor: Goliath »

Maran_hand pisze:
09 lip 2021, 0:14
No fakt. Ale coś szybko to się odbyło.. Zastanawiające..
Pewnie ich "szpiedzy techniczni" byli na zlocie z Żyrardowie :mrgreen: albo oglądali na YT relację z niego :? :shock:
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Rowery PontyBike 8400W

Post autor: Tooropek »

Przecież bultaco produkują od 2014r...
Ponty to "plagiat" bultaco, gołym okiem widać.
Na czymś musiał się autor wzorować, tak jak to zawsze małek w cyklonie ukrywał skąd ramy gdzie jak, itd, itp, normalna rzecz...
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: Rowery PontyBike 8400W

Post autor: Wojtek »

Oj tam, oj tam, na maluchu też było napisane POLSKI FIAT 126P. Zastanawiające jest tylko to, że nasi lubują się w jakichś nieudanych wprawkach zagranicznych projektantów sprzed lat. O niebo lepsza była jugosłowiańska zastawa 750, też kopia fiata, w dodatku o dekadę starsza, czy ruski żiguli/łada od "naszego" POLSKIEGO FIATA 125P. A u nas dalej wszyscy klepią ciężkie, nieporęczne, mało zwrotne, dawno zapomniane w cywilizowanych krajach huby. Bo nby tanie. Toż to obciach pokazać się czymś takim z terlinką zaplecioną szprychami udającą tylne koło. W Europie chyba jeszcze tylko słoweński Qulbix robi coś takiego.
ODPOWIEDZ