MPe - Mózg Pojazdu elektrycznego od Marka / bikel.pl

Tematy związane z dodatkowymi akcesoriami dla pojazdów EV
złoty
Nowicjusz

Re: MPe - Mózg Pojazdu elektrycznego od Marka / bikel.pl

Post autor: złoty »

Będzie wersja na lewą stronę kierownicy?
Awatar użytkownika
muppett
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: muppett »

Początkowo miałem w planach wdrożyć wersję lewą, ale zainteresowanie tą alternatywą jest bardzo małe, dlatego na razie jej nie realizuję. Zdecydowanie większe zapotrzebowanie jest na większy wyświetlacz i stąd sporą część czasu poświęcam nad dodaniem innego, większego, centralnego, kolorowego wyświetlacza do systemu MPe - być może na początku roku będę mógł powiedzieć coś więcej w tej sprawie :)
Awatar użytkownika
Iceman
Forumowicz

Post autor: Iceman »

muppett pisze:
09 paź 2019, 8:06
...większy wyświetlacz i stąd sporą część czasu poświęcam nad dodaniem innego, większego, centralnego, kolorowego wyświetlacza do systemu MPe - być może na początku roku będę mógł powiedzieć coś więcej w tej sprawie :)
Marek mam nadzieję, że planujesz to zrobić tak aby można go było dołożyć do obecnie sprzedawanych zestawów :?:
Awatar użytkownika
muppett
Forumowicz
Kontakt:

Marek mam nadzieję, że planujesz to zrobić tak aby można go było dołożyć do obecnie sprzedawanych zestawów :?:
Tak, na 95% będzie taka możliwość. Nie chcę narazie mówić za dużo bo jeszcze za wcześnie na to ;)
Awatar użytkownika
krzychu666
Forumowicz

Post autor: krzychu666 »

Cieszy to że pracujesz nad MPe z większym ekranem bo takich ślepaków jak ja jest sporo w PL i EU
chińskie dziadostwo MXUS 3K 18S 35ah 50 A, MAXIM /złom PL /MXUS 500W 14S 20ah 25A
Awatar użytkownika
Iceman
Forumowicz

Post autor: Iceman »

Napisałem parę słów o tym komputerku w temacie mojego roweru, jednak nie wiem czy wszyscy tam dotrą więc wklejam również tutaj cześć z mojego postu, która dotyczy MPe.

Kupiłem go chyba jako jeden z pierwszych po oficjalnym wprowadzeniu na rynek. I to była trafna decyzja. Do tej pory zrobione na nim ok 360 km. Komputerek spełnia praktycznie wszystkie z moich oczekiwań jakie stawiałem przed takim urządzeniem. Używam i porównuję z EV computerem jaki mam w drugim rowerze (swoją drogą też fajny komputerek). Jednak mi przede wszystkim zależało na rozbudowanym systemie wspomagania PAS. W rowerze mam napęd na pasku zębatym i zastosowane przełożenie pozwala mi aktywnie wspomagać do ok 15km/h. Jednak właśnie dzięki zastosowaniu Mpe i odpowiednim ustawieniom parametrów PAS mam to tak ustawione, że przy spokojnym kręceniu korbą rower osiąga w bardzo płynny sposób żądane prędkości. Dla mnie to duży + tego urządzenia. Poza tym możliwość przełączania miedzy trybami wspomagania, aktywacja/dezaktywacja manetki, monitoring parametrów jazdy i temperatury, komunikacja bluetooth z telefonem, aplikacja wyświetlacza (z parametrami), ustawień wewnętrznych i super wsparcie autora projektu (wsparcie merytoryczne, rozwijanie produktu, aktualizacje softu itp.) to dodatkowe plusy. Zapowiada się również, że niedalekiej przyszłości pojawi się duży kolorowy wyświetlacz, wiec mimo nie najniższej ceny to bardzo fajne zbudowane urządzenie jakie można zastosować w elektryku. Małym minusem jest słaba czytelność wbudowanego wyświetlacza w słońcu (powinno się to zmienić po zastosowaniu dużego zewnętrznego wyświetlacza). Jeżeli ktoś zastanawia się nad jego kupnem i chce zastosować dodatkowo system PAS + manetka to ja mogę polecić we współpracy z Sabvotonem ML60 działa bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
muppett
Forumowicz
Kontakt:

Dziękuję Iceman za opinię! Tobie gratuluję projektu, z którego jesteś zadowolony :)

Zachęcam kolejne osoby do opisania swoich wrażeń z użytkowania MPe.
Wszystkie opinie pozwalają na ciągłe doskonalenie produktu, a innym przybliżyć się lub oddalić od zakupu.
Wiem, że nasz naród mało wylewny, gdy dzieje się dobrze, a bardziej rozmowny, gdy dzieje się źle ;)
Mam nadzieję, że i w tym przypadku tak jest :)
złoty
Nowicjusz

Post autor: złoty »

Zdecydowanie lepsza opcja :) więc tylko czekać. Nie wiem jaki masz pomysł ale moim skromnym zdaniem by zachować minimalistyczny styl świetnie by pasował wyświetlacz w tym stylu Shimano STEPS E8000
Załączniki
shimano_steps.jpg
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz

Post autor: WojtekErnest »

Nie mam (jeszcze) produktu Marka bo muszę przygotować zmiany w okablowaniu i miejsca na komputerek ale juz teraz widze ze :
- obecna minimalistyczna wersja z malym wyswietlaczem jest na tzw codzienne jezdzenie wystarczajaca.
- przy jeździe nietypowej, dla sprawdzenia osiągów, pomiaru porownawczego baterii itp obserwacji ciekawostek juz teraz możemy polaczyc go po BT z smartfonem czy tabletem.

Zatem z jednej strony dla wielu z nas niby lepszym bylby duzy wyswietlacz, ale jak sie zastanowic to może być na stale niekonieczne, zresztą z kilku powodów.
W moim przekonaniu ważniejsze jest utrzymanie łatwości i prostoty obslugi oraz czytelnosc w sloneczny dzien i w nocy. A to intuicyjnie spelniaja wyswietlacze 'e-papier'. Taki rodzaj wydaje sie przyszlosciowy a niekonieczne kolorowy duzy ekran na stałe. To tylko moje przemyslenia, ale rozumiem tych którzy jednak chca mieć na stale duże, widoczne 'centrum sterowania' :-)
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
scuda
Forumowicz

Post autor: scuda »

Ja tez myslalem ze vlcd5 do tsdz2 bedzie taki fajny duzy, czytelny ale po zmontowaniu okazalo sie ze jest po prostu za duzy, wrecz ogromny 😁
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz

Post autor: Kajman »

Marek, a montujesz te cosie też? Jak myślę o pruciu wszystkich wtyczek to mnie lekko trzęsie ;) ewentualnie mógłbyś mieć na stanie większość standardowych gniazd/wtyczek, żeby wystarczyło je podlłączyć do mpe a w nie wsadzić istniejące.
Awatar użytkownika
muppett
Forumowicz
Kontakt:

Kajman pisze:
17 paź 2019, 10:00
Marek, a montujesz te cosie też? Jak myślę o pruciu wszystkich wtyczek to mnie lekko trzęsie ;) ewentualnie mógłbyś mieć na stanie większość standardowych gniazd/wtyczek, żeby wystarczyło je podłączyć do mpe a w nie wsadzić istniejące.
Raczej nie uskuteczniam montaży,ale tak jak pisałem Tobie zawsze masz nasze wsparcie telefoniczne i mailowe.
Co do wtyczek to nie do końca wiem co masz na myśłi bo to tak naprawdę zależy od tego co ma użytkownik w swoim pojeździe i każdy może mieć coś innego. Być może rozpatrujesz te wtyczki pod kątem własnego osprzętu, ale ja muszę myśleć bardziej globalnie niestety. Zresztą w większości przypadków osprzętu wtyczki nie pasują do siebie i tak trzeba je odcinać.
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz

Otóż nie do końca, wtyczki manetki, pas, halli itp to w miarę standard w sterownikach i podzespołach, czasem są 2 max wariacje. Co daje raptem kilka-kilkanaście wtyczek i gniazd z przewodami do zalutowania/podłaczenia. Wtedy nie trza ciąć swojej instalacji. Ale to tylko sugestia.
eMdzeJ
Forumowicz

Post autor: eMdzeJ »

muppett pisze:
09 paź 2019, 8:06
Początkowo miałem w planach wdrożyć wersję lewą, ale zainteresowanie tą alternatywą jest bardzo małe, dlatego na razie jej nie realizuję. Zdecydowanie większe zapotrzebowanie jest na większy wyświetlacz i stąd sporą część czasu poświęcam nad dodaniem innego, większego, centralnego, kolorowego wyświetlacza do systemu MPe - być może na początku roku będę mógł powiedzieć coś więcej w tej sprawie :)
robiłeś może testy z wyświetlaczami e-ink? Dla moich zastosowań minusem jest zbyt duża ilość kabli przyłączeniowych. Aż się prosi np o i2c. Z tym, że ja tego używam przy domu inteligentnym. Próbuje zrobić bardzo mały (bateryjny) stołowy panel ala stacja pogodowa wyświetlający dane z czujników lokalnych.

Wg mnie wyświetlacz w stylu shimano steps ale oparty o e-ink to by był strzał w 10. Mógłby być ciut większy od obecnego. Za to czytelność 1 klasa.

Z wad należy zwrócić uwagę na to, że są wersje z powolnym odświeżaniem. Np przy szybko zmieniających się danych np prędkość mógłby być z tym problem.

Fajne jest to, że one praktycznie tanieją z miesiąca na miesiąc. Te takie małe wielkością odpowiadające obecnemu wyświetlaczowi są już w super cenach.
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz

Post autor: Mariusz_p »

Były gdzieś nawet testy tego e-ink ale do tego typu zastosowań jest zbyt wolny.
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz

eMdzej przeciez na poprzedniej stronie jest o takim wyświetlaczu...
eMdzeJ
Forumowicz

Post autor: eMdzeJ »

Kajman pisze:
19 paź 2019, 8:37
eMdzej przeciez na poprzedniej stronie jest o takim wyświetlaczu...
:roll:

ja pier... faktycznie. Czytalem ten watek, zrobilem pauze, przeczytalem ostatnie dwa posty i tak wyszlo :/

tak czy inaczej, selektywne sa ok, im mniejszy tym mniejszy lag. przynajmniej tak wychodzi z mojego doswiadczenia.
Camis
Nowicjusz
Kontakt:

Post autor: Camis »

Muppett, jak wygląda licencja Twojego projektu?, mogę sobie sam wszystko zrobić?. Niby na stronie jest schemat płytki i jakieś info ale wolę się dopytać. :D
Awatar użytkownika
muppett
Forumowicz
Kontakt:

Camis pisze:
21 paź 2019, 21:59
Muppett, jak wygląda licencja Twojego projektu?, mogę sobie sam wszystko zrobić?. Niby na stronie jest schemat płytki i jakieś info ale wolę się dopytać. :D
Jeżeli czujesz, że dasz radę to nie widzę przeszkód, abyś sobie poskładał na własny użytek.
Kilka osób już tak zrobiło.
ODPOWIEDZ