Wzrost a Rozmiar Kół

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
kiwix
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 04 lip 2020, 6:42
Lokalizacja: Rotterdam

Wzrost a Rozmiar Kół

Post autor: kiwix »

Witam Serdecznie

W najbliższym czasie zamierzam zabrać się za budowę własnego pojazdu opartego na ramie Spark Light lub Gamma.
Jednak mam problem z doborem rozmiaru kół . Faktem jest że nie grzeszę wzrostem 172 cm a jak kilka razy jeździłem Gammą kolegi na kołach 26" to przyznam że nie było to komfortowe z racji wysokości . No za wysoko jak dla mnie nawet przy maksymalnym obniżeniu siodełka.
Czy sądzicie że po zastosowaniu kół w rozmiarze 24' poprawiło by sytuacje , czy może jeszcze inny rozmiar byłby odpowiedni.
Czy może krótszy tylni dumper obniżyłby całość konstrukcji.

Pozdrawiam
Krzychu
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2068
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Wzrost a Rozmiar Kół

Post autor: Tooropek »

Damper wiele zmienia co do wysokości ale obniża skok zawieszenia które i tak jest mocno upośledzone ze względu na ciężki silnik z tyłu, jednakże koła 24" i krótszy damper dadzą Ci pożądany efekt. Weź szeroką obręcz na tył, kapeć 3" to ugrasz tym sposobem centa a może więcej. Jak zalecany jest damper 200 to weź 180 na sprężynie z możliwością regulacji. Pozdrawiam
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
kiwix
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 04 lip 2020, 6:42
Lokalizacja: Rotterdam

Re: Wzrost a Rozmiar Kół

Post autor: kiwix »

A konfiguracja przód 24" , tył 18" jak by to wyglądało i czy ten tył nie byłby zbyt nisko !???
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2068
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Wzrost a Rozmiar Kół

Post autor: Tooropek »

18" Moto tył i 24" przód rowerowe było by akceptowalne lecz musiałbyś trochę policzyć i pokalkulować jakie wysokości osiągniesz przy danym kole. Myślę, że sprzedawca ram by Ci coś więcej w tym temacie doradził.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
ODPOWIEDZ